Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 111

Tema: napajanje

  1. #61
    Senior Member Small step for mankind Doggy's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    VERY HIGH
    Postova
    2.817
    ja sam nedavno kupil geforce 6600 gt 128 mb rama
    komp mi je 2,4 ghz, memorija 512 mb a napajanje mi je 200W ak se ne varam, a za graficku mi na kutiji pise da treba minimalno 300W...
    i mislim da mi zato ne daje bolje rezultate...

    onda???

  2. #62
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    = Citat = Izvorno postao Toby
    pozdrav svima!

    ja imam jedno pitanje vezano uz svoje napajanje!
    moja konfiguracija je:



    DFI Lan Party UT, nForce 4 Ultra-D
    AMD Athlon 64 3500+, 2200 MHz, BOX (Venice core)
    RAM 1 GB(2x512) DDR, PC-3200, 400 MHz, KINGMAX
    Asus Extreme N6800 GT,256MB/ Zalman Fatal1ty FS-V7 cooler na kartici
    17" SAMSUNG, SM797MB, 30-96 kHz, 0.20 mm, DynaflatX
    SEAGATE Barracuda serial ATA II 160GB
    Logitech MX518
    Midi Tower, AOPEN Component Pro KA45B01, 400 W, ATX 2,
    itd...



    pa me zanima kupio sam kučište+ napajanje za cca 400KN,pa me zanima koliko (ne)kvalitetno napajanje sam dobio s kučištem?
    Na napajaju piše Componet Pro,jel to ime kompanije ili?

    Baš sam neki dan kupio PC play pa sam pročitao rezenziju o RaptoxX 450W napajanju,koliko vidim u cjeniku RaptoxX 550W je nekih 50kn skuplji pa si mislim to kupit,jel stvarno tako dobar kao što kažu?

    Hvala na pomoći!
    za kvalitetno napajanje minimalno 400-500kn treba izdvojit



    fortron 350w -230kn
    chieftec 400w-340kn
    a navodno su i codgen 400w i 480w soldina napajanja, 130 i 260 kn

  3. #63
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao bacyc
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    = Citat = Izvorno postao Toby
    pozdrav svima!

    ja imam jedno pitanje vezano uz svoje napajanje!
    moja konfiguracija je:



    DFI Lan Party UT, nForce 4 Ultra-D
    AMD Athlon 64 3500+, 2200 MHz, BOX (Venice core)
    RAM 1 GB(2x512) DDR, PC-3200, 400 MHz, KINGMAX
    Asus Extreme N6800 GT,256MB/ Zalman Fatal1ty FS-V7 cooler na kartici
    17" SAMSUNG, SM797MB, 30-96 kHz, 0.20 mm, DynaflatX
    SEAGATE Barracuda serial ATA II 160GB
    Logitech MX518
    Midi Tower, AOPEN Component Pro KA45B01, 400 W, ATX 2,
    itd...



    pa me zanima kupio sam kučište+ napajanje za cca 400KN,pa me zanima koliko (ne)kvalitetno napajanje sam dobio s kučištem?
    Na napajaju piše Componet Pro,jel to ime kompanije ili?

    Baš sam neki dan kupio PC play pa sam pročitao rezenziju o RaptoxX 450W napajanju,koliko vidim u cjeniku RaptoxX 550W je nekih 50kn skuplji pa si mislim to kupit,jel stvarno tako dobar kao što kažu?

    Hvala na pomoći!
    za kvalitetno napajanje minimalno 400-500kn treba izdvojit



    fortron 350w -230kn
    chieftec 400w-340kn
    a navodno su i codgen 400w i 480w soldina napajanja, 130 i 260 kn
    Svaki proizvodjac ima proizvode zadnje i prve klase,taj fortron za 230kn nije ono sto netko moze pozeljet u kucistu,ako ima kvalitetne komponente.Od fortrona ako mislimo na kvalitetu mislimo na minimalno 400W i to blue storm,koji kosta oko 500-600kn

    codegen je napajanje koje se "poklanja" u kucistima,a to sve govori,ne kazem da je lose,naprotiv imao sam jednog 480W,ali je daleko od kvalitete koju posjeduju napajanja od 500kn

    za chieftec se prica da je ok,ali eto,meni je jedan crko,360W dual fan,nakon 5 mjeseci a s njim i maticna ploca

    Izbjegavati i LEVICOM,napajanje nije jeftino,ali je lose,sprzilo mi je maticnu

    onda sam odlucio ulozit u napajanje i kupit seasonic s12 600w
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  4. #64
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    Koja je razlika između ova dva i koji je bolji i isplati li se kupit

    1.http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=17434

    2.http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=15147

  5. #65
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Ja sam uzeo noviteta na tržištu i zadovoljan sam...Raptoxxa od 550W za nekih 500 kunića otprilike. Lijepo opskrbljuje moju X1900GT...

  6. #66
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    Gdje mogu kupiti Raptoxxa od 550W ... ???

  7. #67
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Ja sam kupio u lokalnoj trgovini gdje inače sve kupujem a gdje ima dalje to ne znam...Gledao sam po cjenicima i od linksa i od Ve-mila i od HG-spota pa nemaju.

  8. #68

  9. #69
    Guest
    uzeo bih tagana ali je preskup za tako malu razliku u kvaliteti zato uzmi fortrona koji je dosta jeftiniji i isto kvalitetan, osim toga tog fortrona imam i ja i super je

  10. #70
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    a ja sam baš negdje čitao da ti blue storm fortroni nisu baš nešto dobri, ali na žalost, ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva...

    tagana sam imam (doduše 430W)i prezadovoljan sam, a košta i 200 kn manje... bez ikakvih problema gura konfu iz siga i sve radi super stabilno, a osim toga je i modularno napajanje i potpuno tiho..

    moja preporuka je tagan definitivno, ako ti je do para uzmi malo slabiji model...
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  11. #71
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    = Citat = Izvorno postao Cali
    a ja sam baš negdje čitao da ti blue storm fortroni nisu baš nešto dobri, ali na žalost, ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva...

    tagana sam imam (doduše 430W)i prezadovoljan sam, a košta i 200 kn manje... bez ikakvih problema gura konfu iz siga i sve radi super stabilno, a osim toga je i modularno napajanje i potpuno tiho..

    moja preporuka je tagan definitivno, ako ti je do para uzmi malo slabiji model...
    ŠTA MISLITE JE LI BOLJE FORTRON 350 W ILI RAPTOX 350 W Professional,v.3
    Jack is back

  12. #72
    Member Plants Vs Zombies MiNdBrEaKeR's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Flying High:)
    Postova
    85
    = Citat = Izvorno postao Harry
    Ma gluposti pričate,budale jedne...Imam MS-ovo napajanje od 400W i sve mi radi ok,šta baljezgate...Imam ga od 1.mjeseca ove godine,prešao s Codegena 300W
    i ja imam ms ovo napajanje od 400W sad če mjesec za jedno 3-4 dana i nikakvih problema nisam imao



  13. #73
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao MiNdBrEaKeR
    = Citat = Izvorno postao Harry
    Ma gluposti pričate,budale jedne...Imam MS-ovo napajanje od 400W i sve mi radi ok,šta baljezgate...Imam ga od 1.mjeseca ove godine,prešao s Codegena 300W
    i ja imam ms ovo napajanje od 400W sad če mjesec za jedno 3-4 dana i nikakvih problema nisam imao
    @Harry
    MS je sranje od napajanja. garantiram ti da ćeš imati problema s njim kad tad

  14. #74
    Member Plants Vs Zombies MiNdBrEaKeR's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Flying High:)
    Postova
    85
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    = Citat = Izvorno postao MiNdBrEaKeR
    = Citat = Izvorno postao Harry
    Ma gluposti pričate,budale jedne...Imam MS-ovo napajanje od 400W i sve mi radi ok,šta baljezgate...Imam ga od 1.mjeseca ove godine,prešao s Codegena 300W
    i ja imam ms ovo napajanje od 400W sad če mjesec za jedno 3-4 dana i nikakvih problema nisam imao
    @Harry
    MS je sranje od napajanja. garantiram ti da ćeš imati problema s njim kad tad
    a usvakom zlu neko dobro barem ču ga prije nadogradit kad mi odu komponente u njemu)))))



  15. #75
    Moderator Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.352
    Definitivno tagan... mada je i puno skuplji...

    Fortron Bluestorm napajanja su isto preskupa za ono što nude... pa bi ti u tom cjenovnom rangu preporučio ipak nekog jeftinijeg tagana seasonica, enermaxa, a može i hipera...

  16. #76
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Serbus Zagreb
    Postova
    434
    = Citat = Izvorno postao gad
    ja imam Tagan 340W

    Jel to dosta za ovo:

    - ati radeon X800
    - 1GB DDR2 rama
    - intel 3,4 Ghz

    ugrubo, jel trebam još koju komponentu napisati? Tamo gdje sam kupio komp mi kažu da je to sasvim dosta, jer to je pravih 340 W, a kažu da na nekim napajanjima piše 500W a zapravo imaju puno manje
    Gle kaj ja imam i koje napajanje imam
    = Citat = Izvorno postao Prince of Persia freak
    Gle, oni su junaci zato jer su poginuli za nešto što su smatrali da vrijedi poginuti. Oni su junaci zato jer su svoj život zamijenili za život prirode.

  17. #77
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    jel bolje uzet Fortron BlueStorm 400W ili Hiper 4M480 480W (to je Type-R bez vizualnih điđa-miđa, uostalom napajanje od 3,05kg žive vage )

  18. #78
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    JE LI TEŠKO SPOJIT NOVO NAPANANJE NA KOMP?
    GLEDAL SAM NA SVOM PA IMA PUN KURAC NEKIH ŽICA?
    DA LI GA MOGU SAM STAVIT NA KOMP?
    Jack is back

  19. #79
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    = Citat = Izvorno postao fisher
    JE LI TEŠKO SPOJIT NOVO NAPANANJE NA KOMP?
    GLEDAL SAM NA SVOM PA IMA PUN ***** NEKIH ŽICA?
    DA LI GA MOGU SAM STAVIT NA KOMP?
    moš samo pažljivije ..... nemožeš faliti jer svaki je priključak različit ........

  20. #80
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    4.862
    = Citat = Izvorno postao ivan
    jel bolje uzet Fortron BlueStorm 400W ili Hiper 4M480 480W (to je Type-R bez vizualnih điđa-miđa, uostalom napajanje od 3,05kg žive vage )
    govore da bluestorm nije nešto iznenađujuč

  21. #81
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.853
    Decki sta da stavim nesto jefitno oko 250kn da moze odrzat zivim ovo:

    P4 3.1Ghz
    2x512 2x256
    GS 6800
    Hard 60gb
    CD przilica sa dvd citacem...
    i 3 venta :/
    imam sad napajanje od codegena ali gledao sam neke fortron od 350W..sta preporucate za kakvih 200-250kn a da mi komp ne rikne od muke

  22. #82
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    ako ti nije previše dat 270kn onda ovo:

    http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 52.715.004

    ili chieftec delta 350w

  23. #83
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.853
    hvala...

  24. #84
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    Je li bolje napajanje Raptoxx 350 w profesional 249 kn na http://www.comel.hrSili
    power supply fortron 350 w u vemilu za 229 kn?
    Jack is back

  25. #85
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    na pcexpert forumu se digla tolika buka oko tih raptoxx-a... da ne objašnjavam i slučajno se krivo izrazim, imate na navedenom forumu temu pod naslovom raptoxx napajanja...
    ja nebi kupio raptoxx-a...

    pogledaj moj prošli post

  26. #86
    = Citat = Izvorno postao Gaas
    Decki sta da stavim nesto jefitno oko 250kn da moze odrzat zivim ovo:

    P4 3.1Ghz
    2x512 2x256
    GS 6800
    Hard 60gb
    CD przilica sa dvd citacem...
    i 3 venta :/
    imam sad napajanje od codegena ali gledao sam neke fortron od 350W..sta preporucate za kakvih 200-250kn a da mi komp ne rikne od muke
    Moja preporuka za tu lovu bi bila SmartBox SMB-500-14, 500W imas ih u kvarku po 220kn.Isto takvo napajanje pokrece moj komp vec dobre dve godine.Ugradio sam ga u jos dva kompa jaca od mog i nije bilo nikakvih prituzbi.Tiho , stabilno i dovljno jako i kada je tem. u kompu dobro preko 30 c a stvarno jeftino.Prije nego pocne pljuvanje po mojoj preporuci prolistajte(tko je u prilici) BAG u kome je bio veliki test napajanja te je ovo napajanje po svim testovima bilo jako stabilno sa visokom iskorristivoscu osim u vremenu odaziva koje je jedino bitno ako namjeravate imati UPS.Samo da napomenem da su testiranje vrsili u Rudjeru sa instrumentima koji su dostupni jedino tamo.Po meni za tu lovu jako dobar izbor bez obzira na ime koje ne uljeva povjerenje.


  27. #87
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Gaas
    Decki sta da stavim nesto jefitno oko 250kn da moze odrzat zivim ovo:

    P4 3.1Ghz
    2x512 2x256
    GS 6800
    Hard 60gb
    CD przilica sa dvd citacem...
    i 3 venta :/
    imam sad napajanje od codegena ali gledao sam neke fortron od 350W..sta preporucate za kakvih 200-250kn a da mi komp ne rikne od muke
    Moja preporuka za tu lovu bi bila SmartBox SMB-500-14, 500W imas ih u kvarku po 220kn.Isto takvo napajanje pokrece moj komp vec dobre dve godine.Ugradio sam ga u jos dva kompa jaca od mog i nije bilo nikakvih prituzbi.Tiho , stabilno i dovljno jako i kada je tem. u kompu dobro preko 30 c a stvarno jeftino.Prije nego pocne pljuvanje po mojoj preporuci prolistajte(tko je u prilici) BAG u kome je bio veliki test napajanja te je ovo napajanje po svim testovima bilo jako stabilno sa visokom iskorristivoscu osim u vremenu odaziva koje je jedino bitno ako namjeravate imati UPS.Samo da napomenem da su testiranje vrsili u Rudjeru sa instrumentima koji su dostupni jedino tamo.Po meni za tu lovu jako dobar izbor bez obzira na ime koje ne uljeva povjerenje.
    ŠTA JE TO UPS? ZANIMA ME JE LI TO STVARNIH 500W NAPAJANJE?
    MOŽDA BIH GA KUPIO ALI DA TO NIJE MOŽDA NEKO SRANJE KOJE JE GORE I OD MOGA MS 400W?
    neki tu pljuju i po raptoxu izgleda da je valjda ms za raptox super?
    neznam više šta valja?
    Jack is back

  28. #88
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    1.853
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Gaas
    Decki sta da stavim nesto jefitno oko 250kn da moze odrzat zivim ovo:

    P4 3.1Ghz
    2x512 2x256
    GS 6800
    Hard 60gb
    CD przilica sa dvd citacem...
    i 3 venta :/
    imam sad napajanje od codegena ali gledao sam neke fortron od 350W..sta preporucate za kakvih 200-250kn a da mi komp ne rikne od muke
    Moja preporuka za tu lovu bi bila SmartBox SMB-500-14, 500W imas ih u kvarku po 220kn.Isto takvo napajanje pokrece moj komp vec dobre dve godine.Ugradio sam ga u jos dva kompa jaca od mog i nije bilo nikakvih prituzbi.Tiho , stabilno i dovljno jako i kada je tem. u kompu dobro preko 30 c a stvarno jeftino.Prije nego pocne pljuvanje po mojoj preporuci prolistajte(tko je u prilici) BAG u kome je bio veliki test napajanja te je ovo napajanje po svim testovima bilo jako stabilno sa visokom iskorristivoscu osim u vremenu odaziva koje je jedino bitno ako namjeravate imati UPS.Samo da napomenem da su testiranje vrsili u Rudjeru sa instrumentima koji su dostupni jedino tamo.Po meni za tu lovu jako dobar izbor bez obzira na ime koje ne uljeva povjerenje.
    Hvala!!!

    = Citat = Izvorno postao fisher
    ŠTA JE TO UPS?
    Uninteruptable power system...neznam dal sam pogodio...

  29. #89
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    Taj SmartBox od nazivnih 500W ima mozda 250W prave snage,takva napajanja mogu samo pobit sve komponente,napajanja poput Fortrona itd imaju daleko kvalitetnije materijale,time su sanse da napajanje izdahne manje,puno manje.

    SmartBox je napajanje za uredska racunala koja korisnici ne opterecuju do krajnih granica,za sve ostalo je rizik,ako ti je stalo do komponenta,razmislit ces dobro prije kupovine doticnog.

    S Fortronom ili nekim drugim kvalitetnim napajanjem racunalo moze imati zivotni vijek i po 15 godina,dok bi s SmartBoxom&ostalima ta brojka sigurnoSbila punoSmanja.

    Za one sklone overclockiranju i neprestanim opterecenjem komponenti,smartbox&MS&DTK& ostali moze/mogu biti ubojica/e.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  30. #90
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    Taj SmartBox od nazivnih 500W ima mozda 250W prave snage,takva napajanja mogu samo pobit sve komponente,napajanja poput Fortrona itd imaju daleko kvalitetnije materijale,time su sanse da napajanje izdahne manje,puno manje.

    SmartBox je napajanje za uredska racunala koja korisnici ne opterecuju do krajnih granica,za sve ostalo je rizik,ako ti je stalo do komponenta,razmislit ces dobro prije kupovine doticnog.

    S Fortronom ili nekim drugim kvalitetnim napajanjem racunalo moze imati zivotni vijek i po 15 godina,dok bi s SmartBoxom ostali ta brojka sigurnoSbila punoSmanja.

    Za one sklone overclockiranju i neprestanim opterecenjem komponenti,smartbox&MS&DTK& ostali moze biti ubojica.

    potpuno se slažem! slušajte čovjeka, zna što govori(piše)

Slične teme

  1. napajanje
    By dmy in forum Komponente
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 03-01-2010, 23:23
  2. napajanje?
    By thonchek in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 10-08-2008, 14:07
  3. napajanje
    By B4j4 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-02-2008, 16:33
  4. OCZ napajanje
    By zoky in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 20-10-2007, 20:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •