Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 91 do 111 od 111

Tema: napajanje

  1. #91
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    moj komp je ovaj: intel celeron 2.6 ghz,matična asus p4sgx-mx, grafička asus nvidia gf 5200 sa hlađenjem, WD 80 gigabajta,memorija 256 mb tvinmos i napajanje MS industrial400w; sad me zanima dal bi mi komp riknuo kad bi stavio još 512 mb?
    koje bi si napajanje mogo stavit do 200 kn da to izdrži?
    Jack is back

  2. #92
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    do 200kn baš i nema izbora... samo MS, LC i Smartbox...
    skupi još 45kn i uzmi ovo:
    http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 52.731.006

  3. #93
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    = Citat = Izvorno postao ivan
    do 200kn baš i nema izbora... samo MS, LC i Smartbox...
    skupi još 45kn i uzmi ovo:
    http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 52.731.006
    gdje je taj links?
    ima li on u karlovcu?
    Jack is back

  4. #94
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    bi li ovo MS moglo izdržat
    Jack is back

  5. #95
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    links ti je u ZG(uskoro i u RI) i nema ga u KLC... MS bi ti trebao držat bez problema! obično je situacija ovakva: ako neko noname napajanje ne rikne u prvih mjesec dana, ne rikne nikad osim par slučajeva...

    ima jedan tip na pcex-u x800xl, amd64 itd. na ms400w već duže vrijeme i nikad nije imo problema

  6. #96
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    672
    = Citat = Izvorno postao ivan
    links ti je u ZG(uskoro i u RI) i nema ga u KLC... MS bi ti trebao držat bez problema! obično je situacija ovakva: ako neko noname napajanje ne rikne u prvih mjesec dana, ne rikne nikad osim par slučajeva...

    ima jedan tip na pcex-u x800xl, amd64 itd. na ms400w već duže vrijeme i nikad nije imo problema
    super
    Jack is back

  7. #97
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    Taj SmartBox od nazivnih 500W ima mozda 250W prave snage,takva napajanja mogu samo pobit sve komponente,napajanja poput Fortrona itd imaju daleko kvalitetnije materijale,time su sanse da napajanje izdahne manje,puno manje.

    SmartBox je napajanje za uredska racunala koja korisnici ne opterecuju do krajnih granica,za sve ostalo je rizik,ako ti je stalo do komponenta,razmislit ces dobro prije kupovine doticnog.

    S Fortronom ili nekim drugim kvalitetnim napajanjem racunalo moze imati zivotni vijek i po 15 godina,dok bi s SmartBoxom&ostalima ta brojka sigurnoSbila punoSmanja.

    Za one sklone overclockiranju i neprestanim opterecenjem komponenti,smartbox&MS&DTK& ostali moze/mogu biti ubojica/e.
    Ima stvarnih 480w i daj molim te potvrdi svoja zapazanja nekim linkom i mene zanima posto ga koristim i daje li tvoj Forton garanciju u slucaju da spalis neku kompnentu posto se kunes u njega?


  8. #98
    Senior Member It lives by night Thoroughbred B's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    PC Ekspert
    Postova
    576
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao Thoroughbred B
    Taj SmartBox od nazivnih 500W ima mozda 250W prave snage,takva napajanja mogu samo pobit sve komponente,napajanja poput Fortrona itd imaju daleko kvalitetnije materijale,time su sanse da napajanje izdahne manje,puno manje.

    SmartBox je napajanje za uredska racunala koja korisnici ne opterecuju do krajnih granica,za sve ostalo je rizik,ako ti je stalo do komponenta,razmislit ces dobro prije kupovine doticnog.

    S Fortronom ili nekim drugim kvalitetnim napajanjem racunalo moze imati zivotni vijek i po 15 godina,dok bi s SmartBoxom&ostalima ta brojka sigurnoSbila punoSmanja.

    Za one sklone overclockiranju i neprestanim opterecenjem komponenti,smartbox&MS&DTK& ostali moze/mogu biti ubojica/e.
    Ima stvarnih 480w i daj molim te potvrdi svoja zapazanja nekim linkom i mene zanima posto ga koristim i daje li tvoj Forton garanciju u slucaju da spalis neku kompnentu posto se kunes u njega?
    Nemas pojma kako nemam volje odgovarati na ovakvo sto...dugo nisam procitao besmisleniji post.
    U kratkim crtama =>
    1.Ne,nema stvarnih 480W,250W plafon.Nemam ti volje objasnjavat zasto.
    2.Forton je svjetski priznata firma s uglednim renomeom na trzistu napajanja,KVALITETA.
    3.Gdje se ja to kunem u Fortron?Postoje iskustva diljem svijeta koja dokazaju gore navedene tvrdnje o Fortron napajanju,kao i o Seasonic-u,Tagan-u,Enermax-u...

    Nadalje,nemojte na moje postove odgovarati s slicnim sadrzajem ovoga od "dugi-a",jer su tvrdnje i pitanja prebanalna da se upustam u slicne konverzacije.Nitko se nije rodio pametan,ali neke stvari nije tesko saznat samostalno,ja sam tu dobrovoljno da savjetujem vlastitim iskustvom,koje je obogaceno i iskustvima mnogih drugih,ako se ne slazete s mojim tvrdnjama u koje sam ja siguran smatram vas potpuno nekompetentnima za daljnju raspravu.

    Bez uvrede.
    Conroe E6600 3.8Ghz,Ballistix D9GMH,P5B Deluxe WiFi,7900GT vmodded,7600GT WR owner

  9. #99
    [quote=Thoroughbred B]
    = Citat = Izvorno postao dugi
    = Citat = Izvorno postao "Thoroughbred B":28yq4pzj
    Taj SmartBox od nazivnih 500W ima mozda 250W prave snage,takva napajanja mogu samo pobit sve komponente,napajanja poput Fortrona itd imaju daleko kvalitetnije materijale,time su sanse da napajanje izdahne manje,puno manje.

    SmartBox je napajanje za uredska racunala koja korisnici ne opterecuju do krajnih granica,za sve ostalo je rizik,ako ti je stalo do komponenta,razmislit ces dobro prije kupovine doticnog.

    S Fortronom ili nekim drugim kvalitetnim napajanjem racunalo moze imati zivotni vijek i po 15 godina,dok bi s SmartBoxom&ostalima ta brojka sigurnoSbila punoSmanja.

    Za one sklone overclockiranju i neprestanim opterecenjem komponenti,smartbox&MS&DTK& ostali moze/mogu biti ubojica/e.
    Ima stvarnih 480w i daj molim te potvrdi svoja zapazanja nekim linkom i mene zanima posto ga koristim i daje li tvoj Forton garanciju u slucaju da spalis neku kompnentu posto se kunes u njega?
    Nemas pojma kako nemam volje odgovarati na ovakvo sto...dugo nisam procitao besmisleniji post.
    U kratkim crtama =>
    1.Ne,nema stvarnih 480W,250W plafon.Nemam ti volje objasnjavat zasto.
    2.Forton je svjetski priznata firma s uglednim renomeom na trzistu napajanja,KVALITETA.
    3.Gdje se ja to kunem u Fortron?Postoje iskustva diljem svijeta koja dokazaju gore navedene tvrdnje o Fortron napajanju,kao i o Seasonic-u,Tagan-u,Enermax-u...

    Nadalje,nemojte na moje postove odgovarati s slicnim sadrzajem ovoga od "dugi-a",jer su tvrdnje i pitanja prebanalna da se upustam u slicne konverzacije.Nitko se nije rodio pametan,ali neke stvari nije tesko saznat samostalno,ja sam tu dobrovoljno da savjetujem vlastitim iskustvom,koje je obogaceno i iskustvima mnogih drugih,ako se ne slazete s mojim tvrdnjama u koje sam ja siguran smatram vas potpuno nekompetentnima za daljnju raspravu.

    Bez uvrede. [/quote:28yq4pzj]
    Kao prvo kolega je trazio savjet za napajanje u rangu 200-250 kn a ti se razbacujes imenima kao sto su Enermax,Tegan i tvrdis da se ne moze kupiti bezimeno napajne koje ce raditi bez problema za te novce.Savjete poput tvojih je jako lagano davati jer svi znaju za ta napajanja te da ona stvarno vrijede .Problem vidim u tome sto ti ne razumijes da nije svakome potrebno takvo skupo napajanje.Odokativno tvrdis da moje napajanje ima 250 w dok su ljudi iz casopisa BAG vrsili testiranja sa mjernim instrumentima kakve ti vjerovatno nisi ni imao prilike vidjeti,te nisu dosli do istog zakljucka kao i ti.Ti ˝mudro˝odgovaras na moje pitanje kako ti se neda objasnjavati te kako ja nisam dovoljno kompetentan kako bi sa velicinom poput tebe raspravljao o necem takvom.Mozda i nemam tvoje znanje ali dokazi ti svoje.Ponovno te molim da stavis neki link gdje je objasnjeno ,izmjereno,da to napajanje daje smjesnih 250w a delarirano je na mocnih 500 sa stvarnih 480w.Na stanu to da li si vidio besmisleniji post ,bez uvrede


  10. #100
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    ali dugi, istina je da su smartbox napajanja užasno loša... imao sam i sam jedno od 400W i meni je komp imao velikih problema sve dok ga nisam zamijenio chieftecom. komp je bio barton 2500+, nf7-s i radeon 9200 - znači konfa koja ne troši neznam koliko struje...

    kad podigneš to napajanje u ruci, imaš osjećaj kao da si podigao kartonsku praznu kutiju...

    i još jedna bitna stvar: nije samo snaga bitna, još su bitniji stabilni naponi na 12V railu, a to rijetko koja jeftina napajanja postižu.
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  11. #101
    = Citat = Izvorno postao Cali
    ali dugi, istina je da su smartbox napajanja užasno loša... imao sam i sam jedno od 400W i meni je komp imao velikih problema sve dok ga nisam zamijenio chieftecom. komp je bio barton 2500+, nf7-s i radeon 9200 - znači konfa koja ne troši neznam koliko struje...

    kad podigneš to napajanje u ruci, imaš osjećaj kao da si podigao kartonsku praznu kutiju...

    i još jedna bitna stvar: nije samo snaga bitna, još su bitniji stabilni naponi na 12V railu, a to rijetko koja jeftina napajanja postižu.
    Istina 400w ne valjaju.Sto se Chifteca tice meni osobno veliko razocarenje.Podlegao sam razno raznim hvalama na drugim (i ovom ) forumu te kompicu ugradio 410 w verziju jer je htio ime a da ipak ne plati puno.Katastrofa,posao od 10min se pretvorio sranje od pola dana i kusur.Istina napajanje je tesko i imas osjecaj sa je kvaliteta kada ga kupujes ali ovaj nas primjerak(ne znam za ostale)ima 12cm ventilator koji puse stvarno vruci zrak U KOMP DIREKTNO PO PROCESURU.Naravno posto su vrucine maticna je pocela pistati vec nakon 15-jstak minuta.Imali smo dve solucije ili rastaviti napajanje i okrenuti vent ili okrenuti napajanje naopako i sa gornje strane kucista izbusiti rupe za odvod zraka(samo da napomenem da je bio neradni dan te smo napajanje morali kupiti u Merkatoneu koji na nasu zalbu o napajanju nisu pristajali na zamjenu jer po njima napajanje je potpuno ispravno).Posto kompic nije zelio izgubiti garanciju otvaranjem napajanja a prije toga smo probali sve sto nam je palo na pamet uzeli smo busilicu u ruke i sredili stvar.Istina komp mu radi nakon toga stabilno ali ipak ostao je gorak okus u ustima.Srecom pa smo stvarno dobri prijatelji pa mi ne predbacuje moju ˝strucnost˝.Toliko o Chiftecu.I da nesto je glasniji od mog ˝sranja˝.Samo jos da napomenem da sam umoran od raznoraznih rasprava o napajanjima koje vec postaju akademske sto po meni najdosadnija pc komponenta ne zasluzuje.Odustajem od daljnje rasprave sve sto sam imao sam napisao.


  12. #102
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    Koje napajanje bi bilo "dobro" (da mi se komp ne ruši i ta s*anja) za ovu konfiguraciju:

    AMD Athlon 3200+, 2000MHz, 512kb c., venice core
    2 x 1 GB ddr ram, pc-3200, 400MHz, kingmax
    ATi radeon x1900xt fr 512 MB, 256 bit
    abit kn8 ultra, nForce 4 ultra
    hdd seagate barracuda 250 gb, 16 mb cache, 7200 o/min

    ???

    ja sam si u ponudu ubacio Tagan 480W SuerSilent easycoon.. jel to dovoljno napajanje za ove komponente ili trbam stavljat veće??

  13. #103
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    Koje napajanje bi bilo "dobro" (da mi se komp ne ruši i ta s*anja) za ovu konfiguraciju:

    AMD Athlon 3200+, 2000MHz, 512kb c., venice core
    2 x 1 GB ddr ram, pc-3200, 400MHz, kingmax
    ATi radeon x1900xt fr 512 MB, 256 bit
    abit kn8 ultra, nForce 4 ultra
    hdd seagate barracuda 250 gb, 16 mb cache, 7200 o/min

    ???

    ja sam si u ponudu ubacio Tagan 480W SuerSilent easycoon.. jel to dovoljno napajanje za ove komponente ili trbam stavljat veće??
    ako imaš love za tog tagana, uzmi! netreba ti jače

  14. #104
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    slažem se s ivanom. 480W ti je sasvim dovoljno

  15. #105
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    Koje napajanje bi bilo "dobro" (da mi se komp ne ruši i ta s*anja) za ovu konfiguraciju:

    AMD Athlon 3200+, 2000MHz, 512kb c., venice core
    2 x 1 GB ddr ram, pc-3200, 400MHz, kingmax
    ATi radeon x1900xt fr 512 MB, 256 bit
    abit kn8 ultra, nForce 4 ultra
    hdd seagate barracuda 250 gb, 16 mb cache, 7200 o/min

    ???

    ja sam si u ponudu ubacio Tagan 480W SuerSilent easycoon.. jel to dovoljno napajanje za ove komponente ili trbam stavljat veće??
    mislim da je i za CrossFire dovoljno.
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  16. #106
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    odličan izbor
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  17. #107
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    = Citat = Izvorno postao Cali
    odličan izbor
    čiji? moj ili BakoUbojicin??
    ma mislio sam čak uzet 580W.. ( ) al mi se to činilo preprepreviše... hvala na odgovorima

  18. #108
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    = Citat = Izvorno postao Cali
    odličan izbor
    čiji? moj ili BakoUbojicin??
    ma mislio sam čak uzet 580W.. ( ) al mi se to činilo preprepreviše... hvala na odgovorima
    ja imam Tagan EasyCon 430W...stvarno nećeš pogriješit ako kupiš Tagana
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

  19. #109
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.994
    a jel bučno napajanje 21dB?? mislim.. bučno, hm... jel "smetajuće"?

  20. #110
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.099
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    a jel bučno napajanje 21dB?? mislim.. bučno, hm... jel "smetajuće"?
    smetajuće nije ni u snu

  21. #111
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Karlovac
    Postova
    2.199
    = Citat = Izvorno postao MindReader
    a jel bučno napajanje 21dB?? mislim.. bučno, hm... jel "smetajuće"?
    njet, problem šta ćeš sve ostalo čut uz to napajanje
    I noga u guzicu korak je naprijed!

    // Pentium 4C 2.8@3.5 / 7000AlCu // P4P800E-Deluxe // 1 GB TwinMOS @ 400 // Radeon 9800Pro @ 400/692 / VF700-Cu // 2x Baracuda 80GB / Maxtor 76 GB // Creative SB PCI 128 / Sony CMT-CP101 // Hauppauge WinTV // Asus DRW-1604P // Tagan EasyCon 430W / Chieftec LBX-02B-B-B // Logi G15, Logi Mx518, Logi Chillstream, M$ FreeStyle Pro, Logi MOMO // 2x SM 710N \\

Slične teme

  1. napajanje
    By dmy in forum Komponente
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 03-01-2010, 23:23
  2. napajanje?
    By thonchek in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 10-08-2008, 14:07
  3. napajanje
    By B4j4 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 23-02-2008, 16:33
  4. OCZ napajanje
    By zoky in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 20-10-2007, 20:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •