Dakle za one koji nemaju blage.

Danas je došao Google Chrome beta browser.

Upravo ga koristim, mogu reći da us prvi dojmovi ok, samo što moram nabavit verziju na engleskom.

Dakle nakon instalacije ovo čudo odmah vas pita želite li ubaciti postavke od firefox-a. Jedino što ne prebaci su cookie-i tak da budete morali se svud ulogirat, ali vam ipak pamti password tako da to možemo zaobić.

Jedna stvar koja mi je već upala u oko (ili ju ja jednostavno nisam još našao) je cutomizacija toolbar-a. Dakle ne vidim opciju da mogu dodat new tab odma pokraj back tipke ili nešto slično što mi se ne sviđa, a za nove tabove koristi šemu od IE, dakle mali + Odmah pokraj tab-a.

Da ne pričam i ne duljim sad bzvz, evo par screenov-a.






Ovo je browser koji bi čak mogao smaknut firefox, ali koliko sam uspijeo vidjet nema addonove (ili ih ja jednostavno ne mogu nać jer informatika na hrvatskom je nešto najguplje)

Upravo skužih jednu odličnu opciju.

Ako vam primjerice fali prostora za pisanje, primjerice ja dok sada pišem ovo, Chrome mi žućkastom bojom označi polje u kojemu pišem i u kutu imam kao malu strelicu pa ga mogu proširivat.

Evo primjer




Evo ljudi, navalite na Chrome, samo otvorite google i dolje ga možete isprobat

Upravo skužih još nešto.

Kada primjerice surfate youtube-om i imate neki tab iza njega, npr pc play. Kada kliknete scroll on vam taj novi tab neće zadnji otvorit, nego će ga stavit pokraj ovog youtube taba koji trenutno gledate.