Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Overclock Q6600 :D

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Overclock Q6600 :D

    Budući da nikad nisam overclockirao, zanima me jel se spomenuti proc. može dići do 3ghz uz zračno hlađenje Thermalright High-Riser HR-01 PLUS (+ vent), matična je Gigabyte EP45-DS3R, s775, intel P45+ICH10R, FSB 1600OC, + ram http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=033859S.. i zanima me kako se overclockira ram?

    znam da su pitanja početnička, al drugačije ne bum naučio
    e sad, nakon eventualnog uspješnog boota, kojim programom najbolje mogu provjeriti stabilnost čitave konfiguracije, žao mi je shebat neš odmah u početku

    hvala na odgovorima i savjetima

    + ako treba navesti još koju komponentu, samo recite.
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

  2. #2
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    718

    Re: Overclock Q6600 :D

    S ovim zraćnim i ovom memom sigurno no jedino nisam siguran za ploću no ja mislim da nebi trebalo biti problema. Pa gle to ti nitko nemože sa sigurnošću tvrdit 100% inaće se OC radi korak po korak i onda tako postepeno ako je sistem stabilan i sve su temp u redu ideš do željenog kloka i vidiš ako je sistem stabilan i voltaže i temp ako su normalne onda si postigo uspijeh ,a ako nije sistem stabilan onda smanjiš klok do najvećeg mogućeg koji bi jamćio stabilnost sustava.
    VAŽNO!!!:kod klokanja kada dižeš fsb automatski se diže i frekva meme tak da na to obrati pozornost i spusti frekvu meme jer ti inaće neće radit.

  3. #3
    Guest

    Re: Overclock Q6600 :D

    Još da ti sve ne piše:

    viewtopic.php?f=6&t=16309&start=0
    +
    http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88200


    I da kršiš pravila:

    1. Nemojte otvarati teme sa naslovom "Kolko cu moci clockati 3200+".
    Svaki procesor je drugaciji, i mozete nabasati na odlican primjerak ili na primjerak koji nista ne valja. Mozete potencijalni podatak dobiti tako da stepping procesora upisete na google i potrazite stranice gdje cete vidjeti koliko su neki ljudi mogli najvise podici takt procesora



    Inače korisnici koji ni pravila ne pročitaju kako spada bivaju odmah benani.Stoga ponovi gradivo.

Slične teme

  1. P: Q6600 G0
    By CroHQ.org in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 13-11-2012, 15:45
  2. Vista & Q6600
    By McPingvin_v2.0 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 69
    Posljednji post: 18-09-2007, 10:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •