Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: temperatura grafe..

  1. #1

    temperatura grafe..

    zanima me kolika je maximalna temperatura grafe ..ono kad bi trebo prestat igrat ..da nebi pregorila.. xD


    i u everestu jel to ono CPU ??

  2. #2
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: temperatura grafe..

    Ne, CPU je procesor, GPU ti je grafička. Ajd ti nama reci kolika ti je temperatura grafičke pri maksimalnom opterećenju (znaći, dok si u igri).
    Temperatura nebi smijela prelazit nekih ~90°C i više.
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  3. #3
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: temperatura grafe..

    a da napises koja grafa je u pitanju... nije isto da li je neka iz najnovije atijeve ili nvidijine serije ili neka stara par godina...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: temperatura grafe..

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    a da napises koja grafa je u pitanju... nije isto da li je neka iz najnovije atijeve ili nvidijine serije ili neka stara par godina...
    Yep, potpis. Zaboravih napisat...
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  5. #5
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: temperatura grafe..

    = Citat = Izvorno postao kiflaa
    zanima me kolika je maximalna temperatura grafe ..ono kad bi trebo prestat igrat ..da nebi pregorila.. xD


    i u everestu jel to ono CPU ??
    Grafa ti može posegnuti temperature i iznad 100 celzija, neke čak i do 130 celzija prije nego se pali zaštita. Naravno, makar grafa može raditi na 100+ celzija, to nije pametno pošto čipovi/procesor pate i dugotrajno izlaganje takvoj temperaturi može imati jako negativan permanentni udarac na grafu.

    Meni je do nedavno ATI radila na 91 celzij. OK je ako tako radi recimo 2-4 sata bez prestanka, ali ja sam je na toj temperaturi držao preko 5-6 sati i počela mi je bacati artefakte. Ako dođe do toga, ODMAH gasiš igru i u IDLE stanju je hladiš te se nadaš da ti grafa nije trajno oštečena A ako nemreš ugasiti igru zbog trzanja, gasi komp na Power Buttonu na napajanju te ga upali nazad u roku od par sekundi tako da ti radi ventilator i grafa u Idle modu.

    Ako imaš temperature do 80 celzija, grafa ti bez problema može raditi gotovo non stop (10+ sati) u loadu pošto je to najnormalnija temperatura GPUa te oko te temperature ne trebaš raditi neki bauk.

    Ispod 70 celzija su idealne temperature i tu stvarno nema problema sa pregrijavanjem.

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Re: temperatura grafe..

    a ako si razmažen, kupi dobro hlađenje i spusti je do 40, 50 stupnjeva
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

  7. #7

    Re: temperatura grafe..

    ono temperatura mi je oko 60 do 65..

    i imam ati radeon 3870 HD..

    a i imam slabo napajanje..400W..

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Re: temperatura grafe..

    takve temperature su ok, nemaš se kaj brinut
    a ni za napajanje, jer ako konfa radi.. nemaš kaj brinut.. osim ak želiš dodati nešto novo.
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

Slične teme

  1. HD 3870X2 temperatura
    By Snakepriest in forum Komponente
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 08-02-2010, 13:02
  2. temperatura
    By mravich in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 31-08-2009, 10:50
  3. temperatura chipseta
    By RA7R in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 16-08-2007, 16:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •