Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 122

Tema: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

  1. #61
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    ja ne vidim da se bartucu kartica pregrijavala. to kaj je on imao 90C u full loadu sa stock hladnjakom ne znaci nista. jer ako proizvodjac dopusta da se temp dizu do tih razina, znaci da je to ok... a to kaj svi zele imati nize temperature je druga stvar, to ne znaci da se kartica pregrijava. uostalom, dobro ti bezimeni kaze, mozes si napraviti profil u riva tuneru da se vent brze vrti ovisno o temperaturi, pa ti grafa nece dosezati 90C, ali onda ce biti glasna... i onda mozes reci da si promjenio stock ne zbog temp. vec zbog preglasnog venta... isto ko i ti na svojoj nvdiji...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  2. #62
    Guest

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    @Gwin:Biti fan nečeg ne znači samo gledati tu stvar.Kao što si i pročitao kupio sam aticu makar sam nvidia fan.Nvidiju volim više samo zbog bržih drivera(dakle brža instalacija i brže loadanje u winsima-a to možeš i sam provjeriti).Striktno ne postoji zakon tko je bolji od te dvije firme.Već postoji "zakon" koja grafička kartica je isplativija u koje doba.I dok neki gledaju 4850 ja gledam 8800gt verziju sa zalmanom koja me dođe jeftinije.Dakle ne gubim puno na performansama,dobijem bolji hladnjak,ostane mi love i uživam.Kada je izašla 8800 serija grafa ati je bio u banani.Dakle nvidija se držala dosta dugo.Sad nakon nekog vremena je ati pokazao svoju novu paletu grafa,no to neznači da će nvidia prestati.Vrijeme lijeći sve rane.Ista stvar je bila i kad je izašla 8800 serija.Nvidija je sa svojom ultrom dosta dugo bila na tronu najbrže kartice.Sada je to trenutno ati,ali ja ti garantiram da če je nvidia opet isprašiti kroz vrijeme.I tako se to vrti cijelo vrijeme.Pa ne znam čemu uopče ovakve rasprave.Svatko neka uživa u onome što ima.Ali ono s čime se ne slažem je da je jedan 4000+X2 dovoljan da tjera sve današnje igre kako spada na visokim detaljima na rezama od 1600x xxxx...tu se ne slažem..Da je tako nitko ne bi prelazio na intela i trošio lovu na proc.

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    ja ne vidim da se bartucu kartica pregrijavala. to kaj je on imao 90C u full loadu sa stock hladnjakom ne znaci nista. jer ako proizvodjac dopusta da se temp dizu do tih razina, znaci da je to ok... a to kaj svi zele imati nize temperature je druga stvar, to ne znaci da se kartica pregrijava. uostalom, dobro ti bezimeni kaze, mozes si napraviti profil u riva tuneru da se vent brze vrti ovisno o temperaturi, pa ti grafa nece dosezati 90C, ali onda ce biti glasna... i onda mozes reci da si promjenio stock ne zbog temp. vec zbog preglasnog venta... isto ko i ti na svojoj nvdiji...
    Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.

  3. #63
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Da nisi informiran...tvoja grafa je bila preglasna jer joj se vent vrtio na koliko...100% dok se aticama vrti na koliko...20%.Vidiš li razliku ?Da ati želi putem drivera bi svima podigao brzinu venta i svi bi po difoltu dobili 20 stupnjeva manje temperture (i više od toga) ali bi tada dobili glasne grafe kakvu si i sam imao i nisi ju takvu mogao trpiti S .

    Hoćemo li sada po forumu prebrojavati tko je sve mjenjao hladnjak i na kojoj firmi ? Navodiš dva primjera i kaj sad..po tebi sve ne valjaju .Daj prestani pisati gluposti.

    Ali ATI to nije napravio.
    I onda se događaju takve stvari poput crasheva u igrama zbog pregrijavanja (ako ne vjeruješ meni , koristi google) , kada taj isti ventlator ne radi svoj posao kako treba , što se vidi u uvodnom postu.

    Moja je kartica bila glasna , ali mi se nikada u igri nije srušio driver , što i je moja poanta.
    Zašto ATI nije onda stavio sve hladnjake da rade brže , pa onda ne bi bilo problema.

  4. #64
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Neznam...pitaj ati.Meni osobno se ne ruši ni jedna igra.A ti si tvrdoglav kao i po pitanju monitora kada nisi želio slušati dobronamjerne savjete pa si na kraju opet kupio šipak.Tako da se više ne namjeravam natezati po ovoj glupoj temi.

  5. #65
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao amd freak
    Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.
    ok, nije ni bitno, ja samo znam da imam identicnu karticu i da nisam imao ni jedan crash ni artefakte, a temp se nerijetko u loadu dolazile do 90C, tako dugo dok nisam napravio tweak u rivi, kad je temp pala za kojih 7,8 u full loadu... sa drugim dijelom tvoga posta se apsolutno slazem...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  6. #66
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    1. igor je ovdje bio najracionalniji, i slazem se sa svime sto je napisao...
    2. kada je meni vent na 40%, grafa u full loadu ne prelazi 70c, a ktome mi je protok zraka u kucistu u qurcu... kasnije se ispostavilo da moja crashanja NISU zbog ATi drivera nego zbog "starog" biosa na mojoj MBO koji se tukao sa kingmaxima... evo, otkad asm flashao bios NITI JEDAN crash nisam imao... bio to bsod, freeze ili nesto trece...
    3. @bezimeni: ajde izvrti benchmark crysis: high postavke; 8xAA; assult harbor demo; 1.2 patch (izvrti na 1680x1080 i 1280x1024 rezi, evo ja sad idem)... uletio si sa onim linkom, a imam jaci proc i jacu grafu (sto u ovom slucaju uopce nije upitno)... ne, to nije bug...

    e da, time of day nek ti bude 5...
    i vsync nek ti bude ukljucen...

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Nažalost zavrišio sam igru prije par dana po četvrti puta i deinstalrao ju jer nemam viška mjesta na hardu.Sada mi se neda ponovno sve instalirati.Ali ti izvrti slobodno...I znam da imaš puno bolji komp i da rezultati moraju biti bolji od mojih.

    edit: izvrti na 1280x1024 sve na high i aa na 0 pa lako usporediš sa onime što sam ja postao.

  8. #68
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    [quote=IGoR_2803]
    = Citat = Izvorno postao "amd freak":6thtixes
    Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.
    ok, nije ni bitno, ja samo znam da imam identicnu karticu i da nisam imao ni jedan crash ni artefakte, a temp se nerijetko u loadu dolazile do 90C, tako dugo dok nisam napravio tweak u rivi, kad je temp pala za kojih 7,8 u full loadu... sa drugim dijelom tvoga posta se apsolutno slazem...[/quote:6thtixes]
    definitivno.. 8 mjeseci kak imam HD3870 s stock hlađenjem. bez rušenja, bez artifakata, bez kvadratića u ćošku..
    bez riva profila, bez ikakvih modanja.. grafa se grije.. do 90C. ali dalje nejde.. a ATI je dizajnirao taj čip da se gasi na 110C. znači da je 20C sasvim dovoljno lufta između. mislim.. halooo.. ako CPU radi 20C ispod shutdowna, onda kažemo da je dobro.. zašto cendramo oko grafe??

    malo je bezobrazno tvrdit da grafe, hlađenje ili drajveri ne valjaju na temelju 3 loše grafe. treba pogledat samo na ovom forumu.. od nekoliko desetaka ljudi koji ovdje imaju HD3xxx seriju, samo trojica su iskazali nezadovoljstvo tehničkim ponašanjem navedenih kartica.. plus, koliko se ja sjećam, nije li bartuc clockao svoju grafu? onaj tko clocka grafu gubi pravo prigovora na stock hlađenje..

    @amd freak. citiranjem one teme sam htio reć upravo ono šta i ti sad.. samo sam možda trebao stavit smajli.. možemo govorit da je neka serija ili čak i proizvođač "bolji", ali "u danom trenutku".. jer se kao što si rekao, situacija mijenja svakih 6 mjeseci..ali rečenica
    Samo vi uživajte u svojim aticama nitko vam ništ ne radi...samo...kad ti je već tak dobra...zakaj si uzimal novi hladnjak??? Sigurno zato jer namjeravaš klokat...o daaa
    zvuči malo onak.. arogantno..

    i još jedna stvar.zar vi zaista mislite da je pregrijavanje ATI kartica normalna pojava?? nije.. jer ih inače velike firme poput Sapphire, Tul i njima sličnih ne bi nikad ni proizvodile da su znali da će morat u garantnom roku zamijenit većinu proizvoda.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  9. #69
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    i još jedna stvar.zar vi zaista mislite da je pregrijavanje ATI kartica normalna pojava?? nije.. jer ih inače velike firme poput Sapphire, Tul i njima sličnih ne bi nikad ni proizvodile da su znali da će morat u garantnom roku zamijenit većinu proizvoda.
    upravo to... mislim da se svi mozemo sloziti da si takve tvrtke to jednostavno nemaju luksuza priustiti...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #70
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    570

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Ja sam imo tu kuckicu u kutu jednom, al prije neg sam stavil bilo kakve drivere, znači na friškom win kockica. No nebitno, imam drugi problem.
    Imam 3870x2 i problem je sljedeći, Sinoć instaliral Kane and Lynch i animacije idu bez bada, zvukovi super, al dok igra počne je slideshow, na min ili max detaljima, opće je ne pika, driveri su 8.8, XP Sp3, prije sam isto tak probal na 8.3, XP Sp2, ista priča. :S
    Čak ni smanjenje rezolucije nije pomoglo. :/
    ECS P55H-AK + i3 @ 4.2GHz + 1x4GB G.Skill Ripjaws 1600MHz
    XFX GTX260 Black Edition, WD Blue 640GB
    Corsair VX550W

  11. #71
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    gpu
    Postova
    1.234

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    i opet umlaćeno nekoliko stranica prazne slame..

    ( ATI ftw! )
    Intel Q6600 @ 3.0GHz + Thermalright High-Riser HR-01//Sapphire HD4870 + Thermalright HR-03 GT //Gigabyte EP45-DS3R//Mushkin Arctic White Limited 2x2gb//Corsair HX520W//Seagate 750Gb//Coolermaster Centurion 590

  12. #72
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    [quote=amd freak][quote="IGoR_2803":1qpw14h5]ja ne vidim da se bartucu kartica pregrijavala. to kaj je on imao 90C u full loadu sa stock hladnjakom ne znaci nista. [/quote]Ne Bartuc je dobivao artefakte pa je stavio bolji hladnjak.Pitam se koji je bio razlog artefaktima.[/quote:1qpw14h5]

    @Igor & AMD Freak...

    Ja sam zapravo imao ispod 80 celzija temperature pošto sam imao Profile sređene, ali onaj dan kad mi se grafa pregrijala sam gotovo čitav dan igrao Witchera ali sam zaboravio upaliti Profil da se vent vrti na 50% snage. Tak da mi se čitav dan vrtio Witcher na 12% (mislim da je 12% bio default moje kartice) vrtnje ventilatora i normalno da se kartica pregrijala nakon tolikih silnih sati igranja.

    Zalmana VF900Cu sam kupio isključivo zato kaj često zaboravim pokrenuti profil za vrtnju venta, a Auto mod mi u Rivi ne radi kako spada, pa da se ne desi opet isti slućaj kao gore. Znači preventivno sam kupio Zalmana. A možete se i sjetiti da sam prije par mjeseci tvrdio da nebum ulagao u bolje hlađenje (razgovor sa AMD Freakom i Bezimenime) pošto sam bio [b]zadovoljan sa temperaturama[/b]Sdok si sredim profile, ali ipak sam uložio u Zalmana tak da ne moram imati to na umu prije svakog igranja.

    U ovoj temi sam napisao kakve su mi temperature na 70% vrtnje ventilatora bile, gotovo indentične temperature sam imao i na 50% vrtnje što je nečujno -> [url="http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=6&t=25985"]viewtopic.php?f=6&t=25985[/url]S

    Tak da nemrete reč da je cooler na ATI karticama loš, već je jednostavno podešen na pre niske okretaje kako bi ljudi mogli imati nešto što se zove Silent PC.

  13. #73
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tak da nemrete reč da je cooler na ATI karticama loš, već je jednostavno podešen na pre niske okretaje kako bi ljudi mogli imati nešto što se zove Silent PC.
    pa i bolje je da je tako, zato jer onaj tko zeli, moze si srediti te profile i voila... da je podeseno da se incijalno vent vrti na vecim okretajima onda ljudi nebi zanovijetali da su previsoke temperature, nego da je vent prebucan... nikad zadovoljni...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  14. #74
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Ma svi vi kaj serete po Hd 3800 seriji govorite takve gluposti, da je to prestrašno.

    1. 3850 se zagrijava??? a kakve su temperature na 8800 Gt
    2. Nvidija je imala 2 god. monopol u grafama i lijepo su si prodavali kartice po astronomskim cijenama, a kad je Ati izbacio 3800 seriju nekim čudom Nvidija izbacuje 8800 Gt karticu po cijeni tada kod nas od min. 2000 Kn koja ima bolje performanse od 3870 za 10 % uz 400 kn skuplju pa sad neznam koja je bila isplativija
    3.Atijevi driveri rade ko urica , onaj kvadratić nisam vidio nikada, glavno je da Nvidija izbacuje drivere tolko brzo da mjenjaš driver 2 puta na godinu.
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  15. #75
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    1.003

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    nekima se 3850 zagrijava veoma jako, ja imam powercolor radeon 3850 sa zerothermom pa su joj temperature odlicne

  16. #76
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    1. Da. Evo trenutacna na mojoj Inno3D tvornici klokanoj grafickoj temeratura je 48 stupnjeva, vent na 52% (radi na senzor, tj. povecava se i smanjuje po potrebi)...
    2. Jel ti znas sta znaci monopol ....inace 8800GT je izasla prije radeon 3800 serije...i ima vise od 10% bolje performanse...
    3. Ja sam u godini dana 3 puta promijeno drivere i nikad problema nisam imao sa driverima....ovo je totalni fanboyizam, jer svi znaju cak i najveci ATI fanovi, da su driveri najveca mana ATI grafickih kartica.

  17. #77
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    1.Pa ja na svojoj 3850 tvornički overclokiranoj imam u ovom trenutku 53 stupnjeva na 30 % vrtnje.
    2.Nije poanta koja je izašla prije , već to da Ati nije napravio seriju Hd 38XX toliko dobru koliko je, Nvidija nikad nebi ni izdala 8800 Gt i dalje bi pljačkali ljude mislim kolko je koštala prije 8800 Gts, a koliko je bila povoljna 3870 kada je došla kod nas?
    3.Nisu Atiju driveri mana, mana je onaj mutavi This Way its Meant to Be Played kod kojeg se Nvidijini driveri optimiziraju u kodu same igre, mislim daj molim te pogledaj su perfe Atijevim kartica u crossfire-u u Crysis, i isto tako možeš napravit i usporedit Nvidju u Call of Juarezu.
    Kak neće bit "bolja" kad je razvikana i skoro svaki hit naslov je optimiziran za njene drivere.
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  18. #78
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Da zaključimo...ako se želiš igrati kupiš si nvidiu a ako ti treba grafa za tv out onda si kupiš aticu .Tako da dolazimo do zaključka da oni koji se igraju igrice kupuju nvidiu a oni koji rade ozbiljan multimedijalni posao kupuju aticu.Tak je bar meni objasnio jedan kvartovski guru koji se jako kuži u hardver.Moram ga pozvati na ovaj forum jer bi se jako dobro uklopio u ovakve teme....

  19. #79
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Isto je meni takav jedan "guru" rekao pa Ati nema gamerske kartice to ima samo Nvidija .
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  20. #80
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    1. Hocu ScreenShot, taktova i temeprature u istom screenshotu...nije da ti nevjerujem
    2. Velis nije bitino koja je izasla prva, al nvidia nikad nebi izdala 8800GT, da ATI nije izdao 3800 seriju, koja je kasnije izasla...OVO NEMA NIKAKVOG SMISLA. Nadalje, tom tvom ATIu je trebalo bogami dosta vremena da skine jednu 8800GTS 320mb, sa trona, dok se sjetim samo problema sa temeraturama velikog aduta ATI-a 2900 serije, koja je takav promasaj da je to nevjerovatno...em je zderala struje ko sam vrag, em se grijala do zla boga...pa kad si zadnji put cuo da netko spominje 2900 seriju...a gle 8800 serija je jos u igri, a izasla je godinu prije 2900 serije <_<....A o tome koliko je ATI-u trebalo da skine jednu 8800GTX sa trona necu ni pricati...I da nisam cuo sad nekoga da mi serucka kak ATI nije ciljao na High End graficke....to nije istina...istina je da nisu imali proizvod za takve stvari. I sad dok imaju kartice vrijedne spomena i dok imaju graficku u koju su morali staviti 2 GPU chipa da bi bila najjaca, pitanje je vremena kad ce je nVidia srusiti, a budi siguran da im nece trebati godina i vise...
    3. No Comment.

  21. #81
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Da zaključimo...ako se želiš igrati kupiš si nvidiu a ako ti treba grafa za tv out onda si kupiš aticu .Tako da dolazimo do zaključka da oni koji se igraju igrice kupuju nvidiu a oni koji rade ozbiljan multimedijalni posao kupuju aticu.Tak je bar meni objasnio jedan kvartovski guru koji se jako kuži u hardver.Moram ga pozvati na ovaj forum jer bi se jako dobro uklopio u ovakve teme....
    Zapravo davno prije je takva situacija i bila ^^

  22. #82
    Senior Member Small step for mankind Tegla Ajvara's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Špaiz
    Postova
    2.104

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    zakljucimo temu: envidija je bolja i skuplja i nema tu price vise.

    sta je asus reko?!: blago onima koji su posjedovali envidijine graficke, njihovo je kraljevstvo gejmersko.
    Intel core i7 5820k 3.3 ghz // nVidia gtx 970 // 12gb ram ddr4 // gigabyte ud4 x99 // ssd samsung 128 gb // hdd caviar black 500gb // dvd rw samsung // internal card reader // xfx 750w

  23. #83
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    nemojte samo pretvoriti ovu u ATI-nVidia flejm...

    Jel bude brisanja postova koji se meni nesvidaju

  24. #84
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Osobno nikada (nikad ne reci nikad) nebih kupio grafu sa dva gpu-a.Pogotovo ovu 4870X2 koja troši ko lcd televitor od 52" ....to mi je prevelika mana bez obzira na trenutno najbolje perfomanse.Isto tako 29XX serija grafi je bila poluproizvod.To sam napisao nebrojeno puta.Trošila je i grijala se previše.Tek prelaskom na niži proizvodni proces ati ima pošteni proizvod ako gledamo novije vrijeme.3850, 3870 ,4850 i 4870 grafe su odlične uz odličnu cijenu.Trenutno slićno kao i ati sa 2900 grafama i nvida sa 280 serijom grafa ima problema.Grafe troše pun k. i griju se pošteno a sama proizvodnja ih košta previše tako da trenutno samo gube na njima.Kada pređe na niži proizvodni proces postati će odlične.Viši taktovi ,manja potrošnja ,niže grijanje i niža cijena.Tako da ima nedostataka u oba tabora.Bilo ih je biti će.A problemi sa driverima su obična predrasuda.Forumi su puni problema sa vistinim driverima na nvidinim karticama tako da ni jedna firma nema savršene drivere.

    Sik..kada je izašla 8500 serija grafi od strane ati-a ? Bila je ljuti konkurent GF3 ti karticama.Tako da davno može biti jako relativan pojam.

  25. #85
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    Evo i temperatura stime da su stock taktovi 700 Gpu/ 900 mema, moja je sad na 735/950 a ide i dalje.



    8800 Gt je bila proizvedena i pospremnjena uladicu sigurno jedno godinu dana prije nego je izbačena na tržište, i samo je čekala 3800 seriju od Atija a za to vrijeme je Nvidija lijepu sumu novaca sebi stavljala sa 8800 Ultra/Gtx/Gts karticama.Pa kad su vidli da je 3800 serija ponudila lijepi best buy onda su obrisali prašinu sa 8800 Gt čipova i izbacili ih na tržište opet po većoj cijeni nego Ati , ma riga mi se od te tvrtke .
    Veliš sad Ati ima x2 karticu koja je jača od single Nvidija čipa, ok šta ti znači to šta se ispod coolera nalaze 2 fizička čipa ako je ona bolja i iste veličine kao i Gtx 280.
    Za razliku od Nvidije Ati je barem dokazao da zna napravit pravu x2 karticu a ne Nvidijini promašaji 7950 Gx2 i 9800 Gx2 koji se sastoje od dvije pločice dok je to Ati to smjestio na jednu, a o težini , zagrijavanju i isplativosti jedne 9800 Gx 2 neželim pričat.
    Može o Atiju pričat tko god šta želi ali je istina da je jedna 4850 trenutno najisplativija kartica danas.
    A Atijevi problemi sa Hd 2900 serijom , ok Ati je tada kupljen od strane Amd-a (ne freaka ),i imali su jako tešku situaciju te Amd zbog dominacije Intela.
    A tko se danas više sijeća genijalni Geforce serije 5 kad je Nvidija daval uz njih dx 9 uz kartice koje ga nisu podržavale stvarno super, a isto opče se nisu grijale i opče nisu bile skupe i opče ih tad Ati nije zgazio ko crve.
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  26. #86
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Osobno nikada (nikad ne reci nikad) nebih kupio grafu sa dva gpu-a.Pogotovo ovu 4870X2 koja troši ko lcd televitor od 52" ....to mi je prevelika mana bez obzira na trenutno najbolje perfomanse.Isto tako 29XX serija grafi je bila poluproizvod.To sam napisao nebrojeno puta.Trošila je i grijala se previše.Tek prelaskom na niži proizvodni proces ati ima pošteni proizvod ako gledamo novije vrijeme.3850, 3870 ,4850 i 4870 grafe su odlične uz odličnu cijenu.Trenutno slićno kao i ati sa 2900 grafama i nvida sa 280 serijom grafa ima problema.Grafe troše pun k. i griju se pošteno a sama proizvodnja ih košta previše tako da trenutno samo gube na njima.Kada pređe na niži proizvodni proces postati će odlične.Viši taktovi ,manja potrošnja ,niže grijanje i niža cijena.Tako da ima nedostataka u oba tabora.Bilo ih je biti će.A problemi sa driverima su obična predrasuda.Forumi su puni problema sa vistinim driverima na nvidinim karticama tako da ni jedna firma nema savršene drivere.

    Sik..kada je izašla 8500 serija grafi od strane ati-a ? Bila je ljuti konkurent GF3 ti karticama.Tako da davno može biti jako relativan pojam.
    Ovo je tak dobro napisano da cu dat jedan potpis....

    Znam da davno moze biti relativan pojam, al ono, sjecam se dana kad se ATI kupovao ako se zeljela lijepsa slika...samo se toga sjecam...dobro nisam onda bio upoznat sa harwerom kao danas, al eto to mi ostalo u sjecanju...mozda sam i ja bash onda naletio na Gurua ^^

  27. #87
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao Xeno Zero
    Ja sam ATI fanboy...
    Upravo iz tog razloga je i dodano novo pravilo, bez tema sa ATI vs nVidia, jer dode jedan fanboy...da mislim tocno na tebe, a vidi se iz vise stvari da si fanboy...po tome sto branis jedan poluproizvod, po tome sto pljujes po nVidij, tocnije nisi napisao niti jednu pozitivnu stvar kod njih, a i vidi se po avartaru tko je no1...i onda prica gluposti...

    Ostavit cu temu otvorenu jer ipak ima pametnih postova...no smatraj se javno upozorenim, da necu tolerirat takve gluparije...

  28. #88
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    tom tvom ATIu je trebalo bogami dosta vremena da skine jednu 8800GTS 320mb, sa trona,
    sorry, stari, ali ATI je skinuo sa trona nvidiju onaj tren kad se pojavila gejmerska HD3870 za 1500kn.
    da.. 8800GT je bila bolja, brža, jača.
    ali si HD3870 kupio za porciju pečenih kestena

    isto kao i sad HD4870 za 1705,94kn. nvidia je jača. brža... ali šta im to znači kad se ati razbacuje s cijenama kao da čipovi rastu na drveću

    više nema "trona", nego bespoštedna borba u areni do zadnje kapi krvi .. performanse ili cijena?? tko će prije popustit.. a tu trenutnu bitku vodi ati. jer većina gejmera NEMA neograničen kapital za kupnju kompa
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  29. #89
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    tom tvom ATIu je trebalo bogami dosta vremena da skine jednu 8800GTS 320mb, sa trona,
    sorry, stari, ali ATI je skinuo sa trona nvidiju onaj tren kad se pojavila gejmerska HD3870 za 1500kn.
    Ne bi rekao dude...jos je onda to bilo li-la...

    Danas svakako ATI razvaljuje nVidiu, sa serijom 4800...ko to neprizna taj je glupan u najmanju ruku...

  30. #90
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Pa vi onda kupite Ati grafičku..

    o tom li-la ti i pričam.. nema jasnog pobjednika.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

Slične teme

  1. Prednaručite F1 2010 na Steamu i kupite ju za 300 kn
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 03-09-2010, 12:43
  2. Koliko orginala kupite godišnje?
    By Nodakim in forum Gaming općenito
    Odgovora: 57
    Posljednji post: 09-01-2009, 13:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •