Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 46

Tema: Vaš prvi post na PCP forumu!

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Popovača
    Postova
    1.288

    Vaš prvi post na PCP forumu!

    evo mog:

    = Citat = Izvorno postao iznogud1515
    Prvo pozdrav forumu!!
    Budući da sam nov ovdje, sigove radit ne znam, pa ak neko ima volje, da mi napravi sig, bio bi mu zahvalan. zamišljam ga ovako: da je slika vatra, u sredini iznogud, a u kutevima pišu brojevi 1515. Unaprijed hvala
    napišite vi svoje.

  2. #2
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Unknown
    Postova
    1.549

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    a di da ga sad nađem prije 3 godine je to bilo

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Popovača
    Postova
    1.288

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    odeš u pretražnik, traži po autorima napišeš snake, zadnja stranica zadnji post

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    idi na svoj profil , search users posts i otidji na zadnju stranicu i zadnji post je tvoj prvi na forumu.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    DVD 103:

    Crysis demo
    PES 2008 demo

  6. #6
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    Ja ne ću reći da je Tiberium Wars smeće. Zapravo, igra je odlična. Grafika, oni ludi alieni, mothership i sve to- ali to onda više nije pravi nastavak Tiberian Sun-a i zbog toga je shit.

    U Tiberium Wars-u se sve svodi na tank rushSi silovanje neprijatelja superoružjima, i samo tako u krug (jedino odajem čast onim shadow letačima i outpostima ). Ali svejedno, Tiberian Sun je puuuuuuuuno bolji. I gdje su dovraga nestali Nod- ovi podzemni transporteri?! I Cyborzi?! I Devil's tongue!

    Meni je s NOD-om najdraža taktika bila poslat hrpu bajkova da upadnu GDI-u u bazu, poslat missile da im sredi koji pover plant, i onda im izać iz zemlje usred baze s devil's toungovima i hrpom transportera nakrcanih inžinjerima i cyborzima te zauzest glavne zgrade i lagano ih prodat(nemojte me kopirat).
    A sad je sve to nestalo! S
    Mogu oni srat u onom databaseu što se već prikuplja u misijama kako je došla nova verzija flame tankova pa su stari povučeni iz proidvodnje, ili kako se titani i ostali više ne proizvode jer ih je lako uništit postavljanjem bombe im na nogu, ali to su sve gluposti.

    I superoružja! Prije je to sve bilo taktički, ono znate, skinete im ion cannonom jedan pover plant pa im struja bude kritična, pa pošaljete wolverine da skinu još jedan, i onda kad im prestane radit obrana dovezete disruptore i mammotha MK. II da ih sravne sa zemljom... ali sad svaka budala može pobijedit- raspali ion cannon i uništi pola baze, a zatim samo nakrca 30 mammotha i pobjeda.

    Za kraj, samo da rečem... Ja sam zaigra i preša Tiberium Wars. Ali sad, kad želim zabacit partiju, uvijek pokrenem Tiberian Sun.

    E, da. Za one koji su igrali... sučelje Tiberium Warsa je totalni ripoff sučelja iz Westwoodovog starog Emperor: Battle for Dune.S
    Prvi post, a odma se raspričao
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    idem vidit, znam da je na temi o razbijanju hardvera pri igranju.


    edit:

    = Citat = Izvorno postao cropir
    hm...da vidim, kad sam igrao vietkong sam 2 misa promijenio
    jedan sam kupio novi, a on od pocetka nije radio pa sam ga drzao na krevetu i mlatio ga reketom.raspao se, pa sam ga obljepio selotepom, pa kad se i to raspalo sam presao na tastatruru...da vidim stetu:
    nemam F6, na numerickoj onaj mali minus i puta
    slovo đ sam iscupao van jer je bilo udubljeno nekak p sam ga stavio di je tilda ona
    escape je zamjenjen sa minusom, space se klima i ima puno ubodnih rana od skara
    jbg neznam igrat
    to je to.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  8. #8
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Prvi BFME je bio fora, makar grozno nebalansiran. Drugi je još veća fora, ali još groznije nebalansiran. Mislim, atomska bomba(teleport + word of power), stvaranje sedamdeset i tri bataljuna sa herojem odjednom, i sve ih dic na pedeset i sedmi nivo? Forica, ali meh...
    Pomalo... razočaravajuće?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    sta se moglo ocekivat od tebe tad

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Je li se ikome ikad desilo u campiginu da tau imaju petnaest outpostova u bazi
    Rofl ni ja nisam bio bolji
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao KI KI : oct 2006
    Sna po četku ga je lagano ubit
    tema DotA Heroji xD
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer mronki's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    tu i tamo
    Postova
    1.463

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao mronki
    Ne znam jel već ima tema za ovu igru (ova ju igra itekako zaslužuje). Igra je ok što se tiće grafike i nekih novih fora stvari, ali jedna činjenica me ubija u pojam. Pod tim mislim na suce, u ovoj igri su gori čak i od komentatora pa ne znam jel su tu samo da smanje naše zgražanje nad njima. Jednostavno loše sude (očito se svi furaju na suđenje s prošlog svjetskog prvenstva). A i prevelika skriptiranost nije nešto čime bi se igra ponosila. Jednostavno nemam neki osjećaj realnosti. Ovo mi je prva tema i nije baš gramatički ispravna niti stilski dobra jer ju pišem pod malim školskim odmorom!!!

    Moj prvi post i ujedno moja prva tema

  13. #13
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Tema - "Vaši OGame savezi..."
    = Citat = Izvorno postao Maloki
    UNI 1
    TAG: Samurai
    Naziv: Samurai Alliance
    Članova: 2

    Primamo clanove sa vise od 1000 poena...

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Pozdrav svima, zanima me dali postoji Service Pack 2 za navedene vindoze ili je to već ukljućeno u sam proizvod!? Ako postoji, gdje ga mogu skinuti? Unaprijed hvala.

    Tema -> viewtopic.php?f=6&t=9039&p=229700#p229700

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Ovo je lagano

    Image
    tema Pogodi igru
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    Evo prvi post... Ljudi, prešo ja main quest u Shivering Islesu i sad sam Sheogorath i mogu mjenjat vrijeme u realmu mogu si uzet plesačicu i mogu se revivat u castlu i mogu me pratit 1 golden saint i 1 dark seducer
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ima jedna knjiga, zove se "Demistificirani C++". Super je za pocetnike, ja sam je kupio prije par mjeseci, ako se dobro zagrije stolica dosta toga naucis. Evo prvih parsto stranica s primjerima i objasnjenjima.

    Uzivajte!

    http://www8.rapidupload.com/d.php?fi...filepath=30253

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Lol, o cemu vi raspravljate, pa normalno da su krivi rotitelji
    Posted: 6.12.2005 - 16:57:32

    Forum: Gaming općenito Topic: Ameri zabranjuju "nasilne" igre


  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    Vampire: The Masquerade - Bloodlines

    By: Nosferatu25


    RPG-a u pravom smislu te reči ima dosta manje nego onih koji se prodaju na hack&slash akciju ili FPS grafiku; kao primer tu je Diablo, odlična igra odlične atmosfere, koja je, po rečima autora, RPG. Ne, to nije role-playing, to je akciona igra sa opcijom budženja lika. Verujem da bi me milioni fanova ove igre kamenovali kada bi pročitali ovu tvrdnju, ali tako je. Kada ste u Diablu imali osećaj igranja uloge negativnog ili pozitivnog lika; osećaj građenja reputacije koja se ne ogleda samo u ubistvenoj moći vašeg mača levela 36 ili oklopu koji povećava vaš strenght; osećaj realnog, maštovitog sveta ispunjenog NPC-evima koji imaju karakter, a ne dungeona u kojem su jedini stanovnici monsteri&demoni&zombiji koje treba masakrirati; i na kraju, filing dobre i napete priče i vas u sredini događaja kako birate čijoj ćete se strani prikloniti? Da me ljubitelji Diabla i hack&slasha ne shvate pogrešno – Diablo je fenomenalna igra koju sam prešao nekoliko puta (evo, sad, naprimer, igram Hellgate: London i oduševljen sam – da ne mislite da ne igram hack&slash) – ali poenta svega ovoga je da se ova dva žanra odvoje. Evo, pre nekoliko dana sam video neku anketu u kojoj se bira NAJBOLJI RPG i u kojoj se, među kultnim igrama poput Baldur’s Gatea, Icewind Dalea i Fallouta nalazi Diablo sa najviše glasova (!?!).

    Malo duži uvod, ali se nadam da služi svrsi... Počinjem sa opisom jednog od, po meni, kultnih RPG-eva koji se zasniva na popularnom pen&paper settingu World of Darknes, kojeg su kreirali momci iz Troika Gamesa.


    World of Darknes... the place where immortal monsters pull the strings of humanity. Violence and despair are common here... The world is black, but escape is en ever present commodity... perhaps to present...
    Ove reči iz loading ekrana na pravi način opisuju atmosferu mračnog World of Darknesa. Gotički dizajn Los Angelesa: groblja, hramovi, dvorovi, napušteni jezivi hoteli ali i klubovi prepuni najrazličitijih noćnih kreatura i ponajviše vas: vampira – doprinosi fantastičnoj atmosferi koja te, sa jedne strane, plaši, a sa druge privlači, tako da ovaj svet, po dizajnu i feelingu, može da se meri sa Falloutom i drugim postapokaliptičnim okruženjima. Ono što je potpuno neverovatno u ovoj igri jeste unikatna atmosfera, osećaj da se stvarno nalazite na kišovitim i tmurnim ulicama Los Angelesa, izgubljeni u ovom opasnom svetu prepunom tajni, mistike i straha.


    Priča igre je sledeća: na ulicama Los Angelesa već dugo godina žive pripadnici vampirskog društva, takozvani Kindredi, koji se kriju od očiju javnosti, a pogotovo od lovaca na vampire, koji vrebaju na svakom koraku. Da bi društvo nastavilo da postoji, oformljena je sekta pod imenom Camarilla, čija je dužnost da Kindredi ostanu skriveni od ljudi koji ništa ne slute. Da bi to tako i bilo, postoji sistem koji se naziva The Masquerade, i prema kojem svaki Kindred koji prekrši pravila skrivanja bude kažnjen najvećom kaznom – konačnom smrću. Pored Camarille, postoji još jedna sekta koja negira sve što Camarilla smatra da je ispravno: Sabbat. Ova sekta smatra da su vampiri mnogo nadmoćniji od ljudi i da treba da vladaju čovečanstvom. Zbog toga su Camarilla i Sabbat u zvaničnom ratu. Setting je, čini se, jednostavan, ali tokom daljeg razvoja priče shvatićete da nije baš sve tako crno-belo kao što se na početku čini. Vi u ovaj svet ulazite neočekivano i šokantno: jedne noći ste sa jednom osobom otišli do svog stana gde je vas je ona rečima: I want to show you something... bacila u dubok san. Kasnije, u stan upada nekoliko tipova: jedan od njih vadi nož i zabija vam ga u grudi. To je kraj vašeg ljudskog života, ali početak drugog, kojeg ćete proživeti kao stvorenje tame, kao krvopija koja napada žrtve na svakom uglu, drugim rečima, vi ste sada – vampir.

    Kada se probudite, shvatićete da se nalazite u zapuštenom pozorištu, na sceni, zajedno sa osobom koja vas je preobratila u vampira. Oboje ste vezani i klečite na kolenima. Odjednom, na scenu ulazi Kindred u odelu u pratnji svojih telohranitelja. Sebastian LaCroix, trenutni lider Camarille i princ svih Kindreda Los Angelesa. On započinje govor o maskaradi, o važnosti skrivanja od očiju čovečanstva i govori kako ju je jedna osoba upravo prekršila. U publici se nalaze najvažniji i najistaknutiji Kindredi u Los Angelesu. Dok princ LaCroix drži govor, primetićete da mnogi od njih prevrću očima i očigledno se ne slažu se njegovim stavovima. To su većinom Kindredi koji su se odvojili od Camarille, koji ne osećaju potrebu za njenim strogim zakonima. Oni su oformili sektu The Anarchs, i po prirodi su buntovnici koji žele slobodu; ali, videćete da i pripadnici Camarille nisu toliko zadovoljni... Bilo kako bilo, videćete da princ LaCroix nije toliko popularan. On svoje poslednje reči govora upućuje vašem preobratiocu, govoreći: Forgive me. Let the penalty comment... posle čega džinovski vampir-dželat podiže sekiru i... ubija ga. Vi očekujete isto. Ali, u poslednjem sekundu, nastaje pobuna u pozorištu, i princ LaCroix se predomošlja. Ostavlja vas u životu, a vi morate da mu se odužite obavljajući za njega mnogobrojne zadatke. On vas oslobađa i daje vam prve instrukcije. Spremni ste za polazak.


    Komplikovano, ha? Pa ne baš, možda vam nisam lepo objasnio, ali kada uđete u igru, stvorite vašeg prvog lika i krenete u avanturu biće vam sve mnogo jasnije. Imaćete utisak da sve saznajete kada je tome vreme, nikada nećete biti preobukirani informacijama i gubiti se u priči, koja je, iako veoma dugačka i razgranata, ispričana na odličan i razumljiv način. Kreiranje lika? Na raspolaganju vam je sedam klanova Camarille: Ventrue, Malkavian, Toreador, Tremere, Brujah, Gangrel i Nosferatu. Svaki od pomenutih klanova ima svoje prednosti i mane. Ventrue su vampiri koji se obično nalaze na vrhu društvene piramide i predstavljaju sam krem društva. Oni su samouvereni i pametni i imaju veliku moć ubeđivanja. Sa druge strane, oni mogu da se hrane samo krvlju najfinijeg kvaliteta, dok se svako hranjenje krvlju pacova, prostitutki i prosjaka završava povraćanjem. Malkaviani su veoma posebni, imaju jednu crtu ludila i zbog toga govore i ponašaju se drugačije od ostalih vampira. Toreadori su vampiri koji su najviše povezani sa ljudskim načinom života. Njima više leži da se iz neugodnih situacija izvuku pomoću jezika, primenjujući lukavost i svoj šarm, nego uz primenjivanje sile. Tremere je klan koji je najmlađi & najtajnovitiji; i njemu se najmanje veruje od svih klanova Camarille. Pripadnici ovog klana koriste takozvanu krvnu magiju pomoću koje mogu da nateraju svoje protivnike da povraćaju krv i da ih okrenu jednog protiv drugog. Brujah su vampiri koji su najbolji u pesničenju i borbi, dok rešavanje zadataka pomoću dijaloga pada u drugi plan. Gangreli su isto tako odlični borci koji žive usamljeno i daleko od vampirskog društva. Na kraju, Nosferatu su vampiri koji nimalo ne liče na ljudi, ružni su i izobličeni i žive u kanalizacijama. Oni su "oči i uši" Camarille i poseduju veliku bazu podataka o svemu i svačemu, vični su šunjanju i hakovanju kompjutera.

    Kada se upoznate sa ovim klanovima, izaberete jednog od njih i date mu ime, dočekaće vas Character screen na kojem svom vampiru dodeljujete početne expirience poene. Njih ima nekoliko i moći ćete da ih rasporedite kako vi želite. Možete da ih raspodelite u atribute kao što su: psysical, social, mental, kao i u sposobnosti kao što su: talents, skills i knowledges. Ovi atributi i sposobnosti imaju svoje podvrste. Svako dodeljivanje poena u određeni atribut ili sposobnost povećava vaše veštine koje se dele na: combat (veština upravljanja oružjem), covert (veština obijanja, hakovanja i skrivanja), mental (pamet, lukavost, mogućnost ubeđivanja, šarmiranja i plašenja) i soak (veštin vezane za izdržljivost). Kasnije, tokom igre, dobijaćete nove expirience poene rešavajući questove, i te poene možete raspodeliti tamo gde mislite da vaš karakter treba najviše da napreduje. Ako želite da vaš karakter ima veliku moć ubeđivanja, šarmiranja ili mogućnosti da plaši ostale, najviše poena ćete ulagati u charism, apperance, intimidation i subterfuge (čime se povećavaju vaše mental veštine), ako želite da questove rešavate hakujući kompjutere, obijajući brave i šunjajući se, treba da investrirate u dexterity, security, stealth i computers (čime unapređujete vaše covert veštine), a ako želite da budete lik koji se najbolje snalazi sa hladnim i vatrenim oružjem, ulažite u strenght, brawl, firearms ili melee (čime se povećavaju vaše combat veštine). Takođe, pored atributa i sposobnosti, tu su i Humanity poeni kao i discipline. Na početku igre počinjete sa određenim brojem Humanity poena. Humanity možete da dobijate čineći dobra dela tokom igre, a ove poene gubite ako učinite nešto veoma nehumano, na primer, ubijete nevinog čoveka. Ako imate iznimno mali broj Humanity poena, može se desiti da zver, koja počiva u svakom vampiru, preuzme kontrolu nad vama, i tada se može dogoditi "Frenzy", situacija kada izgubite potpunu kontrolu nad svojim delima, napadate ljude na ulici, imate drugačije opcije u dijalozima, sve u svemu više ste životinja nego čovek. Svoj Humanity možete unapređivati kao i bilo koji atribut ili sposobnost. Pored Humanitya, morate da pazite na još jednu skalu, a to su takozvani Masquerade poeni. Njih ima ukupno pet, a njih možete izgubiti ukoliko pijete ljudima krv na javnom mestu i tada vas primete prolaznici koji će dobiti napad panike; ili naprimer, ako ste u "Frenzy" stanju. Što manje ovih poena imate, veća je verovatnoća da će vas napadati lovci na vampire, zbog toga što ćete se pročuti kao ozloglašena osoba i vaša dela će dospeti do njihovih ušiju. Masquerade poene ne možete unapređivati expirience poenima, kao što možete Humanity, ali ih zato možete zaslužiti, tako što ćete pomoći u očuvanju The Masqueradea, rešavajući questove ili ubijajući vampire koji su se otrgli kontroli. Ako izgubite sve Masquerade poene, to znači da ste stigli do preranog kraja igre, kada će se celo vampirsko društvo obrušiti na vas. Pomenuo sam discipline? One predstavljaju vaše vampirske moći. Različiti klanovi poseduju različite discipline. Neke od njih koriste pri borbi, neke pri obijanju brava ili skrivanju, a neke, pak, vam mogu pomoći da ubedite nekog lika da uradi šta vi hoćete. Takođe, korišćenje nekih disciplina na javnom mestu izaziva Masquerade Violation, odnosno oduzimanje Masquerade poena, dok je korišćenje drugih potpuno bezopasno. Discipline je moguće unapređivati kao i Humanity, atribute i sposobnosti.


    Princ LaCroix vam je dao početni zadatak. Spremni ste da krenete na put građenja svoje reputacije i unapređivanja vaših moći. Pogled na svet u Vampire: The Masquerade – Bloodlines može biti u prvom ili u trećem licu. Kreatori igre su očigledno favorizovali prvo lice koje je pogodno koristiti pri kretanju i pucanju iz vatrenog oružja, dok se pogled iz trećeg lica koristi pri bliskoj borbi. Kada sam već pomenuo oružje... U igri postoji veliki broj hladnog i vatrenog oružja, kojeg možete kupovati u "specijalizovanim prodavnicama", ili ih pokupiti sa zemlje kada ih poginuli protivnik ispusti. Svakom oružju možete da poboljšate karakteristike, tako što ćete expirience poene trošiti na atribut&sposobnost koji su vezani za njihovo korišćenje. Ako, naprimer, posedujete veći melee status u combat veštinama, vaša katana ili sekira će imati veću ubilačku moć; ili ako imate veći ranged status u combat veštinama vaša sačmara će odbijati protivnike kao ping-pong loptice. U prodavnicama takođe možete kupovati odeću, kao i knjige koje kad pročitate napredujete u veštini u kojoj vas knjiga podučava. Na primer, knjiga se zove "Computers for Grandma" i vi je lepo kupite, pročitate – i napredujete u hacking veštini bez trošenja expirience poena. Ali, ovakve knjige retko imaju da se kupe u prodavnicama tako da ćete ih češće nalaziti na lokacijama po kojima se budete kretali. Dalje, dok se budete kretali kroz Los Angeles ulazićete u 3 raspoložive zone: Masquerade zona, Elysium zona i Combat zona. Masquerade zona je obeležena dvema pozorišnim maskama i to je zona u kojoj ne smete koristiti vaše discipline, ne smete piti ljudima krv na javnom mestu niti napadati nevine ljude – jer to su uglavnom ulice prepune normalnog sveta koji pojma nema da ste vi vampir. Ako ubijete nevinog u Masquerade zoni, stiže policija koja počinje da vas goni. Ako nađete mesto na kojem možete da se sakrijete, posle nekog vremena, ako ne uspe da vas nađe, policija će odustati. Druga zona, Elysium, je označena slovom E i to je oblast gde živi moćan Kindred koji je "začarao mesto" i samim tim u toj zoni ste onemogućeni da koristite oružje i discipline. Poslednja zona je Combat zona koja je obeležena slikom pištolja i u kojoj možete koristiti sve moći i sva oružja koja poželite. Možete da ubijate, da se hranite, da palite, uništavate... Milina! Tokom igre ćete posetiti četiri velike lokacije: Santa Monica, Downtown Los Angeles, Hollywood i Chinatown. Svaku od ovih lokacija odlikuje unikatna atmosfera u skladu sa dizajnom grada.

    Stigosmo do dela najslađeg za svakog istinskog vampira – hranjenje. To činite tako što presrećete ljude u zabačenim, mračnim ulicama, hvatate pacove u kanalizacijama (!) i koristite takozvane blood-packove koji će vam zameniti žrtvu ali zato nisu baš jeftini. Takođe, možete platiti prostitutki i odvesti je negde u mrak i tamo je iskoristiti... Ako vam nestane blood-packova, a ne možete da nađete nijednog čoveka koji bi bio pogodan, možete ući u klub i zavesti neku devojku koristeći svoj šarm, i onda svaki put kada ste gladni možete otići do nje i ona će vam rado... pomoći. Ali, morate da pazite da pri hranjenju ne ubijete svoju žrtvu (osim pacova), jer tada gubite Humanity kojeg je teško nadoknaditi.

    Questovi. Oni mogu biti sistemski (važni za scenarijo) koje morate izvršiti da bi nastavili sa igrom, a mogu biti i sporedni, koje dobijate od ljudi i vampira na koje nailazite. Ova igra nije ni trunku linearna, skoro svaki quest je moguće rešiti na više načina, u zavisnosti od vašeg stila igre. Na primer, od jednog Kindreda dobijete zadatak da se rešite jednog ogromnog, kamenog Gargojla. Kada odete do njega, ako imate veliku veštinu ubeđivanja, možete ga nagovoriti da bude prijatelj sa tim Kindredom, ili ga možete, jednostavno, poslati u večna lovišta. Neki questovi (u skladu sa imenom ove igre) mogu biti jezivi u pravom smislu te reči – kada budete igrali misiju u ukletom hotelu gde vas presreće duh ubijene žene shvatićete o čemu pričam. Ova igra definitivno nije za ljude slabog srca koji su navikli da igraju Simse ili Super-Marija. Igranje po noći sa hedseatom i ugašenim svetlima je doživljaj od kojeg vam se diže kosa na glavi. Setting ove igre je da vas uvuče u svet i priču, tako da želite da znate šta će dalje da se desi, a u isto vreme, ne smete da pogledate šta je iza sledećeg ćoška. Fenomenalno.


    Bloodlines je igra koja je rađena u Valveovom Source engineu, i iako je grafika lošija nego u Half-Life 2, celokupan dizajn nivoa, koji je fantastično osmišljen, uspešno maskira tu činjenicu. Ono što moram da napomenem jesu izvanredne facijalne animacije lica karaktera, zbog kojih svaki NPC izgleda tako živo i uverljivo da je to jednostavno zapanjujuće. Uz odličan i profesionalan voice-acting i F.A.N.T.A.S.T.I.Č.N.U. muziku, imate utisak gledanja holivudskog filma. Svaki NPC u ovoj igri je iznijansiran i što je najvažnije, ima svoj karakter i ponaša se u skladu sa njim. Dakle, tehnička prezentacija je i više nego odlična, sa malim propustima u animaciji likova i njihovom kretanju.

    Ova fenomenalna igra ima i svojih loših karakteristika. Prva je: potpuna neoptimizovanost enginea. Bilo kakvu mašinu imali, dok se krećete ulicama framerate može značajno da opada, što nije od tolikog značaja za jedan RPG, ali ostavlja veoma loš utisak nedorađenosti. Kada uporedimo Half-Life 2 i njegovu grafiku koja je bolja od Bloodlinesove, a i na starijim mašinama leti kao podmazan, i Bloodlines, koji se vuče kao crevo na mnogo boljim računarima, vidi se kako Bloodlines nije prošao kroz završno poliranje u svom nastanku. Druga zamerka je: bugovitost. Dok su mnogi bugovi mali i jedino kvare ukupan dojam o igri, neki su veoma ozbiljni i dovode do izbacivanja u Windows, primoraju vas da ručno restartujete kompjuter kao i da reinstalirate igru. Ovo može biti veoma frustrirajuće u kasnijem delu igre, gde kompletirate jedan vrlo težak quest i baš u trenutku kad treba da pobegnete iz pećine koja se raspada, igra se sruši. Uvek na istom mestu. Zbog toga vam toplo preporučujem da pre igranja instalirate oficijalni patch 1.2 ali i one neoficijalne koje značajno poboljšavaju i stabilizuju igru, omogućavajući vam da u njoj uživate mnogo kvalitetnije.


    Na kraju, šta reći o jednom ovako kvalitetnom, pravom RPG-u osim izricanja pohvala i dajući mu ocenu 90%? Vampire: The Masquerade – Bloodlines je igra koja treba da ostane zapamćena, koja treba da služi kao primer ostalim razvojnim timovima koji pokušavaju da prave igre ovakvog kalibra. Posle njenog kompletiranja, ostao sam bez reči - toliko sam se zaljubio u ovaj mračni i duboki svet tajni, mistike, straha... ali i neizmerne lepote.

  20. #20
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Isusati!
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  21. #21
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    nadam se da si spomenuo da je igra jedna od najbugovitijih u historiji i da zbog jednog nisam mogao zavrsit igru

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    jesam.
    a isto tako se nadam da si skinuo patcheve i završio je, pošto imam njeno ime istetovirano na ruci

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Opet...Isusati ...a ja sam mislio da sam ja n00b što hoću istetovirat ''intel inside'' na ramenu
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    in coffin...
    Postova
    1.859

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    prvi post je bio u temi papa roach

    And with each drop of blood we bleed because of this
    http://www.last.fm/user/Bookworm300491

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    To ide na bokserice njubu
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    da, ali bokserice su potrošna materija...

  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    in coffin...
    Postova
    1.859

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    wtf ne da mi se sad tražit šta sam točno napisala

    And with each drop of blood we bleed because of this
    http://www.last.fm/user/Bookworm300491

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao smartass
    Jedan je od najpopularnijih punk-rock bendova, vaše mišljenje o njima te koje su vam najdraže pjeme

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    jesam.
    a isto tako se nadam da si skinuo patcheve i završio je, pošto imam njeno ime istetovirano na ruci
    Noup, igro sam je kad je tek izasla i ono bilo je veoma davno i nisam je uspio zavrsit zbog bugova.

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer mronki's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    tu i tamo
    Postova
    1.463

    Re: Vaš prvi post na PCP forumu!

    Ovo mi nisu prvi postovi, ali su među prvima. Umirem od smjeha kad ih pogledam:


    viewtopic.php?f=4&t=23567
    viewtopic.php?f=4&t=23575

Slične teme

  1. Vaš WoW UI!
    By Spectre in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 440
    Posljednji post: 07-08-2010, 17:08
  2. Vaš laptop?
    By Niko Bellic in forum Pepeljarom u gimpa
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 04-07-2009, 08:18
  3. Vaš prvi dan!
    By Kaciga in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 86
    Posljednji post: 20-03-2008, 09:41
  4. Vaš prvi topick?
    By Outmind in forum Alt-F4
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 07-08-2007, 14:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •