Stranica 66 od 71 PrvaPrva ... 16566465666768 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1.951 do 1.980 od 2105

Tema: Kile

  1. #1951
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Kile

    Ugljikohidrate smanjit, jel?

  2. #1952
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Kile

    dašta. za pocetak ne moras bas skroz izbacit kruh iz prehrane, al uzmi integralni sa cijelim zrnima. obavezno proteine, nista umjetno ali moras potrosit bar neke pare za koje meso i ribu. jaje i mlijeko ti je najjednostavniji dio dijete jer nisu toliko neukusni i dosta jeftini (ajmo rec). masti savim izbacit, uzmi bocu-2 maslinovog ulja i za kuhanje koristi to umjesto umjetnih sranja. slozi si neku audio knjigu, samo odi setat/trcat. razumijem da nemas neogranicen prostor pa isto pazi da te ne skupi auto ili tako neki kurac sto se meni znalo desit. recimo marjan u splitu je jebeno savrsen za bilo sta, trcanje/hodanje/biciklizam/rošule/romobil sta god hoces, neznam ima li u rijeci sto takvo jer iskreno nikad nisam bio niti se informirao.
    moras pratit unose kalorija i gubitak kalorija, koliko god ti trcao, ako pojedes vise nego sto si izgubio opet dobivas masu, no sto ti je veca masa to ti treba veca kolicina hrane da ostanes na istom, pa je ako bas imas problema sa kilazom pocetak dosta lagan, najteze je ono kad znas da si blizu zeljenog ali te ne ide tjedan-2 i ostanes na istom (rijesava se dodatnim cardiom/weighliftingom/trcanjem, tijelo se jednostavno zna naviknut na uobcajene vjezbe i onda stanes na jednom mjestu), ali to neka te ne zamara trenutno posto si tek u pocetku. ako prvih tjedan-2 ne uocis neke prevelike razlike mozda trebas jos dodatno promjenit prehranu, jer te stvarno moze zajebat ako se prezderavas recimo voca, ima pun kurac secera i ti mislis posto je zdravo da mozes jest tone.
    dosta sam ušturo ovo napisao, bez nekih paragrafa al eto, ako ti se da citaj

  3. #1953
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    Hasni, zašto izbaciti masti? Meni high protein- high fat prehrana sasvim dobro funkcionira po pitanju skidanja masnih naslaga i zadržavanja mišićne mase. Da ne pričam kako kažeš "lol izbaci masti", a spominješ jebena jaja i mlijeko.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  4. #1954
    Senior Member My way or the highway hansi's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2009
    Postova
    8.614

    Re: Kile

    priznajem da sam ocajno to formulirao i nisam mislio. stvari poput pomfrija/kifle/kolaci i takve stvari bi izbjegavao svejedno. nisam probao high fat high pro prehranu, ni previse se informirao pa se necu mijesat. znam da si ti dosta napredovao sa tim, ukratko sto jedes sve?

  5. #1955
    Senior Member Giant leap for forum Mafioz0r's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Postova
    3.312

    Re: Kile

    Jednostavno rečeno, broji svaku kaloriju. Ne zauvijek, nego dok ne dobiješ osjećaj koliko trebaš jesti da bi smršavio ili održao težinu. Da citiram /fit/ wiki: prebaci svoju težinu u lbs, pomnoži s 10 i jedi toliko kalorija svaki dan. Imao sam uspjeha s tom procjenom prošlog ljeta.

    Nabavi si vagu na koju možeš staviti tanjure, zdjele, šalice i važi sve što jedeš. Drži se hrane kojoj lagano možeš odrediti broj kalorija. Koristi ovuSili neku drugu tablicu kalorija. Neki koriste online brojače ali ja sam rađe složio tablicu oko svojih prehrambenih navika. Izbjegavanje slatkog i veći unos proteina doći će sami od sebe, inače ćeš najvjerojatnije ostati gladan.

  6. #1956
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    = Citat = Izvorno postao hansi
    priznajem da sam ocajno to formulirao i nisam mislio. stvari poput pomfrija/kifle/kolaci i takve stvari bi izbjegavao svejedno. nisam probao high fat high pro prehranu, ni previse se informirao pa se necu mijesat. znam da si ti dosta napredovao sa tim, ukratko sto jedes sve?
    Doručak: trpanje svega u sebe. Ono, dva- tri jaja sa špekom, mlijeko, šnita kruha. Ili pahuljice. Ne zobene, to je za pičkice, zna se što jedu pravi muškarci.

    Ručak: neka inkarnacija bijelog mesa, za prilog kako koji dan; ili mozzarella, ili posni sir, ili pomfri (samo ako je dan kad trčim), ili razno povrće á la meksička kuhinja, ili žlica majoneze.

    Večera: nešto u stilu ručka, ili si pokušam napraviti što zdraviji sendvič. Tanka šnjita/ šnjite kruha (kojeg god imam doma, ako je bijeli jebiga), majoneze tek toliko da ne bude suh ko vagina Žuži Jelinek ili mliječni namaz, gore dimcek (jedini legit narezak koji spada u zdravu prehranu, osim pršuta kojem makneš maksimalno masti koliko je moguće) i ako se osjećam frisky šnita sira. Par puta mjesečno je znao pasti i neki junk food.

    Trenutno ne napredujem i bojim se stati na vagu, jer sam prestao trčati od onog prošlogodišnjeg snijega, a nemam baš dobru prehranu od kad su počeli božićni praznici. Ne mogu se natjerati da pazim na sebe kad je vrijeme depresivnije od Sonicovog života.

    I da, najbitnija stvar u jebenom svemiru: nakon trčanja obavezno pola litre čokoladnog mlijeka. Proteini+ šećer koji osigurava da se isti čim prije pretvore u zakrpe za novonastale rupe u mišićima.



    Isto tako, moram napomenuti da ta prehrana funkcionira za mene i za moj metabolizam. Ne mora funkcionirati ni za kog drugog, recimo. Zato sam veliki pobornik bilo kakvih premade dijeta jer ne znaš koliko to sve tvom tjelu paše dok ne probaš.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  7. #1957
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2010
    Postova
    1.799

    Re: Kile

    - aerobni niskog intenziteta više troši salo a manje glikogenske zalihe
    - aerobni visokog intenziteta manje troši salo a više glikogenske zalihe i ne smije dugo trajati – max 45min

    Znaci salo bi trebalo ici dole laganim trcanjem od nekih pola sata,po mogucnosti na prazan zeludac. Obavezno ici u teretanu te pojacati unos proteina kako misici ne bi propadali. U teretanu vec idem nekih 2 mjeseca,znaci valja poceti trcati.

  8. #1958
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    Ne, ja ne trčim ispod 10k -.-
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  9. #1959
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Kile

    Jebate ak ti je ovo dijetalna prehrana, ne želim znati kako si se prije hranio

  10. #1960
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    Pa i ne previše različito, samo mene najviše ubija preskakanje doručka. Najveći problem je kad stara skuha, ne znam, nekakav oblik tjestenine. Obožavam špagete s tunom više od ičega, ali sam za 2 sata gladan ko đubre opet, a unio sam pun kurac brzih ugljikohidrata koje nisam potrošio kako spada.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  11. #1961
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2012
    Postova
    7.489

    Re: Kile

    Počni pušit.
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Aral, StormCr0w i W3DR4N. Trijumvirat.
    Ispod toga su svi koji vole Scotta Pilgrima.
    May our only occupation be not having a job, and may the only cocktails that we make be molotov!

  12. #1962
    Moderator Fight fire with fire Systematic Reverse's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    10.573

    Re: Kile

    mene isto ubija preskakanje doručka, aka tako sam si sjebao metabolizam da je to strašno.

    predugo već jedem samo dva puta dnevno, i nesjećam se kad sam zadnji put stvarno doručkovao..

    moram promjenit neke stvari a odvratno mi se teško riješit tih navika.
    #paperplatoongoonz

  13. #1963
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367

    Re: Kile

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0

    I da, najbitnija stvar u jebenom svemiru: nakon trčanja obavezno pola litre čokoladnog mlijeka. Proteini+ šećer koji osigurava da se isti čim prije pretvore u zakrpe za novonastale rupe u mišićima.


    E ovo za čokoladno mlijeko u zadnje vrijeme čujem dosta... Nije da treniram ali nakon nogometa ili nekih aktivnosti popijem. Sad me zanima jel ima šta zamjensko tekuće,a da ima isti efekt? Čokoladno mi je prefino ali mi sjebe probavu tj. tjera me srat i zanima me koliko ga je dobro često piti s obzirom na količinu konzervansa i sranja koja ima u sebi da može stajati na policama?
    Won't Bow Don't Know How.

  14. #1964
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    A, ono, kajaznam. Voćni jogurt? Ima više masti, vjerojatno. Možeš si i sam smiksat neke proteine pa pojest neko voće, recimo. Ili probaj s onim veganskim govnima na bazi soje, možda će ti pasati.

    I znam osjećaj, tako je meni s bezmasnim jogurtom. Jebeni Steamboat gejzir sam taj dan.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  15. #1965

    Re: Kile

    Voćni (sa komadićima voća oni) ne treba jesti apsolutno nikada. Ono govno toliko ima šećera u sebi da čovjek ne može povjerovati.

  16. #1966
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    Da, što ti treba nakon tjelovježbe.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  17. #1967
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Kile

    = Citat = Izvorno postao Sgt. Bull
    Voćni (sa komadićima voća oni) ne treba jesti apsolutno nikada. Ono govno toliko ima šećera u sebi da čovjek ne može povjerovati.
    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Da, što ti treba nakon tjelovježbe.
    Ovisi o proizvođaču. Don't forget, good sugars, bad sugars, nemaju svi proizvodi iste u istim količinama.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  18. #1968
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    Pojasni.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  19. #1969
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Kile

    Učinak ugljikohidrata na tijelo ovisi o nekoliko faktora. Prerađenost, vezanost za vlakna, kompleksnost strukture, porijeklo, itd. Sam proizvod ima nekoliko važnih faktora koji određuju koliko je dobar za koju primjenu, a jedan od najvažnijih za ovaj razgovor je glikemijski indeks IE brzina kojom se dostupan šećer pretvara u energiju. Dostupan šećer je onaj koji nije vezan za vlakna i kompleksnije spojeve, tako da postoji još i omjer slobodnog i vezanog šećera. Za svakodnevnu prehranu je najbolja hrana sa što nižim GI (sporo pretvaranje) i što manjim omjerom slobodnog naspram ukupnog šećera (dodatno usporavanje, osjećaj sitosti), dok je za oporavak od vježbe najbolje obrnuto (visok GI i visok udio lako dostupnog šećera).
    I ovo je samo uvod, tu sam samo spominjao dva faktora, i to samo kod "pravog" šećera. U proizvodima se može naći bolesno mnogo zamjenskih spojeva, što dobrih što loših. Da pojednostavnim samo nabrzaka taj dio:
    "normalni šećer" je iz trske, repice i sličnih izvora u kupovnim prerađevinama, ili pak u većini default prehrambenih namirnica. Good stuff.
    "jeftini šećer" je iz kukuruza, nađe se u medu i raznim sirupima. Manje je "sladak", često se koristi u prerađevinama jer je, jel, jeftiniji. Lako je vjerojatno da je, zbog toga što je manje sladak a gotovo jednake energetske vrijednosti, upravo jeftin šećer jedan od uzroka moderne pretilosti.
    "lažni šećer" je zlo. Aspartam je tu najveći zloduh, ali ni sukraloza ni acesulfam ni saharin nisu ništa bolji. Najgora ideja čovjeka koji pokušava vježbati, smanjiti težinu, doći u formu ili napraviti IŠTA s tijelom je koristiti umjetna sladila.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  20. #1970
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    Isuviše kompleksnosti, ali da. Jasno je da treba brzi šećer nakon vježbe, hence the čokoladno mlijeko. Jebiga, ne konzumiram voćne jogurte ali pretpostavit ću da su puni brzog šećera jer: a) šećer, b) voće. Nemam neki primjerak doma da pregledam.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  21. #1971
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Kile

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Isuviše kompleksnosti, ali da. Jasno je da treba brzi šećer nakon vježbe, hence the čokoladno mlijeko. Jebiga, ne konzumiram voćne jogurte ali pretpostavit ću da su puni brzog šećera jer: a) šećer, b) voće. Nemam neki primjerak doma da pregledam.
    Jedino je pitanje koliko toga je u njima koji šećer i kakvo je voće. Dakle, koliko je to "prirodno". Fun fact, rijetko koja država kontrolira riječi poput "prirodno", "natural" i slične. Also, voće često fura vlakna sa sobom, što je dugoročno odlično, ali nije idealno za oporavak.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  22. #1972
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Kile

    Kaj nije šećer dobiven od kukuruza većinom američka stvar jer je kod njih kuruza brutalno subvencionirana, a kod nas se ne isplati?

    EDIT: http://www.eufic.org/page/en/page/FAQ/f ... ose-syrup/

    Eto u EU je ograničen na 5% ukupne proizvodnje šećera, tak da sumnjam da će se tog šećera previše naći u našoj hrani (i da je glavni krivac za debljinu, pošto EU ne kaska po tom pitanju za SAD-om).

  23. #1973
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    = Citat = Izvorno postao The Boz
    Jedino je pitanje koliko toga je u njima koji šećer i kakvo je voće. Dakle, koliko je to "prirodno". Fun fact, rijetko koja država kontrolira riječi poput "prirodno", "natural" i slične. Also, voće često fura vlakna sa sobom, što je dugoročno odlično, ali nije idealno za oporavak.
    A bitno je koliko je voće "prirodno" zato jer...? I kakvo može biti ako nije prirodno. Umjetno, stvoreno iz anorganske materije?

    Banane, jagode i breskve (od kojih je dobar dio voćnih jogurta na policama, ostale ne konzumiram) imaju oko 3 grama vlakana (na 100 grama, ne piše ali to je etalon). Grah, recimo, na tu količinu ima oko 15 grama vlakana (valjda je ta količina, jebem ti serviranja u šalicama da ti jebem, kretenski Ameri).

    Yeth, nije idealno za odmah nakon tjelovježbe, ali ako nemaš čokoladno mlijeko, bolje i to nego ništa
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  24. #1974
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450

    Re: Kile

    Ponekad uopće nije voće u pitanju, nego skrućena pjena ili gel sa bojilima, aromama, itd., na to sam mislio. Iskreno nemam pojma koliko je kod nas to na tržištu popularno.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  25. #1975
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Liberty City
    Postova
    15.884

    Re: Kile

    Alo bre bilderi, znate li đe ima onijeh plastičnih utega šta se pune s rižom ili pijeskom?

    Trebaju mi prazni. Brez ispune. Imali iđe?

    Lahva mav pšanajlje!


  26. #1976
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Kile

    Evo konačno krenuo u teretanu. Nisam imao nikakva prosvjetljenja ili nabrijavanja, jednostavno sam krenuo tamo ko da sto godina svaki dan radim to i ništa.
    Sad da ja pitam, šta je najbolje prije i poslije treninga pojest? Jer idem ujutro ovaj tjedan.
    Svi smo mi Mirko.

  27. #1977

    Re: Kile

    Prije: kompleksni UH i P (piletina + pun k povrća)

    Poslije: brzi UH i P (ako nemaš para za šejkove i to, čok. mlijeko je čist oke)

  28. #1978
    Senior Member Giant leap for forum SharpDressedChevap's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Postova
    3.820

    Re: Kile

    Ako mi neka kuhana povrća smetaju (kronova bolest), koja je dobra alternativa?
    Svi smo mi Mirko.

  29. #1979
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Kile

    Integralne tjestenine, integralna riža, batat, leća... Ako si otporan na brokulu, to ti je #1 namirnica i ne moraš onda gledati dalje u liniju povrća

  30. #1980
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Kile

    JANJ'TNA!
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •