Prikazujem rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Ljepa budućnost

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Ljepa budućnost

    Uglavnom, sredinom 9 mjeseca ću na raspolaganju imati 5000 kn, i pošto nisam na "ti" s hardverom i hardver scenom općenito (znam razlikovat AMD od Nvidije i Athalona i Radeona od Geforce i to je ).

    Zanima me hoću li u to vrijeme moći za sumu od 5000 kn ( bez monitora i ikakvih perifjerija, znači samo komponente u kućištu) moći nabaviti jak i kvalitetan stroj, i zanima me hoće li ili jesu li u planu tada možda nove serije grafičkih kartica, i još nešto, osim grafičke, kao gamer, na koje bi komponente još morao najviše potrošiti(npr. procesor s 4 jezgre, više memorije(koliko točno) itd.).

    Hvala.

  2. #2

    Re: Ljepa budućnost

    moci ces imat jako dobru pilu sad izlazi ati radeon hd 4870x2 al nisam siguran hoce li uopce padat cijene.Mozes pitat u hardver F.A.c.Q. da ti slozimo konfu.Imat ces i quad proc i 4 gige rama i dobru grafu
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    Netreba jos slagat konfu nego samo odgovorit na pitanja koja sam postavio, thx inace.

  4. #4
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Ljepa budućnost

    Moze. Bez periferije pogotovo. EoD.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Ljepa budućnost

    Ti kao gamer, nemoj uzimati AMD Phentom, ili Intelov, niti IBM-ov, niti bilo koji drugi procesor koji ima 4 jezgre.
    Razlika između 1, 2 i 4 jezgre jest, da je s 1 jezgrom spor/dovoljan/ovisan, sa dvije jezgre odličan/taman, i sa 4 jezgre naspram 2 jezgre nema puno poboljšanja, osim što 4 jezgreni ne podržava igre skoro nikako i što se s njime možeš samo napatiti kao gamer.

    Najbolje ti je za igre dvojezgreni Intelov procesor, a ako ti treba za neke druge poslove onda dvojezgreni AMD-ov.

    Od grafičkih ti preporučujem ATI-evku. Nikako sa passivnim hladnjakom.

    Inače za te pare možeš složiti jaku pilu u kućištu.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    Zašto i kako procesor s 4 jezgre radi probleme što se tiče igranja? Mislim meni jednostavno treba stabilan i jak stroj, ništa više ništa manje.

  7. #7
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Ljepa budućnost

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Zašto i kako procesor s 4 jezgre radi probleme što se tiče igranja? Mislim meni jednostavno treba stabilan i jak stroj, ništa više ništa manje.

    Igre nisu kompatibilne s takvim hardverom. Bar mislim.
    Sjecas se da je pojavom dvojezgrenih procova bilo problema s puno igara...

  8. #8
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Ljepa budućnost

    Ne koliko sa 4-jezgrenim.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    A razlika u performansama? Mislim, jebeš ti performanse ako ti se igre ne zele pokrenuti...ali zar se nebi trebao onda dogoditi informatički krah procesora s 4 jezgre pošto 60-70% tržišta čine gameri?

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Ljepa budućnost

    Moguće svašta. Kad'-tad' će 4-jezgreni raditi super kako treba, ali nije došlo još to vrijeme.
    A i razlika između 2 i 4 jezgre nema puno poboljšanja. Poboljšanja su mala, a ne dupla kako bi se reklo na prvi pogled 2 i 4.
    No, ponekad je i stvar u igrama. Ako igra traži 2-jezgreni procesor, nećeš je moći pokrenuti sa jednom jezgrom, niti sa 4 jezgre, kao npr. Assassin's Creed igre. Izuzetak je ako izađe neki upgrade/update za igre, za 4-jezgreni procesor.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    Kod imena procesora, koji dio moram pazit (da nebi slučajno uhvatio 4 jezgre umjesto 2 hehe, pošto sam šegrt za hardver) i osim toga, na kojim još djelovima da ne štedim osim na grafičkoj?

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Ljepa budućnost

    Grafička, CPU i RAM (ne veličina, nego radni takt RAM-a).
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    RAM je jeftin sada jelda? Na koliko bi točno trebao ciljati, i kakva je razlika izmedju DDR,DDR2 i DDR3, pokusao sam pogledati na Wikipediji ali nisam to dobro pohvatao, preopširno moram priznat.

    Hvala jos jednom.

  14. #14

    Re: Ljepa budućnost

    sad ti je ddr2 u "modi" 2 gige rama ti je 230 kn tako da ti je to najmanja briga a sto se tice proca nisam bas siguran da li bi bilo pametno stavit quad u konfa za ispod 6k kuna ali moze se nac dosta dobrih dual core za oko 1000 kn
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Ljepa budućnost

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Uglavnom, sredinom 9 mjeseca ću na raspolaganju imati 5000 kn, i pošto nisam na "ti" s hardverom i hardver scenom općenito (znam razlikovat AMD od Nvidije i Athalona i Radeona od Geforce i to je ).

    Zanima me hoću li u to vrijeme moći za sumu od 5000 kn ( bez monitora i ikakvih perifjerija, znači samo komponente u kućištu) moći nabaviti jak i kvalitetan stroj, i zanima me hoće li ili jesu li u planu tada možda nove serije grafičkih kartica, i još nešto, osim grafičke, kao gamer, na koje bi komponente još morao najviše potrošiti(npr. procesor s 4 jezgre, više memorije(koliko točno) itd.).

    Hvala.
    Doslovno svaki cas izlaze nove komponete, kao sto i svaki cas padaju cijene pojedinih komponeti...

    Za 5 somova ces moci uzeti jak i kvalitetan stroj....koliko jak i kvalitetan...najbolje ces znat dok budes imao pare i dok se javis nestrpljivim ljudima u hardwer podforumu da ti sloze neku konfu...

    Ako 4870x2 bude preskupa...obicna ti negine, a to znaci da ces moci ugurati i 4 jezgreni procesor, od kojeg trenutacno nemas puno za gejmanje, ali ces u buducnosti imati...a i nije lose kad pretvaras dvd u divx ili obrnuto da ti je posao za duplo brze gotov ^^...a razlika u cijeni izmedu 2 i 4 jezgrenog je kojih recimo 400kn, jerbo ispod E7200 zaista nema smisla ici ako je u pitanju svota od 5k kuna...

  16. #16
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Ljepa budućnost

    S 5000 kuna već danas možeš uzeti računalo koje je dovoljno jako za ugodan gaming.

    S druge strane, ali svejedno vezano za temu, ljepa je nepravilan oblik riječi lijepa, koja označava oku ugodnu estetiku nečega, u ovom slučaju, lijepa bi opisivala imenicu ženskog roda, to jest, budućnost. Riječ ljepa kao takva ne postoji u hrvatskom jeziku isto kao ni htjeo i slične izvedenice pravilnih riječi (htio u slučaju potonje). Također riječ "perifjerija" ne postoji. Riječ periferija je tuđica i označava nešto strano ili usputno te u ovom slučaju označava vanjsku, opremu računala kao što su monitor, tipkovnica i slično. Ne vjerujem da je riječ o lapsusu ili pritisnute dvije tipke u isto vrijeme jer ako analiziramo napisanu riječ vidimo grešku između slova f i e koja su dovoljno udaljena od slova j da bi isto bilo greškom pritisnuto. Eto...moja 0,02$...

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    Pa, nisam te pitao da ispravljaš moje gramatičke greške nego sam pitao za savjet kao što su normalni ljudi u ovom topicu i napisali, bar nešto što ima smisla.
    Ako ćeš spamat, nemoj u mojem topicu plz. imaš mravlju kisleinu pa tamo izvršavaj svoje namjere ok? thx.

  18. #18

    Re: Ljepa budućnost

    Daj reci u kojem shopu mislis kupovat da ti slozim jednu konfu pa da vidis otprilike jeli ti se svidjela
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  19. #19
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    u casi sa vodkom i ledom
    Postova
    114

    Re: Ljepa budućnost

    = Citat = Izvorno postao Hellboy v2.0
    S 5000 kuna već danas možeš uzeti računalo koje je dovoljno jako za ugodan gaming.

    S druge strane, ali svejedno vezano za temu, ljepa je nepravilan oblik riječi lijepa, koja označava oku ugodnu estetiku nečega, u ovom slučaju, lijepa bi opisivala imenicu ženskog roda, to jest, budućnost. Riječ ljepa kao takva ne postoji u hrvatskom jeziku isto kao ni htjeo i slične izvedenice pravilnih riječi (htio u slučaju potonje). Također riječ "perifjerija" ne postoji. Riječ periferija je tuđica i označava nešto strano ili usputno te u ovom slučaju označava vanjsku, opremu računala kao što su monitor, tipkovnica i slično. Ne vjerujem da je riječ o lapsusu ili pritisnute dvije tipke u isto vrijeme jer ako analiziramo napisanu riječ vidimo grešku između slova f i e koja su dovoljno udaljena od slova j da bi isto bilo greškom pritisnuto. Eto...moja 0,02$...
    nemogu vjerovat tvoj nick govori sve o tebi
    a kantu lako slozis od 5000 kn.. pogledaj moju u podpisu i to ti je to.. bez PERIFERIJE(HEHE NACI) naravno..
    e8400@4.0ghz
    biostar tp45
    xfx gtx 280
    samsung t220
    seagate 750gb
    therlmaltake big typ 120
    chieftec14c 650w cable management
    chieftec aegis black

  20. #20

    Re: Ljepa budućnost

    slozit cu ja kvalitetniju konfu ne brini
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  21. #21
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    u casi sa vodkom i ledom
    Postova
    114

    Re: Ljepa budućnost

    = Citat = Izvorno postao CrIsIs FuN
    slozit cu ja kvalitetniju konfu ne brini
    od moje??
    ajde molim te za tu lovu
    e8400@4.0ghz
    biostar tp45
    xfx gtx 280
    samsung t220
    seagate 750gb
    therlmaltake big typ 120
    chieftec14c 650w cable management
    chieftec aegis black

  22. #22
    Moderator Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    U kanti za smeche
    Postova
    3.552

    Re: Ljepa budućnost

    = Citat = Izvorno postao red_bull
    nemogu vjerovat tvoj nick govori sve o tebi
    a kantu lako slozis od 5000 kn.. pogledaj moju u podpisuSi to ti je to.. bez PERIFERIJE(HEHE NACI)Snaravno..

    U potpisu
    Koji fail...

  23. #23
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    u casi sa vodkom i ledom
    Postova
    114

    Re: Ljepa budućnost

    [quote=Herr Schnitzel]
    = Citat = Izvorno postao "red_bull":26v7ubk5
    nemogu vjerovat tvoj nick govori sve o tebi
    a kantu lako slozis od 5000 kn.. pogledaj moju u podpisuSi to ti je to.. bez PERIFERIJE(HEHE NACI)Snaravno..

    U potpisu
    Koji fail...[/quote:26v7ubk5]
    fail?? ak nisi skuzil zajebavam se...
    e8400@4.0ghz
    biostar tp45
    xfx gtx 280
    samsung t220
    seagate 750gb
    therlmaltake big typ 120
    chieftec14c 650w cable management
    chieftec aegis black

  24. #24
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: Ljepa budućnost

    denial aint just a river in libya

  25. #25

    Re: Ljepa budućnost

    ADM
    Procesor Intel Core 2 Duo E8200 , 2.66GHz, socket 775, 6Mb cache
    Gigabyte P31-DS3L, s775, intel P31+ICH7, FSB 1333/1066/800MHz, 4
    DDR2 4Gb - 4096Mb (2x204 PC6400 Corsair,800MHz, TWIN2X4096-640
    VGA Ati Radeon HD 4870, 512Mb GDDR5 256bit, Dual DVI, PCI-E
    HDD Seagate 640GB, Serial ATA II, 7200 rpm, Barracuda 7200.11
    Napajanje CHIEFTEC 450W, ATX2 ver 2.0, 120 mm ventilator, Active
    Midi tower ANTEC NSK4000, ATX
    DVD upisivač NEC AD 7203S, DVD±RW 20x LabelFlash SATA crn
    Ukupno: 5.064,93Kn
    Imas besplatnu dostavu na kucu po cijeloj Hrvatskoj iznad 2000kn
    Po meni super konfa mozes igrati sve igre na najvecim postavkama
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  26. #26
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    u casi sa vodkom i ledom
    Postova
    114

    Re: Ljepa budućnost

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    denial aint just a river in libya
    hehe malo jesam fulal priznam..
    inace adm ti je odlican ja sam nedavno uzimal neke komponente i stvarno su najjeftiniji i imaju ok politiku prema kupcima tak da ak ti nekaj nije jasno pita ih i sve ti budu objasnili.. i ova kanta ti je super kaj je cf slozio... kupi
    e8400@4.0ghz
    biostar tp45
    xfx gtx 280
    samsung t220
    seagate 750gb
    therlmaltake big typ 120
    chieftec14c 650w cable management
    chieftec aegis black

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Ljepa budućnost

    Evo, ovdje su vam jeftine cijene. Ja od njih inače planiram nabavljati (vać jesam). Cijene su im jeftine iz jednostavnog razloga. Oni nabavljaju robu za veće trgovine koje kada uzimaju, uzimaju po puno više primjeraka, te im je to jako velika zarada, ali i za nas smrtnike je omogućeno da kupujemo od njih i po jednu komponentu, a ne po kamion komponenata.

    http://www.protis.hr/
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  28. #28
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Ljepa budućnost

    Ma složit ću ja konfu u obližnjoj radnji, ne brinite za to, a i cjene su uvjek okvirne ( gore dole 200-300 kn nije problem).

  29. #29

    Re: Ljepa budućnost

    jel ti se svida ova što sam ja stavio
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  30. #30
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Ljepa budućnost

    @ReiKo - Ovisi, recimo ova grafa koju sam ja kupio, bila je puno skuplja u HGSpot-u, a tek u drugim državama, užas. Mislim da bi se moglo i uštediti max. 1000 kn na tu konfu. Bar tako si nešto brijem.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. Automobili i budućnost
    By cham3leon in forum SCIENCE!
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 11-10-2017, 01:34
  2. Povratak u budućnost dolazi na PC
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 28-10-2010, 09:02
  3. Kako zamišljate budućnost??
    By Dux in forum Alt-F4
    Odgovora: 186
    Posljednji post: 29-10-2008, 06:29
  4. budućnost
    By MARIUS 2 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 47
    Posljednji post: 09-03-2007, 14:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •