Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 48

Tema: Najezda web shopova

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Najezda web shopova

    Osobno su mi vrlo antipatični.
    Naime, puno je lakše držati nekonkretan dućan gdje se naručuju stvari s plaćenim avansom, nego li držati robu.
    Od tuda i činjenica da drže robu 3-5% jeftiniju. Tim naizgled manjim cijenama dospjevaju pri vrh popisa najjeftinijih ponuđača kod Nabave, većini referentnog sajta pri kupovanju robe.
    Osobno mi je puno draže doći, vidjeti robu, po mogućnosti isprobati i tek potom kupiti, radilo se to o nešto većoj cifti.

    Kakvo je vaše mišljenje prema novom valu? Naručujete li preko njih ili više volite primopredaju dobara, kako se radi već tisućama godina.

  2. #2
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Najezda web shopova

    osobno isto preferiram doci u ducan i vidjeti kaj kupujem... ipak je to gust, pa makar ne kupujes sebi nego za frenda ili nekom trecem... ali mislim da ce toga biti sve vise, ipak je od elektronicko posl., te konkretno el. trgovina od pocetka tisucljeca i poslije "kraha dot.coma" u porastu... i upravo cinjenica da nije potrebno drzati robu na skladistima bi mogla biti presudna...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postova
    373

    Re: Najezda web shopova

    obozavam web shopove...bez njih moj zivot nebi imao smisla ^^

  4. #4
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Najezda web shopova

    Do prije kojih 2 mjeseca sam isto imao ružno mišljenje o WebShopovima, ali prije 2 mjeseca me je kolega sa faxa upoznao sa čarima eBay-a.

    Naručiš i čekaš 2-3 tjedna dostavu, zvuči loše zar ne... ALI, zato stvari koje kod nas koštaju 200 kuna, ti preko eBay-a dobiješ za 50-ak kuna sa poštarinom Kupio sam u VeMilu curi MP4 player od Pioneera za cca 450 kuna, player ima 2GB memorije, snimanje glasa, podrška za slike i filmove, 65'000 boja ekran itd. Drugi dan mi kolega na eBayu pokaže MP4, sve iste funkcije kao ovaj iz Vemila, ali još uz to ima tipke osjetljive na dodir, 1" veći ekran, rezoluciju kao na novim mobitelima (320x240 ako se ne varam) i TFT ekran sa 260'000 boja. Marke playera se ne sjećam ali nije bio NoName, bila je neka poznata marka, uglavnom sa poštarinom je cijena bila oko 360 kuna

    Za tak nekaj se po meni isplati čekati 2-3 tjedna. Dobiješ 2-3x bolji proizvod za podosta nižu cijenu.

  5. #5
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Najezda web shopova

    Da kupujem nesto tipa poklon za frenda...onda bi to htio vidjeti...ovako nesto kao sto je cpu ili HDD, vec znam kako izgleda...isprobati ga u trgovini nemogu svejedno, tak da mi tak svejedno bilo preko web trgovine ili "obicne" trgovine...glavno da je sto jeftinije...

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Najezda web shopova

    Ako već ne mogu isprobati , onda barem vidim kutiju ili sam proc/grafu što već.
    Nikad nisam ništa naručivao preko neta , a mislim da ni neću.

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postova
    373

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao vex
    Ako već ne mogu isprobati , onda barem vidim kutiju ili sam proc/grafu što već.
    Nikad nisam ništa naručivao preko neta , a mislim da ni neću.

    to je isto jedna vrsta primitivizma...

  8. #8
    Senior Member Ninja hurdle grizli's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    daruvar
    Postova
    894

    Re: Najezda web shopova

    hmmm.... jedino sam si do sada narucivao makete prek oweb shopa i maketa je dosla za 1 tj ali pakiranje skoro da nije bilo blindirano XD


    sada cu komp kupit preko links-a ili ve-mila ovisi.... pa cemo vidjet, ako nesh nebude valjalo doci cu im u HQ i razbit facu


    nego, ima neko iskustva sa dostavom iz ve-mil-a ili linksa

  9. #9
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Najezda web shopova

    ja bi drage volje se sluzio ebayom da mi starci ne seru...

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao nick praskaton
    = Citat = Izvorno postao vex
    Ako već ne mogu isprobati , onda barem vidim kutiju ili sam proc/grafu što već.
    Nikad nisam ništa naručivao preko neta , a mislim da ni neću.

    to je isto jedna vrsta primitivizma...

    Zašto?
    Zato što vidim je li kutija oštećena , ili čak sam proizvod?
    Kad kupuješ preko neta nikad neznaš što se dogodilo tijekom transporta.

    Siguran sam da kad ideš u trgovinu i kad kupuješ recimo kekse , nećeš kupiti onu pokidanu kutiju , nego češ uzeti čitavu.

  11. #11
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Najezda web shopova

    dobro, to istina...

    ljudi su znali tako narucivat gitare, kad ono gitara dosla u dva dijela - tijelo i vrat... xD
    pa si mos jebat tu razliku u cijeni...

  12. #12
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Najezda web shopova

    Ja sam svoj trenutacni komp kupio na "crno" znaci 15-20% jeftinije nego sto bi me inace kostao. Lik mi daje garanciju kao i trgovine, sto sam se i uvjerio. Komp me kostao 2k kuna manje nego sto bi me kostao da sam isao po trgovinama i uzimao dio po dio gdje je sta jeftinije...

    Sta vi mislite da li gledanje kutije vrijedi 2000 kuna?

  13. #13
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Najezda web shopova

    ne, ja sam samo dao primjer da nije sve tako "divno i krasno"...

  14. #14
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao Karlo_from_Bjelovar
    ne, ja sam samo dao primjer da nije sve tako "divno i krasno"...
    Točno to.

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Aperture Laboratories
    Postova
    572

    Re: Najezda web shopova

    aj kad smo već kod web šopova,
    jel itko kupovao nešto preko amazona?
    vidim da ima dosta igara jeftino
    jel se mora još nešto dodatno platit,neka carina ili nešto?

  16. #16
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao ber0
    aj kad smo već kod web šopova,
    jel itko kupovao nešto preko amazona?
    vidim da ima dosta igara jeftino
    jel se mora još nešto dodatno platit,neka carina ili nešto?
    ovisi sta narucujes...

    Uglavnom okvirna cijena ce ti pisati na kraju narudzbe....tako da mozes npr. odabrati da ti predmet dode za 5 dana ili 3 tjedna...ovaj ide avionom, ovaj brodom, razlika je naravno u cijeni postarine, a to ti sve lijepo pise dok sklapas narudzbu..

  17. #17
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao vex
    Zašto?
    Zato što vidim je li kutija oštećena , ili čak sam proizvod?
    Kad kupuješ preko neta nikad neznaš što se dogodilo tijekom transporta.

    Siguran sam da kad ideš u trgovinu i kad kupuješ recimo kekse , nećeš kupiti onu pokidanu kutiju , nego češ uzeti čitavu.
    ok, to stoji, ali jesi ikad pomislio kako roba dolazi do trgovina... mislis ti da je kamiondzijama i ovima koji tovare robu stalo do toga da tebi, meni ili njemu stigne citav disk ili grafa? mos mislit... dosta ti je samo da dodjes u hgspot u zagrebackim Utrinama i da vidis kako robu nabacuju po onoj pokretnoj traci po kojoj im roba iz skladista dolazi... ko da rukuju sa vrecama krumpira...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: Najezda web shopova

    Ako dobijes neispravan proizvod, imas garanciju.

    Ako dobijes ostecen proizvod uzrokovan transportom, ne preuzmes ga ako ga placas pouzecem, odnosno ako je unaprijed placeno a trgovina se ogradjuje od stete uzrokovane transportom, stetu ti nadoknadjuje kururska sluzba koja je vrsila dostavu
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  19. #19
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Ako dobijes neispravan proizvod, imas garanciju.

    Ako dobijes ostecen proizvod uzrokovan transportom, ne preuzmes ga ako ga placas pouzecem, odnosno ako je unaprijed placeno a trgovina se ogradjuje od stete uzrokovane transportom, stetu ti nadoknadjuje kururska sluzba koja je vrsila dostavu
    pa dobro, to je jasno, ali ista stvar ako narucujes prek web shopa, ak ti dodje neispravna/ostecena komponenta imas pravo na povrat...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer GeForce's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.210

    Re: Najezda web shopova

    web shop je razlog zašto sam se udebljao 10 kila više tokom godine.ne smao da naručujem komponente nego naručujem i lacosta i ostale majce,i sexy shopa naručujem sve
    čak koristim i onaj konzum dostava da mi na kucnu adresu donesu mljeka povrće voće i ostalo....

    web shop je najača stvar koja se dogodila u povijesti čovjeka!za 10 godina više neće ni postojati trgovine.

    ***PSP-3004+4GB Sony Pro DUO Mark 2***

  21. #21
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Ako dobijes neispravan proizvod, imas garanciju.

    Ako dobijes ostecen proizvod uzrokovan transportom, ne preuzmes ga ako ga placas pouzecem, odnosno ako je unaprijed placeno a trgovina se ogradjuje od stete uzrokovane transportom, stetu ti nadoknadjuje kururska sluzba koja je vrsila dostavu
    proizvod ce u 99% slucajeva bit omotan necim neprozirnim... kada ga ti odnes "gore", raspakiras i shvatis da je stvar "strgana", "paperboy" ce vec odlelujat svojim putem...

  22. #22
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postova
    316

    Re: Najezda web shopova

    malo više je od 3-5 % razlika,uskoro uzimam novu konfu pa gledam po forumima mišljenja o diskontu 24 i adm-u,stavi na papir iste konfe ako je moguće iz linksa,hgspota,ve-mila, i diskonta i adm-a, pa ćeš vidjeti razliku u cjeni.
    e8400@4 ghz scythekamangle,zotac gtx 260 amp2,250+160+80+80 gb sata hdd,corsair vx 550w,2x2 gb mushkin redline,dvd-rwx2.

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Najezda web shopova

    Dosada nisam nista kupovao preko neta ali nebi se bojo nista naruciti.
    Sta kot kupujem odem na Vemilov cijenik na netu i onda se prosetam do trgovine i ljepo sve kupim, dam pare i trc kuci.
    Nema ljepseg osijecaja nego kad nesto kupis i onda zuris kuci samo da bi to sto prije ubo u komp.
    Iduci komp 100% uzimam preko neta...

    Me moze neko upoznati sa carima ebay-a.
    Bartuc



  24. #24
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Najezda web shopova

    I ja prakticiram web shopove, ali pretežno za multimediju (igra/film/knjiga), te za stvari nedostupne u hrvatskoj. Te su stvari nekoliko puta jeftinije.

    Možda me od svega najviše u web shopu smeta čekanje. Naime, kad imam lovu, i uplatim proizvod, želio bih ga što prije, a ne da moram čekati 12 tjedana na isporuku. Vrijeme je novac, a ja u tih tri mjeseca zaradim da mi ta razlika (stotinjak kuna) neće predstavaljati nikakav trošak.

    Drugo je to da uzimam veći obujam proizvoda, nekoliko njih u zbirnoj cijeni od 15-20 tisuća kuna. Onda bi se razlika osjetila. No za 50-100 kuna kolika je razlika po proizvodu od 1000 kuna naviše, mislim da je web shop nepotrebno kompliciranje.

  25. #25
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Drugo je to da uzimam veći obujam proizvoda, nekoliko njih u zbirnoj cijeni od 15-20 tisuća kuna. Onda bi se razlika osjetila. No za 50-100 kuna kolika je razlika po proizvodu od 1000 kuna naviše, mislim da je web shop nepotrebno kompliciranje.
    moram se složit s ovim..
    ne interresira me što je HDD u ve-milu 50kn jeftiniji ako mi je feniks preko ceste. ne da mi se kuhat/kisnut/smrzavat preko cijelog grada zbog 50kn.

    ali ako kupujem konfu u kojoj je monitor od 7.000kn, onda ću bogme tražit svaki prokleti postotak nižu cijenu.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  26. #26
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Najezda web shopova

    Ista fora je sa benzinom, ljudi kažu u VeMilu mi je jeftinije, a žive kod HGSpota Taman potrošiš benzina do Vemila tak da ti se ta razlika ne isplati

  27. #27
    Guest

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ista fora je sa benzinom, ljudi kažu u VeMilu mi je jeftinije, a žive kod HGSpota Taman potrošiš benzina do Vemila tak da ti se ta razlika ne isplati

    Meni je pak ve-mil najbliži....

    A uz to ja sam pronašao način kako kupovinu još dodatno zasladiti.

    Naime svaki puta kada idem za zg u ve-mil po nabavu komponenti autekom,obavezno to javim svojim frendovima.I stalno nas 4-5 idemo skupa.No sad,pošto sam ja taj koji ima auto svako od njih meni dade 10kn....i eto ti za free bengu...

    Nadalje uz to što je s frendovima prezakonnn ič u shoping,uz ve-mil je bome i mcdonalds.

    Pa nakon mnogo smijeha,zezancije ali i ozbiljnih diskusija u dučanu mcdonalds je mjesto koje se ne propušta.A za 100kn se najedem da jedva pojas stavim

    Da ne pričam o pustolovinama tijekom putovanja (ženske kod semafora etc)

    Samo zbog tih čari volim veće pc dučane koji nisu u mojem kraju.

  28. #28
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Najezda web shopova

    Tuzno je ako frendovima uzimas 10kn za benzis

  29. #29
    Guest

    Re: Najezda web shopova

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Tuzno je ako frendovima uzimas 10kn za benzis
    Pa ne uzimam već se tako dogovorimo.

    Na neki način jedan drugima pomažemo.A s druge strane kada drugi frend treba ić u shop opet može računat da ču ja vozit

    Uz to kod nas je sve bratski...kad neko nema para...uvijek skupimo...i zato su carevi

  30. #30
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Najezda web shopova

    Ma zajebavam te amd...daj shvati vise dok te prcam ^^

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •