Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 285

Tema: Avanture

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Seattle
    Postova
    1.775

    Avanture

    Zanr koji i nije nesto popularan, u zadnje vrijeme je sve vise na trzistu. Nijedan mjesec ne prode bez 2-3 avanture. Ali jos uvijek se smatram jednim od rijetkih ljubitelja tog zanra... Zasto? vjerojatno je razlog sto morate imat malo mozga i logike da bi se okusali u takvim igrama anyway... evo preporuke za ove malobrojne avanturiste...

    Broken Sword: The Shadow of the Templars
    http://en.wikipedia.org/wiki/Broken_Swo ... e_Templars
    prvi dio legandarne igre, neka vas crtana grafika ne zavara, odlicna igra sa zanimljivom radnjom

    Broken Sword: The Smoking Mirror
    http://en.wikipedia.org/wiki/Broken_Swo ... ing_Mirror
    malo losiji drugi nastavak sa po mom misljenju dosta teskim zagonetkama, ali sve u svemu dosta dobra igra

    Broken Sword: The Sleeping Dragon
    http://en.wikipedia.org/wiki/Broken_Swo ... ing_Dragon
    meni osobno i jedna od najboljih igri uopce. Preporucujem ju svakome. Ujedno je i prvi nastavak sa 3D grafikom koji nije pokvario dojam kao u Monkey Island, naprotiv, grafika je dosta dobra sto ionako nije veliki faktor u takvoj igri, Must try!

    Neverhood
    http://en.wikipedia.org/wiki/The_Neverhood
    Igra za koju nisam cuo dok mi frend nije reko za nju i koja me odusevila sa odlicnim i zabavnim zagonetkama, garantiram da svatko ko ju proba, nece pozalit.

    Syberia 1 i 2
    http://en.wikipedia.org/wiki/Syberia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Syberia_II
    Jako zanimljiva prica sa jako dobro smisljenim zagonetkama, jedina mana je los zavrsetak prvog dijela, ali ako odmah krenete sa drugim, nece vam ni to toliko smetat


    ako imate vi neke prijedloge, komentare.. samo dajte

  2. #2

    Re: avanture

    Još jedan fan avantura reporting for duty, premda nisam neki hardcore ljubitelj aka. ne igram baš svaku koja izađe (Nancy Drew serijal, npr. je više i vragu dosadio s tim koliko nastavaka ima). Drago mi je da si spomenuo Broken Sword igre koje su, kao i sve druge kvalitetne 2D PnC avanture, doista bezvremene kad je kvaliteta u pitanju (posebno nacrtana grafika). Mislim da Smoking Mirror nema teže zagonetke samo su malo teže i iritantnije (ona dva prokleta kotača u piramidi su me izludila koliko dugo vremena treba da se zagonetka riješi iz jednostavnog razloga jer se okreću pola godine).

    Inače, znam da se ponavljam, ja osobno još preporučam Discworld Noir igre (posebno Discworld Noir) koje su odlično unatoč tome što su prve 2 imale malo... teško dokučive zagonetke.

  3. #3
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: avanture

    moram samo napisati da meni sleeping dragon nikako ne paše i da mi je užasan i ne smatram ga nastavkom BS

    Grim Fandango... najbolja...avantura...ikad..

    Monkey Island.. isto prije 3Da..vrijedi isto što i za BS

    neka vas crtana grafika ne zavara
    ovo me uvrijedilo

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: avanture

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    Grim Fandango... najbolja...avantura...ikad..
    Word Brother.

    Makar sam jako uzivao i u Full Throttle

    Ah ti dani...

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Seattle
    Postova
    1.775

    Re: avanture

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    neka vas crtana grafika ne zavara
    ovo me uvrijedilo
    u zadnje vrijeme samo se grafika gleda, kolko god je to tesko za priznat, tesko da ce netko kad vidi takvu grafiku, htjet odigrat zapravo odlicnu igru...

  6. #6
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088

    Re: avanture

    kužim.. al meni je ljepša grafika crtana rukom nego 3D i to nemjerivo

    @sickmanno1 - nisam odigrao full throttle ... imam igru al mi ne radi na novom kompu, a na starom mi je cd-rom umro baš nakon što sam instalirao igru

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: avanture

    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    @sickmanno1 - nisam odigrao full throttle
    Steta.

    Meni jedina negativna stvar kod Ful Throttlea je ta sto je fuking prekratak!!!!!!

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Seattle
    Postova
    1.775

    Re: avanture

    jel neko uopce igro Neverhood? ili uopce cuo za to

  9. #9
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: avanture

    Joj [bomba nostalgije]Skad sam to igrao, ahhh sjećanja. Svakome preporučam odlična igra!!!
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  10. #10
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Seattle
    Postova
    1.775

    Re: avanture

    aj fala bogu da je neko igro, fenomenalna igra

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: avanture

    The Neverhood

    Igrao ga ja

    Ali jao jao davno...

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Blizu tvojih plišanih medeka. Pripremam ih za dekapitaciju zubima
    Postova
    3.954

    Re: avanture

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    Full Throttle

    S

    Ben je car. A i ona Corley ženska. ^^
    = Citat = Izvorno postao C
    Pseto je krvnik, odrubio je vlastitim zubima glavu mom malom medi, šmrc....
    In the darkness of the digital, there is always a way out (Klikni i komentiraj)
    I REGRET NOTHING (Klikni)

  13. #13
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Krizevci
    Postova
    827

    Re: avanture

    Sanitarium se treba odigrati ako vam je do pravih avantura
    ...Memories sharp as daggers pierce into the flesh of todays,..

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: avanture

    Sto je s Gabriel Knight serialom, Blade Runner,Discworld Noir?

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: avanture

    = Citat = Izvorno postao seahawk37
    jel neko uopce igro Neverhood? ili uopce cuo za to
    to mi bila jedna od prvih igara... nisam ju znao igrat xD jbg bio 8 godina...

  16. #16
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: avanture

    Bah ja sam to igrao sa 5 ja mislim. Ne stvarno, bilo mi je tu negdje godina. Doduše za preć igru mi je trebalo nekoliko godina.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  17. #17
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jul 2008
    Postova
    272

    Re: avanture

    The Longest Journey i Dreamfall anyone?
    The User formerly known as Pyromancer.

  18. #18

    Re: avanture

    Igre su perfektne, ali mislim da su ipak malo prespore za nekog tko tek sada ulazi (ne ciljam na nikoga, samo općenito govorim) u žanr avantura i Dreamfall ima premalo interakcije, nešto što će vjerojatno ubiti pojedinca koji dolazi iz drugih više "nabijenijih" žanrova.

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer GeForce's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.210

    Re: avanture

    igraš avanture i voliš i kao preporuku nestaviš Monkey island,sam and max,so blonde,full throotle(stara ali...treba je prijeći zbog kulture),day of the thentacle......

    ccc

    dreamfall je kombinacija avanture i akcije...ali šta god da je savršena je igra.

    ***PSP-3004+4GB Sony Pro DUO Mark 2***

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Seattle
    Postova
    1.775

    Re: avanture

    DXQ2lvgpHiE
    pjesma iz neverhooda pre odlicno

  21. #21
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Blizu tvojih plišanih medeka. Pripremam ih za dekapitaciju zubima
    Postova
    3.954

    Re: avanture

    = Citat = Izvorno postao Lord Coldwolf
    Sanitarium se treba odigrati ako vam je do pravih avantura



    Zaboravio sam na njega. Prebrutalna igra. Bolesna prva staza. Ona djeca. Ako imaš slab želudac ne uzimaj
    = Citat = Izvorno postao C
    Pseto je krvnik, odrubio je vlastitim zubima glavu mom malom medi, šmrc....
    In the darkness of the digital, there is always a way out (Klikni i komentiraj)
    I REGRET NOTHING (Klikni)

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer GeForce's Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    1.210

    Re: avanture

    jel ima neke priče ili hoće li uopće biti monkey island 5?
    3 dio i 4 dio su mi bili savršeni...

    ***PSP-3004+4GB Sony Pro DUO Mark 2***

  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Blizu tvojih plišanih medeka. Pripremam ih za dekapitaciju zubima
    Postova
    3.954

    Re: avanture

    Sumnjam da će bit nastavak.
    = Citat = Izvorno postao C
    Pseto je krvnik, odrubio je vlastitim zubima glavu mom malom medi, šmrc....
    In the darkness of the digital, there is always a way out (Klikni i komentiraj)
    I REGRET NOTHING (Klikni)

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: avanture

    Lucas arts je masovno optušao ljude nedavno ali kazu da to nema veze i neće utjecati na igre...bili zivi pa vidili.

  25. #25
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: avanture

    za sve one koji još nisu zaraženi sas avanturama, preporučujem the curse of monkey island (tj. monkey island 3) i full throttle - dve lake, a mnogo dobre avanture. kad to pređete, imate ovo:

    discworld serijal (prvo noir odigrajte, pa onda prva dva dela, jer su mnogo teški, prvi naročito, jedna od najtežih avantura ikada, morao sam da gledam u walkthrough... al je zato rincewind nenadjebiv, naravno, kad mu glas pozajmljuje eric idle... a zanimljivo je da glas pozajmljuje i tony robinson, glumac koji glumi baldricka u black adder (btw, jel se kaže crni guja ili crna guja?);
    grim fandango (najbolja avantura ikad, i najšarmantije parče softvera ikad napravljeno);
    monkey island serijal (ceo je do jaja, posle 3. pređite prva dva, pa onda može opet treći, pa zadnji);
    the longest journey i njegov mu nastavak dreamfall (o dreamfallu sam pisao više kasnije, a prvi deo je malo precenjena igra, ali ipak sjajna... naivna bajka);
    still life i post mortem (prvo mortem, pa life... dve sjajne avanture za sve koji su u malo morbidnijem fazonu, a može i za one koji nisu);
    the moment of silence (odličan razvoj lika... mrzi me više da pišem, al mi verujte na reč, pa probajte).

    od novijih, trudim se da odigram što više, mada ne igram mistolike igre, tj. one avanture koje se ne zasnivaju na priči. preporučujem overclocked, možda baš ne iskorišćava potencijal, al je ipak odlična.
    dracula: origin je prosek, ako odigrate baš sve što može, onda draculu.
    sad počeh sinking island, veoma interesantno deluje, izabrah time mod, i game over, moram ispočetka... jebiga, verovatno ću da je obrišem.
    onda dva horora - darkness within i the lost crown - mnogo dobre atmosfere. ne plašim se mraka odavno, nijedan horor film ne može da me uplaši, al ovo ne smem da igram. mislim, smem, al onda ne smem noću 2-3 dana da idem po stanu.
    ankh, ankh 2 i jack keane, sve isti nemci pravili, ok avanturice, ugledaju se dosta na monkey island, al nemaju toliko stila.. ipak, dobre su, po meni.

    u skorije vreme planiram da odigram next life, perry rhodan (dobio odlične kritike) i the moment of silence (nanovo)... možda umesto momenta, uzmem klasik koji nikad nisam igrao - bladerunner, ili the black mirror, ili road to el dorado, ako je nateram da radi... to je moja prva avantura, inače, igrao sam je na soniju kec, i to bez memorijske kartice, pa sam jednom stigao skoro do kraja, i zaglavio se, pa odustao... nikad nisam prešao. druga mi je the x files, isto na psxu, al me zajebali pirati, pa mi prodali samo jedan disk (a igra ima desetak, preterujem, al to je fmv, pa vi vidite)).
    inače, odigrao sam većinu avantura koje su se pojavile u zadnjih 5 godina, pa ako vas nešto zanima, pitajte...
    = Citat = Izvorno postao seahawk37
    = Citat = Izvorno postao Death By Sexy
    neka vas crtana grafika ne zavara
    ovo me uvrijedilo
    u zadnje vrijeme samo se grafika gleda, kolko god je to tesko za priznat, tesko da ce netko kad vidi takvu grafiku, htjet odigrat zapravo odlicnu igru...
    ovde se priča o avanturama, zar ne, a svima koji vole prave avanture (znači, da nisu princ od persije) grafika i nije toliko bitna (nije baš da je skroz nebitna, svako voli pre da igra igru sa lepom grafikom, nego sa ružnom, a i dobro pogođena grafika bolje dočarava atmosferu).

    inače, i meni je mnogo draža crtana grafika, ali je često problem u takvim crtanim avanturama to što su zagonetke, jednostavno, nelogične, samim tim i teže rešive. jedna od najpoznatijih avantura, na primer, day of the tentacle. svaka njima čast za atmosferu, humor i sve, al' jebiga, ko bi se setio da uzme da proba da pere kočije, da bi izazvao kišu?! ja nisam hteo da gledam walkthrough, pa išao i nabadao, dok nisam pogodio. pa onda, runaway (naročito dvojka... jebeno nelogično).
    = Citat = Izvorno postao Pyromancer
    The Longest Journey i Dreamfall anyone?
    ovo je diskutbilno, ali smatram da dreamfall i slične igre (fahrenheit, na primer... ne znam ni jednu drugu slilčnu) nisu avanture, nego interaktivni filmovi. mislim, nemaju zagonetke, nemaju ništa. interaktivnim avanturama se, po definiciji, nazivaju full motion video igre (ripper, the black dahlia... ja gi ne volem, ali ima mnogi koji vole tako nešto), ali su to ipak avanture, a dreamfall... malo teže.
    = Citat = Izvorno postao GeForce
    jel ima neke priče ili hoće li uopće biti monkey island 5?
    nema šanse da to lucas napravi, možda, jedino, da otkupi licencu neko (kao ovi telltale što prave maxove). što se mene tiče, nadam se da će to da se desi, samo da mi ne diraju grim fandango, tj. da ne prave nastavak. priča grima ima početak i kraj, i bilo bi čisto skrnavljenje praviti nastavak.

    inače, nadam se da će ova tema da zaživi, jer, kao što vidite, mogao bih ceo dan da pričam o avanturama, kad se raspišem ne prestajem. mislim da ima mnogo više avanturista (to nije pravilan izraz, i znači nešto drugo, al ajde) nego što ljudi misle. bar na internetu, u stvarnosti znam samo jednog, i moram da vam kažem da je mnogo zabavno igrati avanture sa nekim drugim... kao i gledanje filmova, i sve drugo, uostalom. za tako nešto preporučujem myst, i mistolike igre.

    eto, to je to za sada, posle ću dodam još nešto, ako stignem, a verovatno ću da stignem, pošto brzo kucam, i ne obraćam pažnju na pravopis.
    I have a cunning plan...

  26. #26
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Aperture Laboratories
    Postova
    572

    Re: avanture

    ankh sam odigrao demo,cijlu još nisam nabavio,budem jednog dana
    syberia prvi nastavk sam odigrao demo odlicna igra,valda cu si nabavit cijelu jednog dana
    broken sword smoking mirror sam takođe odigrao demo,malo su teže zagonetke
    dracula origin sam odigrao demo sa pcp-ovog dvda,nabavit cu si cijelu igru,zanimljiva je
    sam i max,nisam baš igrao,
    onu besplatnu što su dali(brijem da je abe lincoln must die?) sam malo počeo ali mi se ne sviđa
    onda bone,mala slatka avanturica,mislim da je takođe od telltale gamesa,odigrao prije
    neverhood si budem nabavil ovaj tjedan pa ću odigrat,vidim da ju hvalite

  27. #27
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: avanture

    tog sama i maxa svi hvale, al meni, iz nekog razloga, nije uopšte smešna... pričam o ovom novom, sezonskom.

    ankh je fina, al su zagonetke nelogične skroz... ne vredi razmišljati, kad se zaglaviš - walkthrough.

    sajbirije su precenjene, mnogo, iako su fine igre, nisu tolko kolko ih dižu u nebesa.
    I have a cunning plan...

  28. #28
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: avanture

    Ako itko želi avanture treba zaigrat one starije bisere poput Grim Fandago i Day of the Tentacle.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Seattle
    Postova
    1.775

    Re: avanture

    baldrick ne slazem se s tobom da je Syberia precijenjena, zagonetke su odlicno napravljene, grafika je lijepa, prica je super... ne znam sta bi ti jos od avanture..

  30. #30
    Senior Member It lives by night Baldrick's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Deutschland
    Postova
    733

    Re: avanture

    precenjena je zato što je najpoznatija avantura, ikad... jeste odlična, ali ima boljih, koje zaslužuju da budu poznatije od nje.
    I have a cunning plan...

Slične teme

  1. Avanture
    By Big Al in forum Gaming općenito
    Odgovora: 71
    Posljednji post: 04-12-2007, 22:54
  2. Avanture podforum
    By 'L$d' in forum PC Play Forum
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 13-01-2006, 23:20

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •