Stranica 29 od 30 PrvaPrva ... 1927282930 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 841 do 870 od 881

Tema: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

  1. #841
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Plotsk, Zaporožiju i Ukrajinu ću diplomatskim putem pripojiti.
    Poljska je slijedeća nacija koju napadam, a nakon toga Turska.
    Što preporučaš, dali da Ukrajinu pripojim nakon tih osvajanja pa da
    mi pomognu tijekom njih ili prije svega?

    Zašto mi neki gradovi preko eventa dobivaju novu vjeru, iako su svi oko njih iste vjere?
    Graz mi se već 5 puta prekrstio.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  2. #842
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Što preporučaš, dali da Ukrajinu pripojim nakon tih osvajanja pa da
    mi pomognu tijekom njih ili prije svega?
    dunno, ovisilo bi o situaciji i trenutnom raspoloženju mog vladara" ^_^;

    Zašto mi neki gradovi preko eventa dobivaju novu vjeru, iako su svi oko njih iste vjere?
    Graz mi se već 5 puta prekrstio.
    1. Protestantska reformacija se širi bez obzira na susjedne provincije (dobro, susjedne provincije možda povećavaju šansu da se prekrsti). Nakon nekog vremena, smiriti će se
    2. Ako imaš Ecumenism National Idea, onda ti se slična stvar konstantno događa sa svim religijama

  3. #843
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Znam na šta misliš što se protestantizma tiče.
    On dođe i piše do kad traje, ovo dođe bez ikakve kazne i traje zauvijek ak se ne prekrsti.
    Ćešće mi je katolicizam
    Kako pobijem Ecumenisam NI?.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  4. #844
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Ecumenism NI makneš takoda klikneš na njega i zamjeniš ga drugime. Deus Vult je suprotnost pa bi možda on mogao poboljšati situaciju.

  5. #845
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Hvala.
    Nego, vidim da e može raditi izmjene u fajlovima od EU3.
    Sada ću za početak napravit da se core dobiva brže i promijenit ću boju nacije.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  6. #846
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    1.003

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Trenutno igram s Burgundijom. Malo je sjeban start jer te Francuska oce maknit s puta, al ako ju uspijes oslabiti, ili kao ja uzet par teritorija, nemaš baš previše prepreka u tom dijelu europe.


    U nekoliko navrata sam smanjia Francuze, dobia core na Pariz, oni premjestaju glavni grad negdje drugdje, taman prije drugog rata (jer sam ga u prvom gradu okruzia sa svojim regijama i oslobadanjem nekih malih drzavica). Ima sam dosta misija pa sam tako i dosta osvaja, u jednu ruku mi je alliance bia Bohemia pa sam i dosta pratia njih i njihove ratove. Zadnji rat mi je bia s Englezima, porazia sam ih totalno na kopnu, ostali su to vidjeli pa im je doslovno po europe objavilo rat, ja sam uzea calais i natira da maknu core s neke regije, i maka se ca, i da, oslobodia neku drzavicu tako da imam manju granicu s njima. Btw na vecini regija samo ja (+tu i tamo koja mala drzavica) imam core, jer sam u vecini ratova trazia da maknu core, tako da me sad rijetko tko zeli napast
    inflacija ne raste, bila je narasla pa sam to smanjia, ugl od trgovine i poreza imam dovoljno za jedno 70k aktivnih vojnika(50k konja, 20k pjesaka za rusit fortove ), igra nemoze bolje ici

  7. #847

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Kad vidim ovu stariju mapu, vise zavolim Divine Wind. Trenutno igram mod MEIOU, preporucujem ga za one koje nisu isprobali. To je najljepsi mod koji sam vidio. Tek nedavno saznao sam za Sprite Pack, paket jedinica novih izgleda na mapi. Zasto nema vijesti o tome? Vec sam ubacio AD 1400 Western i Eastern i sada te figure na mapi vise ne bodu oci. Zelim nabaviti i sve ostale pakete recimo Reformation, Enlighment itd. no trenutno nemam love na netu.

    Igram za Napulja, cilj je napraviti neko prijateljstvo (friendship) sa Venecijom ali ne kuzim kako se to postize. Napao sam Siciliju kako bi je pripojio i ratovao sa Aragornom, i dobio Messinu no gubio sam ga drugim ratom sa Aragornom kada su njihovi saveznici Portugalci doslovno okruzili moju zemlju. Objavio sam rat Papu i uzeo tri provincije, ostaje mu Roma odnosno Vatikan okruzen mojim novim teritorijama i neke provincije rascjepkane po Italiji. Tako sam se prosirio na sjeveru, moj cilj je kasnije stvoriti novu drzavu Italiju (pitam se da li je to moguce). Mislio sam upasti u Epiru ali ima garanciju od Srbije koja je trenutno treca sila na Balkanu. Financijom sam uspjesno potaknuo pobune u dijelovima teritorije Aragorna posebno u pomorskim, pobunjenici su uspjeli izbaciti Aragorna sa juznoistocne Francuske, pobuna je u tijeku na Malti i Siciliji i nadam se da ce uspjeti.
    Pitam se kako dobiti casus belli da mogu izvrsiti invaziju na Sjevernu Afriku koju vec dugo prizeljkujem.

  8. #848
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi













    puno vazala, doso sam do tocke di ne mogu vise zajebat nikako : ))
    income ogroman, manufakture u cijeloj italiji + pola balkana = research do neba, kingdom of god, ukidanje HRE, pokrstavanje muslimana = infinite manpower i neometano sirenje : ))

    bb limit mi je 28, roknut cu ga i lijepo world conquest : ))
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  9. #849
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Rula igra vrlo jako, makar sam pohvatao tek otprilike 20 % mehanike Grafički izgled mi je nebitan, pa me zanima jel postoje ikakvi tweakovi za poboljšanje performansi, imam osjećaj da bi scrollanje po mapi bilo puno ugodnije kad bi fog of war bio statičan, ali te opcije nažalost nema. Konfiguracija je:

    Athlon 64 3200+
    1 GB RAM
    GeForce 6800 GT


    Znam da nemogu puno očekivati od ovoga, ali ipak mi se čini da se malo presporo vrti s obzirom da igram na 1024 x 768, i svi oni grafički dodaci su isključeni.


    EDIT: E da, koju bi mi Paradox igru još preporučili, s obzirom na slabašnu konfiguraciju ?

  10. #850
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    @TeraBajt

    Ne vide ti se slike .

    @Duke of Earl:

    Sve novije paradoxove igre koje sam igrao (Hearts of Iron 3, Victoria 2, Sengoku) su zahtjevnije od eu3. Od starijih sam igrao samo Hearts of Iron 2 i Crusader Kings tako da ti mogu preporučiti samo njih. Victoria i Europa Universalis 2 bi također trebale biti ok. Ali sve te stare su danas daleko od novijih jer je ovo jedan od rjetkih serijala koji se s vremenom ne prilagođava masama i ostaje dosljedan.

    Također, probaj eu3 bez ekspanzija ili samo sa starijim ekspanzijama. Trebalo bi manje štekat.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  11. #851
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    @Duke of Earl: Preporučujem da probaš Crusader Kings. Starija je igra i u Veljači dobiva nastavak, ali je ipak itekako igriva i ima podosta korisnih modova

    @Insert: prilagođava se masama, samo ne idem putem Dumbed Downiranja kao što većina developera (glupo) radi kad se prilagođava masama. Dapače, igre postaju kompleksnije s vremenom unatoč otvaranju masama

  12. #852

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    EDIT: E da, koju bi mi Paradox igru još preporučili, s obzirom na slabašnu konfiguraciju ?
    Crusader Kings je stariji, ali fokusno malo različit od EU-a.
    Problem sa Paradoxovim grand strategy igrama je oduvijek bio procesorske prirode, posebno vidljivo sa HoI3.

  13. #853
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Hvala na savjetima/preporukama, probat ću onda za poboljšanje performansi instalirat samo EU3 + 3 exp., bez Divine Winda, s obzirom da ionako nisam imao namjeru igrati s Japanom, zato jer čitam da je njihova kampanja dosta mlaka.

  14. #854

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    = Citat = Izvorno postao Akul
    @Insert: prilagođava se masama, samo ne idem putem Dumbed Downiranja kao što većina developera (glupo) radi kad se prilagođava masama. Dapače, igre postaju kompleksnije s vremenom unatoč otvaranju masama
    Ne prilagođavaju se baš masama već slušaju svoju, njima jedinu bitnu, niche publiku. Kao što sam znaš, Divine Wind je izašao jer je pobijedio izborom igrača. Ne znam koliko im igre baš postaju pristupačne. Vidjeti ćemo sa CK2.
    On May 27, 2010 Paradox asked the community what their download team should work on next. A poll was created with 4 options:

    EU3 - With focus on "Rest of the World"
    Rome - Alexander era, revised map
    HoI3 - Expanded timelines, battle scenarios
    Victoria 2 - US Civil War

    EU3 won with 46% of the votes, followed by Rome at 25%, Victoria 2 with 18% and lastly Hearts of Iron 3 with 10% of the voters.

    This sparked the development of Divine Wind.

  15. #855
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Ne prilagođavaju se baš masama već slušaju svoju, njima jedinu bitnu, niche publiku. Kao što sam znaš, Divine Wind je izašao jer je pobijedio izborom igrača. Ne znam koliko im igre baš postaju pristupačne. Vidjeti ćemo sa CK2.
    Približavanje masama (naravno, mase po njihovim mjerilima ne CoD-ovim ili Wow-ovim mjerilima) ne znači zapostavljanje starih fanova. PI konstantno nastoji širiti svoju publiku (što su i sami par puta rekli) i privlačiti nove igrače, samo što ne rade gluposti koje drugi developeri rade s tim ciljem. I koliko sam vidio, dobro im ide.

  16. #856
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Problem ak ćeš igrat starije igre je mnogo lošiji interface. Interface prve i druge Victorije je nebo i zemlja.
    Al' probaj Hearts of Iron 2 definitivno.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  17. #857
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Evo bez Divine Winda se igra vrti gotovo savršeno, ali sad mi se svakih 10-20 minuta dešavaju random CTDi s nedefiranim errorima

  18. #858
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    da, imam gotovo istu masinu ko i ti i sa divine windom mi je bio uzas. btw, ja vidim slike u postu prije, jel iko jos ne vidi?
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  19. #859
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    da, imam gotovo istu masinu ko i ti i sa divine windom mi je bio uzas. btw, ja vidim slike u postu prije, jel iko jos ne vidi?
    Sad se vide. Jučer ih nisam mogao pogledat ni pomoću trikova.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  20. #860
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    = Citat = Izvorno postao TeraBajt
    da, imam gotovo istu masinu ko i ti i sa divine windom mi je bio uzas.
    Našao sam na forumima riješenje za maglu:

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... phics-Pack.

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... nd-new-fog.


    Registrirao sam se, ali izgleda da je nemoguće skinuti preko foruma ako nemaš registriranu barem jednu PI igru pod svojim profilom, za što ti treba cd-key. Naravno da nisam kupio EU III (koja mi je i prvi PI naslov) prije isprobavanja, što je i dobro s obzirom da mi se užasno sporo vrti, ali ako ovi tweakovi stvarno pomognu, vjerojatno ću je uzet na Steamu pošto je Chronicles na -60 % akciji, što ispadne 11,99€, a to je isplativo za takvu igretinu. Pa bi sad zamolio nekoga ko je registriran na tom forumu da skine tih par kilobajta i uploada ih na rapidshare, jer mi se inače ne isplati riskirati 100 kn za igru koju možda nemogu ni igrati.

  21. #861

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    = Citat = Izvorno postao Tweetybird
    Nisam jos sve procitao, tema je povelika, ali odmah bih predlozio jedan succession game!
    Malo sam listo i vidio ovo. Želi netko s foruma?

  22. #862
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Kao i uvijek, ja sam slobodan za SG.

  23. #863

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Ajde još netko.

  24. #864

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Bump

  25. #865

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Bumpi bump

  26. #866
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Malo se čudim kako smo uoće uspjeli započeti onaj prvi SG ^_^;
    Mislim, tako ga je teško započeti od tada...

  27. #867
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    koja verzija?

    tj. sa il bez divine winda?
    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  28. #868

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Kako vama paše

  29. #869

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Bumpić

  30. #870
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771

    Re: Europa Universalis 3 - diskusija i uspjesi

    Diine Wind meni paše jer sam se odviknuo od starijih verzija (a i trebao bih se zajebavati reinstalacijama i time).

Slične teme

  1. Europa Universalis IV
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 84
    Posljednji post: 08-10-2016, 13:47
  2. Društvo retro gejmera - diskusija
    By Sonic_Moronic in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 60
    Posljednji post: 18-01-2014, 22:38
  3. Europa Universalis: Rome - Vae Victis
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 14-10-2009, 20:49
  4. Torbe, ruksaci... diskusija
    By W3DR4N in forum Mobilno
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 14-08-2009, 20:54

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •