Vidi rezultate ankete: Jeste li za izgradnju NE kod osijeka?

Glasači
101. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Nisam

    22 21,78%
  • Jesam

    40 39,60%
  • Boli me ono...

    39 38,61%
Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 269

Tema: Nuklearka kod Osjeka?

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Nuklearka kod Osjeka?

    jeste li za da se izgradi nuklearka kod оsijeka u mjestu erdut?
    beneficije od ovakvog su visestruke-korist lokalnoj zajednici, neovisnost o fosilnim gorivima, te smanjenje emisije CO2...
    navodno bi ta nuklearka trebala proizvodit 4000 Megavata sto je navodno dvostruko jace nego NE krsko..
    ja sam u potpunosti za..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    NE!
    Živim u osijeku,svaki vikend idem u Dalj planinu (erdut je 5min max vožnje udaljen).
    Bojim se zagađenja,jer svi znamo kako su opasne za okoliš nuklearne elektrane,mislim,nisam neki eko zeleni,ali ipak jebiga,radi se o gradu gdje živim & boravim.
    tako da,NE
    Nek grade u okolici ZG-a -.-

  3. #3
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    NE!!

    mada sam glasal za da lol

    ali NE!! jer ne želim da se desi kao i Černobil

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    da vas malo educiram...
    jeste li vi svjesni da je glavni inzenjer cernobila radio covjek koji je radio samo u termoelektrani(znaci nema iskustva sa nuklearkom) i da je direktor za nuklearnu energiju radio jedino u hidroelektrani...
    i kakvo zagadenje?
    nuklearni otpad ide u atlantski ocean ili u svemir...nuklearna je energija najcisca uz solarnu i vjetrenu !!!

    BTW postoji mogucnost da se izgradi i kod zagreba ali posto prema medjunarodnim klauzulama bi ta nova nuklearka i krsko bile preblizu premjesteno je u erdut
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  5. #5
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    NE!
    Bojim se zagađenja,jer svi znamo kako su opasne za okoliš nuklearne elektrane,mislim,nisam neki eko zeleni,ali ipak jebiga,radi se o gradu gdje živim & boravim.
    Nema zagađenja od nuklearki osim tople vode koje ispuštaju. Puno puno više zagađuju termoelektrane i industrija.

    Černobil je posebna priča, loša socijalistička gradnja, slabi standardi sigurnosti, ljudska glupost, normalno to su naftni lobiji odmah iskoristili kako bi se nafta nastavila koristiti kao primaran izvor energije. Francuzi dobivaju oko 80% električne energije iz nuklearnih elektrana pa ne vidim da imaju ikakvih problema. Dapače imaju puno manje termoelektrana i s time puno manje zagađenja.

    Nek grade u okolici ZG-a -.-
    Krško je 20-ak km od ZG-a.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    = Citat = Izvorno postao Jerry
    NE!
    Bojim se zagađenja,jer svi znamo kako su opasne za okoliš nuklearne elektrane,mislim,nisam neki eko zeleni,ali ipak jebiga,radi se o gradu gdje živim & boravim.
    Nema zagađenja od nuklearki osim tople vode koje ispuštaju. Puno puno više zagađuju termoelektrane i industrija.

    Černobil je posebna priča, loša socijalistička gradnja, slabi standardi sigurnosti, ljudska glupost, normalno to su naftni lobiji odmah iskoristili kako bi se nafta nastavila koristiti kao primaran izvor energije. Francuzi dobivaju oko 80% energije iz nuklearnih elektrana pa ne vidim da imaju ikakvih problema. Dapače imaju puno manje termoelektrana i s time puno manje zagađenja.

    Nek grade u okolici ZG-a -.-
    Krško je 20-ak km od ZG-a.
    covjek zna...o tom ja pricam
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  7. #7
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    onako, ni meni nebi bilo bas svejedno da grade pored mene, cisto radi imagea, ali mislim da je nuklearna energija buducnost svijeta.
    tarmi rićmi

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    ok,sto s nuklearnim otpadom?

    jesi ti svjestan da je u krskom njesra jer se nigdje nemoze pothraniti nuklearni otpad?

    nuklearni otpad ide u atlantski ocean ili u svemir
    ok,nhf,al malo si se prosrao
    kakav hebeni atlantski ocean?
    to je fakin zabranjeno.Bacati nuklearni otpad u prirodu.
    slanje u svemir?
    ajme majko...to je jedini komentar na to

  9. #9
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    Francuska npr. ima plan za zbrinjavanje nuklearnog otpada sljedećih 80 godina. Uz to već postoje procesi recikliranja nuklearnog otpada, koji se polako ugrađuju u reaktore. U budućnosti će se uz dodatno istraživanje sav otpad moći reciklirati.

    A i nije da se nuklearni otpad baca u rijeke kao ostatak otpada (za kojeg pak nikog nije briga)l Nego se to lijepo i sigurno odloži u betonirana skladišta, daleko od civilizacije.

  10. #10
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    NE
    Zivim u Vinkovcima i stvarno mi netreba nuklearka 40km od kuce.
    To je ipak visoka tehnologija i sve je jako sigurno. Tome i dajem + i zato ni nebi bilo lose. Cak bi se i kraj u kojem zivim industriski razvio.
    Ali di bi onda sa otpadom. Sigurno ga nece odlagat u onu tamo mocvaru iza osijeka neko ce bijezati od toga naravno prema Vinkovcima.
    Za neupucene (ja sam samo malo upucen) taj otpad ide na unistavanje u p.b.d. i onda se ostaci vracaju tvornici koja ih mora uskladistiti a to se radi u zemlji.

    A i za 30-40 godina bi mogao odijeknuti 3 svijecki rat (zbog nedostatka fosilnih goriva) a to znaci da ce se svi ljepiti za nuklearku a to znaci da ce vinkovce zgazit.

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    Ja sam za, ide mi na onu stvar što svi šize(ne na forumu) ko da svaki dan neka nuklearka spara... To se dogodilo JEDNOM, u doba kad su sigurnosne mjere u slučaju eksplozije bile ''duck and cover''...

    O otpadu neznam puno, al kad ga stotine drugih nuklearki imaju gdje odlagat imat ćemo i mi...
    Promislite kakve svemogućnosti nuklearka otvara...kraj porasta cijena struje, možda i pad... Izvoz struje...

    Ja na sreću živim u dubrovačko- neretvanskoj županiji, i mi imamo struje preko glave... usred ljeta ne trošimo ni pola koliko prozvodimo, al ne bi mi smetalo da nuklearka bude kod nas...
    Napraviš roštilj na dimnjaku, ispečeš ćevap i odgrizeš pola, kad se ono ponovno stvori!

    BTW, kad se černobilska rastalila, oko nje su nagradili taj ''kovčeg'', ''lijes'', whatever. Zar nemogu jednostavno ODMAH U IZGRADNJI napravavit taj lijes, pa ako se i rastali, neće bit tolike štete...?
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  12. #12
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    BTW, kad se černobilska rastalila, oko nje su nagradili taj ''kovčeg'', ''lijes'', whatever. Zar nemogu jednostavno ODMAH U IZGRADNJI napravavit taj lijes, pa ako se i rastali, neće bit tolike štete...?
    Ne, jer bi se reaktor ne bi mogao hladiti.

    Slažem se s izgradnjom nuklearke, bilo gdje, može i u mom dvorištu. Ima mjesta.

    Otpad bi se bez problemao mogao zbrinuti, hvala Bogu, imamo dovoljno neiskorištenog zemljišta u Zagori.
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    meni je svejedno... ja ne plačam struju tako da me ne brine oče li pasti ili ostati cijena nakon izgradnje... i nebojim se nezgode u ćernobilu! baš bi volio imati još jedan prozor...
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  14. #14
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.438

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    slazem se...i da, takodjer, otpad se osim more, svemir i to pohranjuje par km pod zemlju, ovisi o jacini radijacije...sumnjam da ima ikakvog zagadjenja ili opasnosti...

  15. #15
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    pa bacanje otpada u more šta to nije zagađivanje?

  16. #16
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.438

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    nuklearni otpad ide u atlantski ocean ili u svemir...nuklearna je energija najcisca uz solarnu i vjetrenu !!!
    kaj bi ti jerry, hidroelektrane, termoelektrane ili i dalje ovisio o fosilnim gorivima?
    nuklearka najbolji izbor...

  17. #17
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    ja sam za...
    prvo - možemo reći janezima da odbiju i drže ono svoje pretpotopno govno dalje od nas
    drugo - to je daleko od mene ako rokne (jbg, osijek će biti u ruševinama ali ja nečem)
    treće - ako se osječka nuklearka otopi ko čornobilj neće mi trebati svjetlo po mraku

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    pa bacanje otpada u more šta to nije zagađivanje?

    pa ne baca se to u more samo tako, nego se zatrpava u betonskim skladištima kako je već netko napisao

  19. #19
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    Ironično je da sav otpad koji civilizacija proizvede završi u moru. Osim nuklearnog otpada.

  20. #20
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    iz mora smo došli...moramo mu vratiti nešto

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    BTW, kad se černobilska rastalila, oko nje su nagradili taj ''kovčeg'', ''lijes'', whatever. Zar nemogu jednostavno ODMAH U IZGRADNJI napravavit taj lijes, pa ako se i rastali, neće bit tolike štete...?
    Ne, jer bi se reaktor ne bi mogao hladiti.

    Slažem se s izgradnjom nuklearke, bilo gdje, može i u mom dvorištu. Ima mjesta.

    Otpad bi se bez problemao mogao zbrinuti, hvala Bogu, imamo dovoljno neiskorištenog zemljišta u Zagori.
    Ako misliš na dimnjake, može se napravit da oni idu van tog lijesa, jer su napravljeni od istog materijala (zar ne?) i, onda, kada bi došlo do taljenja, zatvori se ogroman olovni ''hatch'' na vrhu dimnjaka i riješen problem...
    Ja baš nisam neki ekspert, al eto, čisto mislim...

    Meni isto ima mjesta... 2 dvorišta 4 ogromna vrta...tako je to kad živiš na selu...

    Što se tiče zagore, istina, istina... u nekom od postova neko je napomenuo da krško nema pojma gdje će s otpadom jer ima je sve prepuno... PA NARAVNO da im je sve prepuno...oni su u SLOVENIJI, U SLOVENIJI, EEEJ!!1
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  22. #22
    Administrator God from the machine
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Chicago
    Postova
    20.497

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    = Citat = Izvorno postao PR3DAT0R
    BTW, kad se černobilska rastalila, oko nje su nagradili taj ''kovčeg'', ''lijes'', whatever. Zar nemogu jednostavno ODMAH U IZGRADNJI napravavit taj lijes, pa ako se i rastali, neće bit tolike štete...?
    Ne, jer bi se reaktor ne bi mogao hladiti.

    Slažem se s izgradnjom nuklearke, bilo gdje, može i u mom dvorištu. Ima mjesta.

    Otpad bi se bez problemao mogao zbrinuti, hvala Bogu, imamo dovoljno neiskorištenog zemljišta u Zagori.
    Ako misliš na dimnjake, može se napravit da oni idu van tog kovčega, jer su napravljeni od istog materijala (zar ne?) i, onda, kada bi došlo do taljenja, zatvori se ogroman olovni ''hatch'' na vrhu dimnjaka i riješen problem...
    Ja baš nisam neki ekspert, al eto, čisto mislim...
    Mislim da ima veze i s tim što će se dogoditi ako reaktor grune

    To je zaštita od "curenja" radijacije i radioaktivnih materijala, a eksplozija ga uništi
    [center:chmelrcv][/center:chmelrcv]
    [center:chmelrcv]BITCH, IT IS 5:30![/center:chmelrcv]

    -kazem ti, nisu sredeni.

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    Heh, da učinio sam edit...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Rovinj,kroejša
    Postova
    2.674

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    = Citat = Izvorno postao McPingvin_v2.0
    Mislim da ima veze i s tim što će se dogoditi ako reaktor grune

    To je zaštita od "curenja" radijacije i radioaktivnih materijala, a eksplozija ga uništi
    pa nije ti to eksplozija kozna kakva...

  25. #25
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    radi se o nuklearnoj exploziji...možda nije uber velika ali je svejedno riječ o nuklearnoj exploziji...

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Mostar/Мостар
    Postova
    1.014

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    nije ni sama po sebi explozija najgore sto se moze dogoditi...
    znate vi da ti sto rade u NE-nama imaju opciju za pregrijavanje jezgre?
    znate li vi da hrvati nisu normalni?
    sad ozbiljno
    dobra ideja, manje CO2 rula, a ostale probleme ostavljamo nasoj djeci(if any) u buducnosti

  27. #27

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    tsar bomba od 100 megatona bi imala "kilometražu eksplozije" od 10 kilometara...onako eksplozija reaktorra brijem ne bi ni 10 metara

    btw.zar nije osijek?

  28. #28
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    6.248

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    oke...sad sam pročitao da nije ni mogća nuklearna explozija u nuklearci...moj bed...
    i od tsar bombe je trebalo biti barem 40 km daleko (avion iz koje je bačena je morao jako brzo bježati)...udarni val je 3 puta obišao zemlju...

  29. #29

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    i to je bilo verzija od 50 megatona(rusi se bojaili da ne sjebaju svijet pa su samo tu testirali)
    edit.s wikije
    Tsar Bomba was flown to its test site by a specially modified Tu-95V release plane which took off from an airfield in the Kola peninsula, flown by Major Andrei E. Durnovtsev. The release plane was accompanied by a Tu-16 observer plane that took air samples and filmed the test. Both aircraft were painted with a special reflective white paint to limit heat damage.

  30. #30
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945

    Re: Nuklearka kod Osjeka?

    Whatever, u reaktoru nuklearke NEMOŽE doć do eksplozije, niti se to dogodilo u černobilu...može doć ''samo'' do rastaljenja reaktora...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •