Stranica 24 od 24 PrvaPrva ... 14222324
Prikazujem rezultate 691 do 706 od 706

Tema: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

  1. #691
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Budem vidio, možda probam.

  2. #692
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Partija je skoro pri kraju, igram sa Venecijom, imam oko 26k golda i priljev od cca. 400 golda po potezu, dosta puppet stateova (Venecija ne može settlati ni aneksirati nove gradove, samo može imati puppete, ali koga briga kad ionako mogu kupovat u njima). Imam najveći score od svih igrača, najviše delegata u UN-u i ako se ne varam jedan od najvećih kulturnih outputa. Mislim da mi se smiješi prva pobjeda u Civu otkako ga igram, mislim da će biti diplomatska jer kad si u UN-u i prvi si izbor za world leadera, ali nemaš dovoljnu većinu, onda ti dodijele bouns delegate, tako da bi to trebao biti gladak put do pobjede, ionako nitko neće izvoditi nikakve egzibicije tipa da po dogovoru glasaju za nekog drugog da to odgode.

    Što se tiče igranja sa ovim modovima, sad mi sve u svemu ispada kao ekstremna suprotnost defaultnog AI-a u vaniliji, što isto nije dobro, ali nije ni lošije. Pravih ozbiljnih ratova gotovo da nije ni bilo do negdje renesansnog/predindustrijskog razdoblja zbog toga što sam taj rat upravo ja isprovocirao. Do tada je većina nacija međusobno bila u dobrim odnosima i jedino su se na Indoneziju iz nekog razloga okomili par puta i poslije je pustili na miru. Međutim, kad sam ja odlučio napasti Poljsku (počeli su plottat protiv mene i inače sam ih morao malo prizemljit jer su išli ka kulturološkoj pobjedi), Sijam, Indija i Etiopija su me podržali, a drugi su me denouncali i podržali Poljsku. I tako su se praktički formirala 2 velika saveza koja se međusobno podjebavaju i povremeno ratuju još i sada. Dobra stvar mi je što se konačno mogu pouzdati u nacije s kojima sam frend i baš nikad me još nisu izdali.

  3. #693
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Ček kak nisi nikad pobjedio u Civu? Na kojoj težini igraš?

  4. #694
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Prince

  5. #695
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Jel to ekvivalent easy?

  6. #696
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    To je kakti normal ali i dalje je užasno lagano. Nije mi jasno kak nije nikad pobjedio.
    Na višim težinama AI vara (ima više tehnologija odmah u startu, više luksuznih materijala i slično) tak da se iskreno ne isplati igrat na njima

  7. #697
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Nije da samo ekonomski vara, nego vrlo često ako imaš najviši score, svi susjedi najave rat protiv tebe, bez obzira na dosadašnje odnose. Dosta jeftine fore varanja.
    Jedino nisam radio military victory, dosadno mi je u Civu vodit ratove (TW me razmazio).
    @Maloki
    Vrijedi nabavljati ovu zadnju ekspanziju?
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  8. #698
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Aha, super je.
    Doradili su policy sustav, dodane su trade rute, kulturološka pobjeda izmijenjena sa dodatkom turizma, diplomacija produbljena sa world congressom...
    Ima finih stvari ali AI je i dalje užas.

  9. #699
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Aj fino.
    Možda ne bi bilo loše isprobati MP uz ovakav AI.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  10. #700
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Jedino mi nije još jasan taj turizam. Za kulturnu pobjedu, da li moram imati prirast turizma veći od svačijeg prirasta kulture, ili što?

  11. #701
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Jan 2014
    Postova
    529

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    turizam je modifier koji pokazuje kolko utječeš na određenu državu. turizam ti generiraju određene pizdarijice, te je RAZLIČIT modifier od kulture, ali je spojen s kulturom na naćin da ti je kultura defenzivni modifier protiv turizma drugih zemalja. Ugl. da dobiš culture victory moraš pomoću turizma dovoljno utjecat na druge kulture (civilizacije). Da bi utjecao na određenu državu turizam koji imaš protiv njih, mora biti veći od incomea njihove kulture(makar za income nisam siguran, davno sam igro)

    eto tako nekako.

  12. #702
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Pobijedio opet, ovaj put na King težini. Ne znam, sve je praktički isto kao i na Prince (4), samo što mi se čini da AI ima puno bolje otvaranje ovaj put. Ono, još i prije 1000 AD smo zakoračili u renesansu, ali poslije se sve nekako izbalansiralo. U kasnijim erama su mi stvarali jednake probleme kao što je znalo biti i na prince težini. Mislio sam da će bit diplomatska pobjeda, imao sam od početka dobre odnose sa dosta susjednih city stateova i otključao sam potpuno onu granu policyja za odnose sa city stateovima, tako da mi je to neizmjerno pomoglo, ali dogodilo se da sam par poteza prije sagradio svemirski brod.

    Gađao sam prije svega na kulturnu pobjedu, ali ili ne znam igrat na kulturu ili je taj segment totalno nebalansiran. Gotovo je nemoguće. Moraš maksimizirati tourism output kroz policyje i great workove ili artefakte, ALI osim toga još moraš biti u dobrim odnosima sa SVIMA što je naravno nemoguće u Civ V. Ako samo s jednom drugom civilizacijom nemaš otvorene granice, trgovačku rutu, istu ideologiju, diplomata ili šta već, dobivat ćeš influence tako sporo da će doslovce svaka druga forma pobjede bit brža od toga. I sad ako si pokorio 5 civilizacija svojim turizmom, moš ga jebat ako si s jednom na rubu rata, u embargu ili jednostavno ona proizvodi nemoguće količine kulture. Niti te diplomatska pobjeda traži više delegata kako im se broj povećava, niti te znanost drugih zemalja sprečava da sam napreduješ i napraviš svemirski brod, samo te na kulturnoj pobjedi igra tjera na nekakvo natjecanje i prilagođavanje drugim civovima. Bilo bi bolje da dobivaš nekakve bonuse kad postaneš influential nad nekima pa da lakše padaju kulturne utvrde drugdje. Bilo bi zanimljivije.

    Btw, prije toga sam odigrao jednu zanimljivu partiju gdje sam od početka ciljao na science victory sa Marokom i zamalo izbjegao Portugalski diplomatic victory koji bi došao par poteza prije mojeg. Postali su toliko utjecajni nad city stateovima da ih više nisam ničime mogao pridobiti, ali srećom, uvijek napravim bar jedan nosač aviona i prateću flotu za vojne intervencije diljem svijeta, te par atomskih bombi/projektila za svaki slučaj, tako da sam u zadnji čas razjebo 3 njihova city state saveznika u rekordnom roku, taman toliko da ne dobije dovoljan broj glasova za world leadera i kupio si dovoljno vremena za science victory. Jest da su padali denounceovi sa svih strana, ali ko ih jebe, pobijedio sam

  13. #703
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Pa ak ideš na diplomaciju odmah odbaci mogućnost kulturne pobjede. Kultura je jedina koja zahtjeva što manje gradova, sve ostale je lakše dobit sa puno gradova jer puno gradova = puno para.
    Kod kulturne pobjede mi je uvijek bio problem kaj se moram pomiriti sa time da ću biti zaostali, siromašni seljak.

  14. #704
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    = Citat = Izvorno postao Maloki Pregledaj post
    Pa ak ideš na diplomaciju odmah odbaci mogućnost kulturne pobjede. Kultura je jedina koja zahtjeva što manje gradova, sve ostale je lakše dobit sa puno gradova jer puno gradova = puno para.
    Kod kulturne pobjede mi je uvijek bio problem kaj se moram pomiriti sa time da ću biti zaostali, siromašni seljak.
    Pa ne ovisi diplomatska pobjeda o veličini civilizacije. Samo treba imati mnogo city state alliesa. Za kulturu znam da je manja što više gradova imaš, ali jebiga, trebalo je napravit genocid nad otomanskim carstvom jer su srali po meni svakom prilikom, a bilo mi je šteta razeat Istanbul i okolne gradove.

  15. #705
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Pa no, a za imat puno prijatelja trebaš puno para da možeš kupiti njihovo prijateljstvo.

  16. #706
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Civilization V + Gods & Kings + Brave New World

    Kako kada. Iskreno, potrošio sam relativno malo para na te city stateove ovaj put, većina toga je bila dobivena obavljanjem questova, great merchantima i slično, ali imaš pravo, ponekad ti treba veličina za tako nešto, npr. zbog luxury resursa.

    e da, još jedno pitanje - Ovaj put sam slučajno odabrao donekle realističnu mapu zemlje umjesto randomiziranih mapa kakve inače igram i bio sam prezadovoljan omjerom kopna, mora i otoka, razvedenošću obale i slično, ali onda mi pak fali neki random element u igri. Kada stavim Continents mapu, dobijem ono što u opisu kaže, randomiziranu mapu sa 2 velika kontinenta i par manjih otoka, ali ti otoci su sićušni i nebitni, uopće nema nekih značajnijih kopnenih masa osim ta 2 kontinenta. Kada stavim Small Continents, onda pak dobijem masu majušnih kontinenata koji su taman toliko veliki da svaka civilizacija zauzme svoj kontinent i nema kopnenih granica što mi je retardirano. Postoji i Terra opcija koja generira nešto slično Zemlji, ali svi počinju na istom kontinentu dok pola svijeta zjapi prazno dok ga neka ekspanzivna civilizacija ne ugrabi što mi je isto malo bezveze. U modovima vidim da ima samo gotovih determiniranih mapa, a nikad nekih opcija za randomiziranje mape, jel postoje negdje neki dodatni osim ovih ponuđenih?

Slične teme

  1. Crusader Kings II
    By Akul in forum Gaming općenito
    Odgovora: 95
    Posljednji post: 28-01-2014, 20:02
  2. Mercenary Kings
    By Vedro in forum Gaming općenito
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 27-07-2013, 11:22
  3. Civilization World
    By DJ Not Nice in forum Web gaming
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 09-07-2011, 07:25
  4. King of Kings III
    By yassuqee in forum MMOG
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-06-2010, 07:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •