Vidi rezultate ankete: Jeste li prešli na Vistu?

Glasači
125. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da!

    49 39,20%
  • Uskoro!

    25 20,00%
  • Ne!

    51 40,80%
Stranica 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 353

Tema: Prijelaz na Vistu?

  1. #31
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Vista guta oko pola gige vise nego XP.

  2. #32
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Prijelaz na Vistu?

    ali ako se ne varam vista i oslobodi nešto tog rama ako se pokrene neka zahtjevnija aplikacija, tipa neka igra ili nešto. i aero se disejbla da se rastereti grafa
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  3. #33
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao Kostolomac
    ali ako se ne varam vista i oslobodi nešto tog rama ako se pokrene neka zahtjevnija aplikacija, tipa neka igra ili nešto. i aero se disejbla da se rastereti grafa
    mislim da si u pravu. To sam negdje pročitao...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao Kostolomac
    ali ako se ne varam vista i oslobodi nešto tog rama ako se pokrene neka zahtjevnija aplikacija, tipa neka igra ili nešto. i aero se disejbla da se rastereti grafa
    Da tako je,odmah ugasi aero dok pokrenes igru.

  5. #35
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    evo, instalirao sam vistu utimate x64 edition i sad me zanima par sitnica:

    1. treba li instaliravat dx9c?
    2.treba li instaliravat dx10?
    3.kako smanjit velicinu ikona na desktopu?
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  6. #36
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    1. treba li instaliravat dx9c?
    2.treba li instaliravat dx10?
    3.kako smanjit velicinu ikona na desktopu?
    1. mislim da ne pošto ima odma automatsku instalaciju Dx10
    2. -||-
    3.neznam

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    evo, instalirao sam vistu utimate x64 edition i sad me zanima par sitnica:

    1. treba li instaliravat dx9c?
    2.treba li instaliravat dx10?
    3.kako smanjit velicinu ikona na desktopu?
    1.ne
    2.ne
    3.Samo pritisni i drži Ctrl i misi scroll wheel na misu gore dolje.

  8. #38
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Hvala na pomoci...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Prešo ovog vikenda kad sam ujedino kupio i novi komp i zasad me nije iznevjerila a i sučelje je jako ugodno.

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    1.003

    Re: Prijelaz na Vistu?

    ja sam na visti ima mjesec-dva i zasad nisam imao nikakvih problema

  11. #41
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    E muci me jos jedna stvar na visti...dakle imam 5.1 sistem, i na speaker configuration-u kad s testira sve super, ali na media playeru i winampu kad si putim nesto rade samo 2 prednja zvucnika...Kak to rjesit? Za sada jedni player koji normalno mi koristi zvucnike je PowerDvd jer sam na njemu pod configuration stavio 5.1 i sve super.Ovdje neznam kak...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  12. #42
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    zar nitko nije imao problema sa 5.1 ozvucenjem na visti?? Uglavnom, u igrama i media player-u, umjesto 5.1 imam stereo zvuk...zna netko kako rjesit stvar? please respond...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  13. #43
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724

    Re: Prijelaz na Vistu?

    sto se tice ozvucenja, imam ja problema. nakon sto sam presao na Vistu, instalirao sam drivere za zvucnu i sve je super radilo no nakon nekog vremena je jednostavno zamro "zvuk" i vise se nista ne cuje. sad cu probati nanovo instalirati drivere pa vidit u cemu je problem

  14. #44
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Prijelaz na Vistu?

    ja imam Quadraphonic, tj. ne 4 ali tri zvučnika no nije važno. uglavnom treći zvučnik mi najčešće ne radi osim u nekim igrama.

  15. #45
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Razmišljam o prelasku na Vistu... jer cu uskoro dignut novu konfu pa ako netko ima iskustva s igrama, jel se što popravilo oko njih nakon izlaska SP1 i ako mi netko moze dat par linkova gdje se uspoređuju XP i Vista i zašto bi uopce na istu trebao preci.

    Thx.

  16. #46
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724

    Re: Prijelaz na Vistu?

    presao sam na Vistu prije par dana, no sad cu je nanovo reinstallirati jer sam prepunio C disk pa mi stalno izbacuje "Low disk space". sad cu lijepo reinstallirat i nista ne ide na C:\ osim Viste. . tako da se jos usput procisti komp i brze radi.
    nego, trenutno imam avast, pa sam htio pitati da nakon uninstalla ostanem na njemu ili da stavim neki 2. AV (freeware)? od firewalla imam Zone Alarm

  17. #47
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Razmišljam o prelasku na Vistu... jer cu uskoro dignut novu konfu pa ako netko ima iskustva s igrama, jel se što popravilo oko njih nakon izlaska SP1 i ako mi netko moze dat par linkova gdje se uspoređuju XP i Vista i zašto bi uopce na istu trebao preci.

    Thx.
    Eto, ja sam neki dan prosao na Vistu i trenutno sam i vise nego zadovoljan. Jedini problem s Vistom koji sam imao je losa podrska za 5.1 ozvucenje makar da se i to rjesit. S igrama nemam nikakvih problema, jedino je bitno da imas dosta rama(2 gige minimalno, a poželjno je i vise) a i neke igre rade cak bolje na visti...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #48
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Eto, ja sam neki dan prosao na Vistu i trenutno sam i vise nego zadovoljan.
    isto tako, puno je bolja od Xp-a

  19. #49
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Razmišljam o prelasku na Vistu... jer cu uskoro dignut novu konfu pa ako netko ima iskustva s igrama, jel se što popravilo oko njih nakon izlaska SP1 i ako mi netko moze dat par linkova gdje se uspoređuju XP i Vista i zašto bi uopce na istu trebao preci.

    Thx.
    Sto se tice igrara... preporucio bih ti da si instaliras XP na dual boot (nije bas jednostavno al sam napravio tut za to, posaljem na pm na zahtjev) za slucaj da neka igra ne radi kak treba ili uopce na Visti, sto je vrlo lako moguce... dovoljno ti je 30GB za XP...

  20. #50
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Koja Vista se preporuča za gamera(professional kao XP npr?) i koliko Vista sama po sebi opterećuje memoriju tj. ram?

  21. #51
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Brijem da tu nema takve stvari kao verzija viste koja je preporucena za igranje igri, Ultimate ti ne treba jer Ultimate ima sve sto Business i Home premium, a business ti je nepotreban...

    Meni je prosjecno zauzece memorije oko 1,5GB...

  22. #52
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Prijelaz na Vistu?

    1.5 bez dodatnih procesa?? To je previše...

    mislim da je Buisness dobro rješenje.

  23. #53
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    eto, bas sam pogledao sada zauzece ram-a... Imam ukljucen firefox, antivirus, gledam video na MP-u i jos neke programcice i zauzece ram-a mi je ravno 1 giga...uglavnom, kupi si cim vise rama, sada bas i nije nesto skup, neki dan sam si kupio jos 1 gigu od Kingmax-a(800Mhz), ravno 93kn...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  24. #54
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Ok, ako idem vec uzimati Vistu, namjeravam Buissnes (jer je ona kao nešto ekvalentno Windows XP-u), zanima me jel ja bas moram birat između Windows Vista 32 bita i 64, ili kupim Windows Vistu pa onda ako imam 64bitni procesor ona ga odma prepozna i ponasa se kao 64bitna ili?

    Ako da, onda koje su prednosti 64 bitne Viste i koje uvjete moram zadovoljiti za nju?

  25. #55
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Ok, ako idem vec uzimati Vistu, namjeravam Buissnes (jer je ona kao nešto ekvalentno Windows XP-u), zanima me jel ja bas moram birat između Windows Vista 32 bita i 64, ili kupim Windows Vistu pa onda ako imam 64bitni procesor ona ga odma prepozna i ponasa se kao 64bitna ili?

    Ako da, onda koje su prednosti 64 bitne Viste i koje uvjete moram zadovoljiti za nju?
    ne dobis, nego dok kupujes biras si između 32 i 64 bitne verzije. E sad, ja sam citao na netu po forumima i puno ljudi je preporucalo 64 bitnu verziju zbog vece stabilnosti sustava, a i sami windowsi bolje iskoristivaju resurse racunala...pod time ti mislim da windowsi koriste oba dva procesora jer inace ako imas 32 bitni sustav, makar imao ti dual, triple i quad procesor sustav zbog svoje ogranicenosti nije u stanju iskoristiti obje jezgre(ili vise) kako spada. Dalje, 64 bitni sustav može daleko vise memorije adresirati pa tako recimo ako imas 4 gige ram-a, sustav i koristi te cetiri gige rame, dok 32 bitni sustav nije to u stanju zbog premalog adresnog polja...Sve u svemu, sa 64 bitnim sustavom dobivas daleko bolju iskoristenost procesora i ram-a. Ja sam si uzeo Windows Vistu Ultimate x64(kao sto i pise mi u sigu) i glede podrske s aplikacijama nisam imao nekih problema. Samo prije instalacije provjeri dali imas potrebne drivere za maticnu i to ti je to. Dalje, da li ce aplikacija koristit 64 bitni sustav, to ti zavisi o samoj aplikaciji(primjerice, od igara ti 64 bita koristi Crysis i Far Cry) i to možeš lako vidjet dok se instalira pod defaultu program. Na default C disku(ak gore stavis vistu) imas 2 Program Files foldera(jedan za 64 bine i jedan za 32 bitne aplikacije) i tako cim bus instaliraval nesto odmah lako možeš vidjeti da li je apliakcija 32 ili 64 bitna. Ja sam ti jedino na visti imao problema s podrskom za 5.1 ozvucenje, ali sam uspio to rjesiti. Sustav je jako dobar i potpuno ti ga preporucujem...

    EDIT: da, zaboravih spomenuti da za vistu i to 64-bitnu ti je potrebno 64 bitni procesor(dual-core, triple ili quad core) te minimalno 1 gb rama(2 bi bilo pozeljno). Evo ti jedan koristan link sa pc ekspert foruma, imas sve opisano o visti i o njenoj instalaciji:http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=102371
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  26. #56
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Vrlo informativno, hvala !!

    Imaš pm btw.

  27. #57
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    187

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Evo ja sam citao neke recenzije po netu zadnjih par dana i svi preporucaju 64x vistu jer se sve aplikacije vise manje pocinju prilagodavat takvom nacinu rada jer microsoft trazi od svih developer-a da njihove aplikacije ili program rade na 64x inace ne dobe certifikat vista approved a to radi velike probleme u planovima za buduce poslovanje (nisu ni oni bas glupi lol) i naravno puno bolje ce ti radit dual i quad proc na njoj, kaj se tice samih verzija kao ultimate, home.... itd, sve imaju istu bazu i rade idecno razlika je samo u paketu programa koje dobijes s odredenom verzijom npr. basic nema skoro nis osim osnovnog os-a, dok ultimate ima puno aplikacija integriranih kao nero, neki av, itd. znaci bitno je izabrat kaj te zanima i za kaj ces prvenstveno koristit os. I kaj je Deadwalker rekao moras pazit da ti masina fakat moze isfurat vistu ja osobno preporucam iz iskustva od mojih frendova da je neki minimum 3GB rama da ti radi onak kak bi svi zeljeli .

    A kaj se tice 32x ak se netko odluci nek ima na umu da nemora imat vise od 2GB rama na pc jer jednostavno aplikacije na takvom os-u nemogu koristit vise od tog tak da je sve ostalo bacanje novca u vjetar, puno sam citao o tom i moram priznat da sam iznenaden jer sam bio pod dojmom da je do nekih 3.5GB rama iskoristivo ali to nazalost nije istina.

    Ja sam glasao za uskoro jer kroz par dana cu dobit novi pc i sigurno cu stavi vistu i to 64x jer bi htjeo iskoristit sve pogodnosti koje nudi za razliku od xp-a i ne zaboravite dirctx10 koji nazalost ne ispunjava ni blizu potencijal i pogodnosti ali definitivno nudi bar malo vise od x9 na xp, a nadam se da ce i u sljedecoj godini konacno izac igrica vista only koja ce u potpunosti iskoristiti sve pogodnosti koje nudi x10.

  28. #58
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Da, lijepo si me dopunio jos bibonzo . Inace, mislim da ce se x64 windowsi puno bolje prodavat jer kolko vidim perfomanse danasnjih racunala idu u nebesa, a 32 bitni sustavi jednostavno nisu vise u stanju držat korak s danasnjih hardwareom jer badava ti quad procesori i silne gige rama ako nemas odgavarajuci software za svoj hardware...Također pretpostavljam da ce sljedece izdanje windowsa biti samo 64 bitno jer kako se to sve razvija, 32-bitni software za jedno 5 godina ce jednostavno biti preslab...
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  29. #59
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    187

    Re: Prijelaz na Vistu?

    = Citat = Izvorno postao Deadwalker
    Da, lijepo si me dopunio jos bibonzo . Inace, mislim da ce se x64 windowsi puno bolje prodavat jer kolko vidim perfomanse danasnjih racunala idu u nebesa, a 32 bitni sustavi jednostavno nisu vise u stanju držat korak s danasnjih hardwareom jer badava ti quad procesori i silne gige rama ako nemas odgavarajuci software za svoj hardware...Također pretpostavljam da ce sljedece izdanje windowsa biti samo 64 bitno jer kako se to sve razvija, 32-bitni software za jedno 5 godina ce jednostavno biti preslab...
    Lijepo receno, potpisujem!

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Prijelaz na Vistu?

    Prema tome kad budem slagao novu konfu :

    Vistu 64bita
    Prockas s dvije jezgre
    puno rama

    a nakon toga drugo naravno, graficka itd.

Slične teme

  1. Prijelaz na "Digitalnu televiziju"
    By Nodakim in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 05-10-2010, 19:37
  2. Teme za Vistu
    By 1GBRAM in forum Software
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 30-07-2009, 05:44
  3. Certifikacija za Vistu
    By W3DR4N in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 04-06-2008, 21:25
  4. Flash Player za Vistu
    By Invisible Man in forum Software
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 24-07-2007, 19:37

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •