Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Kupovina PC igara

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Spess
    Postova
    1.875

    Kupovina PC igara

    Dakle, odem u shop po <random game>, moleći Boga da neće biti rasprodana, vidim rating 18+ (animated blood, strong language, itd... default, od igre se postaje manijakalni ubojica, što jako dobro znaju svi dragi psiholozi i dušebrižnici)... i super, tako sam ostao bez 500kn jer nisam došao na hepi aur. Onda dođem doma sretan što sam dogurao ovako daleko, i vidim cd damaged. Ili ne radi. Pa ti zamijeni. Pa ne uvažavaju... itd. U slučaju da radi, instalacija. Prvo se probij preko brda reklama "buy this, buy that" i listića koji u box-u skrivaju manual sa 900-digit neprobojnim case- i font-sensitive cd keyem. I onda poznati desetominutni "checking disc". Onda se ugradi starforce. Onda ti završi ekskluzivnu ad i spam infested offišl online registraciju. Onda ne dao ti Bog da izgubiš game disc, manual, bilo šta, jer će iskočit anti-pirate protekcija i preuzet ti komp. I još kod svakog startupa brdo kontrola, checkinga, provjera, čega god. Pa nakon što pređeš igru plati još toliko za mini ekspanziju, i još izdvoji sića love za patch ili mod. I naravno update protekcije. Pa kad na kraju dosadi proboj kroz ovu prašumu kapitalističkog smeća, saznaj ti da je moguće reinstallat igru ograničeno puta. Pa kad promijeniš hardver 10 puta u 4 dana zbog novih tehnologija, sretno ti bilo prilikom pokušaja instalacije igre na novu mašinu.

    Evo, ovo bi bio worst case scenario odlaska u kupovinu po PC igru u doba next-gena. I sad se ljudi čude zašto pc platforma propada od piratije.

  2. #2

    Re: Kupovina PC igara

    Sreća je da 1. dio problema sada možemo lagano riješiti jednostavnom D2D kupovinom željene igre, bez ikakvog fizičkog susretanja s našim vrsnim prodavačima i još boljim odnosima prema kupljenoj robi (ionako danas pakiranja igara nisu ono što su nekada bila). Ali te neke stvari sa ograničenoj brojem instalacija i Starforce problemu bi bile apsolutno komične da nisu glupe do bola.

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer mronki's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    tu i tamo
    Postova
    1.463

    Re: Kupovina PC igara

    Zašto uopče stavljaju te glupe zaštite? Zašto nisu svi pametni ko ovi i Stardocka da shvate da antipiratska zaštita neće pomoči u zaštiti piratije nego će samo iživcirati ljude koji kupuju orginale, i možda odbiti od igre.
    Evo uzmimo primjer Mass Effecta. Moraš se gnjavit sa svim tim silnim provjerama, a zašto? Zaštita je več ionako probijena. Znači korisnik s piratskom verzijom ne mora prolazit svu tu silnu gnjavažu, samo igru cracka i to je to. Dok ovaj koji je dao silne pare i dalje mora patit zbog svih tih zaštita.

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Kupovina PC igara

    Pa da, u tome i je stvar, ja svoje legalno kupljene Windowse moram aktivirati i na svakom koraku dokazivati da sam ih stvarno legalno kupio dok ce ih prosjecan korisnik samo instalirati. Zbog toga razmisljam o prelasku na Linux.
    there is no god to punish us

  5. #5
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564

    Re: Kupovina PC igara

    Cilj zaštite na PC igrama nije da se potpuno spriječi pojava igre na piratskom tržištu, već da se spiječi pojavljivanje igre na priratskom tržištu u početnim danima prodaje igre, koji se smatraju manje-više presudnim za uspijeh igre.

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    In da choppa with Arnie
    Postova
    1.378

    Re: Kupovina PC igara

    @Zorg nadam se da si uzeo zrak dok si ovo pisao.

    Anyway nemam što drugo reći jer si već sve naveo i u potpunosti se slažem s tobom.

  7. #7
    Senior Member Respawned sorcerer mronki's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    tu i tamo
    Postova
    1.463

    Re: Kupovina PC igara

    = Citat = Izvorno postao ssalG
    Cilj zaštite na PC igrama nije da se potpuno spriječi pojava igre na piratskom tržištu, već da se spiječi pojavljivanje igre na priratskom tržištu u početnim danima prodaje igre, koji se smatraju manje-više presudnim za uspijeh igre.

    Niti u tome ne uspjeva. Recimo Assassin's Creed. Ilegalno se je pojavio i prije službenog izlaska. Istina Jeruzalem je bio zaključan, ali i to se je uspjelo rješiti prije nego se je igra pojavila na policama.

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Spess
    Postova
    1.875

    Re: Kupovina PC igara

    Imam ja zraka

    Zaštita izgleda kao da je više reda radi... točnije nereda radi... a to jako bode u oči legalnim kupcima. Osobno nikad nisam imao većih problema sa Empire Earth 2, gdje sam jedva instalirao igru, a prije par dana sam pretražio kuću u potrazi za C&C manualima. Kad se sjetim da su originalne igre prije bile simbol kvalitete....

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Kupovina PC igara

    imam jedno tridesetak originala i nikad nisam imao problem ni sa jednom.

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Kupovina PC igara

    Imas li mozda Bioshock? Neku sa Starforce zastitom?
    there is no god to punish us

  11. #11
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postova
    4.337

    Re: Kupovina PC igara

    umjseto svega toga , prebaciš se jedan mjesec na flat rate ako ga nemaš , skineš igru s steama , imaš cdkey i sve u redu

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer mronki's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    tu i tamo
    Postova
    1.463

    Re: Kupovina PC igara

    Ja več pomislio da ćeš reč: "skineš igru s pir...".

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Kupovina PC igara

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Imas li mozda Bioshock? Neku sa Starforce zastitom?
    Trackmania United. no problems.

  14. #14
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Kupovina PC igara

    trackmaniu ne računaj.. ta cijela franšiza se ne zamara sa glupostima. starforce je gore samo pro-forme
    s obzirom da je 90% igre dostupno u obliku TMN i TMNF, nisu se uopće zamarali sa starforceom dalje
    od 7.mj prošle godine trackmania NEMA starforce
    upgrejdovi na TMNF i TMNUF ekčuli MIČU starforce sa kompa..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  15. #15

    Re: Kupovina PC igara

    = Citat = Izvorno postao ZorgTheBorg
    Imam ja zraka
    Kad se sjetim da su originalne igre prije bile simbol kvalitete....
    Potpisujem,,,,
    blabl....a.....zicer??? bachh--->

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Kupovina PC igara

    i dalje su...

  17. #17
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Kupovina PC igara

    U smanjenom omjeru, baš radi tih živac-žvakača od zaštite.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

Slične teme

  1. Kupovina UPS-a
    By marijanovic in forum Komponente
    Odgovora: 19
    Posljednji post: 11-10-2010, 14:52
  2. Kupovina Laptopa
    By in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 22-08-2009, 12:31
  3. Kupovina PC-a
    By farukA in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 13-01-2009, 08:23
  4. Kupovina Mp3 playera.
    By King tiger in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 31
    Posljednji post: 08-10-2006, 22:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •