Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 149

Tema: Diablo III

  1. #1
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Diablo III

    Fanatici ga čekaju kao svježi kruh pred dva praznička dana u nizu.
    No doista, pređite preko tog fanatizma i zapitajte se, pa oni nam prodaju identičnu igru, treći put.

    Sjećate se 2000. godine, kad smo bili pomalo razočarani što Diablo II nije donio apsolutno ništa nakon jedinice iz 1996.
    Bio je zastario, ružan, jednostavno izvan vremena, i nedostatan novog tisućljeća.

    Osam godina nakon drugog, najavljen je treći Diablo, koji već po gameplay trailerima ne donosi ništa novog, već reciklažu dvojke u 3D okoliš. Opet je zastario, a jedino što je donio su "konzolaški" orbovi, koji zamjenjuju potione, čija je i traka maknuta iz interfacea.

    Upravo u ovoj euforiji treba otvoriti ovakvu temu. Koliko god se priča o propadanju gaminga, propada upravo zbog ovakvih stvari. Diablo je gameplay mehanika iz sredine prošlog desetljaća, kad hardverska ograničenja nisu dopuštala veću slobodu i dinamičniju igru. Dok god priželjkujemo "staru" igru, ne dozvoljavamo da nas nove ideje usvoje i postanu standard.

    Starcraft II je jedinica u 3D ruhu. Identičan.
    Diablo III je dvojka u 3D ruhu. Identičan.

    Je li došlo vrijeme Blizzardu da napravi nešto sasvim novo, ili da se povuče u zlatne riznice podzemlja koje su izgradili na wow pretplatnicima?

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Diablo III

    Meni se taj serijal nikada nije nešto pretjerano svidio.Uvijek sam ga smatrao dosdnim ubitačnim klikanje tako da sam ravnodušan prema 3. dijelu.Ali fanovi bi trebali dobiti pristojnu igru bez obzira na recikliranje osnovne ideje.To što se koncept reciklira ne mora biti ništa loše samo po sebi.

  3. #3

    Re: Diablo III

    Znam da je prerano za bilo kakvo konstruktivno pljuvanje, ali ove odluke u vezi orbova (čiji je razlog uvođenja meni potpuno nejasan, budući da Diablo nikada nije bio pretjerano lagan niti se takvim trudio prikazati) i uvođenje Witch Doctora kao novu klasu (porezna ih posjetila ako je WD tu umjesto Necromancera, porezna ih posjetila i reviziju im radila) koji je takva "off" klasa i nepotrebno baca na Warcraft franšizu (ako se ne varam čak ima i naglasak).

    U vezi grafike; naravno da je bilo za očekivati kako igra neće biti 2D već da će prijeći u solidan 3D, ali naivno očekivati da će Blizzard krenuti u nekakve realne vode je već ludo budući da su se već izvještili u ovim donekle "karikiranim" modelima po kojim je Warcraft serijal poznat. Naravno, to ne znači kako sam ja želio da krenu istim stopama kad je Diablo 3 u pitanju, ali šta se može.

  4. #4
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    70

    Re: Diablo III

    Sve mi ovisi što očekujem od igre. Prva dva Diabla meni ne predstavljaju ništa posebnog pa niti ne očekujem puno od njega. Ja tražim samo da bude zabavna za igrati, da ju ne deinstaliram nakon prvog sata igranja. Po gameplay filmiću mi djeluje zabavno, jedna "mozak na pašu" igra kakva mi fali. Ako još bude cooperative zgodan još bolje, jer mi već dugo vremena fali takvo nešto da zaigram sa frendom. Po tome pitanju sam im dobra moguća mušterija jer nemam velika očekivanja niti ću se buniti što igra nema nešto što su imali prijašnji naslovi.

    Što se tiče samog Blizzarda također bi mi bilo draže da su najavili nešto novo nego nešto staro u novom ruhu. Ali opet ne mogu ih kriviti. Napravili su dugu pauzu nakon zadnjeg nastavka, a serijal ima dosta snažnih fanova, ali nakon ovoga i SC mogli bi već početi kemijati na nečemu novome, a pod tim ne mislim na novu WoW ekspanziju.

  5. #5
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Diablo III

    Kad je izašao 1. Diablo bio mi je nešto predobro, savršeno, igrivo, atmosferično, zabavno i ostao sam paf kad sam odigrao demo. Naravno da sam cijelu igru odigrao u praktički jednom dahu pa i onu ekspanziju. Međutim nije mi jasno što se svi kunu u dvojku, istina malo sam ju igrao, ali ono što sam vidio ne predstavlja nikakve novitete već koncept koji je pomalo izlizan. S time za trojku nemam nikakva očekivanja tj. očekujem tipičan h'n's s oznakom Diablo umjesto šta ja znam Dungeon Lords.

  6. #6
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Diablo III

    Nikad mi Diablo nije bio nešto što sam jedva čekao. Donekle se slažem sa W3DR4N0M, ali ne mislim isto za Starcraft. Starkraft dva ima puno lijepih stvari, ali opet, od Diabla tri još nisam vidio ni D.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Diablo III

    Ne znam koji sam se ku**c toliko mucio ubiti Diabla kad se stalno vraca.
    there is no god to punish us

  8. #8
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    B'n'H
    Postova
    762

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Ne znam koji sam se ku**c toliko mucio ubiti Diabla kad se stalno vraca.
    ...
    Sta ja znam...nisam imao prilike da ga bogzna igram prije (jedino kod frenda)...nisam ga imao gdje nabaviti shmrc...i kada bih nasao, ne bi bilo para al' jbg...nabavio sam ga "nedavno". Nije ista fora kao igrati ga kada tek izadje...o dvojci pricam.
    A sto se Diabla III tice...djeluje mi fino...nadam se da ce i ostati tako.
    Neka kul slika

  9. #9
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: Diablo III

    Ne znam, Diablo 3 mi po gameplay videu izgleda ultra zabavano ^^

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Diablo III

    Koliko sam ja vidio, gameplay je Serious Sam meets hack&slash. Stotine neprijatelja i klikaj po njima. Toliku zabavu nisam vidio od defektne instalacije u kojoj sam ~1000 puta morao kliknuti na "ignore".
    there is no god to punish us

  11. #11
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Diablo III

    Zasad me smetaju samo oni crveni orbovi, sta fali helth potion-ima?

  12. #12
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Wrapchester City
    Postova
    190

    Re: Diablo III

    Evo meni je osobno Diablo jedan puno bolji od dvice jel u diablo jedinici je puno bolje zaigrat onak bas se uzivim ko u danteovoj komediji ides u podzemlje sve dublje i dublje prema diablu a ne dvojka novija je od Diabla I a goraa od njega nesto su malo poboljsali bugove i to al najvise mi se u dvojci ne svida sto grafika je jak jako ruzna za novo tisucljece i ne svida mi se kaj ides po povrsini i koljes cudovista malo shitno tak da od treceg nastavka ne ocekujem nes spektakularno jel su svi programeri u blizardu zauzeti razvojem wow-a pa ste culi da izlazi novi nastavak wow-a nes the Lich king tak da nis od toga
    http://www.ubizeccorporation.bloger.hr/ Gaming and PC
    YO Buraz Madafaka!

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Široki Brijeg
    Postova
    2.551

    Re: Diablo III

    Odigrat ću bez obzira bila igra ovakva ili onakva.

  14. #14
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Diablo III

    mislim da je vecina vas propustila poantu... zbog cega bi d3 morao donijeti nekaj revolucionarno novoga? diablo serijal je oduvijek bio i treba ostati hack 'n' slash bjesomucna makljaza razne gamadi, u tome je bit... ako vam vec tolko smeta kaj ne donosi nista novoga, nabrojite mi 10 igara u zadnje vrijeme koje su uvele nekaj novoga... nema ih bas, a?

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Fanatici ga čekaju kao svježi kruh pred dva praznička dana u nizu.
    No doista, pređite preko tog fanatizma i zapitajte se, pa oni nam prodaju identičnu igru, treći put.
    Sjećate se 2000. godine, kad smo bili pomalo razočarani što Diablo II nije donio apsolutno ništa nakon jedinice iz 1996.
    Bio je zastario, ružan, jednostavno izvan vremena, i nedostatan novog tisućljeća.
    S
    Nije donio ništa novo? Jesmo li mi igrali iste igre?
    -trčanje
    -knjige za scrollove
    -daleko daleko veće i raznovrsnije levele za razliku od onih iz jedinice
    - brži gemplej, više klasa, bezbroj raznovrsnih neprijatelja, tisuće različitih itema( jedan od najbitnijh elemenata)
    - grafika je daleko bolja od jedinice, dan danas ga igram na 22" monitoru u 640x480 jer nemam LOD instaliran i izgleda lijepo i atmosferično, da ne govorim koliko je sve detaljno, uz Nox najljepša 2D igra iz tog vremena, BG2 mu može otići po šibice. Onakve efekte spellova u onolikoj količini nisam nigdje vidio, Infinty engine je zgodan ali Diablo 2 izgleda daleko fluidnije i "mesnatije"( krv, iznutrice, osjećaj koji daje pogodak Fallena strijelom itd)
    - nastavio je ionako odličnu priču kroz nenadjebive animacije

    Jedinica ima brutalniju, strašniju atmosferu od dvojke koja sama po sebi već ima odličnu atmosferu( Act 1 pogotovo).

    I sad pitanje: Što bi ti stavio kao "novo" u jedan 2D izometrični dark fantasy hack&slash RPG? Ne razumijem što bi to trebalo staviti?

    Damir Rukavina iz Hackera je Diablu 2 dao 80 i kusur ocjenu, prigovarajući isto što i ti, te zašto se lik ne vidi kada stane iza nekog stabla?! Baš mi je drago bilo kada se ispostavilo da je igra jedna od najzaraznijih naslova ikad, i da nakon nje nitko nije napravio ništa što bi se približilo njenoj kvaliteti. Dungeon Siege je bio iritantan do bola, Divine Divinity isto, Sacred je bio bezveze, Titan Quest mi je dosadio već nakon što sam demo odigrao jednom, LOKI se činio dobar ali ga nisam mogao igrati duže od dva dana. Jednostavno nijedna od njih nema dušu koju ima Diablo serijal.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Osam godina nakon drugog, najavljen je treći Diablo, koji već po gameplay trailerima ne donosi ništa novog, već reciklažu dvojke u 3D okoliš. Opet je zastario, a jedino što je donio su "konzolaški" orbovi, koji zamjenjuju potione, čija je i traka maknuta iz interfacea.
    Odi malo na forume, ljudima se većinom ne sviđaju novosti, ne sviđa im se grafički stil koji se odmaknuo od prvog i drugog dijela i više podsjeća na WoW, ne vole orbove, žale za starim klasama i strepe koja će klasa biti izbačena zbog Witch Doctora kojeg neki preziru. Što se tiče samog gempleja nitko ne prigovara, to je Diablo gemplej i to svi žele.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Upravo u ovoj euforiji treba otvoriti ovakvu temu. Koliko god se priča o propadanju gaminga, propada upravo zbog ovakvih stvari. Diablo je gameplay mehanika iz sredine prošlog desetljaća, kad hardverska ograničenja nisu dopuštala veću slobodu i dinamičniju igru. Dok god priželjkujemo "staru" igru, ne dozvoljavamo da nas nove ideje usvoje i postanu standard.

    Starcraft II je jedinica u 3D ruhu. Identičan.
    Diablo III je dvojka u 3D ruhu. Identičan.
    Kakvu mehaniku bi ti uveo a da se održi Diablo feeling? Zar igra nije dinamična? Dodali su i fiziku i uništivu okolinu, ne znam koliko dinamičnije treba biti, budući da su fanovi sasvim sretni sa prskanjem krvi i komada mesa po ekranu, rušenjem zidova, i Havoc fizikom. Nama ne trebaju neke drastične promjene gempleja, ne trebaju nam brda dijaloga, zagonetke, ili nešto deseto, ne u Diablu.

    Isto vrijedi i za Starcraft 2, fanovi jednostavno ne žele drastične promjene u samom gempleju, 3D grafika, story mod, par novih unita i to je dosta.

    Zašto mijenjati nešto što samo po sebi jako dobro funkcionira i ljudi koji igraju tu igru ne žele velike promjene? Eno šta je Bethesda napravila s Oblivionom, krenuli su "ispočetka" i upropastili sve što su ljudi voljeli u Morrowindu.

    Ja imam zamjerke Diablu 3, prvenstveno za grafički stil koji treba biti realniji i mračniji a ne kao WoW, manje šarenila, no to će Blizzard vjerojatno promijeniti budući da svi prigovaraju, micanje orbova,i da inventar bude sličniji dvojci te da itemi i dalje budu normal, magic, set, rare, unique. Može i micanje one aminacije dok likovi pričaju. I tu svi moji prigovori vezani uz igru prestaju, bar zasada.

  16. #16
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    /
    savrseno receno... potpis

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  17. #17
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654

    Re: Diablo III

    Apsolutno se slažem.
    "The present will pass by if you live in the past."

  18. #18
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Diablo III

    definitivno se moram složit sa mravojedom

    zastario koncept ili ne, ima dozu jednostavnosti. ono zbog čega je serious sam bio bolji od konkurencije. kad je poanta igre "odi tamo, pobij sve i vrati se sam".. kad pustiš mozak na pašu.

    meni treba nastavak diabla. hack and slash
    iskorak bi bio RPG verzija Diabla u stilu NWN/Witcher. a to mi hvala lijepa ne treba (disclaimer, obožavam i nwn i witchera. ali ne u kontekstu diabla3)
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    mislim da je vecina vas propustila poantu... zbog cega bi d3 morao donijeti nekaj revolucionarno novoga? diablo serijal je oduvijek bio i treba ostati hack 'n' slash bjesomucna makljaza razne gamadi, u tome je bit... ako vam vec tolko smeta kaj ne donosi nista novoga, nabrojite mi 10 igara u zadnje vrijeme koje su uvele nekaj novoga... nema ih bas, a?
    Tako je...izbaci tu makljažu i to više nije Diablo...
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  20. #20
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao IGoR_2803
    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    /
    savrseno receno... potpis

  21. #21
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    70

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Ja imam zamjerke Diablu 3, prvenstveno za grafički stil koji treba biti realniji i mračniji a ne kao WoW, manje šarenila, no to će Blizzard vjerojatno promijeniti budući da svi prigovaraju, micanje orbova,i da inventar bude sličniji dvojci te da itemi i dalje budu normal, magic, set, rare, unique. Može i micanje one aminacije dok likovi pričaju. I tu svi moji prigovori vezani uz igru prestaju, bar zasada.
    grafika, inventory, itemi, magije, animacije, orbovi. Pa dosta toga tebi smeta.

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao mravojed20
    Nije donio ništa novo? Jesmo li mi igrali iste igre?
    -trcanje
    -knjige za scrollove
    - nastavio je ionako odlicnu pricu kroz nenadjebive animacije
    Da malo seciram post. Za pocetak, ovo i nisu noviteti. Samo stvari koje su mozda nedostajale jedinici pa su bile logicna promjena u dvojci.
    -daleko daleko vece i raznovrsnije levele za razliku od onih iz jedinice
    Leveli su veci ali zbog nacina na koji su generirani. U biti gledas jedan tile koji se ponavlja parsto puta. To se ne moze usporedjivati sa pozadinama BG2 kod kojeg je vecina grafickog materijala jedinstvena.
    - brži gemplej, više klasa, bezbroj raznovrsnih neprijatelja, tisuce razlicitih itema( jedan od najbitnijh elemenata)
    Opet, na pola logican update na jedinicu pogotovo kad u obzir uzmes nesto modernija racunala. Sto se tice raznovrsnih neprijatelja... koliko se sjecam bilo je tu dosta verzija istog cudovista razlicitih samo po boji i snazi.
    - grafika je daleko bolja od jedinice, dan danas ga igram na 22" monitoru u 640x480 jer nemam LOD instaliran i izgleda lijepo i atmosfericno, da ne govorim koliko je sve detaljno, uz Nox najljepša 2D igra iz tog vremena, BG2 mu može otici po šibice. Onakve efekte spellova u onolikoj kolicini nisam nigdje vidio, Infinty engine je zgodan ali Diablo 2 izgleda daleko fluidnije i "mesnatije"( krv, iznutrice, osjecaj koji daje pogodak Fallena strijelom itd)
    Slazem se da je grafika odlicna ali usporedba sa BG2 je smijesna. Diablo 2 je vise orijentiran akciji zato je kod njega bitnija vizualna konfirmacija pogodka (spricanje krvi recimo).

    Jedinica ima brutalniju, strašniju atmosferu od dvojke koja sama po sebi vec ima odlicnu atmosferu( Act 1 pogotovo).
    E tu se slazemo.

    Kakvu mehaniku bi ti uveo a da se održi Diablo feeling? Zar igra nije dinamicna? Dodali su i fiziku i uništivu okolinu, ne znam koliko dinamicnije treba biti, buduci da su fanovi sasvim sretni sa prskanjem krvi i komada mesa po ekranu, rušenjem zidova, i Havoc fizikom. Nama ne trebaju neke drasticne promjene gempleja, ne trebaju nam brda dijaloga, zagonetke, ili nešto deseto, ne u Diablu.
    ...
    I sad pitanje: Što bi ti stavio kao "novo" u jedan 2D izometricni dark fantasy hack&slash RPG? Ne razumijem što bi to trebalo staviti?
    Evo odgovora od mene. Nista. Postojanje trojke vise nije bitno jer je prica vec rastegnuta do prozirnosti zavrsila dvojkom. Zasto ne napraviti moderan (tehnicki) H&S ali tematikom nevezan uz Diablo setting? Tu bi imali priliku poceti ispocetka a ne jos jednom silovati napacene D1 & 2 likove. Jesi mozda vidio gameplay filmic u kojem se Cain pojavljuje. Njegov dijalog pocinje sa "Welcome friend, stay a while and..." i tada njegova dobro poznata recenica biva prekinuta od strane glavnog lika. Znaci u to se Diablo pretvorio? Neku pricicu o spasavanju svijeta sa komicnim elementima tako da se svidi jos ponekom casual gameru? Cain je novi Jar-Jar Binks?
    Damir Rukavina iz Hackera je Diablu 2 dao 80 i kusur ocjenu, prigovarajuci isto što i ti, te zašto se lik ne vidi kada stane iza nekog stabla?!
    Damir Rukavina je kreten kad je rijec o njegovim recenzijama i njegovo misljenje nikad ne bi trebalo biti koristeno u argumentima.
    Eno šta je Bethesda napravila s Oblivionom, krenuli su "ispocetka" i upropastili sve što su ljudi voljeli u Morrowindu.
    Ovo ne stoji. Bethesda je igru unistila umanjivanjem sadrzaja zbog konzolasa.
    Isto vrijedi i za Starcraft 2, fanovi jednostavno ne žele drasticne promjene u samom gempleju, 3D grafika, story mod, par novih unita i to je dosta.
    ...
    Ja imam zamjerke Diablu 3, prvenstveno za graficki stil koji treba biti realniji i mracniji a ne kao WoW, manje šarenila, no to ce Blizzard vjerojatno promijeniti buduci da svi prigovaraju, micanje orbova,i da inventar bude slicniji dvojci te da itemi i dalje budu normal, magic, set, rare, unique. Može i micanje one aminacije dok likovi pricaju. I tu svi moji prigovori vezani uz igru prestaju, bar zasada.
    Cemu onda uopce nastavak (my point u vezi Diabla)? Nek skinu prasinu sa dvojke, dodaju podrsku za vece rezolucije i stave vjerojatnu katastrofu koju su zamislisli kao pricu trojke. Fanovi ce biti sretni, a sto se tice derista kojima pokusavaju pribliziti igru - who cares? No, na kraju su ipak fanovi serijala ti koji ce biti razocarani:
    prvenstveno za graficki stil koji treba biti realniji i mracniji a ne kao WoW, manje šarenila, no to ce Blizzard vjerojatno promijeniti buduci da svi prigovaraju
    Stvarno? E to bi bio preokret. Sto mislis tko je ciljana publika D3? Oni koji su uzivali u jedinici i koji ce zazmiriti na jedno oko kad je rijec o grafici ili nova generacija WoW igraca? Kad bi morao, kladio bi se na ovo drugo. Zato, pripremi se na uzivanje u next-gen sarenilu i Cainu koji radi budalu od sebe.


    BTW, ni s Vedranom se ne slazem, on misli da bi stare fransize trebale biti reciklirane za nove igrace koji ranije nisu imali priliku uzivati u njima. Ja kazem, ostavite ih kakve jesu i dajte napravite nesto novo.
    there is no god to punish us

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Croatia
    Postova
    1.654

    Re: Diablo III

    Može nešto novo,ali ne mora izgledati kao Warcraft(ne samo u vizualnom smislu).(Odnosi se na Starcraft). Još nisam vidio trailer za Diablo,nešto sam čuo da i on liči na Warcaft,ko je to već napisao,idem vidit.
    "The present will pass by if you live in the past."

  24. #24
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    BTW, ni s Vedranom se ne slazem, on misli da bi stare fransize trebale biti reciklirane za nove igrace koji ranije nisu imali priliku uzivati u njima. Ja kazem, ostavite ih kakve jesu i dajte napravite nesto novo.
    Ne, ja sam rekao isto što i ti. Ostavite serijale na miru i primite se nečega novog. Ili radite nastavak Lost Vikingsa.
    Na milijunima kojima žive, doista imaju predispozicije za eksperimentiranje, jer čak da im igra i propadne, neće biti u financijskom gubitku, nikakvom.
    Ovo forsiranje krava muzara nije ništa drugo nego ono što Lucas radi s Star Wars settingom, ili EA sa svojim Need For Speedovima. Ali ovo je Blizzard, pa im se neinovativnost po defaultu oprašta.
    Usput, mislio sam da se igre rade za igrače, ne za fanove.

    Inače, generalno ću se složiti s tobom. Uštedio si mi pisanje istog materijala.

  25. #25
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ne, ja sam rekao isto što i ti. Ostavite serijale na miru i primite se nečega novog. Ili radite nastavak Lost Vikingsa.
    znaci ti si za to da opce ne rade d3 i sc2? mislim da bi im se milijuni igraca diljem svijeta krvi napili...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  26. #26
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Diablo III

    Da, upravo to. Jer raditi identičnu igru da bi zadovoljili fanove je naprosto smješno. Pričam o starcraftu.

  27. #27
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Diablo III

    To je ono pravo, raditi igru za fanove koji cijene njihove igre! Ako rade igru za "igrače" umjesto za fanove, dobili bi još jednu i.g.r.i.c.u sa konzola i baš zato skidam kapu Blizzardu!

    Istina da bi vjerojatno više zaradili kad bi ciljali na konzole i neki novi naslov nego sa reciklažom starog naslova, ali njima je očito bitno da su fanovi zadovoljni što je hvale vrijedno!

    I nema teorije da bi u meni, pa i bilo kojem drugom Diablo fanu, najava neke nove igre izazvala takve emocije kakve izaziva najava Diabla!

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer mronki's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    tu i tamo
    Postova
    1.463

    Re: Diablo III

    Ovo je pisano za Wedranov post
    Nije smješno. Bez puno muke zaradit će brdo para. A oko čega se svijet okreče?

  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Diablo III

    @ Bartuc znači kupuješ original .

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum mravojed20's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    3.755

    Re: Diablo III

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Da malo seciram post. Za pocetak, ovo i nisu noviteti. Samo stvari koje su mozda nedostajale jedinici pa su bile logicna promjena u dvojci.
    Dalo bi se diskutirati jesu li "noviteti", no činjenica je da su te stvari nedostajaleSjedinici, znači plusić ide dvojci.

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Leveli su veci ali zbog nacina na koji su generirani. U biti gledas jedan tile koji se ponavlja parsto puta. To se ne moze usporedjivati sa pozadinama BG2 kod kojeg je vecina grafickog materijala jedinstvena.Slazem se da je grafika odlicna ali usporedba sa BG2 je smijesna. Diablo 2 je vise orijentiran akciji zato je kod njega bitnija vizualna konfirmacija pogodka (spricanje krvi recimo)
    Istina, jedan tile parsto puta ali daleko slobodnije kretanje, sama detaljnost scena je veća nego u BG2, kretanje likova i monstera fluidnije i uvjerljivije, spellove ne bi trebao ni komentirati, usporedi npr. fireball iz BG2 i onaj iz Diabla2, ma efekte vatre općenito, količinu detalja na monsterima..
    Jedini razlog zašto sam to uopće spominjao je taj što mi se čini da je Vedran jednom rekao kako je BG2 najljepši 2D( nisam siguran jel on to rekao), a da je Diablo2 razočarao i zastario već pri izlasku što meni ne ide u glavu.Al ok, nebitno za raspravu. Još uvijek nitko nije rekao KAKVE novitete staviti u Diablo 3.

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Evo odgovora od mene. Nista. Postojanje trojke vise nije bitno jer je prica vec rastegnuta do prozirnosti zavrsila dvojkom. Zasto ne napraviti moderan (tehnicki) H&S ali tematikom nevezan uz Diablo setting? Tu bi imali priliku poceti ispocetka a ne jos jednom silovati napacene D1 & 2 likove. Jesi mozda vidio gameplay filmic u kojem se Cain pojavljuje. Njegov dijalog pocinje sa "Welcome friend, stay a while and..." i tada njegova dobro poznata recenica biva prekinuta od strane glavnog lika. Znaci u to se Diablo pretvorio? Neku pricicu o spasavanju svijeta sa komicnim elementima tako da se svidi jos ponekom casual gameru? Cain je novi Jar-Jar Binks?
    Zašto ne naprave nešto novo? Ne znam, ali ja trenutno ionako želim više vidjeti Diablo 3 nego neki drugi naslov. Vidio sam filmić, dijalog je pomalo smiješan, i možda ne priliči Diablu ali siguran sam da takvih situacija neće biti puno. Više mi smeta način na koji je izveden dijalog, u onom prozorčiću.
    Mislim da se ne može na temelju jednog kratkog razgovora osuditi cijelu igru kao neku veselu zajebanciju, to treba vidjeti kad izađe.

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Cemu onda uopce nastavak (my point u vezi Diabla)? Nek skinu prasinu sa dvojke, dodaju podrsku za vece rezolucije i stave vjerojatnu katastrofu koju su zamislisli kao pricu trojke. Fanovi ce biti sretni, a sto se tice derista kojima pokusavaju pribliziti igru - who cares? No, na kraju su ipak fanovi serijala ti koji ce biti razocarani.
    ***
    Stvarno? E to bi bio preokret. Sto mislis tko je ciljana publika D3? Oni koji su uzivali u jedinici i koji ce zazmiriti na jedno oko kad je rijec o grafici ili nova generacija WoW igraca? Kad bi morao, kladio bi se na ovo drugo. Zato, pripremi se na uzivanje u next-gen sarenilu i Cainu koji radi budalu od sebe.
    Developeri su rekli kako su već par puta mijenjali grafički štih igre, ovim su kao zadovoljni, i tvrde kako će se atmosfera prijašnjih nastavaka osjetiti u priči, što je u kontradikcij s ovim gore dijalogom. Može biti da je taj dijalog ustvari napravljen samo za zajebanciju, šala kao i Hell, it's about time! za Starcraft 2.
    Ono što mene zanima je kako ćemo to kroz priču osjetiti atmosferu prijašnjih nastavaka ako nam po ekranu trče zečići i pojavljuju se duge( lijepo se vidi u HD filmiću). Zvuči retardirano.
    ALI, nakon što su fanovi Starcrafta2 kljucali i kljucali da se smanji šarenilo u igri, Blizzard ih je poslušao. Zato nije nemoguće očekivati da će isto napraviti i za Diablo3 pogotovo kad su forumi preplavljeni tim zahtjevima. Uzmi još u obzir da je bar godinu dana do izlaska igre, mnoge stvari se mogu promijeniti. Nek stave opcije ko što imaju Far Cry ili Gears of War, fenomenalno nešto.

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ne, ja sam rekao isto što i ti. Ostavite serijale na miru i primite se nečega novog. Ili radite nastavak Lost Vikingsa.
    Na milijunima kojima žive, doista imaju predispozicije za eksperimentiranje, jer čak da im igra i propadne, neće biti u financijskom gubitku, nikakvom.
    Ovo forsiranje krava muzara nije ništa drugo nego ono što Lucas radi s Star Wars settingom, ili EA sa svojim Need For Speedovima. Ali ovo je Blizzard, pa im se neinovativnost po defaultu oprašta.
    Usput, mislio sam da se igre rade za igrače, ne za fanove.
    Štanacanje NFSova svakih godinu i pol, i izdavanje nastavka legendarne igre nakon 7 godina nije ista stvar. Ljudi bi se prostituirali da dobiju Diablo3, NFS sigurno ne uzrokuje takve "strasti" no EA ga svejedno redovno izbacuje na tržište, sve lošijeg i lošijeg. Takvom serijalu trebaju promjene, ne Diablu.

    Što je loše u tome što rade Starcraft2 za fanove? Prvi je bio odličan, bit će i drugi. Nakon 10 godina evolucije RTS žanra oni će i dalje ostvariti ogroman uspjeh igrom koja ima gemplej iz devedestih, to treba znati.

Slične teme

  1. Diablo
    By Razzarach in forum Blizzard: Warcraft, StarCraft, Diablo
    Odgovora: 28
    Posljednji post: 17-09-2011, 13:21
  2. P: Diablo III
    By Deadlus in forum Oš kupit ciglu?
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •