Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 34

Tema: Game maker 7

  1. #1
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Game maker 7

    Jel netko registriran na yoyogames.com ak netko je nek mi kaže koje je igre napravio ja sam tek sad počeo na nekom ping pongu a od programiranja sam odusto možda za dvije godine nanovo počnem

    e da i jel netko zna kako se napravi neprijatelj ono da puca na mene i to



  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Game maker 7

    Kani se Game Makera. Uzmi bolje RPG Maker XP.

    Ja osobno sam napravio side scrolling shooter. A sad dali sam tamo registiram, čisto sumnjam, jedino ako se drugačije nije moglo downloadati.

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Game maker 7

    ljudi okanite se game makera i ostalih maker programa. ako želite raditi igre uzmite si knjigu ili opširni tutorial i krenite. morate imati volje. s druge strane, ak učiš gamemaker, nemoj pitat nešto non-stop. imaš tutoriale uz njega i tamo nauči raditi (tako sam ja, tako su i svi drugi).

    e da, IDI OD PRVOG TUTORIALA A NE OD ONOGA GDJE PIŠE NEŠTO ŠTO TEBE ZANIMA, UČI SE OD PRVE LEKCIJE NE 4.

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Game maker 7

    = Citat = Izvorno postao cerberi
    ljudi okanite se game makera i ostalih maker programa. ako želite raditi igre uzmite si knjigu ili opširni tutorial i krenite. morate imati volje. s druge strane, ak učiš gamemaker, nemoj pitat nešto non-stop. imaš tutoriale uz njega i tamo nauči raditi (tako sam ja, tako su i svi drugi).

    e da, IDI OD PRVOG TUTORIALA A NE OD ONOGA GDJE PIŠE NEŠTO ŠTO TEBE ZANIMA, UČI SE OD PRVE LEKCIJE NE 4.
    Ma pusti ga, ako si ga pratio par dana, ona bi vidio da nema neke nade (ove godine) od njega. Nek čeka, a na game makerima nek uči logiku, trebat će mu.

  5. #5

    Re: Game maker 7

    game maker nije toliko los kako se misli i prica,onaj ko picinje raditi igre uz programiranje lijepo je da pocne od game makera da se uvjezba sta mu sve treba u izradi igre.Ja bih rado poceo programirati u Visual C# al neznam engleski bas naj bolje,pa se kanim odakle poceti uciti neznam koje programe koristiti za eng pola ljudi vice da su neke rijeci netacne pa me strah da nenaucim krivo pa propade sve jbg.

    Edit: Pa sam zato uzeo game maker da se malo uvjezbam nadam se da cu tu nauciti eng jezik.

    Edit 2: Izvinite zbog spomenutog rjecnika,to sam samo naglasio.
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  6. #6
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594

    Re: Game maker 7

    ma game maker je super! ja već u njemu radim 2-3 godine (ne stalno ali tu i tamo) ak se želite udružiti, jer imam ja već ekipu neku tj. imao javite se na msn ili nekak, bili smo aktivni na stranici http://www.igre.co.nrSsad više i ne, al ak se skupimo opet možemo je pokrenuti! Inače završio sam ja 2 kolegija programiranja u c++ al game maker mi je nekak draži

  7. #7
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Game maker 7

    ti nisi normalan....
    It's time to kick some ass...

  8. #8

    Re: Game maker 7

    ev javljam se ja i neznam bas mnogo u gm al kako koje objasnjenje ucim brzo
    ev moj msn jasmin_destiny@hotmil.comSjavi se

    Edit: fps_gamer,kome ti to nije normalan
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  9. #9
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Game maker 7

    tebi... znas c++ a zajebavas se sa gm-om... radi igre sa SDL-om, directx-om, opengl-om
    It's time to kick some ass...

  10. #10

    Re: Game maker 7

    e cekaj malo jarane ti si mene pomjeso snekim,da nebi bilo svadje ja uopste neznam ni jedan program ni c++ ni directx,opengl,c#,pa sam zato najavio da bi poceo raditi u Visual C# al nemogu zato sto neznam engleski jezik bas dobro
    pa mi propada sve
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  11. #11
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Game maker 7

    a sad se lijepo vratimo na temu
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #12

    Re: Game maker 7

    ja sam za
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  13. #13
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Game maker 7

    zajeb... duxu...
    sorry
    It's time to kick some ass...

  14. #14

    Re: Game maker 7

    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    pogledaj na GPRS-u
    Postova
    594

    Re: Game maker 7

    da razjasnim malo, da napravim sa c++ i openGL-om nešto treba mi bar 3-4 puta više vremena nego u game makeru. U game makeru moje igre se sastoje barem od 90% GML-koda dok ostatak ide na one blokove i evente. Za sve koji žele napraviti jednostavne, zabavne igre što brže preporučam definitivno game maker. Ako žele raditi neke uber mega projekte nek si nađu još par ljudi koji se kuže u jezike i grafiku te neka si odvoje 2-3 mjeseca slobodnog pa neka rade, ja za to nemam vremena.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757

    Re: Game maker 7

    Nek me netko uštipne možda je sve ovo samo san ...

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Game maker 7

    = Citat = Izvorno postao Dux
    da razjasnim malo, da napravim sa c++ i openGL-om nešto treba mi bar 3-4 puta više vremena nego u game makeru. U game makeru moje igre se sastoje barem od 90% GML-koda dok ostatak ide na one blokove i evente. Za sve koji žele napraviti jednostavne, zabavne igre što brže preporučam definitivno game maker. Ako žele raditi neke uber mega projekte nek si nađu još par ljudi koji se kuže u jezike i grafiku te neka si odvoje 2-3 mjeseca slobodnog pa neka rade, ja za to nemam vremena.
    I ponovno se vračamo na osnovni razlog nekorištenja GM-a. Ta igra nije tvoja, kod te igre je napisao autor gm-a. Ono malo skripti koje napišeš su 5% koda cijele igre.

    Zbog toga, nemam ništa protiv ako netko koristi GM; ali hvaliti se igrama napravljenim u njemu je glupo jer je autor svake igra napravljene u gmu samo malim djelom njezin autor.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494

    Re: Game maker 7

    upravo to što kažeš luka. mislim, ako netko nezna ništa o programiranju neka proba sa gm-om. ali neka proba i sa gm-ovim onim jezikom. nek proba, al nek se ne zadržava dugo sa njime. kad ga nauči neka krene na c++ ili c#. vjerojatno neće imati pojma šta je šta ALI neka krene učit jeb...kad se krene u školu nemaš blage veze neke stvari ALI ih naučiš, pa tako i programiranje. odvoji si malo vremena, volje i PONCO1234 kreni učiti, a ne otvarat 5-6 tema sam tak... ovdje ne voli to...

  19. #19
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Game maker 7

    ja sam jos prije 2god nesto pokusavao sa gm-om ali nije mi se dalo zajebavati se s tim i odustao...

    veci je gust to raditi sve programiranjem iako ce trebati nesto vremena za doci do toga...
    It's time to kick some ass...

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Re: Game maker 7

    imam jedan problem kada sam napravio igru i želim je objavit na yoyo.games.com piše mi da nemam adobe flash player 9.Ja si instaliram a on meni opet!



  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Game maker 7

    = Citat = Izvorno postao ponco1234
    imam jedan problem kada sam napravio igru i želim je objavit na yoyo.games.com piše mi da nemam adobe flash player 9.Ja si instaliram a on meni opet!
    skini najnoviji firefox i iz njega instaliraj

    ugl, moraš skidati flash iz browsera u kojem ćeš ga koristiti
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  22. #22
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Re: Game maker 7

    hvala sad radi



  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Game maker 7

    = Citat = Izvorno postao Luka
    I ponovno se vračamo na osnovni razlog nekorištenja GM-a. Ta igra nije tvoja, kod te igre je napisao autor gm-a. Ono malo skripti koje napišeš su 5% koda cijele igre.

    Zbog toga, nemam ništa protiv ako netko koristi GM; ali hvaliti se igrama napravljenim u njemu je glupo jer je autor svake igra napravljene u gmu samo malim djelom njezin autor.
    Malim djelom, kakva glupost, a sto je sa grafikom i audiom? Po tebi 2D dizajner koji ce koristiti svoju grafiku, a to nije mala stvar, nema pravo nista napraviti dok ne nauci programiranje ili nadje tim. Po tome je i vecina osoba koja radi na profesionalnim (komercijalnim) naslovima nepotrebna. Eh, volio bih vidjeti jedan Assasin's Creed ili Unreal Tournament koji koristi "programmer art".

    A onih 5%... Igra treba varijable, dijaloge, po potrebi inventorij, GUI i stosta toga. GM nema "make my game" opciju pa i samo skriptiranje zahtijeva dosta posla. Inace, ako zelis biti puritanac kod programiranja nemoj koristiti .h datoteke i sdk-ove pa ces na kraju moci reci da si sam napravio veci dio posla.
    there is no god to punish us

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150

    Re: Game maker 7

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    = Citat = Izvorno postao Luka
    I ponovno se vračamo na osnovni razlog nekorištenja GM-a. Ta igra nije tvoja, kod te igre je napisao autor gm-a. Ono malo skripti koje napišeš su 5% koda cijele igre.

    Zbog toga, nemam ništa protiv ako netko koristi GM; ali hvaliti se igrama napravljenim u njemu je glupo jer je autor svake igra napravljene u gmu samo malim djelom njezin autor.
    Malim djelom, kakva glupost, a sto je sa grafikom i audiom? Po tebi 2D dizajner koji ce koristiti svoju grafiku, a to nije mala stvar, nema pravo nista napraviti dok ne nauci programiranje ili nadje tim. Po tome je i vecina osoba koja radi na profesionalnim (komercijalnim) naslovima nepotrebna. Eh, volio bih vidjeti jedan Assasin's Creed ili Unreal Tournament koji koristi "programmer art".

    A onih 5%... Igra treba varijable, dijaloge, po potrebi inventorij, GUI i stosta toga. GM nema "make my game" opciju pa i samo skriptiranje zahtijeva dosta posla. Inace, ako zelis biti puritanac kod programiranja nemoj koristiti .h datoteke i sdk-ove pa ces na kraju moci reci da si sam napravio veci dio posla.
    Drunky pretjeruješ... I programeri i artisti su potrebni kod većih projekata i to se podrazumijeva... Treba vladati međusobno poštovanje, svatko radi svoj posao najbolje što može, i ništa nije manje bitno od drugog. Kohezija i suradnja je ključ uspješnom projektu, a što se tiče GMa i takvih programa, slobodno ih koristite, ali to je vaš izbor.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  25. #25
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Game maker 7

    Pa da, ali kod odluke koristiti li "Maker" ili ne je bitna procjena. Recimo da se osoba odlucila za graficki dizajn i krenula je sa ucenjem. Nakon nekog vremena ce imati nesto za pokazati i sad ima 2 opcije:

    1) naci amaterski tim
    2) sam krenuti u izradu

    Ako krene sa prvim, sto se dogadja? Necu govoriti o teoriji nego praksi. Nadje programera ili dva i nakon nekoliko buildova se projekt raspadne (90% slucajeva). Vecina nas je to prosla i sto je najgore, uglavnom nakon nekog obavljenog projekta i posla se vise nikom neda kretati ispocetka sa drugim timom.

    S druge strane, ako dizajner odluci sam krenuti u izradu, opet ima 2 opcije. Jedna je da zaboravi na usavrsavanje u poslu koji je odabraoSi krene na ucenje programiranja sto nema smisla, a naravno, balansirajuci sa 2 ogromna posla nista nece zavrsiti.

    Dakle, najvise sansi ima ako krene sa makerom, bio on 2D ili 3D. Moze se posvetiti grafici i iz te perspektive ce ionako uciti sve sto mu je potrebno za isti smjer.


    Zasto sve to? Pa, prva stvar, mozda je osobi hobi. Druga, mozda zeli pokazati sto moze napraviti u slucaju da ga zanima posao u gaming industriji, to je ipak lakse prezentirati u igri nego statickim renderima.


    Nemojte me krivo shvatiti, ako cemo o postotku, 99% igri napravljeno sa makerima je smece. No, ne zbog cinjenice da su napravljene sa spomenutim nego jer skoro nikakav trud nije ulozen u njih.
    there is no god to punish us

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Game maker 7

    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    = Citat = Izvorno postao Luka
    I ponovno se vračamo na osnovni razlog nekorištenja GM-a. Ta igra nije tvoja, kod te igre je napisao autor gm-a. Ono malo skripti koje napišeš su 5% koda cijele igre.

    Zbog toga, nemam ništa protiv ako netko koristi GM; ali hvaliti se igrama napravljenim u njemu je glupo jer je autor svake igra napravljene u gmu samo malim djelom njezin autor.
    Malim djelom, kakva glupost, a sto je sa grafikom i audiom? Po tebi 2D dizajner koji ce koristiti svoju grafiku, a to nije mala stvar, nema pravo nista napraviti dok ne nauci programiranje ili nadje tim. Po tome je i vecina osoba koja radi na profesionalnim (komercijalnim) naslovima nepotrebna. Eh, volio bih vidjeti jedan Assasin's Creed ili Unreal Tournament koji koristi "programmer art".

    A onih 5%... Igra treba varijable, dijaloge, po potrebi inventorij, GUI i stosta toga. GM nema "make my game" opciju pa i samo skriptiranje zahtijeva dosta posla. Inace, ako zelis biti puritanac kod programiranja nemoj koristiti .h datoteke i sdk-ove pa ces na kraju moci reci da si sam napravio veci dio posla.
    Ofc, netko može napraviti grafiku i to staviti u GM. Reći da je napravio igru ili se njome hvaliti kao neki slučajevi na forumu nije ok jer kod te igre nije napisao, a kod igre je daleko najbitniji dio igre jer čini samu igru. Da, kod koji napišeš u gmu je 5% ukupnog koda koja bi igra imala bez GM-a. Ima brdo inicijalizacija i pozadinskih stvari već i kod najjednostavnijih igra za tako nešto.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #27
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Game maker 7

    Dakle, osoba koja napravi pricu, grafiku, zvukove, glazbu i sama osmisli gameplay u biti nije napravila igru jer ju nije kodirala.
    Interesantno, hoces li ti poslati e-mail profesionalnim dizajnerima price, dijaloga, zvukova, glazbenicima, modelarima, konceptualnim umjetnicima, 2D artistima, vodjama projekta i reci im da se mogu poceti pakirati?

    Ja cu biti malo realniji pa cu reci da svi ti poslovi + programiranje medjusobno zavise jedan od drugog i da su jednako bitni. Vidis, jedan level designer (profesionalac) vjerojatno ne zna mnogo o programiranju, tek zna skriptirati shadere i evente na mapi. Svejedno, bez njega igra nema igre jer nema tog programiranja koje ce zamjeniti kvalitetan level design, i obrnuto, naravno. Taj isti level designer vjerojatno ulaze istu kolicinu vremena kao i programer radeci mape i polirajuci ih. Dakle, nije manje bitan posao niti manje zahtjevan, no ako ti dalje zelis hvaliti ono sto znas raditi najbolje, samo pucaj.

    Jednom kad se okusas u ostalim aspektima izrade igre mozemo pokusati sa objektivnijim razgovorom.
    there is no god to punish us

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Game maker 7

    Slažem se s tobom u svemu što si rekao, ali profesionalci ionako ne koriste game makere. Ono što ja želim reći je da 99,9% ljudi koji koriste gm-e teksture nacrtaju u paintu - a taj dio je jako mali u odnosu na kod enginea game makera koji pokreče sve to.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721

    Re: Game maker 7

    Ok, tu se slazem ali sam ja mislio na developere koji se stvarno potrude oko svega sto mogu kontrolirati u makeru i grafike. Oni na kraju naprave zanimljivu drugaciju igru ali i sam sam rekao da se takvi pojavljuju u promilima.

    Mislim da kod koristenja makera nema izgovora za slabu grafiku i gameplay.
    there is no god to punish us

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    Baranja
    Postova
    467

    Re: Game maker 7

    jel moguce u visual c# napravit igru????



Slične teme

  1. Movie maker
    By MTF* in forum Software
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 22-02-2010, 21:10
  2. Warcraft Tabletop Game aka. Miniatures Game
    By Arbiter of Change in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 10-02-2008, 13:29
  3. Theme maker
    By Frky in forum Software
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 21-04-2007, 13:56
  4. Game maker, početnici
    By Pippen47 in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 48
    Posljednji post: 28-02-2007, 01:19
  5. RPG maker xp
    By Zeryx in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 06-10-2006, 20:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •