Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 48

Tema: Igrica

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ubijam Nazi zombie u WaW-u
    Postova
    169

    Igrica

    Dakle poceo sam radit igricu u rpg maker VX, i napravio sam vec puno mapa.Mene sad zanimaju par vasih prijedloga, a i trebo bi pomoc jer neznam koji bi mi mogo bit naslov igrice i dal da igrica bude na hrvatskom ili engleskom.

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: igra

    teško da ti netko može dati prijedlog kad nisi dao nikakve informacije o igri

    btw, nije igr.ica nego igra
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #3
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ubijam Nazi zombie u WaW-u
    Postova
    169

    Re: igra

    Pa to sam i stavio da mi date malo ideja zato sto ja sam samo slozio mape za sad, i spojio sam ih...

  4. #4
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: igra

    nisi rekao radiš li na tetrisu ili na 3d shooteru

    moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  5. #5
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ubijam Nazi zombie u WaW-u
    Postova
    169

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao Halo2
    Dakle poceo sam radit igru u rpg maker VX.
    = Citat = Izvorno postao Luka
    nisi rekao radiš li na tetrisu ili na 3d shooteru

    moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati
    Ako pise da radim u rpg makeru kako onda mogu radit 3d shooter

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: igra

    nisam upoznat s game makerima pa tako ni s tim ^^ ali poanta mog odgovora je da nisi dao baš nikakvu informaciju o tome kakvu igru radiš ...
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  7. #7
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ubijam Nazi zombie u WaW-u
    Postova
    169

    Re: igra

    Pa jesam bio napiso da mi vi date ideje posto ja neznam sto da smislim ja sam napravio samo mape a meni sad trebaju ideje

  8. #8
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: igra

    napravi tetris

    a nakon toga se prebaci na programiranje
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  9. #9
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ubijam Nazi zombie u WaW-u
    Postova
    169

    Re: igra

    Nemam ja vremena za programiranje...

  10. #10
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: igra

    lol... vise ces nauciti i napraviti programiranjem nego makerima...
    It's time to kick some ass...

  11. #11
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    Calradia
    Postova
    272

    Re: igra

    Napravi igru na engleskom jer tako ćeš ju otvorit široj publici.
    Ime igre moraš smislit sam jer nam nisi reko da li radiš na nekom fantasy rpg-u tipa WoW, gotičkom tipa diablo ili nešta drugo.
    Usput gdje se može downloadat taj RPG maker?


    otprije poznat kao All MiGHty RaBBit

  12. #12
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: igra

    Može se downloadati s official stranice nakon što se kupi.

  13. #13
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao All MiGHty RaBBit
    Napravi igru na engleskom jer tako ćeš ju otvorit široj publici.
    Ime igre moraš smislit sam jer nam nisi reko da li radiš na nekom fantasy rpg-u tipa WoW, gotičkom tipa diablo ili nešta drugo.
    Usput gdje se može downloadat taj RPG maker?
    Da,postoji velika publika za igre napravljene u gay makerima...-.-'
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    Da,postoji velika publika za igre napravljene u gay makerima...-.-'
    O tome ne treba ni govoriti. Ja osim sampleova nikad ništa nisam iz game makera igrao.

  15. #15
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Aug 2008
    Lokacija
    Calradia
    Postova
    272

    Re: igra

    Ja govorim o govornom jeziku, a ne programskom u kojem je igra napravljena


    otprije poznat kao All MiGHty RaBBit

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: igra

    Popularnost takvih igara raste obrnuto proporcionalno sa žakovom težinom...
    Uz sve igre sa engine-ima koji bi mogli i holograme tjerati,uvijek postoji ogromna publike za igre napravljene u gay makerima...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  17. #17

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao Luka
    moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati
    to uopste nije tacno za game maker moze on kao i programiranje al valja imati znanja,
    de bolje poigraj igru koju je napravio tip "Easter Avenger ime igre" pa onda pricaj sta moze game maker a nemoj bezveze nes pricati kad neznas ni sta su makeri sam si rekao.Sta ako je covjeku tesko nauciti programirati pa nece da se dzaba pati,ja sam poceo u jednim programu da radim bio sam naucio dosta stvari i nije bilo vise tutoriala pa nisam znao neke stvari i odustao od programiranja i presao na gm jezik mogu ti reci da sam zadovoljan sa game makerom on moze sve al valja znati lijepo kod sastaviti i napraviti kvalitetne sprite.

    Edit: Znam da se moderatoru nesmije nis prebacivati al sam da kazem da gm nije smece nebi ga tip koji je 20.000 linija koda bacio na sranje.
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  18. #18
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao Game_Fan
    = Citat = Izvorno postao Luka
    moj prijedlog je da se ostaviš game makera i kreneš učiti programirati
    to uopste nije tacno za game maker moze on kao i programiranje al valja imati znanja,
    de bolje poigraj igru koju je napravio tip "Easter Avenger ime igre" pa onda pricaj sta moze game maker a nemoj bezveze nes pricati kad neznas ni sta su makeri sam si rekao.Sta ako je covjeku tesko nauciti programirati pa nece da se dzaba pati,ja sam poceo u jednim programu da radim bio sam naucio dosta stvari i nije bilo vise tutoriala pa nisam znao neke stvari i odustao od programiranja i presao na gm jezik mogu ti reci da sam zadovoljan sa game makerom on moze sve al valja znati lijepo kod sastaviti i napraviti kvalitetne sprite.

    Edit: Znam da se moderatoru nesmije nis prebacivatiSal sam da kazem da gm nije smece nebi ga tip koji je 20.000 linija koda bacio na sranje.

    zas ne? ti njemu samo govoris... diskusija...
    It's time to kick some ass...

  19. #19

    Re: igra

    pa gle,ako mu se game maker nesvidja djaba pljuje po programu mozda je to nekom se zaljepilo za znanje pa zna vise u gm nego u nekim jeziku
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao Game_Fan
    pa gle,ako mu se game maker nesvidja djaba pljuje po programu mozda je to nekom se zaljepilo za znanje pa zna vise u gm nego u nekim jeziku
    Da, to je, ali on tebi želi reći da u Game Makeru nema "budućnosti". Istina, ti isto u Game makeru definiraš reakcije na akcije objekata, ali kad programiraš imaš puno veću slobodnu. U Game makeru imaš sve ponuđeno, svi problemi su riješeni, samo redaš. Dok programer sve sam napravi, dizajner mu da grafiku (ili je sam napravi) i onda tek slaže. I još nešto - u Game Makeru ti možeš samo neku vrstu igre napraviti, ali kad znaš programirati, možeš sam sebi napraviti tool koji ti treba.

  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: igra

    @Gamefan

    Lol.. ja sam mu dao prijedlog što da radi, programiranjem radiš svoju igru, u game makeru radiš postavke za igru koju nisi sam napravio.
    Ustvari, nemam ništa protiv gm-a.. jedini problem je ova rečenica gore.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  22. #22

    Re: igra

    to sam vec isprobao sa nekim jezikom al mi se zasralo sve zato sto nije bilo tutoriala
    al program je bio prelagan za pamcenje.Htjeo sam da isprobam nes sa python-om al mi nejde za rukom nece da startuje rad odma u programu vec valja ga save pa vazdan nekih stvari al izgledao je cool na prvi pogled,ono tutovi su lahki dok ih gledas al kad pocnes raditi onda se zakomplicira mislim kodmene neznam kodkog je jos.il postoji neki python koji moze odma startati prog ak moze da mi velite ime trazio sam po netu nadjem ja nes al nece da ide jbg i ak moze nekih tutova.Thanks

    Edit: Ev neki mali tut iz programa koji sam radio prije.

    ************************************************** ********************

    Define ufo As Sprite

    ufo.load("ufo.gif") //ovo je da loadujes sprite
    ufo.moveto(200,250) //gdje da stoji kad se igra upali
    ufo.show() //da prikaze objekat jer ak ovo nebude neces viditi playera

    to je sam mali tut.
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  23. #23

    Re: igra

    Po meniSsu stvarno glupe trvrdnje da bi ljudi trebali prijeći na programiranje umjesto da idu po game makerima (buducnost obojeg je diskutabilna). Ja, sklon alegorijama, najbolje bih programiranje povezao sa slikarstvom (ili glazbom mozda ), onaj tko nakon drugog dana pokusavanja slikanja uzme kist i nacrta portret je pravi slikar, a ne onaj koji ce nekoliko godina polazit kakve škole učit o perspektivi, razlicitim tehnikama, pitat za pomoc u svakom koraku ... Programiranje definitivno spada u grupu sa talentima (vjerojatno ima neke veze s razvijenostima pojedinih djelova mozga, rekao bih da se nalazi uz matematiku i logicno razmisljanje). Ne bih sad htio citirati Sokrata, ali : "Stolar je stolar ako je dobar stolar: po tom dobru on uopće jest stolar; ako nije dobar stolar, onda on zapravo uopće nije stolar." (to je vezano uz njegovu ideju dobra, ako covjeku ne ide programiranje nema smisla da se njime bavi, ali naprotiv ako ga zabavlja izrada igra ne vidim zasto se ne bi koristio game makerima, ako nije sklon programiranju nece tamo puno nauciti)

    Zamisli da nacrtas jednu jednostavnu sliku, i dode ti neki slikar i pocne ti srati o tvojoj slici da ti je tehnika losa (jer si je crto na zidu sprejem) i da bi bilo puno bolje da par godina odes u akademiju i nacis to isto nacrtati uljanim bojama na platnu.

    I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)

  24. #24
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: igra

    heodox to je gomila gluposti
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  25. #25

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao Luka
    heodox to je gomila gluposti
    Znam!

  26. #26
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao heodox
    I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)
    pogotovo ovo
    It's time to kick some ass...

  27. #27

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    = Citat = Izvorno postao heodox
    I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)
    pogotovo ovo
    Eh, pravi über-programeri ce napisati svoj ray tracer engine u asm-u (tako ce naravno puno vise nauciti). Ali sve je to game maker, neki s vise apstakcije neki s manje.

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: igra

    Samo šta programer ima prazan file i od toga mora nešto napravit,a game maker lik,retard,kako već,ima .cfg file i on samo mora stavit putanje do slika i namjestit par opcija...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  29. #29

    Re: igra

    = Citat = Izvorno postao heodox
    Po meniSsu stvarno glupe trvrdnje da bi ljudi trebali prijeći na programiranje umjesto da idu po game makerima (buducnost obojeg je diskutabilna). Ja, sklon alegorijama, najbolje bih programiranje povezao sa slikarstvom (ili glazbom mozda ), onaj tko nakon drugog dana pokusavanja slikanja uzme kist i nacrta portret je pravi slikar, a ne onaj koji ce nekoliko godina polazit kakve škole učit o perspektivi, razlicitim tehnikama, pitat za pomoc u svakom koraku ... Programiranje definitivno spada u grupu sa talentima (vjerojatno ima neke veze s razvijenostima pojedinih djelova mozga, rekao bih da se nalazi uz matematiku i logicno razmisljanje). Ne bih sad htio citirati Sokrata, ali : "Stolar je stolar ako je dobar stolar: po tom dobru on uopće jest stolar; ako nije dobar stolar, onda on zapravo uopće nije stolar." (to je vezano uz njegovu ideju dobra, ako covjeku ne ide programiranje nema smisla da se njime bavi, ali naprotiv ako ga zabavlja izrada igra ne vidim zasto se ne bi koristio game makerima, ako nije sklon programiranju nece tamo puno nauciti)

    Zamisli da nacrtas jednu jednostavnu sliku, i dode ti neki slikar i pocne ti srati o tvojoj slici da ti je tehnika losa (jer si je crto na zidu sprejem) i da bi bilo puno bolje da par godina odes u akademiju i nacis to isto nacrtati uljanim bojama na platnu.

    I btw. XNA - game maker, OpenGL, DX - game makeri (naravno + neki od popularnih jezika)


    u ovoj si recenici upravu "ako covjeku ne ide programiranje nema smisla da se njime bavi" je to je tacno,ak nezna programiranje onda mu je dosadno sjediti ped kompom i buljiti u neka slova koja nece nis razumiti pa zato bolje nek pocne snekim makerom lakse ce nauciti a pogotov ak nezna eng onda nemoze nauciti neki language.
    Moja Konfa: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz 2.00 GHz, 2,00 GB of RAM. Grafa 256: ATI Radeon X1550 Series. Mamorija: 2GB Sad neznam ime jbg!

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: igra

    Programiranje nije gen ili dio mozga, nego obično znanje. Tko ne zna programirati neka se uči, tko je lijen ili želi nešto nabrzaka neka ga ne uči. Mislim ovo sljedeće bez uvrede, ali tko nije sposoban naučiti osnove programiranja nije ni u stanju napraviti dobru igru.

Slične teme

  1. Igrica Jak and Dexter
    By jasminka in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 21-10-2008, 20:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •