Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 86

Tema: Savjeti za izradu 2D igre

  1. #31
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    layBASIC is a powerful game making tool, based upon the Easy-To-Use Basic programming language. PlayBasic was developed by game enthusiasts for game enthusiasts and incorporates more than 20 years experience in the field. Our aim is to produce a language that would give users great flexibility, with a solid feature set for rapid game development. We want everybody to experience the fun of game making again.

    nije game maker vec kao neki engine da... znas basic??
    It's time to kick some ass...

  2. #32
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    @xRaven nemoj komplicirati s ai-em, napravi za 2 igrača ili neki vrlo jednostavni AI (samo se miče prema lopti, promatraš naravno y koordinatu)

    preporučam ti da koristiš neki standardniji jezik poput C++ ili C#, ne neke "specijalne" jezike poput ^^
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #33
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    da ali kako ce grafiku ako nezna nis?? nece u dosu valjda... ccc... ima graphics lib ali ne valja... mislim... ne valja da...
    It's time to kick some ass...

  4. #34
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    pa naučit će .. ako radi kompleksnu igru upoznavanje s gfx api-em je najjednostavnija stvar

    što ne valja, o kojoj biblioteci ti govoriš ?

    koristit će DirectX ili OpenGL, a ako će raditii u C# može i XNA
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  5. #35
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    It's time to kick some ass...

  6. #36

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    evo da objavim najnovije novosti.....ima nas sada ukupno 6 u timu...
    jedan odlicno crta,drugi isto dobro crta,treci ide umjetnicku akademiju i obozava anime i mangu..
    za ovog cetvrtog nisam siguran sto zna xD
    takoder sam nasao jednog lika koji zna programirat,al isto razine kao i ja, on je jednom radio na izradi avanture,pisao je pricu i zagonetke....eto toliko zasada hvala svima koji pomazu

    p.s. ako se netko zeli pridruzit,slobodno,budemo dijelili sav zaraden cash...
    radi se preko ljeta naravno,s pocetkom oko 3.7... team building preko msn-a...

  7. #37
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    Nije loše... Samo će vam ipak trebati malo više programerskog iskustva, no samo polako
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  8. #38

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    btw sto mislite kako to sve ispadne kada tim radi igru,a programeri uce programirati tijekom izrade? ili je to ustvari normalno?
    dal je mozda bolje prvo nauciti pa onda raditi...te kako bi to izgledalo da dode neki iskusan programer medu nas noobove...

  9. #39
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao xRavenXIII
    btw sto mislite kako to sve ispadne kada tim radi igru,a programeri uce programirati tijekom izrade? ili je to ustvari normalno?
    dal je mozda bolje prvo nauciti pa onda raditi...te kako bi to izgledalo da dode neki iskusan programer medu nas noobove...

    To je jedan od normalnih postupaka...a ako imate iskusnog programera da vam pomaže kad zapne (ne stalno),onda je to super.

    Samo nemoj biti pre ambiciozan jer 1 od 100 projekata uspije...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  10. #40
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Luka
    programeri koji neznaju programirati će raditi igre ?

    neće ići

    igre su jedan od najkomplesnijih softvera i potrebna je logika programiranja za izraditi ih .. to će se svesti na to da će vam iskusan programer napraviti sve jer vi nećete znati
    prvo naučite programirati a onda ovo ...
    E, tome se moram suprotstaviti. Naravno da ne može sad netko tko zna maximalno napraviti neki kalkulator raditi igre, ali uzmi za primjer fps_gamera i mene. Fps_gamer nije znao koristiti funkcije, a sada radi txt-based igre. Istina, txt based igre nisu nešto prekomplicirano, puno switcheva i funkcija, no kasnije se sve više dodaje i dodaje i onda pređeš na grafiku i onda već naš nešto. Da, mora se nešto znati, ali kreativan i logički um, te dobra pomoć knjige i čovjeka i sve se da napraviti.

  11. #41
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    koliko sam shvatio ti si znao programirati prije nika i naka ... je li tako ?

    problem je što on kaže da će oni učiti tijekom razvoja i vjerujem (točnije siguran sam) da igru koja se kompliciranošću približava Auri ne može napraviti netko tko nezna programirati
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #42
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Luka
    koliko sam shvatio ti si znao programirati prije nika i naka ... je li tako ?
    Da, jesam Ali u C++u. C# sam učio uz razvoj Nika i Naka.

  13. #43

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    znaci nitko nema link od aure osim burek from space lika? nasao sam neki stari link,al ne radi...
    inace jos se ljudi pridruzilo xD
    jos jedan programer sa foruma,on ima iskustva u programiranju igara i jos cu ja pozvat jednog lika sto znam,i isto zna programirat....takoder nam se jos jedan crtac pridruzio...imamo cijelu umjetnicku akademiju u timu + jedan obradivac zvuka,prica se da je pro u tome...

  14. #44
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    It's time to kick some ass...

  15. #45
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    @ DS - da i ne - ne možeš napraviti statičnu klasu ali možeš imati statične objekte

    @fps_gamer - možeš dati kod samih tih klasa ?

    @xRaven - govoriš o ovom forumu ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #46
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Luka
    @ DS - da i ne - ne možeš napraviti statičnu klasu ali možeš imati statične objekte

    @fps_gamer - možeš dati kod samih tih klasa ?

    @xRaven - govoriš o ovom forumu ?
    Znači ne mogu napraviti statične klase kao u C#u, da ih mogu koristiti bez stvaranja objekta?

  17. #47

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Luka
    @xRaven - govoriš o ovom forumu ?
    da lik sa ovoga foruma...

  18. #48
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    hehe ako smijem znati tko ?

    @DS - da, ali to ti nije problem - oni su statični - pa premda se pozivaju iz različitih dijelova programa na kraju se sve svede na isto
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  19. #49
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    raven stavio sam ti link od njegovog foruma... pogledaj malo onuda... iako mi se cini da je istekao rapidshare...
    It's time to kick some ass...

  20. #50

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    @luka - budem ti javio moram pitat toga lika dal je ok...
    @fps gamer - yep istekao je...

    inace buduci da nas sada ima dosta u timu,pocinju me brinut problemi menađerske prirode...
    trebali bi nekog ekonomistu nabavit...
    nego ono,ima nas dosta,a da bi tim funkcionirao treba nekakav detaljan plan rada napravit..dal bi se ja trebao posvetit samo tome? kontroli rada,podijeli zadaca i kreiranju igre...mislim da je i to vec previse posla....kako sam citao uspjeh projekata jako ovisi bas o planu rada i menadzmentu...i to odlucuje dal ce projekt uspijet ili ne....isto me brine sto ako naprimjer netko bude htio ici s projektom u jednom smjeru,a opet netko drugi u drugom smjeru...kako to sve pospajat i sve zadovoljit...il bi jednostavno moja rijec trebala biti zadnja i to je to...ne govorim ovdje o programiranju nego kreiranju igre...

  21. #51
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    otključano
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  22. #52
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    Podjeli funkcije na nekoliko skupina,prvo napravite primarno,onda pogledajte dali možete ubacit one sekundarne i na kraju one tercijalne.

    Npr. Igrač može napasti NPC-a meele - Primarno
    Igrač može napasti NPC-a meele i magijom - Sekundarno
    Igrač može enchantat weapon i tako napadati meele weaponom koji baca fireball -tercijalno.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  23. #53
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    @luka - budem ti javio moram pitat toga lika dal je ok...
    @fps gamer - yep istekao je...

    inace buduci da nas sada ima dosta u timu,pocinju me brinut problemi menađerske prirode...
    trebali bi nekog ekonomistu nabavit...
    nego ono,ima nas dosta,a da bi tim funkcionirao treba nekakav detaljan plan rada napravit..dal bi se ja trebao posvetit samo tome? kontroli rada,podijeli zadaca i kreiranju igre...mislim da je i to vec previse posla....kako sam citao uspjeh projekata jako ovisi bas o planu rada i menadzmentu...i to odlucuje dal ce projekt uspijet ili ne....isto me brine sto ako naprimjer netko bude htio ici s projektom u jednom smjeru,a opet netko drugi u drugom smjeru...kako to sve pospajat i sve zadovoljit...il bi jednostavno moja rijec trebala biti zadnja i to je to...ne govorim ovdje o programiranju nego kreiranju igre...
    Pa gle, rasčisti s čim radiš, s kim radiš, što radiš. Moraš znati u čemu radiš, koji jezik, koji API(DX ili OpenGL). Moraš znati s kim radiš. Ja mogu sada reći da sam mega-über programer, a da zapravo ne znam razlike između boola i inta. I moraš znati što radiš. U Niku i Naku sam sad došao do toga da glavni koncept imam, kako će što funkcionirati, ali nemam story pa je zastoj. Moraš napraviti Big Plan. Nabavi hosting, stavi na njega Joomlu, forum (phpbb3) i WikiMediu. Joomla bi služila za objavu svega mogućega, forum za diskusiju a Wiki za gledanje ako nekog nešto zanima kako treba biti. Dogovarate se koji smjer ide, upiše se u Wiki i tu nema onda dva zeca tri zeca. I nije ti zanimljivo biti menedžer ako si krenuo u izradi igre. Znač, prvo ispuni ovo dolje, onda možemo dalje razgovarati: (i dok nisam zboravio, sjetite me da napišem nešto o demokraciji ako već nisam ili ne napravim)

    ---------------
    Ime projekta:
    Žanr igre:
    ---------------
    Jezik projekta:
    Grafički API:
    Audio API:
    IDE:
    ---------------
    Projekt ugrubo:
    ---------------
    Programeri/skripter:
    ---------------
    Kreativci/dizajneri:
    Likovnjaci:
    Oni koji će kolorirati (ako neće to likovnjaci):
    ---------------
    Audio DJ:
    ---------------

    Mislim da je to to za ugrubo. Onda:
    -----------
    Programer 1: radi AI za prase koje je ukralo pjetlu jaje
    Programer 2: radi player klasu
    Programer 3: debugger <nezahvalan posao>

    Početak: 3. lipanj 2008.
    Deadline: 3. srpanj 2008.
    -----------
    I to sve na Joomlu uljepiš i da vidiš. Ako netko kasni, ako ima obrazloženje (ja ću npr. ići najvjerovatnije u Njemačku na tjedan-2) onda mu oprostite, podjelite njegov posao na druge programere da se riješi i amen. Ako neko konstantno kasni a nema obrazloženja, onda se on kicka i opet amen.

    Organizacija bi trebala biti uzajamna. Znači, nema diktatora (u daljnjem tekstu će umjesto diktatora pisati Billy), nego svi odlučuju što, kada, kako. Kod Billya se obično ostaje samo ako plača pošteno, u suprotnom se takva osoba brzo zaboravi.

    Znači, dobitna forumula je:

    poznavanje terena + dobra volja + kreativnost + muka i trud + dobra organizacija + demokracija = igra + zabava + uživancija u igradi

    I možeš mene upsati slobodno u svoj big plan

  24. #54

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    @dragon soul - odlicno ovo ce puno pomoci

    @luka - evo tajna je otkrivena...lik se zove koki-007

  25. #55
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    http://rs116.rapidshare.com/files/24251999/Aura.exeS----> nasao slucajno.... RADI!!!
    It's time to kick some ass...

  26. #56

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    btw ta aura nije 2D platforma... dal je netko na forumu napravio 2D platformu?

  27. #57
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao xRavenXIII
    inace sto kazete dal je dobar visual basic za izradu 2d akcijskih platformi s elemenitma rpg-a i avanture?
    bučkuris totalni...
    S obzirom da sam ja Hybrid endžin (i pripadajuće kvazi-igre) uradio (već jako dugo ne radim na njemu, Plexihack =) u Visual Basicu - moguće je, ali nipošto ti to ne preporučujem. Otprilike sve drugo je bolje - C, C++, C#, Java, Python... po mom skromnom mišljenju, sve su to bolji izbori za izradu takve igre.

  28. #58
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao xRavenXIII
    inace sto kazete dal je dobar visual basic za izradu 2d akcijskih platformi s elemenitma rpg-a i avanture?
    bučkuris totalni...
    S obzirom da sam ja Hybrid endžin (i pripadajuće kvazi-igre) uradio (već jako dugo ne radim na njemu, Plexihack =) u Visual Basicu - moguće je, ali nipošto ti to ne preporučujem. Otprilike sve drugo je bolje - C, C++, C#, Java, Python... po mom skromnom mišljenju, sve su to bolji izbori za izradu takve igre.
    Pa nema novosti od tebe,ko da su te oteli blizzardovci ^^

    E,kad si već online,možeš uploadati onaj Icy Tower za mobitele?
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  29. #59

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    evo jos novosti..pridruzilo se jos par ljudi naravno cak imamo i svoj forum

    inace ovo je adresa foruma pa mozete pratiti kak nam ide :
    http://gamedev.dailyforum.net/index.php

    naravno i pridruziti se ako posjedujete nekakvo iskustvo i znanje...

    p.s. ja jos uvijek ne vjerujem sto se to dogada...

  30. #60
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    ja mogu sta u c++ napraviti... ako bude trebalo...
    It's time to kick some ass...

Slične teme

  1. Traže se programeri za izradu 3D igre
    By ropp in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 26-02-2010, 20:31
  2. Savjeti
    By neox99buleseye in forum Grand Theft Auto
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 26-06-2009, 10:46
  3. Trebam ekipu JAKO SPREMNIH ljudi za izradu igre.
    By CroSoft in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 34
    Posljednji post: 01-09-2008, 18:14
  4. Savjeti !!!!
    By olio in forum Software
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 31-05-2006, 18:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •