Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 61 do 86 od 86

Tema: Savjeti za izradu 2D igre

  1. #61
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    ne želim biti party breaker ali i dalje sumnjam u ono "programeri koji neznaju programirati"

    želim vam sreću
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  2. #62

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    pa nije vise takva situacija...sad je vise onih koji znaju nego onih koji ne znaju...
    p.s.iako se ne moze reci da bas nista ne znamo...
    znamo radit u C-u i svi imamo iskustva u programiranju igara(ja npr.VB),samo se treba na C++ prebacit,upoznat sa directx-om ili opengl-om ,proci neke tutoriale i knjige,te pregledat source kodove nekih slicnih igara i to je to.... u ima toga dosta...

  3. #63
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    regao sam se na forum .. onaj popis stvari koje bi htio .. da ne misliš možda da je prevelik ?

    bolje je krenuti od malih stvari, realizirati ih i onda raditi ogromne todo liste
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  4. #64
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    It's time to kick some ass...

  5. #65

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    ma to sam ja samo sve ispisao..naravno ide se polako...budemo vidjeli koliko tko zna i moze
    @fps_gamer : imas adresu foruma u mojim postovima prije...

  6. #66
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    Pa nema novosti od tebe,ko da su te oteli blizzardovci ^^
    =) Jedva da uopšte posjećujem forume u zadnje vrijeme, ne da mi se nekako... a i slabo šta radim po tom pitanju, stisle su me malo real-life obaveze.

    = Citat = Izvorno postao Plexihack
    E,kad si već online,možeš uploadati onaj Icy Tower za mobitele?
    A znači ti si onaj "frend"... Riješio sam to već.

    Sry na offt.

  7. #67
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    OffT: Burek, imaš PP, samo informativno...
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  8. #68
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    Ja mogu biti grafičar ali ne mogu trenutno, nemam skenera a tablet ću svakako nabaviti za tjedan dana, znči malo kasnije ali prihvaćam posao
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  9. #69

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Jopax
    Ja mogu biti grafičar ali ne mogu trenutno, nemam skenera a tablet ću svakako nabaviti za tjedan dana, znči malo kasnije ali prihvaćam posao
    odlicno sto si prihvatio ponudu... znas adresu foruma pa se registriraj...

  10. #70
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao Jopax
    Ja mogu biti grafičar ali ne mogu trenutno, nemam skenera a tablet ću svakako nabaviti za tjedan dana, znči malo kasnije ali prihvaćam posao

    zaboravio si samo dodat min godinud ana iskustva ali kad se rade igre nije bitno znanje nego zelja, jel?

  11. #71

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    ajd nisam tu dugo bio pa da svratim malo... što mislite kak nam ide? baš me zanima što ćete reći..posebno nakon one teme sa likom koji traži ozbiljne ljude za izradu igre..

  12. #72

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao xRavenXIII
    ajd nisam tu dugo bio pa da svratim malo... što mislite kak nam ide? baš me zanima što ćete reći..posebno nakon one teme sa likom koji traži ozbiljne ljude za izradu igre..
    Sumnjam da bi bilo ovog posta da vam ide lose

  13. #73

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    lol..jesi siguran..
    budem sutra pisao..mislim da cak nisam ni napisao u kojem jeziku radimo..ili smo radili..

  14. #74

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    Evo ovako..bilo je dosta diskusije o tome dal cemo programirati u C++ ili Python i na kraju smo se odlučili za Python sa Pygame-om...ima trenutno u timu 5 programera koja rade odličan posao,isprogramirana je fizika,solidi,animacije,camera,configuration,debug ,dijalozi,gui za level editor,eventi,input,stvari vezane za joystick i tipkovnicu,level editor,zvuk..glavni lik trči,skače,duplo skače,puca,baca bombe,baca specijalnu moć,leti sa jet packom,ubija cudovista koja ga napadaju,skuplja iteme koji imaju razlicite efekte itd...
    Zelim reci da je kora gotova i sada smo poceli bas gameplay dio programirati ,a to nije uopce problem.Namjeravamo demo dovršiti prije 1.11.2008.
    Samo sam htio reci Luki da smo nastavili sa onim kompleksnim dizajnom,tj. jos ga sto puta zakomplicirali,ima cijela biblija teksta za dizajn,par MB-a XD..
    Što se tiče grafike bio nam je to jedno vrijeme dosta veliki problem,puno neozbilljnih ljudi,il nisu bili dovoljno kvalitetni il nisu imali vremena.Al hvala bogu nakon jako velike potrage i muke našli smo grafičare koji rade kvalitetno i vole raditi sa nama.
    Što se tiče zvuka jos uvijek nemamo nista pa ovim putem pozivam sve zainteresirane koji imaju iskustva u tome da se pridruze...pozdrav!!!

  15. #75

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    evo svima bih preporučio python i pygame jer su jako jednostavni i lako se nauče...meni je osobno trebalo za python 4 dana i za pygame 1 dan ,a ono sto ne znam pogledam u pygame library ili u help od pythona
    Istina da je Python punoo sporiji od C++-a,Pygame je još sporiji duplo, al sigurno je brzina izrade igre 3-5 puta veća pa ako radite neku manje zahtjevnu igri svakako preporučavam..
    Python je napravljen za pravljenje igara i mislim da ima šanse da pobijedi C++,sve više se koristi u profesionalnoj proizvodnji igara.

  16. #76

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao xRavenXIII
    Python je napravljen za pravljenje igara i mislim da ima šanse da pobijedi C++,sve više se koristi u profesionalnoj proizvodnji igara.
    Nije nego je general purpose jezik, a sumnjam da bi bas on imao kakve sanse maknuti c++ s trona. Mozda mozes s njim napravit igru u brze vrijeme (makar je i to relativno, npr. posto koristite pygame, to je engine, za c++ isto postoje engini i mozes za skoro istu kolicinu koda dobiti istu stvar), ali to je po meni ono sto je lose u svijetu danasnjih igara, stancanje. C++ ti omogucuje da udes dublje u igru i napravis originalne stvari (mozes i u pythonu, ako stvar nije procesorski zahtjevna), dok si u pythonu vise manje ogranicen dobavljivim lib-ovima.

  17. #77

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    ok,istina da se koristi svugdje,al je napravljen s ciljem da se ubrza i olakša proizvodnja video-igara,bar Pythonov autor tako kaze ...

    evo neki dojmovi :
    When I discovered Python, it lowered a number of barriers to writing software, because
    I could work faster and accomplish more with less effort, and when combined with Pygame I
    could experiment with game ideas and build a complete game from scratch in record time. The
    beauty of Pygame is that it makes the various tasks in creating a game (setting up a display,
    drawing to the screen, playing sound, etc.) only as complicated as they need to be—and it turns
    out that’s not particularly complicated at all! Many one-liners in Pygame would take dozens of
    lines in C++, the traditional tool of game developers.


  18. #78

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    evo neke slike iz nase igre pa pogledajte i postanite watcheri...^^
    to ce se jos updejtat naravno... kasnije sa screenshotovima itd..nismo jos tako daleko dosli..sada je na redu rekonstrukcija koda (bar je tako u planu) jer nemamo dobar model pa to usporava programiranje..znam da se to radi na pocetku ,al eto...tada toga jos nismo bili svijesni
    http://rotds.deviantart.com/

  19. #79

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    po meni naoravi je u gamemaker-u . jednostavno je i ne zahtijeva veliko znanje programiranja

  20. #80
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao pc maniac
    po meni naoravi je u gamemaker-u . jednostavno je i ne zahtijeva veliko znanje programiranja
    napokon njub dostojan poncoa i gamefana
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  21. #81
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    eh...

    dobro je DS rekao na nase igre temi...
    It's time to kick some ass...

  22. #82

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    imam ja par igara koje su još u izradi

  23. #83
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    eh...

    dobro je DS rekao na nase igre temi...
    Naravno, DS uvijek ima pravo (osim kad nije u pravu).

  24. #84
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    ma DS nikad nije u pravu...
    osim kada je...
    It's time to kick some ass...

  25. #85
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    on-line
    Postova
    91

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    Sorryte kaj dižem temu iz mrtvih dal je igra gotova?
    Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u depresiju, ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo kao svoj potpis

  26. #86
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141

    Re: Savjeti za izradu 2D igre

    = Citat = Izvorno postao asd
    Sorryte kaj dižem temu iz mrtvih dal je igra gotova?
    Ne nije... kostur je napisan.. no nikako naci artiste koji bi nacrtali sprite-ove i ostalu grafiku pa se tim raspal...

Slične teme

  1. Traže se programeri za izradu 3D igre
    By ropp in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 26-02-2010, 20:31
  2. Savjeti
    By neox99buleseye in forum Grand Theft Auto
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 26-06-2009, 10:46
  3. Trebam ekipu JAKO SPREMNIH ljudi za izradu igre.
    By CroSoft in forum Programiranje i izrada igara
    Odgovora: 34
    Posljednji post: 01-09-2008, 18:14
  4. Savjeti !!!!
    By olio in forum Software
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 31-05-2006, 18:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •