Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    106

    Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Pozdrav ljudi.
    Koji je windows brži??
    32 bitni li 64?? Koji je bolji za igranje?? Koji je stabilniji??
    Imam 4 GB RAM-a tako da i to uzmite u obzir.
    Molim pomoć....
    Asus P5B//Intel Q6600 OC 3,25 Ghz//Thermalright Ultra 120 eXtreme//Sapphire 4870X2//4 x 1 GB transcend jetram//500 GB hdd//Corsair 650W

  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Nema veze kolko ti imaš sistemske memorije, ako je potrebno bez problema će i 32 bitni windowsi islorostiti 4 Gb memorije.

    Ja bi i dalje osto na 32 bitnim windowsima, ali prvo nisi reko dali misliš na Xp ili Vistu, za mene je jedini os koji je vrijedan danas je 32 bitni Xp, zato kaj je po meni Vista smeče , ali naravno to je samo mišljenje mene pojedinca , jedino kaj valja na Visti je dx 10 a razlike između dx9 i dx 10 nisu tolike kolike ih marketing predstavlja.
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  3. #3
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    106

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Ja sam mislio na vistu.
    Jedino što me veže za vistu je directx10.
    Da on izađe za xp (a možda je već i izašao), vratio bih se na xp.
    I 32 bitna vista može vidjet i iskorištavat 4 GB???
    Northbridge ili tako nešto...???
    Asus P5B//Intel Q6600 OC 3,25 Ghz//Thermalright Ultra 120 eXtreme//Sapphire 4870X2//4 x 1 GB transcend jetram//500 GB hdd//Corsair 650W

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    DX10 ti njije izaso niti ce izlazit za XP.
    Pa sta mislizte da je microsoft tolko glup da sahrani vec jadnu vistu.
    I sta mislite zast ce smanjit podrzavanje XPa do 2010. Pa jer se nisu obogatiliu sa vistom pa se moraju sa vienom.

    I koja je nakraju bolja za igranje?

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    461

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    = Citat = Izvorno postao vekicar
    Ja sam mislio na vistu.
    Jedino što me veže za vistu je directx10.
    Da on izađe za xp (a možda je već i izašao), vratio bih se na xp.
    I 32 bitna vista može vidjet i iskorištavat 4 GB???
    Northbridge ili tako nešto...???
    Da nema veze ak ti u Windowsima piše neznam 3,2 Gb ram-a, čipset prepoznaje 4 i umogučnosti ih je iskoristit.
    //Amd Phenom 2 940 @3.5\MSI K9A2 Platinum V2\4Gb Ocz Gold Xtc\Sapphire Hd 4770 Crossfire\Antec True Power Trio 650W\Logitech Z2300\Akg K518 Dj\Logitech Value Keyboard \Razer Deathadder\Razer exactmat\Samsung T 220\\

  6. #6
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    = Citat = Izvorno postao Xeno Zero
    = Citat = Izvorno postao vekicar
    Ja sam mislio na vistu.
    Jedino što me veže za vistu je directx10.
    Da on izađe za xp (a možda je već i izašao), vratio bih se na xp.
    I 32 bitna vista može vidjet i iskorištavat 4 GB???
    Northbridge ili tako nešto...???
    Da nema veze ak ti u Windowsima piše neznam 3,2 Gb ram-a, čipset prepoznaje 4 i umogučnosti ih je iskoristit.
    Odakle ti to

  7. #7
    Guest

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    kakav čipset lol...

  8. #8
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    291

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    veky...ja ti imam vistu (32bit) sa service pack 1, i apsolutno nemam nikakvih problema...radi ko po loju. Imam ti 2 x 2Gb RAM-a i prepozna mi svih 4GB. Tak da ti je moja preporuka 32-bitna.

    Pozdrav...
    / q6600 3.0 GHz / DFI LAN PARTY JR P45-T2RS / 2 x 2 gb kingmax ddr2 / hdd hitachi 300gb & hdd wd segate 320gb / ati hd5870 / LG flatron 22" / chieftec 550w /

  9. #9
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    mislim da već i ptice pjevaju da 32 bitni OS moze adresirati 2^32 bajta memorije sto je cca. 4 GB... ali taj "adresni prostor" koriste i druge "stvarčice" tipa dodatne PCI(-E), agp ili dr. kartice... zato u OS u ne pise da je 4 GB fizičke memorije nego manje...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  10. #10
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Vista 32 bitna sa sp 1 ispiše da imaš 4 gb rama i kao takve ih uredno prepozna ali u stvarnosti koristi 3.2 gb.

  11. #11
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Imao sam Vistu 64 i preebacio sam se na XP bog sporosti Viste a 64-bit verzija je radila odlično ali je bio nekih problema sa kompatibilnosti sa nekim pdf-ima.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  12. #12
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Meni 32 bitna Vista radi jako dobro i totalno stabilno.Nemam baš nikakvih problema.

  13. #13
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Vista 32 bitna sa sp 1 ispiše da imaš 4 gb rama i kao takve ih uredno prepozna ali u stvarnosti koristi 3.2 gb.
    dobro, krivo sam se izrazil, jel'?...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  14. #14
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    718

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Isto imam Vistu 32-bit i zbilja nemam nikakvih primjedbi istina da još sad ima dosta problema sa kompatibilnosti nekih starijih programa sa vistom ali ja mislim da ce se to kroz par mjeseci riješit sa novim sp i dodacima.Zasad sve u redu.

  15. #15
    Senior Member Respawned sorcerer Ogg The Dogg's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Našice,Rupa
    Postova
    1.494

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    imam i ja jedan problem vezan uz vistu.
    nabavio sam od frenda vitu al mi nije dao cd key. i sad ja stavio na onaj trial od 30 dana, malo da vidim kak to ide vamo tamo. i sad probam instalirat neku dx 10 igru i ni u jenu nece uc. :-S jel ima to možd veze s tim trialom il nešto?
    POZDRAV ZDENKU!!!!!!!!1

  16. #16
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    = Citat = Izvorno postao Dommyshell
    Isto imam Vistu 32-bit i zbilja nemam nikakvih primjedbi istina da još sad ima dosta problema sa kompatibilnosti nekih starijih programa sa vistom ali ja mislim da ce se to kroz par mjeseci riješit sa novim sp i dodacima.Zasad sve u redu.
    također, vista je zvjerkus, jest da je nešto sporija od XP-a po brzini izvođenja stvari, ali u svem ostalom XP daleko zaostaje za vistom, najviše po brzini navigacije kroz sami explorer, vistin explorer se može daleko više customizirat od xp-ovog, vista također ima search na samom exploreru, čim otvorim my computer i npr tražim neki .dll u windows folderu, samo upišem ime tog dlla gore i vista odma nađe, ta opcija je nevjerojatno dobra, da ne pričam isto o brzoj navigaciji po folderima u adress baru. Stabilnost viste je neupitna, srušio sam ju svega 2 puta i to je to, jednom zbog alcohola koji je bio nekompatibilan s vistoj tek kad je došla i drugi put kad sam neke krive procese pogasio, a xp se znao rušit zbog milijun gluposti.

    Koristim vistu možda mjesec dana nakon izlaska dotične, a tiny XP imam na drugoj particiji radi igara jer tinyxp beast edition je zvjer za igre, a vistu koristim za net, multimediju i takve stvari. Kad navigiram po xp-u poludim, treba mi 20 godina da dođem do nekog foldera, na visti imaš search gore i u miliseknudi nađe određenu stvar, također ima i search start menija.

    Zvuk i sve mi je puno bolje na visti, osim igara, fali mi rama.

    Evo najveću manu viste vidim u neizvođenju cmd-a u fullscreenu, to mi potpuno onemugaćava pokretanje starog doom-a, star wars dark forces-a ili nečeg sličnog, no to je sad manje bitno.

    Ako uzimaš vistu, mislim da je 32 bitna bolja upravo zbog veće kompatibilnosti programa, na 64 bitnoj visti kao i na 64 bitnom XP-u znaju neke stvari zajebavat.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Jambrek pretpostavljam da znaš ali za svaki slučaj .. cmd možeš na xpu-u prebacit u fullscreen sa alt+enter
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  18. #18
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    vista 64bit je isto stabilna kao i ona 32bit samo što je za gaming bolje uzeti 64bit verziju. na burazerovom kompu je dugo bila instalirana 32bitna verzija i stalno mu je pravila probleme zbog toga što je jedva vukla sistem u igrama, i uzeo je 64bitnu koja je poništila tih 20% sporosti i sad mu radi kao na xp-u, ako ne i bolje. pod dx9 naravno.

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    meni isto vista (home premium 32bit) rula , nisam neki gamer , igram tibiu - 2d mmorpg i još par ne zahtjevnih igara , slušam glazbu , gledam filmove i surfam , sve to je bolje nego na xp-u

  20. #20
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    = Citat = Izvorno postao Luka
    Jambrek pretpostavljam da znaš ali za svaki slučaj .. cmd možeš na xpu-u prebacit u fullscreen sa alt+enter

    ma nije riječ o xp-u, xp je druga priča, na njemu radi cmd u fullscreenu, ali na visti ne, zato na visti nemrem igrat stari dark forces, ali na xp-u mogu.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  21. #21
    Senior Member Giant leap for forum R@pt0r's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    3.397

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    Yep, ne radi na Visti...
    Evo primjer:
    „I know from the history of my own planet that change is difficult. New ideas are often greeted with skepticism, even fear.
    But sometimes those ideas are accepted, and when they are... progress is made. Eyes are opened.“ -Commander Chakotay

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Windows Vista 32 BIT ILI 64 BIT??

    jesi probao dosbox ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Windows Vista
    By BlazE in forum Software
    Odgovora: 331
    Posljednji post: 25-06-2009, 13:28
  2. Vista Theme za Windows XP
    By Bartuc in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 20-11-2007, 19:26
  3. Windows Vista
    By nemir_123 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 13-10-2007, 14:28
  4. Windows Vista sa 256 RAM
    By spidEY in forum Software
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 27-09-2007, 21:41

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •