Stranica 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 241 do 270 od 276

Tema: Arcania: Gothic IV

  1. #241
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Dugave
    Postova
    935

    Re: Arcania: Gothic IV

    A dokud si došao kad tako nešto tvrdiš? Većina igre jest lagana, kasnije postane zabavno.
    Snpr. ne toliko teška koliko je scena interesantna. Podsjetila me na neke borilačke filmove

  2. #242
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Arcania: Gothic IV

    Sad sam u velikom stablu Skupija 6 jaja za lurker kajganu.. još jedan od bezbrojnih colect or u shall not pass questova.

  3. #243
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Dugave
    Postova
    935

    Re: Arcania: Gothic IV

    Nakon močvare tj u njoj zapravo počinje priča, ostalo dotad je praktički upoznavanje sa svijetom.

  4. #244
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Arcania: Gothic IV

    Na kojim postavkama i kojim konfama igrate kada vam je igra igriva?

  5. #245
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Arcania: Gothic IV

    Ja sam sad u onom drvu, taman sam sredio da nebude dole poplava, našo sam onaj kipić i sad sam postao njihov član, dobio sam novi okop, te mogu ić pričat s nekim glavnim.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  6. #246
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Na kojim postavkama i kojim konfama igrate kada vam je igra igriva?
    Sve na maximum. Ima malih trzavica al ne smeta mi to previše. HD5770, 4Gb rama, dual 3.0 ghz na visti.

  7. #247
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Arcania: Gothic IV

    Valjda ima sreće sa konfom. U pravilu, koliko god jaku mašinu imao, trzat će i dalje. Hotfix to rješava manje više.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  8. #248
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Down Under
    Postova
    4.055

    Re: Arcania: Gothic IV

    Di je taj hotfix?
    Nezzz kak vama al meni igra ne trza a igram na max.
    [center:1qx20gpn][/center:1qx20gpn]

  9. #249
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Dugave
    Postova
    935

    Re: Arcania: Gothic IV

    Osjetio sam razliku u kvaliteti smanjivanjem opcija, ali ne i u trzanju pa je bilo na maksimumu.
    Dal je bilo rzanja ili ne ovisilo je uglavnom o kiši i duljini igranja u komadu.
    dual core 3GHz,2Gb ram, gtx 260, win xp

  10. #250
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Dec 2008
    Postova
    256

    Re: Arcania: Gothic IV

    Ima li iko problema sa grafikom ponekad trava bude iznad lika u nekim dijelovima igre umjesto lijepo da vidim nebo,instaliro sam i hotfix ali nepomaže,grafički lijepo izgleda ali ovo me razocarava.

  11. #251
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Arcania: Gothic IV

    Majke mi igra ne zaslužuje ocjenu iznad 60, ovo je tako loše napisano i izvedeno da se ne sicam veceg smeca od ovog.. Moguce da je ova igra gora od daikatane!! Još maloo pa kraj fala bogu isusu!

  12. #252
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Arcania: Gothic IV

    Baš čitam da je igra strašno linearna, da je open-world sistem samo prividan... maska za linearnost. Nekako sam se nadao svijetu koji je gušt istraživati, sa puno misterije, tajnih prolaza i lokacija itd.

  13. #253
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Baš čitam da je igra strašno linearna, da je open-world sistem samo prividan... maska za linearnost. Nekako sam se nadao svijetu koji je gušt istraživati, sa puno misterije, tajnih prolaza i lokacija itd.
    A Risen kao nije bilo linearan? Lol
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  14. #254
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: Arcania: Gothic IV

    kak bi ti rpgi trebali bit dobri nakon DA:Oa i pogotovo witchera?

  15. #255
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao Rang€r
    kak bi ti rpgi trebali bit dobri nakon DA:Oa i pogotovo witchera?
    Mislio si reći nakon Baldur's Gatea, Planescape Tormenta i Arcanuma?
    Doduše da Witcher je po meni bolesno dobar, a Dragon Age mi je samo hmmm, malo više od osrednjeg...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  16. #256
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao Feanor
    A Risen kao nije bilo linearan? Lol
    Pa prema ovome što čitam o G4 i nije. Mogao si istraživati čitav svijet bez bada, prepreka su bili teži neprijatelji ili ako je nešto baš ograničeno questom.

  17. #257
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    = Citat = Izvorno postao Feanor
    A Risen kao nije bilo linearan? Lol
    Pa prema ovome što čitam o G4 i nije. Mogao si istraživati čitav svijet bez bada, prepreka su bili teži neprijatelji ili ako je nešto baš ograničeno questom.
    Da ''teži neprijatelji'' po standardu forumskog RPG freaka koji se jedini usudi soloat DA: O i to još sa najnerfanijom klasom u igri na najvećoj težini, i onda još tako i prođe igru.

    ODLIČNO

    Doduše znam da Risen nije taktička igra kao i DA: O tako da borba skoro pa uopce ne ovisi o tvojim taktičkim/intelektualnim sposobnostima, ali ipak...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  18. #258
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Arcania: Gothic IV



    Kod Risena mi se strašno sviđala progresija težine. U jednom trenutku jesi postao dovoljno opak da pokoriš svijet, ali i dalje nisi bio besmrtan. Kad se sjetim trenutaka kada te Lizardman ili neki jači protivnik pokosi jednim udarcem ako ne paziš, milina. Dok u G4 također čitam da samo grindaš kroz neprijatelje, praktički od početka igre.


    Jel uopće isti developer radio na Risenu i ovom Gothicu? Ima neporecivih sličnosti, ali i ogromnih razlika u kvaliteti između G3, G4 i Risena!?

  19. #259

    Re: Arcania: Gothic IV

    Nemoj da te informišem batinom, Bartuče.

    G1, G2 + Exp, G3, Risen, najavljeni Risen 2 - isti developer (Piranha Bytes)
    Arcania aka G4 - drugi developer (Spellbound Entertainment)

  20. #260
    Senior Member Master Blaster Feanor's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.480

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao Bartuc


    Kod Risena mi se strašno sviđala progresija težine. U jednom trenutku jesi postao dovoljno opak da pokoriš svijet, ali i dalje nisi bio besmrtan. Kad se sjetim trenutaka kada te Lizardman ili neki jači protivnik pokosi jednim udarcem ako ne paziš, milina. Do u G4 također čitam da samo grindaš kroz neprijatelje, praktički od početka igre.


    Jel uopće isti developer radio na Risenu i ovom Gothicu? Ima neporecivih sličnosti, ali i ogromnih razlika u kvaliteti između G3, G4 i Risena!?
    Tim ljudi koji se odvojio na dvije programerske kuće, od kojih je svaka napravila po jednu od igara.

    E, a najveći neprijatelj u Risenu mi je bio zid, kad ideš/bježiš unazad sa podignutim štitom jer imaš malo healtha i onda udariš u zid pa te okruže neprijatelji. Nije bilo većeg thrilla nego se nekako probat onda probit kroz njih i preživit. Totalno epic i filmski trenutci...
    Look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

  21. #261
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Arcania: Gothic IV

    @AoC, nekako mi se činilo da je samo Risen od drugog developera, a Arcania da ide među Gothice. Makar je Risen settingom i grafički nekako sličan Arcanii.


    @Feanor, sjećam se takvih trenutaka, pa ciljaj štitom gdje misliš da će sljedeći neprijatelj udariti Borba je zapravo relativno loša zato što se neprijatelji kreču/napadaju po očajnim skriptama, ali i dalje mi je bila neopisivo zabavna. Makar je skripta, često zna uletiti neki neočekivani udarac koji ti popije 2/3 healtha

  22. #262

    Re: Arcania: Gothic IV

    Pa Arcania i JE Gothic 4, samo što ga nije napravio isti developer i što su ubili u igri ono što Gothic čini Gothicom kako bi ju pojednostavnili.
    Risen je kao ono što je G3 trebao biti jer je od istih developera koji su napravili prva tri, ali im je nakon G3 oduzeta franšiza.

  23. #263
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Arcania: Gothic IV

    Aha, znači Spellbound je kupio pravo Gothic imena pa je Piranha morala promijeniti setting i sve. Jebenica, hvala na info. Nisam niti znao da je Risen 2 najavljen, baš me zanima kako će ispasti. Nadam se boljim animacijama i da igru malo više približe mainstreamu na polju prezentacije. U Risenu su se furali na neku kompleksnost koja je ubrzo postala smetalo - kao npr. gledanje animacije otkopavanja chesta koja traje valjda minutu, ili ispijanje vode iz bačve u intervalima po 10-ak sekundi, umjesto da možeš držati tipku i piti dok se HP ne natanka itd. Sitnice koje ruše dojam igre, pogotovo nakon 200 gutljaja vode ili 10 škrinjica

  24. #264
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Dugave
    Postova
    935

    Re: Arcania: Gothic IV

    JoWood je austrijski izdavač koji ima pravo na ime Gothic, od drugog dijela, G1,2 i 3 je proizvodio (developer) Piranha bites. Gothic 3 je požuren i ful bugovit pa je došlo do frikcija (vjerojatno ne samo zbog toga) i piranha se odvojila od izdavača, ali je izdavaču ostalo pravo na ime (slično kao fallout s interplayem te sada bethesdom-bivši black isle se raspao,neki od njih osnovali Obsidian, dio ljudi iz interplaya je osnovao Troika games i napravio Arcanum i Vampire bloodlines, bethesda napravila i izdala F3, pa dala Obsidianu da napravi New Vegas). Piranha je nakon odvajanja napravila Risen, što je kvalitetom i izvedbom trebao biti G4 (ak već nisu mogli takav G3 napravit). Čak setting Risena ima nekih poveznica i sličnosti na dotadašnju priču njihovog gothica,al to više nije bitno.

    Već g3 forsaken gods je bio novi projekt pod okriljem jowooda, developer Trine Games,e to je bila katastrofa od igre. Gora od gothica 3 kad je prvi put izašao,iako malo optimiziranija od toga. Modderi se tome ne žele ni približit pa nema community patcha za FG,a ni priča nije niš posebno, odvijala se samo u Myrtani i podrazumijevala da si napravio minimum da završiš G3.
    Arcania je pričom direktan nastavak na FG,developer Spellbound. Čak ima dosta referenci (npr

    Xardas veli da mu je kralj priskrbio nož među rebra itd

    ), i u istom je svijetu. Igra nije loša,svakako bolja od FG,ali ništa spektakularno i više nije ono kaj je bio Gothic.

    Odigrao sam ju jednom i ne vidim da ću se vraćat ovoj igri,možda kad izađe ekspanzija. Nema mi ono nešto. A pogotovo ne replayability koji si imao u G1 i 2 pridruživanjem različitim kampovima i/ili frakcijama.

  25. #265
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Arcania: Gothic IV

    Napokon tortura je gotova Nemojte mislit da sam mazohist, vuklo me da priđem igru cisto da vidim kakav fail me iza ugla ceka..
    Jedini dobar quest u igri je watch dog

  26. #266

    Re: Arcania: Gothic IV

    Instalirao jucer,dosao do nekog velikog stabla,igra nije losa,ali nije niti nesto posebno,poprilicno je linearna.Zasad mi nije trznulo niti jednom,sve je na max,ne razumim zasto mnogima trza

  27. #267
    Senior Member You have been warned Aral's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Sanctuary
    Postova
    18.718

    Re: Arcania: Gothic IV

    Počeo ovo španat, našao malo vremena. Tek sam na početku, sve je ko u demou i tak, igra nije niš posebno al da malo skratim vrijeme s njom i ostalim pizdarijama do novog cod-a i nfs-a.
    "Extinction is the rule. Survival is the exception." - Carl Sagan

  28. #268
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Arcania: Gothic IV

    E, a najveći neprijatelj u Risenu mi je bio zid, kad ideš/bježiš unazad sa podignutim štitom jer imaš malo healtha i onda udariš u zid pa te okruže neprijatelji. Nije bilo većeg thrilla nego se nekako probat onda probit kroz njih i preživit. Totalno epic i filmski trenutci
    Tek je sa magom na pocecima tesko kada se moras braniti staffom kad ostanes bez mane il prostora..tijekom borbe bih savo barem 80 puta i svaki mali hp koji bih mu skinuo bi mi donosio srecu lol.

    Nego razmisljam da igram ovaj Gothic al me zanima jel uopce vrijedi to igra..nisam igrao nijeda Gothic do sad pa me zanima jeli cetvorka nastavak neke duge price,kakav je combat,questovi and so on ?

  29. #269
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424

    Re: Arcania: Gothic IV

    = Citat = Izvorno postao sickpetey
    E, a najveći neprijatelj u Risenu mi je bio zid, kad ideš/bježiš unazad sa podignutim štitom jer imaš malo healtha i onda udariš u zid pa te okruže neprijatelji. Nije bilo većeg thrilla nego se nekako probat onda probit kroz njih i preživit. Totalno epic i filmski trenutci
    Tek je sa magom na pocecima tesko kada se moras braniti staffom kad ostanes bez mane il prostora..tijekom borbe bih savo barem 80 puta i svaki mali hp koji bih mu skinuo bi mi donosio srecu lol.

    Nego razmisljam da igram ovaj Gothic al me zanima jel uopce vrijedi to igra..nisam igrao nijeda Gothic do sad pa me zanima jeli cetvorka nastavak neke duge price,kakav je combat,questovi and so on ?
    Skrati si muke i odma zaboravi da to smece uopce postoji.

  30. #270
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: Arcania: Gothic IV

    Sta je tolko los O_o?

Slične teme

  1. Gothic
    By Booby in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 24-01-2012, 10:44
  2. Arcania: Fall of Setarrif
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 23-09-2011, 12:10
  3. Gothic 2
    By Akorn in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-11-2010, 22:23
  4. Arcania: Gothic 4 demo krajem mjeseca
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 11-09-2010, 06:04
  5. Arcania: A Gothic Tale novi gameplay trailer
    By IgGy in forum Komentari vijesti PCPlay.hr i PlayZone.hr
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 28-04-2010, 19:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •