Stranica 12 od 103 PrvaPrva ... 210111213142262 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 331 do 360 od 3080

Tema: Novosti iz Hardware svijeta!!!

  1. #331
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    ATI Radeon HD 5870 Rumors

    Some hardware loving Germans have come up with some "neue" details regarding the RV870. The details are said to come from an inside source.

    Here's the break down: the GPU is going to be a 40nm part. It's going to have 1/4 (or +%25) more shaders compared to the HD 4870. The theoretical computational horsepower is going up to 1.5 TFLOPS, which is pretty insane (the HD 4870 has about 1 TFLOP.)

    I'm not sure if this is a translation error, or so some sort of hardware-freaks kinky pet-name, but the new card appears to have the code-name Lil Dragon. Not sure if this is an internal codename or just something some German writer guy with a job similar to my own just came up with just now to throw me off.

    The GPU will be very tiny. The die is supposedly 205 mm². Compare this to the RV770 being 256 mm², and the GTX 280 being a big 576 mm².

    DirectX 11 is most certainly going to be there. DX11 is generally accepted to be happening in mid 2009, probably with the first DX11 games coming out in the third quarter of 2009. My prediction is going to be that DX11 will actually bring some significant changes, and will exist, unlike DX10, which came (and will leave) with hardly anyone noticing. (And no, you will not have to upgrade to Windows 7 for DX11 -- it'll be a download for Vista.)

    ATI looks like it'll stick with GDDR5 memory, tied to a 512 bit memory interface. The source pins the memory bandwidth at 150-160 GB/s, which seems completely reasonable.

    And here is where things get really interesting. The HD 5870 supposedly uses some sort of cooling that ATI hasn't tried before. And thanks in part to the small size of the GPU, the HD 5870 X2 is going not have two seperate GPU's -- instead it will be two RV770 cores stacked on top of each other, sort of like Pentium-D style.

    If this is the case, theoretically you could put three HD5870X2 into one motherboard, giving you like six times the power of one of HD5870 -- now that'd be performance. Of course, back in the real world, things don't scale very well after 3 GPU's are CrossFire'd. But who knows, maybe ATI will work some CrossFireX magic up, who knows.


    CPU3D

  2. #332
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Kad bi to otprilike trebalo doc na hrvatsko tržište?

  3. #333
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Las Bjelkas
    Postova
    6.624

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    hmmm, jos barem 8 mjeseci...

  4. #334
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Lara Croft Mansion
    Postova
    1.636

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    I vise, jel cijena ce biti paprena

  5. #335
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    125

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    dosla nam Saphire ati 4670 s gddr 3 za jako male pare...govori se da je jako isplativa i da tuce nvidia 9600 gso....

  6. #336
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    http://www.hardveraj.hr/shop/product_in ... cts_id/649
    A kolke je to otprilike jacine naspram neke kartice serije x8xx ili HD?

  7. #337
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    125

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    konkurira nvidi-i 9600 GSO

  8. #338
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    2.427

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Evo još novosti iz ADM-ATi-a...

    HIS (AMD) ATI Radeon HD 4830 512MBS- Review

    http://www.bit-tech.net/hardware/2008/1 ... 30-512mb/1

    Ako je vjerovati testovima, ovo čudo je bolje od 8800GT ili sam ja kaj krivo skužio...
    // P55A-UD3R // i5 750 // Scythe Katana 3 // G.Skill 4GB DDR3 // HD5850 // EVO840 SSD // Chief 650W TS //
    // Bach VX // P2414H // X-540 // Blackwindow Elite & Deathadder / KrakenPRO V2 // Asus Xonar DG //


    & Asus G75VW - DS72

  9. #339
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Aug 2008
    Postova
    125

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    gledam malo...i...ima 128 bitnu sabirnicu i niske taktove..puno nize od 3850 s 256 sabirnicom...a isto kostaju...mislim da je 3850 bolji izbor

    EDIT: link ti je od 4830 a ne 4670

  10. #340
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Aperture Laboratories
    Postova
    572

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    pa on i govori za 4830 -.-

  11. #341
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Zelena Dolina
    Postova
    2.214

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    pa ja imam 3850 i čupa ko blesava, meni za rezu 1280X1024 je odlična.

  12. #342
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao ddoxy
    konkurira nvidi-i 9600 GSO
    Ma to sam vec vidio ali me zanima kolko je to slabije/jace od neke npr. 9800GT.

  13. #343
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Loš kvartal za Nvidiu

    Nvidia očekivano ima znatno niže financijske rezultate u trećem kvartalu u odnosu na isto razdoblje prošle godine, iako su ukupni prihodi i viši od očekivanih.

    Kompanija je imala dobit od 61,7 milijuna dolara, 74 posto manje od prošlogodišnjih 235,7 milijuna. Ukupni prihodi su niži za 20 posto i iznose 897,7 milijuna dolara, dok su prošlogodišnji bili 1,12 milijardi. Osim operativnih troškova restrukturiranja od 8,3 milijuna dolara, Nvidia loše rezultate može prvenstveno zahvaliti izuzetno uspješnim ATI-jevim Radeonima.

    Problem je i u sporijem prelasku na manje proizvodne procese, tako da je 55-nanometarska proizvodnja predstavljena tek u trećem kvartalu. Nvidia za budući kvartal velike nade polaže u čipset s integriranom grafikom za prijenosnike GeForce 9400M, dok i sama priznaje kako je trenutna ponuda grafičkih kartica za stolna računala vrlo problematična.


    bug.hr

    Navdno im masovno otkazuju i partneri poput Gainwarda ,EVGA, Albatrona....Izgleda da ova financijska kriza ne štedi nikoga .Tko zna što nas sve čeka.

  14. #344
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Delle Alpi
    Postova
    244

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!


  15. #345
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    javi se sa i7 procesorima kad im obave cijenu na tržištu
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  16. #346
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Delle Alpi
    Postova
    244

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    javi se sa i7 procesorima kad im obave cijenu na tržištu
    Cijene za Core i7 920, 940, i 965 za količine preko tisuću komada bi trebale biti 284, 562, odnosno 999 dolara

  17. #347
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    pazi sad ovo.

    "trebala bi biti"
    "količine preko 1000 komada"


    a meni treba

    "cijena JE"
    "za jedan komad"
    "u hrvatskim trgovinama, nakon što platiš PDV, trgovačku maržu itd..


    a ako pratimo trenutni trend cijena, pri čemu jedan
    Q6600 u americi košta 180$=1.000kn, a kod nas 1.300kn
    QX9650 u amera košta 999$=5.500kn, a kod nas 6.400kn
    primjećuje se zanimljiv trend od 20-40% skupljih cijena..
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  18. #348
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Delle Alpi
    Postova
    244

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Gwin
    pazi sad ovo.

    "trebala bi biti"
    "količine preko 1000 komada"


    a meni treba

    "cijena JE"
    "za jedan komad"
    "u hrvatskim trgovinama, nakon što platiš PDV, trgovačku maržu itd..


    a ako pratimo trenutni trend cijena, pri čemu jedan
    Q6600 u americi košta 180$=1.000kn, a kod nas 1.300kn
    QX9650 u amera košta 999$=5.500kn, a kod nas 6.400kn
    primjećuje se zanimljiv trend od 20-40% skupljih cijena..
    šta tebi treba? nisu još ni izašli
    znaš okvirno koliko će bit,odi avionom u us pa kupi jeftinije

  19. #349
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    ti baš odbijaš shvatit..

    zanimat će me info o performansama jednog i7 onaj tren kad objave cijenu u hrvatskoj..
    do tog trenutka mi je jednako glupo razmišljat o superPi rezultatu jednog i7 920 koliko mi je glupo razmišljat o kupovini BabyCRAY-a..
    da.. ima testova gdje i7 vrti superPi ispod 10s. ali da ću baš ić dat 3.000kn za proc sumnjam.
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  20. #350
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    718

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Bio je jedno vrijeme i kod nas Q6600 dosta jeftin znam da sam ga ja platio 1100kn i onda je za tjedan dana skocio na 1300kn.

  21. #351
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!


  22. #352
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao Constantine
    http://www.guru3d.com/article/intel-core-i7-920-and-965-review/1
    ima ih dosta vec, evo jedan ovdje... a rezultati su i očekivani, u sintetici i aplikacijama koje znaju iskoristiti sve jezgre/threadove core i7 procevi deru sve pred sobom, dok igre nemogu još iskoristiti tu snagu... zanimljivo je na ovom testu sa legion hw-a usporedba novih igara na high postavkama/vioskim rezama i low postavkama/niskim rezama...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  23. #353
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Izašao ATi Catalyst Drivers v8.11.

  24. #354
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Izašao ATi Catalyst Drivers v8.11.
    i navodno da nosi poboljšanja performansi za hd48xx seriju kartica, a također i za hd38xx, te crossfire setupe...

    anyways, evo loga:
    New Features
    This section provides information on new features found in this release of the
    Radeon™ Display Driver. These include the following:
    • ATI CrossFireX™ Enhancements
    • HydraVision Support for Windows XP
    • New Display Enhancements
    • Performance Improvements
    ATI CrossFireX™ Enhancements
    This release of ATI Catalyst™ enables users to verify whether an application is running in ATI CrossFireX™ mode. The new option found in the ATI Catalyst™
    Control Center system tray, will allow users to verify whether a Direct3D or
    OpenGL application is running in ATI CrossFireX™ mode. (The “ATI Cross-
    FireX” logo will be shown on screen when the application is running).

    HydraVision Support for Windows XP

    This release of ATI Catalyst™ introduces HydraVision support for the ATI Catalyst ™ Control Center under Windows XP. HydraVision enables users to more efficiently organize multiple applications across single or multiple displays. Highlights include:
    • HydraGrid – A new feature found in HydraVision that divides the Windows desktop into user definable areas. This helps users to more easily move and organize multiple applications.
    • HydraVision Hotkeys – The ATI Catalyst™ Control Center Hotkey Manager can assist users to quickly setup and define their HydraVision specific hotkey commands.
    • HydraVision Virtual Desktops – Users can configure up to 9 different virtual desktops. This enables users to manage and group multiple applications across each user defined desktop. Application positions, desktop associations and display settings can be saved for every virtual desktop.
    • HydraVision Wizard – Using the ATI Catalyst™ Control Center Wizard, users can configure their HyrdaVision settings with ease.

    Resolved Issues for the Windows XP Operating System

    This section provides information on resolved issues in this release of the ATICatalyst™ Software Suite for Windows XP. These include:
    • “Lower Resolution” message displayed when attempting to play HD content using winDVD
    • Running certain OpenGL applications may intermittently cause the system to stop responding
    • Some desktop corruption may be noticed when playing standard definition video while exiting full screen DOS
    • Overlay rotation failing under Windows XP
    • Hot unplugging the secondary device with Clone Mode enabled may cause video playback instability
    • With Clone Mode and Overlay Theater Mode enabled some video playback may fail to render properly
    • Some corruption may be noticed during video playback on Cyberlink winDVD7 and rotate desktop
    • Midway “Stranglehold” may become
    New Display Enhancements
    This release of ATI Catalyst™ Linux introduces support for display scaling to
    resize the display devices that support TV timings (480i/p, 720p, 1080i, 1080p)
    through either digital (DVI or HDMI) or analog (component) interfaces.
    Performance Improvements
    The following performance gains are noticed with this release of Catalyst™
    FarCry 2 – performance gains of 3 to 10% for Single card mode and 8 to 14% in
    Crossfire mode, with some specific configurations showing even greater improvements.
    Performance gains were noticed on all Radeon HD4xxx and Radeon
    HD3xxx products.
    S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky – performance gains of 6 to 18% in single card settings
    and 10 to 30% in CrossfireX mode. Performance gains were noticed on all
    Radeon HD04xxx and Radeon HD3xxx products.
    http://ati.amd.com/support/driver.HTML

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  25. #355
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    187

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Evo core i7 vec najavljen za prodaju u hr ima u vemilu vec na cjeniku Intel Core i7 920 BOX, 4×2.66GHz za 2.599,00kn i naso sam u ponudi prek nabava neta maticne od Gigabyte sa x58 chipom za 2000kn (Gigabyte EX58 UD5 - Infoplus ducan).

    Sad ne izgleda bas skupo ak se uzme da je vemil jedan od skupljih i da je to nova tehnologija koja bi trebala bit znatno bolja, recimo Q9550 kosta skoro isto, a ovaj i7 920 bi trebo bit brzi i bolji od tog procesora.(Jos nam i bozicni popusti dolaze tak da bi ovo mogo i piknut neko, ja sam osobno ocekivao znatno vece cijene bar kod nas)

  26. #356
    Moderator No Mercy IGoR_2803's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Mise Eire
    Postova
    6.083

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao bibonzo
    Evo core i7 vec najavljen za prodaju u hr ima u vemilu vec na cjeniku Intel Core i7 920 BOX, 4×2.66GHz za 2.599,00kn i naso sam u ponudi prek nabava neta maticne od Gigabyte sa x58 chipom za 2000kn (Gigabyte EX58 UD5 - Infoplus ducan).

    Sad ne izgleda bas skupo ak se uzme da je vemil jedan od skupljih i da je to nova tehnologija koja bi trebala bit znatno bolja, recimo Q9550 kosta skoro isto, a ovaj i7 920 bi trebo bit brzi i bolji od tog procesora.(Jos nam i bozicni popusti dolaze tak da bi ovo mogo i piknut neko, ja sam osobno ocekivao znatno vece cijene bar kod nas)
    ja neznam kak ti ali ja na tu cifru od 4600,00 kn dodam par sto kuna i imam zvjer od konfe i zaboli me za core i7, nehalem i triple channel memorije...

    The fools, the fools, the fools, They have left us our Fenian dead, And while Ireland holds these graves, Ireland unfree shall never be at peace!

    RAPALJE - wat zullen we drinken

  27. #357
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Božićni popusti ne vrijede u IT industriji. Najveći mit koji se proteže godinama.
    Jedini popust je taj što dobiješ božićnicu, pa ti kupnja lakše padne na novčanik.

  28. #358
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    187

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Božićni popusti ne vrijede u IT industriji. Najveći mit koji se proteže godinama.
    Jedini popust je taj što dobiješ božićnicu, pa ti kupnja lakše padne na novčanik.
    Haha ova je dobra, kak vlada brije nebu bilo ni tog ove godine

  29. #359
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Split
    Postova
    9.374

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Skupo jako,jel bi mogle past cijene tamo negdje do 1-4 mjeseca 2009 godine kad ja planiram prelazak na Intel?

  30. #360
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: Novosti iz Hardware svijeta!!!

    Zna se desiti da bude baš neka komponenta koja te zanima na nekoj božićnoj akciji. Svi se uvijek nadaju, rijetko se ostvari Ali u nadi je spas

Slične teme

  1. Novosti iz svijeta glazbe
    By beba nema zvečku in forum Multimedia
    Odgovora: 51
    Posljednji post: 15-07-2014, 12:22
  2. Odgovora: 51
    Posljednji post: 20-07-2010, 21:25
  3. Novosti iz GTA svijeta!!!
    By RIDER32 in forum Grand Theft Auto
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 11-11-2008, 21:43

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •