Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 32

Tema: RPG elementi u igrama

  1. #1
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657

    RPG elementi u igrama

    Da li volite rpg elemente u igrama? vidim da se u zadnje vrijeme pojavljuju tu i tamo. Meni su super, kao npr u cod4 skupljanje cammoa za oruzja i tako to ili u nadolazećem battlefield heroesima castanje "spellova" tj buffova koji healaju tvoje supatnike ili otkrivaju neprijatelja na 10 sekunda, i treba mu 30 sec da se recharga. Jesam li ja jedini kome to paše ili nas ima još?

    Bux.to referrer

  2. #2

    Re: RPG elementi u igrama

    "RPG elementi" su uvijek +, a personalizacija je nešto čemu su igrači uvijek težili. Doduše nekad se baš ti rpg elementi ne znaju pravilno iskoristiti. Dobar primjer korištenja RPG elemenata su System Shock, S.T.A.L.K.E.R i Deus Ex.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: RPG elementi u igrama

    sviđa mi se u bioshocku, ne sviđa mi se u stalkeru

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: RPG elementi u igrama

    mislim da je ovo dobar topic za pitat, jeli open-wided iliti free form kak se vec sve zove, rpg pojam? ak je u ACu i Witcheru je super napravljeno

    P.S. shit Witcher i je RPG xD

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    ispred faksa
    Postova
    2.683

    Re: RPG elementi u igrama

    valjda jeste rpg pojam mada se pojavljuje i u drugim žanrovima (fps).

  6. #6

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao nosferatu25
    Sne sviđa mi se u stalkeru
    Zašto točno?

  7. #7

    Re: RPG elementi u igrama

    Uvijelk dobrodosao ako je dobro ukomponiran u pricu. Deus Ex je izvrstan primjer, S.T.A.L.K.E.R nije los, mada nisu toliko izraziti elementi (hrana, tezina koja se nosi, statsi raznih oruzja) kao u Deus Exu.
    "The Confederacy is no more. And to all the enemies of humanity, seek not to bar our way, for we shall win through, no matter the cost!"
    ~Arcturus Mengsk

  8. #8
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    70

    Re: RPG elementi u igrama

    Obožavam takve igre.
    Iako mi Stalker kojeg neki spominju kao primjer dosta ima elementa RPGa da ga mogu nazvati RPGom.

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Ithilien
    Postova
    7.624

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao Tejo.hr
    Obožavam takve igre.
    Iako mi Stalker kojeg neki spominju kao primjer dosta ima elementa RPGa da ga mogu nazvati RPGom.
    stalker ima RPG elemenata ko i oblivion....

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: RPG elementi u igrama

    da, žalosno
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Alone in the dark
    Postova
    1.355

    Re: RPG elementi u igrama

    Far Cry 2 ima odlične rpg elemente ono možeš nostit samo 4 oružja ono kuiš to mi je ono bilo fakat zakon.....
    Ali sad ozbiljno meni se najviše sviđa kada ima RPG elemenata u nekom štajaznam naprimjer RPG.U pucačinam većinom smetaju jer su pucačine namijenjene za veliku brzinu i preciznost,a ne brigu koliko imam stvari backpacku jer ak lik ne može teglit dosta municije(što mi se događalo u STALKERU)kad napada puno nepijatelja,to zavši kobno po njega,kužite?

  12. #12
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Under ur bed
    Postova
    5.938

    Re: RPG elementi u igrama

    RPG elementi su uvjek dobrodošli, ali da ne budu nešto što će glavnom liku omogućiti da bati i najvećeg neprijatelja jednim zamahom mača.
    I haven't reported my missing credit card to the police because whoever stole it is spending less than my wife

  13. #13

    Re: RPG elementi u igrama

    Razmišljanje o tome zašto su skillovi OK, a atributi izgleda nisu.
    http://www.joystiq.com/2012/04/27/why-s ... aying-gam/
    Skyrim and Mass Effect 3 don't include attributes at all, in fact, something that would have been unthinkable for a computer role-playing game at the dawn of the genre. But the lessened importance of attributes isn't necessarily a sign of the simplification of the genre (although that's often part of it). Instead, it's part of a trend in which skills, not attributes, serve as the most important statistical measure of an RPG character.

  14. #14
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RPG elementi u igrama

    U kompleksnijim RPG-evima teško mi je zamisliti igru bez atributa. U Diablu ili Mass Effectu su nepotrebni, pošto su to uglavnom akcijski orijentirane igre, daleko od pojma RPG-a. U Skyrimu su izbacili klase i atribute, no igru nakon 20. levela više nema smisla igrati.
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  15. #15
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG elementi u igrama

    Meni je puno draže da se atributi samostalno pune ovisi o tome kako razvijaš lika (npr. Dungeon Siege), inače uvijek imam kompleks da postoji "najbolji" build i da ću nešto zafrknuti.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    May 2009
    Postova
    3.950

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Meni je puno draže da se atributi samostalno pune ovisi o tome kako razvijaš lika (npr. Dungeon Siege), inače uvijek imam kompleks da postoji "najbolji" build i da ću nešto zafrknuti.
    This.
    Also, ja bih izbacio biranje klasa, ali bih uveo neki nominalni sistem koji te otprilike opisuje po tvojim statovima/abilityima koje si odabrao. Tako da kad me ljudi sretnu na ulici, a ja sam nabildana stijena od čovjeka u plateu mogu reć "Ti si dakle Warrior"
    Sensei replied, what is your woman?
    Is she just a container for the child...
    This great, pink matter
    Cotton candy Majin Buu....

  17. #17
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: RPG elementi u igrama

    Klase i atributi u istoj igri su zapravo nepotrebni pošto sa klasom imaš poprilično jasno definirane atribute, tak da još dodatno bildanje atributa je samo privid nekakvih opcija, što je dobro rečeno u članku.
    Ono što je promašeno jest da su skillovi sami po sebi dovoljni u RPG-u. Skyrim je jasno pokazao da nisu jer ako makneš atribute i klase, imaš akcijsku avanturu, a ne RPG, koja ima zbilja skučene opcije. Mass Effect je oduvijek bio pucačina pa tamo micanje RPG elemenata baš i ne smeta.
    Zato kažem, teško mi je iole kompleksniji RPG zamisliti bez atributa (ili bez klasa). Klase i atributi su zajedno ok, ako klase imaju recimo specijalizaciju.
    Ljudi su zaboravili kak je bilo lijepo provesti u nekakvom Neverwinter Nightsu 2 barem pola sata dok si nisi definirao klasu i gledao kakve kasnije specijalizacije možeš realizirati
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: RPG elementi u igrama

    Najbolje bi bilo da me igra samo pita kakvog lika želim i samo rasporedi atribute bez da ja išta moram sam odlučivati jer sam nesposoban shvaćati mehaniku igre. Ne daj bože da zajebem nešto, to mi sasvim uništi imerziju.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  19. #19

    Re: RPG elementi u igrama

    Ne daj bože da igra ima replay value, trebaš sve moći u jednom prelasku napraviti.

  20. #20
    Moderator Fight fire with fire sickpetey's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Skavenblight
    Postova
    10.555

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    Meni je puno draže da se atributi samostalno pune ovisi o tome kako razvijaš lika (npr. Dungeon Siege), inače uvijek imam kompleks da postoji "najbolji" build i da ću nešto zafrknuti.

    Nikad nisam kuzio taj tvoj kompleks.

  21. #21
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RPG elementi u igrama

    Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?

  22. #22
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
    Nije li malo nelogično da jedan čovjek sa 2H sjekirom pobije 10.000 protivnika i liječi sve ozlijede bočicama s crvenom tekućinom ?

  23. #23
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Re: RPG elementi u igrama

    Ili da liječiš rane od metaka i radijacije sa paštetom, kruhom, jegerom i flasterima xD

  24. #24
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
    Nije li malo nelogično da jedan čovjek sa 2H sjekirom pobije 10.000 protivnika i liječi sve ozlijede bočicama s crvenom tekućinom ?
    Apsolutno, ima puno promjena koje bih ja uveo u moderni RPG, ali o tom potom.

    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Ili da liječiš rane od metaka i radijacije sa paštetom, kruhom, jegerom i flasterima xD
    Ni to mi nije jasno. U stvarnom svijetu to sve izliječi rakija koju ne bi trebalo biti teško dodati kao item.

  25. #25
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao Babitz
    Najbolje bi bilo da me igra samo pita kakvog lika želim i samo rasporedi atribute bez da ja išta moram sam odlučivati jer sam nesposoban shvaćati mehaniku igre. Ne daj bože da zajebem nešto, to mi sasvim uništi imerziju.
    Baš to.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  26. #26
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
    Ne, to je igra...
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747

    Re: RPG elementi u igrama

    = Citat = Izvorno postao Duke of Earl
    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Nije li malo nelogično imati sustav u kojem si 99% vremena skupljao XP na odsijecanju glava 2H sekirčetom, a onda potrošiš to na dizanje inteligencije i skillova koji nemaju veze s borbom?
    Nije li malo nelogično da jedan čovjek sa 2H sjekirom pobije 10.000 protivnika i liječi sve ozlijede bočicama s crvenom tekućinom ?
    Nop - magija. Sve ima smisla.
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  28. #28
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390

    Re: RPG elementi u igrama

    Nop, alieni.

  29. #29
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: RPG elementi u igrama

    Nop, Chuck Testa.

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    May 2012
    Postova
    475

    Re: RPG elementi u igrama

    ja volim rpgove prije je bilo daleko bolje pa se u novije vrijeme to sve ugasilo i ostalo je samo nabrijavanje grafike nadam se da ce biti dobro s vremenom kada grafika malo stane s napredovanjem da ubace staru skolu dobre price i sve ostale segmente igri
    [center:volkgxb2]ABANDON ALL HOPE YE WHO ENTER HERE[/center:volkgxb2]

Slične teme

  1. Lošosti u igrama
    By Delirium in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 58
    Posljednji post: 03-05-2014, 11:21
  2. AI u igrama
    By W1k1n6 in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 36
    Posljednji post: 21-06-2010, 03:01
  3. Pad FPS-a u igrama!!!
    By Sucker in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 17-04-2008, 21:13
  4. 3D u igrama
    By Joneleth_Irenicus in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 19-02-2007, 17:39
  5. O igrama ...
    By Tyrant in forum Gaming općenito
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 22-05-2006, 13:34

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •