Vidi rezultate ankete: Treba li SAD bojkotirati OI u Pekingu?

Glasači
35. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Da

    13 37,14%
  • Ne

    22 62,86%
Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 52

Tema: Bojkot OI u Pekingu

  1. #1
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Bojkot OI u Pekingu

    Bili Amerika trebala bojkotirat Olimpijske igre u Pekingu?

    Ja mislim da bi. Treba postaviti svoje čvrsto mišljenje protiv sustava rada u Kini.

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    NE! Pogotovo ne sad kad je ostalo, koliko stotinjak dana do pocetka?

  3. #3
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Ne, olimpijada se ne smije koristit u političke svrhe. Bio bi krajnji debilizam i licemjerje da SAD ili bilo tko drugi bojkotira OI pošto su oni znali za stanje u Tibetu kada su odabirali Kinu kao domaćina.

  4. #4
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jul 2007
    Lokacija
    Shadow Moses Island
    Postova
    979

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ne, olimpijada se ne smije koristit u političke svrhe. Bio bi krajnji debilizam i licemjerje da SAD ili bilo tko drugi bojkotira OI pošto su oni znali za stanje u Tibetu kada su odabirali Kinu kao domaćina.
    Slažem se. Ne sviđa mi se što Kina radi ali politiku što dalje od sporta. Ako ih žele bojkotirati, nek si sami počnu Ameri proizvoditi svoje stvari. Kini bi prihod pao za pola.
    Moja l337 hax00r baja: [AMD x2 4200+] [nVidia 8800 GTS (640 MB)] [OCz 2GB DDR 2 (1066Mhz)] [HDD: Seagate Barracuda 320GB] [PSU: Chiftec 550 W]

  5. #5
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    ne

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    1.Zar ovo nije politika,i zar to nije strogo zabranjeno na forumu?Stoga mislim da ovo treba pod hitno zaključati i prebaciti u banned.
    2.Mislim da ne bi trebalo bojkotirati OI,ali se oštro protivim kineskom ponašanju i mislim da bi Tibet i Tajvan trebali biti nezavisni (ili bi kopnena Kina trebala doći pod vlast Tajvana).
    3.Za kraj,evo jednog bisera sa protukineskih prosvjedu u San Franciscu koju sam našao na jednom forumu:

    Moguće je da je to sarkastično rečeno,ali ako nije,onaj tko je to napisao je stvarno idiot.

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    ja kažeb das bi trebalo, vidite samo što glupi kinezi rade u tibetu, da bar ugase olimpijsku baklju na putu, šta bi dao
    kinezi krše ljudska prava.
    vukas

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Ovo nije politika, ovo je jednostavno razgovor o pravima ljudi, a istina je da je to stanje u Kini gadno.

  9. #9
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Kina je sad u stadiju u kojem je bila svaka pred-tranzicijska zemlja i tu ništa nije čudno. Gradovi eksplodiraju i industrija počne zapošljavati ogromni broj ljudi koje više-manje eksploatira kao jeftinu radnu snagu.

    Problem je u tome što je tih radnika JAKO puno i zbog toga vlasnici firmi mogu s njima raditi što hoće (riječ "zamjenjiv" nema nigdje jače značenje nego u Kini), a narod se ne buni jer i cijeli kolektivni mentalitet još uvijek na toj pred-tranzicijskoj fazi tj. brže-bolje u grad zaposliti se i naći neki jeftini smještaj da mogu priskrbiti nešto love ostatku familije (koja je vrlo vjerojatno ruralna zajednica).
    Ogroman broj radnika i jebeno visok koeficijent rasta gospodarstva koji se pojavio u Kini predstavlja veći problem trenutnim ekonomskim silama svijeta nego samim građanima Kine. Kina počinje rasturati svijetsku ekonomiju, baš zato jer ih ima ogroman broj, proizvode brzo i jeftino. Kineze boli briga, 70% stanovništva je ionako polupismeno ruralno stanovništvo koje jedva čeka da se zaposli u nekoj građevinskoj firmi u kojoj će dobiti 5 puta više love nego bi zaradio da nastavi raditi u polju riže (koliko god to malo bilo). Očito, to ne odgovara velikim facama, pa se bune...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  10. #10
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    no kad se promjeni jedna generacija u kini kina će stat sa rastom jer imaju zakon o 1djetetu, pa kako je rekao moj prijatelj Gabrijel bit će problem sa starim ljudima, treba se o njima brinut.............. i smanjit će im se radna snaga....
    vukas

  11. #11
    Senior Member Respawned sorcerer Ogg The Dogg's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Našice,Rupa
    Postova
    1.494

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    al ne mogu se oni još dugo razvijat na račun proizvodnje patika i sličnih pizdarija. morat će uvodit malo sofisticiraniju industriju a za to im trebauškolovaniji radici, što oni nemaju i tu će usporit s rastom. za razliku od indije koja ima i obrazovane ljude i veliki natalitet. indija će pwnat Kinu za par desetljeća.
    POZDRAV ZDENKU!!!!!!!!1

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    kina će postati za desetak godina najača ekonomska sila na svjetu i ne govorim ništa protiv kine jer lama uzima od amerike novac da bi trenirao gerilce samo da bi se mogao vratiti na vlast jer je tamo prije nego što je kina došla(ne govorim da je to bolje), ali svećenici su živjeli kao povlaštena kasta(isto kao i svećenici u europi u srednjem vijeku) i kazne poput vađenja očiju i čupanja jezika su bile uobičajene
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  13. #13
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Lama je bio klinac kad je Tibet okupiran,što je bila čista i neopravdana agresija.

  14. #14

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    tibet je kineski teritorij,sta je i l(j)ama rekao

  15. #15
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Primošten
    Postova
    4.381

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    EDIT:Ups,krivo sam pročitao.

  16. #16
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Jedi Temple - unknown planet
    Postova
    3.189

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    ja sam za općenito bojkot cijelih OI jer stanje na tibetu ponašanje kineza je grozno... žalosno je da se to još dešava u navodno civiliziranom svijetu...


    AMD phenom II X4 2.8Ghz; 2 x 2GB DDR2 - Kingmax; Radeon HD4870 – 512MB; FORTRON BlueStorm 500W

  17. #17
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    (¯`·._.·-.R.I.J.E.K.A.-·._.·´¯)
    Postova
    2.180

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    glasao za DA
    i onako ih necu gledat tako da se uopce ne opterecujem oi igrama... razlog zasto sam da se prekinu jer ludi naoruzani kinezi kolju svoj narod i ruse svoju tradiciju, svoje nacionalno blago sto se ne dobiva svakih par godina i to sve radi olimpijskih igara, ja bi im odma zabranio igre da se mene pita

    al opet to je samo moje misljenja xD
    A for Anonymous
    "February, bitcheeees!!"
    http://www.index.hr/like/clanak/glup...na/601948.aspx

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Jedi Temple - unknown planet
    Postova
    3.189

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    = Citat = Izvorno postao Empe Tri
    i onako ih necu gledat tako da se uopce ne opterecujem oi igrama...
    ma ja hoću mora se navijat za naše!!!


    AMD phenom II X4 2.8Ghz; 2 x 2GB DDR2 - Kingmax; Radeon HD4870 – 512MB; FORTRON BlueStorm 500W

  19. #19

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    ajmo ovako neka prvo nam daju OI,onda ih tko god želi može prebiti na mrtvo ime?

  20. #20
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Mislim da Amere Kina muči zbog drugih stvari a ne zbog Tibeta, kad se tek sada nakon toliko godina javlja po tom pitanju. Njima je Kina kost u grlu zbog ekonomske eksplozije koja se tamo dešava, prijeteći učiniti ono što čak ni Japanci nisu uspjeli - potkresati nožice američkoj industriji do pimpeka. Bojkot Olimpijade nije nova stvar i svaki se puta pokazao besmislenim, nanoseći najveću štetu sportašima zemlje koja je bojkotira.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  21. #21
    Senior Member Lord of The Fleas Vukas15's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb-Nova Gradiška
    Postova
    475

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    = Citat = Izvorno postao Ogg The Dogg
    al ne mogu se oni još dugo razvijat na račun proizvodnje patika i sličnih pizdarija. morat će uvodit malo sofisticiraniju industriju a za to im trebauškolovaniji radici, što oni nemaju i tu će usporit s rastom. za razliku od indije koja ima i obrazovane ljude i veliki natalitet. indija će pwnat Kinu za par desetljeća.
    ovak za novu tehnologiju već sad kradu uvelike tehnologiju od amera, tako će se razvijati dalje još neko vrjeme, no nakon nekog vremena nagomilat će im se dost problema pa će malo morat stat s rastom zbog npr. radna snaga će se smanit, stari ljudi(mirovine, brinuti o njima...), ako se razviju ko sad onda ce morati sami proizvodit novu tehnologiju, znaci morat ce početi ulagati na razvoj školstva kod sebe, pa onda s razvojem time mogu se ljudi opametit pa pobunit zbog takve vlasti....
    no kak uništavaju naljeđe to je nevjerovatno npr. potopili jednu dolinu da naprave branu, a u toj dolini bilo strašno bogato nalazište.....
    vukas

  22. #22
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    da, samo kradu, kako to da se nitko drugi toga nije sjetio lol, i još se na račun toga razvijaju
    teško da će se njima radna snaga smanjiti, preko milijardu ljudi baš i nije zanemariv broj
    a što se uništavanja naslijeđa tiče, toga ima svugdje, a ne samo u kini...

    da je bilo pameti i sreće i hrvatska bi zaradila nešto od sveg toga, jer ne znam ako znate, ali bivša jugoslavija je bila glavni izvoznik iz kine, mislim čak i ekskluzivni...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    = Citat = Izvorno postao Da_killah
    ali bivša jugoslavija je bila glavni izvoznik iz kine, mislim čak i ekskluzivni...
    1) Izvoznik u kinu
    2) uvoznik iz kine

    Biraj jedno od ovo dvoje, jer ne može biti "izvoznik iz Kine" (to je zapravo Kina)
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  24. #24
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Ukupni udio kineskih proivoda u RH uvozu je , koliko se sjećam, 6.5 %, dok je recimo njemačke oko 16 %.

    Dobro tu je stvar da je tu stvar u količini novaca, a u onih 6.5 posto kineskih stvari dođe hrpa jeftinih proizvoda.

  25. #25
    Senior Member Master Blaster Da_killah's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    4.372

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    [quote=Aerial_51]
    = Citat = Izvorno postao "Da_killah":1bwxknhm
    ali bivša jugoslavija je bila glavni izvoznik iz kine, mislim čak i ekskluzivni...
    1) Izvoznik u kinu
    2) uvoznik iz kine

    Biraj jedno od ovo dvoje, jer ne može biti "izvoznik iz Kine" (to je zapravo Kina) [/quote:1bwxknhm]

    ako se ja ne varam, mislim da je jugoslavija imala ekskluzivno pravo transportirati proizvode iz kine dalje u svijet, pa je u tom smislu i bila nekakav izvoznik
    ali ako moram birat jedno od 2 gornja, onda ovo drugo premda je sfrj uvozila u sfrj, a izvozila drugdje, malo zbrčkano al jebiga...
    Peace is a lie. There is only passion. Through passion I gain strength. Through strength I gain power. Through power I gain victory. Through victory my chains are broken. The Force shall set me free.

  26. #26
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    Čuo sam iz prve ruke kako jednoj našoj domaćoj tvornici namještaja (Jadran) dolazi iz Kine zapakirani namještaj na čijim kutijama piše "originalni hrvatski proizvod". Dakle, očito je Kina u stvari samo jedna hrvatska županija, a time je i Tibet zapravo hrvatski problem, što ćemo riješiti tako da mu damo autonomiju tipa Republike Pešćenice ili Nacionalnog parka Plitvice.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  27. #27
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    niš čudno, vidio sam ja doslovno tonu proizvoda koji reklamiraju hravtsku, recimo imaju natpise tipa "Croatia adventure" i slično, a svi do jednog su naravno iz čajne kobase.

    Živi bili pa umrli

  28. #28
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Jedi Temple - unknown planet
    Postova
    3.189

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    hm, to se nebi smjelo dagađat, jer inače kad mogu birat između dva proizvoda uvijek biram naš tako da to što se (ako se) radi me nimalo ne veseli...


    AMD phenom II X4 2.8Ghz; 2 x 2GB DDR2 - Kingmax; Radeon HD4870 – 512MB; FORTRON BlueStorm 500W

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    sta nije olimpijada jedan od simbola mira i prijateljskog natjecanja?
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  30. #30
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Jedi Temple - unknown planet
    Postova
    3.189

    Re: Bojkot OI u Pekingu

    = Citat = Izvorno postao cropir
    sta nije olimpijada jedan od simbola mira i prijateljskog natjecanja?
    a da otkada to??


    AMD phenom II X4 2.8Ghz; 2 x 2GB DDR2 - Kingmax; Radeon HD4870 – 512MB; FORTRON BlueStorm 500W

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •