Vidi rezultate ankete: Mislite li da su gameri nasilniji i agresivniji od ostalih?

Glasači
218. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Puno više

    9 4,13%
  • Nešto više

    13 5,96%
  • Ni više ni manje

    128 58,72%
  • Nešto manje

    20 9,17%
  • Puno manje

    48 22,02%
Stranica 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikazujem rezultate 121 do 143 od 143

Tema: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

  1. #121
    What he (^) said - meni izgleda da si se ti Barathrume sreo sa nekim popriličnim ekstremnim klincima.S

    Ne sjećam se baš da sam ja, a niti bilo tko iz moje grupe sa kojom se družim (koja obuhvaća i non-gamere, povremene igrače i gamere koji pak igraju brojne igre, FPS-ovi i tabačine uključeni), bio ikako sličan takvom ponašanju unazad 5-6 godina (uzimajući u obzir da sada imam 19).

  2. #122
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.424
    Cinjenica je da postoji i inteligentnija gamerska mladuncad(arbiter) al ka i u svakim društvenim krugovima, inteligentnih je obicno najmanje.

  3. #123
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    da vidite kakvih klinaca retaja ima na ut2k4... to treba potući
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  4. #124
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    Većinski se slažem sa svime napisanim osim sa potezanjem dobne granice kao definicije gamera, pitanja koje je slično onomu o ozbiljnosti preko neta koju ljudi automatski povezuju sa starosti osobe u pitanju, zaboravljajući da ljudi nisu klonovi i da dob nerijetko nije povezana sa mentalnom zrelošću.
    netko sa 16 godina nema temelje da bude mentalno zrel a kamoli netko sa 12 godina...kad budes vidio kako si likovi razbijaju noseve shakama, udaraju po glavi shakama, kako dvojica premlacuju jednog zato sto ga nemogu pobjediti u dead or alive, kako lik mishem razbija glavu osobi nasuprot sebe jer ga ovaj u quake 3 ili cod 2 ubije 3 puta zaredom na pocetku... meni su takve scene dovoljno rekle da drzim da mladjima od 18 nije mjesto na organiziranim lanovima i turnirima.

    Više zvuči k'o zagorska fešta nego lan party, al dobro.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  5. #125
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    ne želim zamišljat zagorce i lan na istom mjestu
    ne
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  6. #126
    Senior Member Fight fire with fire Electromaster's Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    U krevetu s tipkovnicom...
    Postova
    10.945
    Ja ipak ne kužim roditelje koji daji djeci da igraju sve po redu... pola djece iz mog susjedstva od -10 god. igra GTA: San Andreas. Prije par dana sam došao u susjeda i gledo malu od 8 god kako u GTA trči za ženskom i mlati je bokserom...
    Kod normalnih osoba comp. igre mogu poslužit kao odušak za sters ili bijes iz stvarnig života... dok kod nekih drugih osoba mogu IZAZVATI nasilje u stvarnim životu... i onda ''propovjednici'' počmu govoriti da su sve igre zlo, da smo svi mi luđaci...
    Make a contract with me! /人‿‿ 人\

  7. #127
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    1.258

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Sve vam je do osobe, ja recimo niti neželim igrat GTA, neke horor igre,etc.
    Tako da je u tome stvar, vjerojatno ih te igre još potičo na više nasilja, ali takve će igre i igrati osoba koja je sklonija nasilju.

  8. #128
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    2.564

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Uopće ovo nema veze sa igrama,niti bilo čime,već isključivo sa osobama...
    Može te i film natjerati na nasilje,glazba,knjiga,ženska,general...
    = Citat = Izvorno postao Marvin OCX
    Symphony X je najbolji i tehnicki najsuperiorniji metal bend koji je ikad postojao i koji ce ikad postojati sa vokalom i gitaristom koji nisu sa ove planete.

  9. #129

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Kasno se uključujem, ali imaSjedna stvar...

    Ne postoji apsolutno niti jedna znanstvena studija koja se uspješno provela tokom posljednjih 20 godina, a da se uspjela dokazati povezanost porasta agresije i nasilja u mladih s video-igrama. Takvi rezultati posebno su izašli na vidjelo kada je Njemačka vlada iznijela ideju o apsolutnoj zabrani nasilnih igara, temeljeći argumente na "studijama" koje nisu postojale, točnije, čiji su rezultati bili oblikovani.

    Naime, u čemu je stvar, ako me se može uzeti za riječ - iako sugestivna i nužno asocijativna metodika igre odašilje signale koji sadrže poticaje za nasilje (jer pričamo o nasilju, jel) - ona djeluju na percepciju igrača do te mjere do koje njegova vlastita percepcija doista postoji. Što to znači? To znači da utjecaj sadržaja utječe onoliko koliko ta određena margina psihe igrača jest izražena u osobnosti. Osoba koja prirodno naginje agresiji, ili, da budem primjereniji, koja je prirodno agresivnija od neke druge (za poredbu), će na ubijanje nevinih u igri reagirati s većim intenzitetom ka agresivnosti nego li ta druga osoba.

    Uzmimo za primjer ponašanje kod vs igranja - jedna osoba pobijedi drugu osobu tri puta za redom u Soul Caliburu, ova potonja podivlja i razbije controller o glavu prve osobe. Ovakvo ponašanje reflektiralo bi se na potpuno isti način da ga je ta osoba tri puta za redom pobijedila u pucanju penala na gol ili obaranju ruke, naravno ne bi dobila controllerom u glavu, već bi srditi golman podigao loptu i raspalio je po pobjedniku. Ovakve poredbe u istraživanjima vrlo je jednostavno vući, jer ako ste ikad bili osoba koja se u osnovnoj intezivnije družila s prijateljima i kolegama, na bilo koju postavljenu situaciju u životu moći ćete reći kako će ta osoba reagirati - i ako ste imali prijatelja divljaka koji je gubeći u nečemu uvijek postajao agresivan ili pokušavao nametnuti svoja pravila - on će to isto činiti igrajući igre, štoviše, takva ista osoba izbjegavati će (kao i svi ostali) određene miroljubive igre - jer i biranjem igara koje želimo igrati, i način na koji želimo igrati, ukazujemo na to kakva nam je osobnost i čemu težimo.

    Možda malo čudno zvuči - ali - uvidio sam da argument tome leži u činjenici da jednom u pola godine u novinama čitamo o dječaku koji je umislio da je DnD Druid i poginuo na ulici pokušavajući istopiti auto. Radi se o individualnom slučaju - u čemu leži kvakva - jer o tome ne čitamo svaki dan - kao što čitamo svaki dan o pijanim vozačima (gdje je alkohol također sugestivni materijal koji je broj 1 uzroka nesreća svih oblika pa očito nikome ništa) koji ubijaju ljude na cestama - nego tek čitamo jednom, dvaput u godini dana, i nikada se ne radi o istoj igri ili filmu. Iz toga je više nego jasno čitljivo da se takva sugestija ne događa kod 2 milijarde djece podjednako, već potpuno individualno, budući da je i više nego jasno kako nitko od nas ovdje neće pokušati ući u Barbarian Rage i napasti nosoroga da dobije na iskustvu, pa čak i ako se, pozdravljajući frenda na cesti, ponekad i pozabavimo pa odglumimo sneak attack.

    Naravno da igra stvara određeni utjecaj, kao i sve oko nas, ali uvijek treba postaviti jedno jedino i posve jednostavno i razumno pitanje: Zašto je ovaj tamo igrač upravo poginuo u Unreal Tournamentu, popio sok, šapnuo si "Saćutesjebatburaz" pa nastavio halati, a ovaj ovdje je poginuo pored njega, pa razbio tipkovnicu o vlastiti monitor? Zbog nasilja u igrama?


  10. #130
    Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    PCP Forum
    Postova
    92

    Re:

    = Citat = Izvorno postao Gothmog
    mah....covjek je htio dokazat,kako je sazrio sad kada ima dijete, i kako se sad gnusa na svaki vid nasilja...toliko je revoltiran nasiljem,da mu je cak i dyna bomberman okrutna i nasilna igra...a tetris ga upozorava,da bi djeca mogli postat "twin towers goin' down" fanatici...
    ovaj post je dokaz da je humor umro.
    inače,po mom mišljenju svaka je osoba posebna tj.ima i onih gamera koji su agresivni a u isto vrijeme se ispuhuju na igrama tj. poznajem mnogo osoba koje dolaze u pc igraonu a nasine su ko michael tyson stoga-igre nemaju nikakve veze s tim da l je neka osoba agresivna ili nije,sve je stvar osobnosti.
    Processor Intel(R) Core(TM)2 CPU 4400 @ 2.00GHz @2008MHz
    Video Card NVIDIA GeForce 8500 GT ~512MB
    Sound Card HD Audio render
    Physical Memory 1024MB
    Page File 2461MB

  11. #131
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Jedi Temple - unknown planet
    Postova
    3.189

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    ja mislim da nisu, no opet to ovisi o osobnosti o ličnosti svake osobe pojedinačno tako da bi bilo pogrešno sve gamere strpat u isti koš...


    AMD phenom II X4 2.8Ghz; 2 x 2GB DDR2 - Kingmax; Radeon HD4870 – 512MB; FORTRON BlueStorm 500W

  12. #132
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    45.775186 SZŠ, 15.985719 IZD
    Postova
    112

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Postoji li dokaz da je nasilje u malim količinama loše?
    Svijet je okrutan, treba ipak bit spreman na to

  13. #133

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Ja mislim da su gejmeri manje agresivni od ne-gejmera zbog toga sto se mi opustamo na igrama i sav svoj bijes iskalimo na virtualnim likovima, a ne kao neki uličari koji cijeli dan hodaju gradom i traze nevolje.
    Life goes on, we love and live, we win and sometimes we lose. Change is the only thing constant in this world...live it or hate it..
    = Citat = Izvorno postao xarabas
    Saznao sam......u majko kakav je.Nije ni cudo sto se izivljava po forumu.I ja bih

  14. #134
    Moderator My way or the highway Raz's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    9.692

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Nema me danas na forumu, a već par zanimljivih tema nikne, nego:

    Moj je odgovor ni više ni manje. To sve zavisi o osobi i o njenom psihološkom stanju, a ne o tome dali određena osoba igra igre ili ne. Većina je ljudi neuka što se tiče toga pa normalno da okrivljuju igre tj. nešto što je njima nepoznato. Ah...

  15. #135
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jun 2009
    Postova
    457

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Slažem se sa Razislavom.
    = Citat = Izvorno postao Constantine
    @Lord Ragnarok,nije US of A nego je US and A
    = Citat = Izvorno postao Lord Ragnarok
    fix'd a bas sam si mislio dal je of ili and

  16. #136
    Moderator Fight fire with fire Deadwalker's Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    13.180

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Mislim da se ova tema vec x puta raspravila kroz nekolika tema i podforuma...ne kuzim cemu ovo...

    ot: Al da, također se slazem s Raz-om. Covik pametno zbori
    "Death smiles at us all. All a man can do is smile back."


  17. #137
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Feb 2009
    Postova
    2.418

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Zapravo, igre itekako utječu na ponašanje mlađih osoba (prvenstveno djece) čak i više nego recimo nasilni filmovi.

    Sad, ako se radi o psihički stabilnoj, odrasloj i zreloj osobi, utjecaj je puno manji tj. neprimjetan.
    Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz // GTX 260 896MB (216SP) // 4 GB RAM // HDD: 320 GB

    last.fm

  18. #138
    Senior Member My way or the highway TeraBajt's Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    dale
    Postova
    8.021

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    "KAD VIDIM DA ONAJ KOME JE EMPEROR KLASA DA MI NAPISE DA JE OVO GOVNO...
    MENI JE DRAGO KO MAJMUNU KAD JEDE BANANU..."
    ~Vozd Jovan Pogani

  19. #139
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2008
    Postova
    2.076

    Re:

    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    ma da, odi na neke cajke i tamo sve završava tučnjavama pijanih idota i u razbijenim čašama
    gameri će svima zato oči iskopati klikanjem!!!! banish the gamers!!!

    Kako očekuješ da će netko na tebe gledat bez predrasuda, kad ti imaš predrasude prema drugima?

  20. #140
    Senior Member My way or the highway Paran0a's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Postova
    7.095

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Uvijek se bojim pokrenut Crysis jer me strah da će moja kanta eksplodirat već pri pokretanju glavnog menija.
    ja se nisam mogao dobit pol sata

  21. #141
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Jako, jako daleko
    Postova
    1.350

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    xD ludo

    kaj se nasilja tice to su medijska propagandna s****
    gamad zivi na tuđoj nesreci, a kada nadju nekaj tak savrseno ko gaming moraju ga popljuvati

    Viva La Bella Mafia, Viva La Quen Bee y Viva La Rap Muzika

  22. #142
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Većina tih slučajeva je u vjestima prenapuhana jer senzacionalistički naslovi i vjesti prodaju novine/dnevnike i slično pa kad nađu takvu priliku oni je iskoriste i napušu do takvih razmjera da se čini da bi svi koji imaju kontakt sa igrama trebali biti držani u kavezu pod sedativima.
    I slažem se sa većinskim mišljenjem da utjecaj nasilja ovisi o osobi
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  23. #143
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Ploče
    Postova
    627

    Re: Čistunci i propovjednici koji nas nazivaju manijacima

    Inače nisam nasilan al tim ljudima bi glavu odrubio, nitko se ne zapita da li nasilno društvo utječe krivo na djecu.

    Suma sumarum, ko je lud, lud je i bez igara.
    Humans were never meant to bring each other happiness. From the moment we are thrown into this world, we bring each other nothing but pain and misery. ---Psycho Mantis
    last.fm profil Playfire profil

Slične teme

  1. koji mob?
    By accursed in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 09-12-2012, 08:47
  2. koji mob??
    By Legija001 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 07-11-2007, 15:36
  3. koji ram
    By passko in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 18-02-2007, 16:56

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •