Vidi rezultate ankete: There can be only one!

Glasači
53. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • Morrovind

    14 26,42%
  • Oblivion

    39 73,58%
Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 178

Tema: Kako zbori narod hrvatski

  1. #1

    Kako zbori narod hrvatski

    The final battle! Ovako je odlucio narod hrvatski!

  2. #2
    ipak oblivion

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    morrowind

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Pitomača
    Postova
    2.557
    oblivion, jer je zabavniji...

    u morrowindu je sve nekako sivo i dosadno...

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Oblivion
    Well, as long as it's interesting.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    oblivion

    morrowind nisam igrao
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zawgreb, Croejsha
    Postova
    490
    morroind je bio nekako prazan..... u Oblivionu se sve kreće i uvijek su ljudi u pokretu, i sve u svemu je realnije...

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    Oblivion tehnički, grafički i po gameplayu.

    Jedina dobra stvar koju je MW imao bilo je vuše stvari za sakupljanje (duše, indexi...) ali Oblivion je bolji u svim drugim pogledima.

  9. #9
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    oblivion !!
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  10. #10
    Senior Member It lives by night ewok's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Gallows pole
    Postova
    645
    Oblivion nisam igrao , ali sudeći prema ss-ovima i gameplay trailerima je bolji od morrowinda zbog "atmosfere" u igri... u morrowindu je ajmo tako reći "hladno" i tmurno... narvano ima jos toga ali ne da mi se pisati

  11. #11
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    Gad dem it, zašt si moro stavit Oblivion iliSMorrowind zašt nisi stavio da se može obadvoje izabrat... glasovo sam za Oblivion jer je ''fluidniji'' i općenito bolji od Morrowinda, ali Morrowind je Morrowind. Ajmo se vratit u vrijeme kad je izašo Morrowind, nudio je preko 500 sati igre (tad nijedna igra nije nudila toliko sati igre), dok Oblivion nudi oko 100-injak stim da pređete misije za sve guildove (main quest nema niti 10 sati igre, dok je u Morrowindu bilo oko 20-etak). S druge strane Oblivion nudi Radiant AI, BOLJU grafiku i GAMEPLAY, težak izbor, stvarno težak izbor...

    Ako Oblivion dobije, recimo 2 ekspanzije i svaka sa 50-100 sati igranja onda će Oblivion biti car , ali ovako dijele 1 mjesto.

    Eto, to je moje skromno mišljenje.

    EDIT: Oke, sve sto sam nasro da je Oblivion bolji...e pa nije, smeće je. Morrowind for t3h w1n!

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

  12. #12
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    [quote="Lunatic_777"]
    <snip>
    [quote]

    Da su stavili MW i OB onda bi svi glasovali za to
    Po mome, trebao je dodati još i Daggerfall.

  13. #13
    Senior Member It lives by night Prince's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Split,ispred kompa
    Postova
    719
    Oba dva su odlicna ali bolji je oblivion
    Life sucks

  14. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    virovitica
    Postova
    1
    Oblivion je zanimljiviji,zabavniji,ljepši
    Živili!

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postova
    749
    Oblivion je bolji. Tako je to s nastavcima igara. Svaki idući nastavak je bolji od prethodnog osim kod nekih igara. Ako vam oblivion ima premalo questova skinite pluginove s interneta ili ih napravite sami.

  16. #16
    Senior Member It lives by night Prince's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Split,ispred kompa
    Postova
    719
    = Citat = Izvorno postao Lord of Darkness
    Oblivion je bolji. Tako je to s nastavcima igara. Svaki idući nastavak je bolji od prethodnog osim kod nekih igara. Ako vam oblivion ima premalo questova skinite pluginove s interneta ili ih napravite sami.
    to si dobro rekao dok je kod većina filmova svaki nastavak sve gori
    Life sucks

  17. #17
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    morrowind
    Zasto morrowind Artase?-znamo da je u Morrowindu bila gust imati citeve i brzo napredovanje lika.Sada to u Oblivionu kvari igru.

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Kenyi
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    morrowind
    Zasto morrowind Artase?-znamo da je u Morrowindu bila gust imati citeve i brzo napredovanje lika.Sada to u Oblivionu kvari igru.
    1. duži i zanimljiviji main quest
    2. više guildova
    3. masivnost i dugotrajnost

    nije sve u grafici

  19. #19
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    [quote=Prince-Artas]
    = Citat = Izvorno postao Kenyi
    = Citat = Izvorno postao "Prince-Artas":8ro74hyr
    morrowind
    Zasto morrowind Artase?-znamo da je u Morrowindu bila gust imati citeve i brzo napredovanje lika.Sada to u Oblivionu kvari igru.
    1. duži i zanimljiviji main quest
    2. više guildova
    3. masivnost i dugotrajnost

    nije sve u grafici [/quote:8ro74hyr]

    Tko kaže da je Oblivionov najači adut grafika?

    Oblivion je meni bolji jer:
    1. Bolji questovi (nema ovu odjeću u onu trgovinu)
    2. Enemy Scaling - mada mi i dalje smeta loot scaling, sada moj lik uvijek ima izazova
    3. Bolja balansa u klasama - više ne moram igrati s Battlemageom da bih bio čarobnjakom. To sam najviše mrzio u Morrowindu
    4. Svaki NPC ima svoju osobnost, šro radi RAI, što radi dijaloga (jedan NPC mi je otkrio da pljačka ljude i tada im sve sakrije u bačve ispred njihovih kuća a oni i ne primjete)
    5. Svaki neprijatelj je drugačiji - Spider daedre prizivaju male paučiće, skeletoni su slabiji protiv oružja, Wispovi su nevidljivi kad se kreću...
    6. Dungeoni su veći i zabavniji - u MW-u je nakon prve igre postalo dosadno uopći i ići u njih a u OB-u jedva čekam da uđem u njih
    7. Kompas i Fast Travel mi rade igru ugodnijom kada nemam dosta vremena za traženje ili hodanje (kad želim koristiti kompas, tada samo odaberem MQ koji nisam ni započeo). Kompas se također brine i da ne propustim koji dungeon
    8. Ne da mi se više nabrajati

    Imaš pravo, nije sve u grafici. Ali nije sve ni u veličini, već u kvaliteti a proizvođači su već 1000 puta rekli da im je kvaliteta važnija nego količina.

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti, a što se tiče ai-a normalno da je napredniji nego u morrowindu.(sjeti se kad je izašao morrowind)

    morrowind je bio revolucionaran rpg a oblivion to nije (ovakav sličan ai ima fable iako je nešto manje napredan)

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    Zasada mi je ipak bolji Morrowind, ali vidjet cemo...tek sam zapoceo sa Oblivionom...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  22. #22
    Senior Member It lives by night Prince's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Split,ispred kompa
    Postova
    719
    bit će ti bolji Oblivion,vidjet ćeš
    Life sucks

  23. #23
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti
    istina,dungeoni su skoro isti...dungeon=bg

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti, a što se tiče ai-a normalno da je napredniji nego u morrowindu.(sjeti se kad je izašao morrowind)

    morrowind je bio revolucionaran rpg a oblivion to nije (ovakav sličan ai ima fable iako je nešto manje napredan)
    Jeste Artase za to "vrijeme" je bio revolucionaran tada su tek poceli veliki RPG-ovi izlaziti.

  25. #25
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Na kavi sa Samom i Maxom
    Postova
    1.771
    = Citat = Izvorno postao Prince-Artas
    s nekim stvarima se slažem. no neslažem se s ovim Dungeon-ovima jer svi su isti, a što se tiče ai-a normalno da je napredniji nego u morrowindu.(sjeti se kad je izašao morrowind)

    morrowind je bio revolucionaran rpg a oblivion to nije (ovakav sličan ai ima fable iako je nešto manje napredan)
    Nije ni MW bio puno drugačiji. Kad vidim Daedra Shrine, već znam što ću vidjeti:
    -čuvar na vratima koji samo stoji i bleji u neku točku u zidu
    -unutra kip jednog daedra lorda; 3 ili 4 (slaba) worshipera oko njega (jedan obavezno u Steel armoru); iza kipa chest ili 2; ispred kipa par dragulja od kojih jedan priziva dremora lorda; ponekad pokoja soba iza kipa. A neću ni spomijnati drevne dunmerske strongholdove u kojima si se samo vrtio u krug i koji su bili napravljeni od obično 3 ćelije i krova.

    Jedino quest-dungeonovi nisu isti. Da i ne kažem to da su mali i dosadni bili a nakon prve igre naučiš di je sav dobar loot i više se nikad ne vraćaš u njih jer su dosadni, mali i bez izazova.
    U OB-u je to drugačije. Tamo su jedino spilje slične jedna drugoj dok su sve ostale ruševine (Akavirski fortovi i vilenjačke ruševine) svaki put drugačije kad uđem u njih. Također su veliki i nisu toliko dosadni zahvaljujući creature scalingu (mada su banditi mogli proći bez boljih oklopa). I nemoj reći da nema unique loota jer sam na malom levelu našao štap vrijedan 7k+ i koji nije quest item. Da ima nekoliko varijacija dungeona više bilo bi izvrsno.

    A što se tiče AI-a, ima RPG-ova koji su stariji od njega (Baldurs Gate) i RPG-i koji su oko godinu nakon njega izašli s izvrsnim AI-om (Gothic II). A napraviti AI da uđe u kuću i nije tako teško.
    A da bi znao zašto je RAI revolucija, tada moraš znati o modiranju jer u editoru ne trebaš NPC-u objasniti sve do najmanjih detalja što treba napraviti već mu samo pokažeš što, kada i ponekad gdje. I to je korak više prema AI-u koji svi jedva čekamo.

  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    istina. ali ja sam u morrowindu uživao prelazeći ga nekoliko puta. oblivion sam prešo i neda mi se opet. čekam expanziju. no neda mi se svađat, svak ima svoj ukus. meni bolji MW tebi oblivion i to je to. poz

  27. #27
    Member Plants Vs Zombies CoLosS's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Split
    Postova
    38
    Oblivion je ukorjenjen u svom prethodniku. Promjene koje je Oblivion donio u gameplayu nisu se svidjele svima. Questovi u Oblivionu su kraći ali povezaniji.
    Ali nema smisla srat kad će se obe igre uvijek igrat i igrat.

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    Neka meni netko objasni kako Oblivion može u globalu biti lošiji od Morrowinda kada su obadvije igre pravili potpuno isti ljudi, svi elementi iz Morrowinda su ili ostavljeni isti ili poboljšani(osim izbornika ali za to imate mod).
    Oni koji se žale na hardwersku zahtjevnost Obliviona neka se sjete vremena kada je izašao Morrowind i hardwersku zahtjevnost koju je on imao u vrijeme kada je izašao pa neka se tek tada požale.

  29. #29
    Guest
    Nakon duugog razmišljanja morrowind mi je bolji zbog svacega a ponajvise zbog main questa i trajnosti

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    Morrowind, jer Oblivion nisam igrao
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

Slične teme

  1. Kako se zove ovo čudo po hrvatski?
    By Dreamer Deceiver in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 20-04-2011, 15:49
  2. Moj narod pokreće svijet!!!
    By Kid A in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 28-09-2010, 12:12
  3. Odgovora: 128
    Posljednji post: 01-09-2010, 21:08
  4. Najčudnija nacija/narod/rasa/seksualno opedjeljenje/sekta
    By Nodakim in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 64
    Posljednji post: 29-04-2009, 21:08

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •