Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 34

Tema: Robert Christgau

  1. #1
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Robert Christgau

    Rock, metal, dva razna pravca, ja sam nekad volio metal, danas ga ne podnosim gotovo više.

    I da, random album od beatlesa je bolji od svih albuma metallice O Zeppelinima da ne pričam.

    Sve je stvar subjektivnog mišljenja, nekad sam obožavao death metal i grind metal, a danas ih nemrem smislit, sad kad to sve poslušam skužim da sam zapravo slušao random muziku koja je rađena na isti kalup i sve je reciklaža.


    btw. el imaš neki konkretan tekst gdje pljuje po metalu i ostalom.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  2. #2
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    lol Lord Jambrek...ti se zezas?

    Random album od beatlesa je bolji od svim albuma metallice?

    hahahah, daj covjece pa jesi li ti uopce slusao beatlese...kontaj samo koji su to natripani likovi kad imaju tekstove tipa We all live in the yellow submarine....totalni lol...znas ti koje teske droge moras uzimati za takve tekstove

    Eh da i usporedba ti je ko da usporedujes StarCraft i Quake <_<

  3. #3
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    lol Lord Jambrek...ti se zezas?

    Random album od beatlesa je bolji od svim albuma metallice?

    hahahah, daj covjece pa jesi li ti uopce slusao beatlese...kontaj samo koji su to natripani likovi kad imaju tekstove tipa We all live in the yellow submarine....totalni lol...znas ti koje teske droge moras uzimati za takve tekstove

    Eh da i usporedba ti je ko da usporedujes StarCraft i Quake <_<
    Eto vidiš, to je upravo o čemu ja pričam, ti voliš metallicu i metal, ja volim stariju muziku tipa beatles, led zeppelin, yardbirds, kinks i slično. Tako i ovaj kritičar, voli stariju muziku i stariji rock nego distorzijom nabrijani metal. Kritičari uvijek imaju svoje subjektivno mišljenje, zato i postoje kritičari, a ne samo jedan kritičar. Briga mene kolko su bili nadrogirani, ko nije bio 60-ih nadrogiran, ali meni su beatlesi uvijek bili i uvijek će biti zabavniji od metallice, maidena i sličnog.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    NE, zapravo si jako u krivu... Ja obozavam metal i rock, tocnije, nesvrstavam se po zanru glazbe vec po tome sta mi pase...Uz Metallicu sam prakticki odrastao, sad kada sam stariji sve manje i manje ju slusam...sto neznaci da i dalje nemam veliko misljenje o toj grupi i o njihovoj glazbi. npr trenutacno vec jedno godinu dana intenzivno slusam stari Rock i Country...ono nesjecam se da je u zadnjih godinu dana prosao dan a da nisam poslusao nesto od Johnny Casha...

    Uz njega u zadnje vrijeme na playlisti se nalaze: Alice Cooper, Rolling Stonsi, Steepenwolf, Deep Purple, Van Halen, Animals, itd...itd...pa cak i Scorpionse znam poslusati lol...a opet nekad mi zafali metala, pa se nade na listi i metal...Metallica, Iron Maiden, Sepultura, Marduk, itd itd....

  5. #5
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    NE, zapravo si jako u krivu... Ja obozavam metal i rock, tocnije, nesvrstavam se po zanru glazbe vec po tome sta mi pase...Uz Metallicu sam prakticki odrastao, sad kada sam stariji sve manje i manje ju slusam...sto neznaci da i dalje nemam veliko misljenje o toj grupi i o njihovoj glazbi. npr trenutacno vec jedno godinu dana intenzivno slusam stari Rock i Country...ono nesjecam se da je u zadnjih godinu dana prosao dan a da nisam poslusao nesto od Johnny Casha...

    Uz njega u zadnje vrijeme na playlisti se nalaze: Alice Cooper, Rolling Stonsi, Steepenwolf, Deep Purple, Van Halen, Animals, itd...itd...pa cak i Scorpionse znam poslusati lol...a opet nekad mi zafali metala, pa se nade na listi i metal...Metallica, Iron Maiden, Sepultura, Marduk, itd itd....
    Sve to stoji, tak i treba bit raznovrstan, to sam uvijek govorio, ipak sam osoba koja sluša uz to sve i pop, rap, elektroniku i još nekakvu totalno alternativnu muziku. Odnosno slušam kaj mi se sviđa i kaj u tom trenutku me pukne da čujem. No opet se sve na kraju svelo na favorite. Da si odrastao uz beatlese, a ne metallicu i da ti metallica nikada nije baš legla kak treba u uho isto bi govorio da random album od beatles-a je bolji od svih albuma metallice.

    No ček dis aut

    I feel at a generational disadvantage with this music not because my weary bones can't take its power and speed but because I was born too soon to have my dendrites rerouted by progressive radio
    Ring any bells o čem pričam cijelo vrijeme?
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Robert Christgau

    Al su Beatleasi svakim albumom evoluirali i napredovali, poslušaj prve pop pjesmuljke i recimo Sgt. Peppera. Dok se za Metallicu to ne može reći.

    Normalno je da će kritika više cijeniti bend koji je skoro svakim svojim albumom postavljao nove standarde pa čak i ustanovio nove žanrove.

  7. #7
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    Slabo kuzim o cemu pricas. Pa normalno je da su Bitilsi postavili neke standarde, pa covjece koji je hajp bio dok su oni svirali...sve to stoji, kao i hajp dok je svirao Kralj, pa Johnny Cash koji je u Americi bio popularniji jedno vrijeme od Boga (ne ovo nisam izmislio)...I normalno je da niti jedan band prakticki sad nemoze donjeti nista novo i revucijonalno...

    No opet dok kazes da je random album od Beatleasa bolji od svih stvari koje je Metallica napravila je u najmanju ruku apsurdno i totalno nerealno. Prvenstveno zato sto ni nepadaju u isti zanr, pa ni u isto vrijeme...I to je ono gdje vjerovatno taj kriticar i grijesi. Pa poslusaj samo gitaru kod Metallice, a poslusaj ju kod Beatleasa, neusporedljivo...treba ti 10 godina vjezbe da otprilike mozes skinuti neke stvari od Metallice, a dok uz Beatlease mozes uciti svirati...

    Jedino sto priznam po cemu su Bitilsi bolji od Metalike je to sto se nisu sjebali ko Metalika....iskreno bljuje mi se dok poslusam St. Anger...

  8. #8
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    treba ti 10 godina vjezbe da otprilike mozes skinuti neke stvari od Metallice, a dok uz Beatlease mozes uciti svirati...

    Jedino sto priznam po cemu su Bitilsi bolji od Metalike je to sto se nisu sjebali ko Metalika....iskreno bljuje mi se dok poslusam St. Anger...

    Ok, treba možda za Metallicu imat brzinu, ali poglej Zeppeline, nemaju polovicu te brzine što metallica ima pa ti treba i više od 10 godina da poskidaš sve stvari od Zeppelina. I da, svirao sam metal neko vrijeme, ništa više od hrpe distorzije i žešćih riffova i hrpe šreda. Kirk Hammet neće nikad bit ono što je Jimmi Page, bar ne po genijalnosti i duši.
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  9. #9
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Robert Christgau

    Kritičar onično postavlja stvari kako njemu odgovaraju. Znajte kako u glazbenoj umjetnosti ima uvijek jako puno prostora za subjektivna tumačenja, tako da se doista ne isplati sekirati zato što netko svoje subjektivne stavove pokušava prodati pod opće, to se radi od kada je svijeta i ljudi.
    Umjesto da se živcirate, trebali biste žaliti ograničenost osoba koje se zatvaraju u tako uske okvire, ne dopuštajući si užitak upijanja sve širine glazbenih pravaca i zvukova koji se nude. Nemojte se ljutiti, ali rasprave tipa Metallica Vs Beatles nisu ništa bolje od onog - "tko je jači - Spiderman ili Action Man?"
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  10. #10
    Senior Member No Mercy Lord Jambrek's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Kod tvoje mame u krevetu
    Postova
    6.948

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao LL21
    Meni cak Metalica nije jedan od milijih bendova,ali osporiti da je Hammett jedan od najboljih gitarista je apsurd.
    I Jambrek,cuo sam da volis Sabbathe,ova budala je dala C- Paranoidu...
    I da,bendovi poput Maidena ili Judasa,pa cak i Slayera su meni mnogo bolji od Bitlsa,ali svako ima svoje pravo na misljenje...
    BTW,Zepelini
    I wiking,ovdje nije rasprava jeli metalica bolja od bitlsa,nego dali je ovaj kriticar penal ili ne
    Misliš pjesmi paranoid ili općenito cijelom albumu?
    Mislio sam da sam lud, ali glasovi u glavi su mi rekli da nisam!

  11. #11
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    E sad sam napisao tako ogroman tekst i jebeni NET mi zastekao i sad mi se neda ponovno pisati gggrrrrrr...

    Uglavno da skratim sta sam pisao...reci cu samo...Repsekt Cepelinu, fakat rockaju decki, to je neusporedljivo, al evo LL21 me prestigao u vezi Kirka...

    Evo upravo slusam Kashmir xD

    I stavljam veliki potpis na LL21 tekst!

    I da postovani urednice, apsurdno je usporedivati Spidermana i Action Mana, kad je Action man ekoloski osvijesten covjek i ima cool Letjelicu...

  12. #12
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Robert Christgau

    Nema se što raspravljat o gosponu robertu. Možda on poznaje svoj habitus interesa bolje od ikog na ovoj planeti, ali je siroče ako ne zna od svake glazbe uzeti ono najbolje i uživati neopterećen formama i definicijama. Naravno ako je odrasla osoba bez stečenih predrasuda.
    Što se Action Mana tiče, čitao sam kako si je neki klinac zašarafio Action Man šiljilo za olovke na pimpek pa ga nije mogao skinuti bez kirurške intervencije.
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  13. #13
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    HAHAHAHAHA zazas viking lol

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Robert Christgau

    ček,šta fali faking paranoid albumu?meni jedan od najboljih metal albuma,paranoid,iron man,electric funeral,hand of doom,planet caravan,fairies wear boots,ma sve je odlično oO

    Pjesma kao One je genijalna po muzici,genijalnija no sto su Bitlsi ikad bili...
    potpis i jedina dobra

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    ček,šta fali faking paranoid albumu?meni jedan od najboljih metal albuma,paranoid,iron man,electric funeral,hand of doom,planet caravan,fairies wear boots,ma sve je odlično oO

    Pjesma kao One je genijalna po muzici,genijalnija no sto su Bitlsi ikad bili...
    potpis i jedina dobra
    lol a tko je napisao da paranoid nevalja?

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    8.355

    Re: Robert Christgau

    pa taj debil je dao -c

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao Jerry
    pa taj debil je dao -c

    lol, ma hebo njega XD

    svi znamo da je najmanja moguca ocijena A xD

  18. #18
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    lol Reign in Blood...jao moram si to sad pustit

  19. #19
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    hmm da...i jel nije bilo genijalno spojiti metal i sinfonijski orkestar?

    meni pregenijalno...

  20. #20
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao LL21
    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    lol Reign in Blood...jao moram si to sad pustit
    Genijalan album...
    Isto kao i Metallicin Master of Puppets i Justice for all,ma sta vi pricali.
    RiB je pomjerio granice metala vise no sto su Kotrljajuci Kamenovi i Bube pomjerili u svojim zanrovima svim svojim albumima...
    Ovo jednostavo nije i ne može biti istina, ali svi imamo subjektivne poglede. Ipak su oni praktički ustanovili žanrove. Kotač je bio jednostavan izum, ali bez njega nema bicikla i kasnije automobila i kotač je povijesno gledano puno važniji izum jer je prethodio ovima.

    Ti govoriš o tome da se metal glazba bavi ozbiljnim temama ,ali nisu metalc niti Metallicai prvi počeli pjevati o takvim temama. Poslušaj si malo Pink Floyd, pa čak i Bob Dylana i teme o kojima su oni pjevali. A to da je bubanj kao mitraljez inovacija, to je stvarno ključna novost i prekretnica u glazbi. Isto tako mješanje orkestra i benda je zakon stvar, ali nemoj pripisivati to Metallici pošto su Pink Floydi to napravili puno prije na albumu Atom Heart Mother. (a možda drugi bendovi i ranije)

    Isto tako Sickmanno je spomenuo tehničku zahtjevnost pjesama, to nikada nije i nikada neće biti element po kojem će se vrednovat glazba, jer bi po tome onaj Angelo Di Batio bio valjda najcjenjiji umjetnik na svijetu zato što može odsvirati sto nota u minuti.

    Kritika je možda subjektivna, istina, ali je stvar u tome da kritika procjenjuje nove elemente u glazbi. Ako će jedan bend izdati slične albume na isti kalup sljedećih deset godina, nakon što su s prvim uveli neke inovacije, kasnije albume će kritika pokopati iako će možda fanovi voliti i nove izdane pjesme. Zato bendovi moraju imati muda na svakom albumu mjenjati i uvoditi nešto novo kako bi stvarno bili proglašeni najvećima.

    Metallica je napravila neke dobre stvari, daleko od toga, ali jednostavno nisu pokrenuli cijeli žanr i lavinu bendova koji će ih imitirati.

  21. #21
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    Neven R,

    Hoces reci da su Beatlesi izumili neki zanr? Koji je to zanr? Tj kakve su oni temelje postavili...? Koliko ja vidim nikakve. To je ko da kazes da je Elvis izmislio Rock, a svi znamo da nije vec ga je masovno popularizirao...ista stvar je i sa Beatlesima...s tim da su oni cak imali i neke elemente popa

    Takoder ja nisam nigdje rekao da se vrijednovanje glazbe odnosi na tehnicku zajtjevnost pjesama...daleko od toga...da je bitno sto vise shredat, solirat itd, gdje bi bili danas Beatlesi >_<..

    I fora je u tome sto Floyd nije Metal grupa, a ja sam rekao spajanje metala i sinfoniskog orkestra...
    Iskreno neznam da li je to itko prije njih napravio i iskreno mi nije vazno, jer sumljam da je moglo biti genijalnije od ovoga...

  22. #22
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Robert Christgau

    Pa Beatlesi su praktički započeli psihodelični rock uz još par bendova, na to sam mislio. Nitko nije sam izmislio pojedini žanr, zato sam i napisao praktičkiSjer su prvi koji su ga masovno popularizirali.

    Takoder ja nisam nigdje rekao da se vrijednovanje glazbe odnosi na tehnicku zajtjevnost pjesama...daleko od toga...da je bitno sto vise shredat, solirat itd, gdje bi bili danas Beatlesi >_<..
    Ok, ja sam tako shvatio to što si napisao, al se slažemo zapravo.

  23. #23
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: Robert Christgau

    Da naravno, da si procitao moje postove u ovoj temi vidio bi da imam siroki glazbeni ukus...da se razumijemo ja postujem beatlese, daleko od toga da ne, ali uletjet sa stavom da je svaki random album bolji od svega sta je metallica napravila je apsurdno...i u najmanju ruku tuzno...

  24. #24
    Administrator My way or the highway W1k1n6's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    45,8/16 stupnjeva
    Postova
    7.146

    Re: Robert Christgau

    Ovu se pjesmu vrlo rijetko spominje u vezi Beatlesa, poznatija je u obradama drugih bandova, a i sami Beatlesi se nisu voljeli hvaliti njome. Naime, Charles Manson i njegova "obitelj", izvršili su čuveni pokolj La Bianca-Tate, između ostaloga ubivši i rasporivši trudnu ženu Romana Polanskog, glumicu Sharon Tate, tvrdeći kako su bili neposredno inspirirani pjesmom Helter Skelter, koju je Manson uzeo kao muzu stvaranja vlastite vizije svetog rasnog rata. Čitavo mjesto zločina bilo je išarano krvavim natpisima Helter Skelter, što je valjda prvi oblik negativne reklame u povijesti rocka, moralna Amerika je brže bolje proglasila rock sotonskom glazbom, dakle svi su preduvjeti stvoreni za dolazak Heavy Metala

    OM9KRpEkGfY
    Pratite nas na Facebooku i Twitteru!

  25. #25
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    140

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao W1k1n6
    SČitavo mjesto zločina bilo je išarano krvavim natpisima Helter Skelter, što je valjda prvi oblik negativne reklame u povijesti rocka...
    ... i totalni fashion no-noSu uređenju interijera.
    I love to go to the park and watch children jumping up and down... They don't know I'm firing blanks.

  26. #26
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914

    Re: Robert Christgau

    Ak misliš na interijere kao što su u ovomSfilmu, grdo se varaš.

  27. #27
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    140

    Re: Robert Christgau

    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    Ak misliš na interijere kao što su u ovomSfilmu, grdo se varaš.
    A gle, nije da baš pratim te moderne filmove. Trudim se koliko mogu. Držim se savjeta fashion gurua iz Red Carpeta.
    I love to go to the park and watch children jumping up and down... They don't know I'm firing blanks.

  28. #28
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.452

    Re: Robert Christgau


  29. #29
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Jun 2006
    Postova
    7.160

    Re: Robert Christgau

    Ma taj čovjek nema pojma o glazbi, tek sam sad primjetio da je svim albumima Black Sabbatha koje je recenzirao dao ocijenu C-, i jednom ˝čak˝ C, što je čisti apsurd. Ako već po njegovom mišljenju ta izdanja nemogu dobit bolju ocjenu zbog glazbenog sadržaja, onda bar mogu zbog nevjerojatnog utjecaja na daljni razvoj glazbe, pogotovo Heavy Metala.

  30. #30
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    in coffin...
    Postova
    1.859

    Re: Robert Christgau

    ne podnosim baš metal ... ne mogu podnit deranje.. volim rock zbog poruka što šalje..
    za mene je najbolji alternativni rock

    And with each drop of blood we bleed because of this
    http://www.last.fm/user/Bookworm300491

Slične teme

  1. Robert Ludlum's The Bourne Conspiracy
    By Peyo in forum Igraće konzole i igre za njih
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 04-08-2008, 11:52

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •