Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 40

Tema: Manjak originalnosti...

  1. #1
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287

    Manjak originalnosti...

    Elem, ovako...
    Mene zanima da li mislite (kao i ja), da su igre nekada bile vise originalnije?

    Ako se slazete sa mnom, mogli bi dat i ime igre,koja vas se je bila dojmila kao najoriginalnija i zasto...

    Evo,meni je to bila Quarantine iz '94/'95...prica,setting,spajanje zanrova,te citav grad za vozit su bili presudni u mojoj odluci...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    naravno da igre više nisu nimalo originalne, al ima iznimaka
    hl2, mack ecko...
    ne znam koja novija
    hm... kotor serijal
    ne znam spada li deus ex u novije budući da je 6 godina star
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  3. #3
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Slavonic Kingdom
    Postova
    4.336
    Da, danas je sve više futurističkih tycoon igara koje su smještene negdje oko 2010 - 20030 u kojima upravljate ostacima Zemlje , sve je više igara tipa Ogame , nema više originalnih pucačina ni strategija... Dobre vijesti stižu iz industrija avanturističkih igara, te bi ove godine i početkom 2007. trebalo izaći nekoliko avantura.
    *bcb crew*

    "You can't hide from your past. You'll end up running in circles."

  4. #4
    Kome se svidjaju igre iz 94/95 neka igra igre iz 94/95 i uziva u njihovoj originalnosti


  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Kome se svidjaju igre iz 94/95 neka igra igre iz 94/95 i uziva u njihovoj originalnosti

  6. #6
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao dugi
    Kome se svidjaju igre iz 94/95 neka igra igre iz 94/95 i uziva u njihovoj originalnosti
    Pa da očito da je nekome dovoljno da im davaju samo više krvi, i ljepše grafičke efekte

  7. #7
    Neven <R> da ti nisi kompic od zoran123456


  8. #8
    naravno da su danas igre manje originalne od starijih,ali to je iz tog razloga sto se gaming industrija razvila i postala velika sila s puno kapitala,dok do prije oko 13 godina bolel je vas qurac za lovu pa ste mogli eksperimentirati.danas jednostavno developeri ne zele riskirati

  9. #9
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    ^ Eto ti odgovora. Igre vec skoro izgledaju ko' filmovi i koriste render metode koji su se do nedavno upotrebljavali samo u alatima poput 3DMax-a, a AI NPC-eva se nije pomaknuo vec godinama, cast rijetkim iznimkama (ne, ne mislim na FarCry niti na F.E.A.R. ).
    there is no god to punish us

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Psyhonauts, najorginalnija igra koju sam ja ikad igra
    Well, as long as it's interesting.

  11. #11
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Manjak originalnosti...

    = Citat = Izvorno postao Gothmog
    Elem, ovako...
    Mene zanima da li mislite (kao i ja), da su igre nekada bile vise originalnije?

    Ako se slazete sa mnom, mogli bi dat i ime igre,koja vas se je bila dojmila kao najoriginalnija i zasto...

    Evo,meni je to bila Quarantine iz '94/'95...prica,setting,spajanje zanrova,te citav grad za vozit su bili presudni u mojoj odluci...
    wolf 3d - stvoren novi zanr, zanimljivosta u igri su ubacene okultne stvari kojima su se nacisti bavili a jako malo se o njima prica kroz povijest te su okrenute prema tome da su nacisti uspjeli u "prizivanju demona i povratka mrtvih natrag u zivot".

    Blood - u igre ste i krvnik i niste to. vrijeme je d anaprave i neki dobar film na temelju te igre. al stvarno mora bit dobro a ne nest akcijskog elementa kao glupi resident evil 1 i 2 filmovi.

    Quake - napokon da se vise ne bore kibernetička bića i ljudi na zemlji i da su svemu krivi ljudi. malo inovativnosti uljepsalo je svijet. zivio quake.

    Resident Evil - prosirenje Romerovih prica i filmova o zombijima. Dobar uvod sve savrseno, zivio Romero i Capcom koji je vjerno uspio obradit njegove filmske price i nadogradit ih svojim detaljima.

    i naravno...zivio Black metal koji je isto originalan, bez obzira sto je to smjer glazbe

  12. #12
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao KingMortal
    naravno da igre više nisu nimalo originalne, al ima iznimaka
    hl2, mack ecko...
    ne znam koja novija
    hm... kotor serijal
    ne znam spada li deus ex u novije budući da je 6 godina star
    pa hl2 ok jest origigi...

    kotor bas i nije posto je prica tipa aka film, tojest uzeto je vec od neceg postojeceg, znaci kotor nema teorije da bude originalan cim se sve crpi iz filma i slicnog. recimo likovi, dio price i slicno.

    deus ex

    svi naslovi koji su napravljeni samo iz maste, niceg drugog vec ciste maste su origigi. ono sto se radi na temelju romana, filmova i slicnog nije origigi vec samo prosirenje na nove tehnološke grane u nekom drugom obliku.
    nist posebno.

  13. #13
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054
    meni je najorginalnija igra red alert

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Teško da nastavak (duhovni ) neke igre može biti originalan
    Prije bi onda bio Dune 2, prvi RTS...

  15. #15
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Manjak originalnosti...

    = Citat = Izvorno postao Gothmog
    Elem, ovako...
    Mene zanima da li mislite (kao i ja), da su igre nekada bile vise originalnije?

    Ako se slazete sa mnom, mogli bi dat i ime igre,koja vas se je bila dojmila kao najoriginalnija i zasto...

    Evo,meni je to bila Quarantine iz '94/'95...prica,setting,spajanje zanrova,te citav grad za vozit su bili presudni u mojoj odluci...
    slažem se s tobom ali nemam neku posebnu igru. Cijeloukupna originalnost je po meni pala, ne u jednoj nego u svim igrama.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #16
    Senior Member No Mercy Frky's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pored sastrane iza naprijed!
    Postova
    5.211

    Re: Manjak originalnosti...

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    Blood - u igre ste i krvnik i niste to. vrijeme je d anaprave i neki dobar film na temelju te igre. al stvarno mora bit dobro a ne nest akcijskog elementa kao glupi resident evil 1 i 2 filmovi.
    Pa izasa je film ! Smece neko al' jbga ko je ocekiva dobar film od Uwe Boll-a ?

  17. #17
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    pa naravno da su bile tada originalne kada su bile prve aj ti danas nešto originalno smisli kada su sve teme već iskorištene
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    1.102
    NEVERHOODSJENAAAJORGINAJNIJANIGRAOD SVIJU

  19. #19
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Meni je najorginalnija igra koju sam ikad igrao nova igra, izaslaprosle godine, Psychonauts se zove, igra je stvarno orginalna i zabavna, predobra, bila je recenzija u PCPlay-u
    Well, as long as it's interesting.

  20. #20
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Pleternica/Požega
    Postova
    4.698
    deus ex, system shock , h-l, elder scrolls

    Added: 2 months 13 days 21 hours 21 mins ago
    Updated: 37 years 8 months 17 days 19 hours 31 mins ago - može

  21. #21
    Senior Member Master Blaster hacker's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.054
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Meni je najorginalnija igra koju sam ikad igrao nova igra, izaslaprosle godine, Psychonauts se zove, igra je stvarno orginalna i zabavna, predobra, bila je recenzija u PCPlay-u
    znam tu igru to je nekakva arkada ili slicno

  22. #22
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    = Citat = Izvorno postao hacker
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Meni je najorginalnija igra koju sam ikad igrao nova igra, izaslaprosle godine, Psychonauts se zove, igra je stvarno orginalna i zabavna, predobra, bila je recenzija u PCPlay-u
    znam tu igru to je nekakva arkada ili slicno
    Sda izgleda djecije, ali kad se malo uvuces shvatis kako je dobra
    Well, as long as it's interesting.

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    Ajd,vidim da ima nesto istomisljenika,nisam ni ocekivao da ce se svi slagati sa mnom...isto tako,vidim da su neki nasli originalnosti u novijim igrama, na koje sam u potpunosti zaboravio ...netko je i rekao da su se sve teme istrosile,tu se djelomicno slazem,jer vjerujem da jos uvijek postoji neka gljiva,koja moze napravit nesto originalno...ima osoba koje placaju za to, vjerovao ili ne...

    Sa hanzaplastom (hehe,kakav nick) se u potpunosti slazem , i vjerujem da je to u biti, najveci razlog zbog manjka originalnosti u igrama...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  24. #24
    E pa meni je najoriginalniji Half-Life ( jedinica, da )
    U vrijeme kad se pojavio, nije bilo ništa slično tome...čak i danas mi je igra prejebena..

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    Project Snowblind je dobar
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  26. #26
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    EA od Maxisa i Wrighta očekuje milijunske zarade, a on se zabavlja i radi Spore. I šta će svi dobiti. Wright će dobiti nove pohvale jer se jedini usudi eksperimentirati, EA će dobiti novi multimilijunski naslov, a igrači će dobiti kvalitetnu i orginalnu igru. Ima orginalnosti, ali jednostavnije je reciklirati ideje znajući da to ljudi naveliko puše.

  27. #27
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao unknown
    pa naravno da su bile tada originalne kada su bile prve aj ti danas nešto originalno smisli kada su sve teme već iskorištene
    recimo ona avantura Metronome il kak se vec zove, citah u pc playu (sad bila recenzija ili najava ne sjecam se).

    itekako inovativno i zanimljivo.
    morat ce se isprobat

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind Gothmog's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Dorthonion
    Postova
    2.287
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao unknown
    pa naravno da su bile tada originalne kada su bile prve aj ti danas nešto originalno smisli kada su sve teme već iskorištene
    recimo ona avantura Metronome il kak se vec zove, citah u pc playu (sad bila recenzija ili najava ne sjecam se).

    itekako inovativno i zanimljivo.
    morat ce se isprobat
    cek,cek...jel to ona,gdje se sve igra pomocu zvukova? Da, to bi vrijedilo isprobat...

    M5A97 R2.0//FX6300@3,8GHz//CM Hyper 212 Evo//Kingmax 8GB RAM//F3 1TB//ATI ASUS R9 280 3GB DDR5//Chieftec 550W//Thermaltake Soprano//Dell U2312HM 23"//Logitech G11//Razer Diamondback

  29. #29
    Senior Member Respawned sorcerer Fencing_LORD's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Negdje između planeta zemlje, Tamriela i Međuzemlja
    Postova
    1.488
    Pa, ne znam. Možda Morrowind, Sid Meier's Pirates, KOTOR(iako je to , na neki način, SW kopija Neverwinter Nightsa)NWN(jako,jako,jako dobra igra) i naravno, Black & White[originalniju igru(od onih koje sam igro) nisam vidio].
    Metal Up Your Ass \m/

  30. #30
    Senior Member Lord of The Fleas L3VI4TH's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    416
    Mislim da su prve igre bile originalnije od nekih danas iz razloga sto su imali toliko ne iskoristenih prica,dok je danas vecina videna.

    Drugo,to su bile prve igre i uopce nam nije bila bitna grafika i nismo toliko gnjavili oko pojedinosti,no mislim da se danas radi puno glupih igrica kao i puno glupih filmova koji se stvaraju na brzinu...
    "Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove." Albert Einstein

Slične teme

  1. Manjak mašte današnjih developera
    By Delirium in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 07-08-2012, 22:39
  2. Manjak stila i inovativnosti
    By Babitz in forum Pljuvačnica
    Odgovora: 60
    Posljednji post: 02-03-2009, 20:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •