Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 74

Tema: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

  1. #31
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao FioPro
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao FioPro
    A kolko je taj WD ? Da čujemo brojke...
    http://www.nabava.net

    al potrudio sam se za tebe

    http://www.nabava.net/trazilica.php?q=w ... tra%C5%BEi

    znaci od 900-1100kn
    Ne to, nego kažeš da je brz... HD Tune... Kolki rezultati... ?
    Njam, kavijar
    http://www.mikhailtech.com/content/view/226/65/1/2/

    http://techreport.com/articles.x/12673/7

    upisi u google wd 750GB SE16 review pa prozuji jos.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  2. #32
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855


    Kao što rekoh u svom prvom postu u ovoj temi,disk iz mog potpisa je bolji izbor i od tog novog WD (ako se koristi kao sistemski disk).Uzmite u obzir da je kod mene test izvršen na sata 1 sučelju te bi na sata 2 sučelju rezultati bili i dosta bolji.Dok ovaj WD ima prosječno vrijeme u HD-u 77 ovaj moj ima 80 i to na sata 1.
    Radi se o Seagate 410 as disku.

  3. #33
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao bezimeni


    Kao što rekoh u svom prvom postu u ovoj temi,disk iz mog potpisa je bolji izbor i od tog novog WD (ako se koristi kao sistemski disk).Uzmite u obzir da je kod mene test izvršen na sata 1 sučelju te bi na sata 2 sučelju rezultati bili i dosta bolji.Dok ovaj WD ima prosječno vrijeme u HD-u 77 ovaj moj ima 80 i to na sata 1.
    Radi se o Seagate 410 as disku.
    A jel ima preko 500GB? To je jedan test, ovaj WD je u svim testovima u top 5
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  4. #34
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    Za sistemski disk je dovoljno i 20 gb a ne 500 ( uostalom nisu ni u istoj cijenovnoj kategoriji jer ovaj disk košta 420 kn.).Pričamo o sistemskom disku koji bi Gwin koristio.Ostale testove možda i provrtim kada nađem vremena a siguran sam da je i u njima brži .

  5. #35
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2006
    Postova
    557
    To su sitnice, s kojima se bespotrebno zamarate.

    Naravno pričam o tim ''sistemskim'' diskovima...

  6. #36
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Za sistemski disk je dovoljno i 20 gb a ne 500 ( uostalom nisu ni u istoj cijenovnoj kategoriji jer ovaj disk košta 420 kn.).Pričamo o sistemskom disku koji bi Gwin koristio.Ostale testove možda i provrtim kada nađem vremena a siguran sam da je i u njima brži .
    I znaci primjetis u svojem radu razliku izmedu tog diska i nekog obicnog diska sa 7200 okretaja i 16mb cache?
    Smijem znati u cemu to primjetis razliku? Mislim pricate tu o nekim jebenim sistemskim diskovima, a nikada niste imali niti jedan disk brzi od 7200 okretaja. Imao sam srecu raditi na diskovima od 15000 okretaja i razlike su u normalnim aplikacijama toliko minimalne da je to nevjerojatno, a da ne govorim da 99% korisnika ovog foruma koristi komp za firefox i igranje.

    Kad cete imati mogucnost iskoristiti te brze diskove onda mi se slobodno javite. Iako ovaj moj komp nekom prosjecnom korisniku je ultra brzi, meni je prespor. Vise ne radim na njemu lezerno i za to su jednim dijelom i diskovi krivi.

    A o ovome da je brzi u ostalim testovima ne vjerujem dok me u suprotno ne uvjeris. Ovaj WD je jedan od najbrzih diskova trenutno na trzistu. Super je brz, a velikog kapaciteta i ne preskup.

    Svi na ovom forumu nesto govore, a nitko niti jedan dokaz nema. Ja sam dal dokaz da je u top 5 diskova bil po testovima.

    Btw. imate jedan test koji sami mozete napraviti. Otvorite 10 raw fotografija rapidno u irfan view da vidite kolko vam je disk stvarno brz. To su fileovi od 10MB i vidi se velika razlika izmedu brzina diskova
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  7. #37
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    Pitaš me za razlike,da primjetim ih.
    1.Tišina,potpuna,disk je nečujan,doslovno.
    2.Vrlo,vlo brzo dizanje sistema i brzo paljenje programa.
    3. Pišem iz vlastitih iskustva a ne nešto što sam pročitao.

  8. #38
    Senior Member Respawned sorcerer NiX4's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    U borbi protiv horda zla
    Postova
    1.426
    silent we fall

  9. #39
    nemoj se previse pouzdat u tomshardware... njima ko "malo" bolje plati, znaju dodat bodove, tako da...

  10. #40
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao NiX4
    http://www23.tomshardware.com/storage.html?modelx=33&model1=117&model2=136&chart =41
    Nixa ti si isto malcice ha? NAPISAO SAM 750GB SE16
    Jedino on ima vertikalno zapisivanje!!!!! I koristi 3 nove tehnologije koje drugi diskovi nemaju. Brzo zapisivanje, protiv grebanja i jos nesto. I nemojte krive stvari pisati jer mi odete odmah na vrh kurca. Onda ja ispadnem debil.

    Btw. u BUGu vam je bilo lijepo testiranje sa prosjecnim brzinama i svim ostalim diskova iznad 400GB pa si pogledajte koji disk je uzeo pobjedu. Nije jedino bio Samsung Spinpoint F1 1TB, ali on je daleko najbrzi disk, ali i kosta.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  11. #41
    Senior Member Respawned sorcerer NiX4's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    U borbi protiv horda zla
    Postova
    1.426
    ne ja sam samo dao testove

    nisam ja nikome niš rekao.
    silent we fall

  12. #42
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao NiX4
    ne ja sam samo dao testove

    nisam ja nikome niš rekao.
    Ali zacrvenjeni su krivi diskovi.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  13. #43
    Senior Member Respawned sorcerer NiX4's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    U borbi protiv horda zla
    Postova
    1.426
    Pa to su po defaultu

    ili ne?

    neš sam ja sejbao onda.
    silent we fall

  14. #44
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Nova Squadron Space
    Postova
    651
    = Citat = Izvorno postao Razer
    Maxtor je smeće..
    Jos jedna provala
    Nemoj se ljutit ali je

    I ako smijem pitat, sto nitko ne spominje Samsung? Ipak su jedni od najboljih
    D6C | D2A on 2B-Solex inside | Red Devil

    AMD Phenom 9550 B3 2.2ghz Quad (X4) + AC Freezer 64PRO | ASRock K10N780SLIX3-WiFi | 1x 2GB DDR2 KingMax Mars 800mhz | Samsung F3 1tb | Gainward 8800GT GS 512mb | OCZ StealthXstream v2.2 600W | Samsung P2350 |

  15. #45
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Ja sam gore spomenuo Samsung Spinpoint F1 TB podataka. Najbolji disk trenutno, ali i jedan od najskupljih.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  16. #46
    Guest
    = Citat = Izvorno postao kripton32000
    = Citat = Izvorno postao Razer
    Maxtor je smeće..
    Jos jedna provala
    Nemoj se ljutit ali je

    I ako smijem pitat, sto nitko ne spominje Samsung? Ipak su jedni od najboljih
    Nije provala.S obzirom na trenutno stanje to je živa istina.

  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    1.064
    sta ce vam svima superbrzi diskovi a nemozete zamjetit tako sitne promjene... mislim da je zasad vaznije uzimat vise kapaciteta nego brzine... mislim korisnije bude...

  18. #48
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Slayer
    sta ce vam svima superbrzi diskovi a nemozete zamjetit tako sitne promjene... mislim da je zasad vaznije uzimat vise kapaciteta nego brzine... mislim korisnije bude...
    Pa to ja cijelo vrijeme govorim. Polovica ovdje ljudi nemoze iskoristiti tog WD ili Seagate pa niti 60%
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  19. #49
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594
    = Citat = Izvorno postao NITROS
    = Citat = Izvorno postao Slayer
    sta ce vam svima superbrzi diskovi a nemozete zamjetit tako sitne promjene... mislim da je zasad vaznije uzimat vise kapaciteta nego brzine... mislim korisnije bude...
    Pa to ja cijelo vrijeme govorim. Polovica
    ovdje ljudi nemoze iskoristiti tog WD ili Seagate pa niti 60%
    koristim wd 250gb već dosta i popunjeno niti 60gb tako da ....
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  20. #50
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Aug 2006
    Postova
    557
    = Citat = Izvorno postao kripton32000
    Jos jedna provala
    Nemoj se ljutit ali je

    I ako smijem pitat, sto nitko ne spominje Samsung? Ipak su jedni od najboljih
    _Jos_ jedna? Koliko ih je bilo s moje strane?

    Kakva provala čovječe, to je činjenica.

    @borlic5 - procitaj malo bolje : )

    Po pitanju iskoristavanja brzine samog diska (aka ''minorne'' razlike izmedju brzine nekih diskova), a ne po pitanju prostora. Prostor je lako popuniti, nikad bio problem : )

  21. #51
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    Imam 360GB trenutno i stalno cistim jer nemam kuda s podacima, a brzina mi fali kod photoshopa stalno, tak da borlic ono tvoje mi nista ne dokazuje. Tvoj disk je kvalitetan, al jebiga kad imas flat onda ti je premalo toliko prostora.

    Nije da se preseravam, ali smatram se jednim od rijetkih korisnika na ovome forumu koji iskoristava puni potencijal svojeg kompa, tak da mogu i slobodno govoriti o brzini diskova i slicno.
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  22. #52
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re:

    @NITORS

    Nitros dude, skuliraj se...i pazi na pravila foruma, a jedno od pravila je bez prostacenja...

    @GWIN...

    zasto pobogu 2x3870? Jos uvijek smo u dobi kad je SLI neizrazen dovoljno da bi bio iskoristen kako treba...Govoris o igranju ponekad, ok onda bolje uzmi jednu 8800GT(S), pa kasnije ak se sitaucija promijeni piknes jos jednu...makar bi ja najiskrenije pricekao novu seriju...jerbo ova 3870 je stara vec koliko? 5mjeseci <_<

    Sto se HDD tice, nikako ti nesavijetujem uzimanje Raptora...ak vec moras onda uzima onaj od 36GB...jer stvarno ti netreba veci sistemski disk...brijem, a i vrijeme Raptor=nedodirljivi hard u brzini je onak proslo skroz...

    I da..Intel je puno bolji izbor...

    Od ovog svega sta si napisao najvise mi se svida napajanje i kuciste...


    @kripton32000

    Eh da i Maxtor suxxa big time, nhf dude...

  23. #53
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Nova Squadron Space
    Postova
    651

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    A sad, znam jedno 10tak ljudi koji ga imaju i radi im sasvim dobro. I ja sam imao jednog pa mi drpili Ako bas tako gledate onda ni nema prevelike razlike od npr. Maxtora 250giga S2 i Seagate S2 250giga (prevelike razlike to sve ostalo je nezamjetno osim mozda glasnoca)
    Jerbo sve ima 8800GT 512 vec za oko 1300kn, sad ima da nastavi bity best buy jos dugo
    ispred 9600gt i 3870 a opet gtska od 512 je preskupa za nikakve jace performanse jbg.
    Ali sto ti kaze crossfire je preluda stvar ili SLi. Ja bi naravno radje 2 u 1noj nego 2 u 2ije jbg.
    D6C | D2A on 2B-Solex inside | Red Devil

    AMD Phenom 9550 B3 2.2ghz Quad (X4) + AC Freezer 64PRO | ASRock K10N780SLIX3-WiFi | 1x 2GB DDR2 KingMax Mars 800mhz | Samsung F3 1tb | Gainward 8800GT GS 512mb | OCZ StealthXstream v2.2 600W | Samsung P2350 |

  24. #54
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    A ja znam jedno 10 hardova koji su rikli a da imaju natpis Maxtor na sebi...ovdje dok sam napisao da Maxtor suxxa, to sam napisao iz vlastitog iskustva, ali i citajuci po netu iskustva od drugih ljudi...Al opet glavna poanta mog posta je bila da Maxtor suxxa nasprem WD, Seagatea, Samsunga....sto je cinjenica...slozio se ti da ili ne...al ono uvijek me mozes razuvijeriti sa nekim testom, gdje pokazuje da je Maxtor dobar...

    Sto se tice kartica, koliko ja vidim Gwin ide na 22" monitor sto zahtijeva dobru karticu, sad koliko je spreman uloziti u graficku je pitanje. 8800GTS je skupa to stoji, al je po meni bolji izbor od 2x3870, pogotovo ako uzmes u obzir mogucnost kasnije nadogradnje, koja ce imati vise logike od stvaljanja 2x 3870x2...ono mogo bi se kladiti da jos ni drivera nema za to, a kamoli da igre podrzavaju 4 procesora <_<

  25. #55
    Senior Member Respawned sorcerer NiX4's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    U borbi protiv horda zla
    Postova
    1.426

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    Evo meni dva Maxtora se vrte u kompu već 3 godine i sve radi u najboljem redu.

    Sve zavisi.
    silent we fall

  26. #56
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    Imao nekoliko Maxtora.Nikada problema jedino kaj su "malo" preglasni.Sasvim ok diskovi a jedno vrijeme su bili i narazvikaniji diskovi i broj 1 po popularnosti.

  27. #57
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Imao nekoliko Maxtora.Nikada problema jedino kaj su "malo" preglasni.Sasvim ok diskovi a jedno vrijeme su bili i narazvikaniji diskovi i broj 1 po popularnosti.
    nadam se da si ovaj statisticki podatak negdje procitao, a ne bubno...ja se sjecam da je nekad WD rulao i to na veliko...

    takoder ja govorim za sad da sad hardovi suxxaju, sad znaci unutar 2 godine...

  28. #58
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    = Citat = Izvorno postao Sickmanno1
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Imao nekoliko Maxtora.Nikada problema jedino kaj su "malo" preglasni.Sasvim ok diskovi a jedno vrijeme su bili i narazvikaniji diskovi i broj 1 po popularnosti.
    nadam se da si ovaj statisticki podatak negdje procitao, a ne bubno...ja se sjecam da je nekad WD rulao i to na veliko...

    takoder ja govorim za sad da sad hardovi suxxaju, sad znaci unutar 2 godine...
    pričam o vremenu do prije 6-7 godina kada je 20 gb-ajtni maxtor bio pojam...tak da nisam nikaj pročitao ili bubnuo nego osobno svjedočio...

  29. #59
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    ok, nismo se razumjeli...ja cu samo reci da je nekad i 3dfx bio pojam...mislim da kuzis na sta ciljam

  30. #60
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855

    Re: ej gljive.. ajd da čujem mišljenje

    OK,ajde neka netko posta neke statističke podatke gdje je vidljiva pouzdamost tj učestalost rikavanja neke određene firme u svijetu hardova.Ovo rekla kazala su samo naklapanja.

Slične teme

  1. SE X8 mišljenje
    By Zeryx in forum Mobilno
    Odgovora: 12
    Posljednji post: 24-11-2011, 23:59
  2. Vaše mišljenje o...
    By K4ciga in forum Konfiguracije
    Odgovora: 34
    Posljednji post: 23-05-2010, 23:27
  3. mišljenje?
    By raven5 in forum Konfiguracije
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 21-01-2010, 23:20
  4. Vaše mišljenje o mac-u?
    By D4MB4 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 25-02-2008, 14:12
  5. mišljenje o konfi
    By eggzy in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 12-01-2008, 20:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •