Mogu vam reći da ste došli na pravo mjesto! Ovo je mjesto gdje svi novaci mogu saznati više o razvoju samih igara. Vjerojatno ste mladi, osjećate se nabrijano i želite raditi igre. Od samog početka, bit ću iskren... Svijet razvoja igara je veoma okrutan i kompliciran... Ali nije nemoguće! Veoma je moguće, ako imate volje i spremni ste na nova znanja... Sa ovom malom temom nadam se da ću vam poslužiti kao vjetar u leđa. Kao prvo, ja vam iskreno preporučam da se NE zatupljujete sa različitim game makerima i glupostima koji vam žele izvući pare iz džepa bez da vas nauče bilo čemu. Preporučam da se uhvatite programiranja. I to ne bilo kakvog programiranja. Vaš je izbor danas... Želite li raditi u okrilju C++a ili C#a? Ja ću vam pomoći tako što ću vam ponuditi dvije priče.

Visual C++ & DarkGDK

C++ je jedan od najzastupljenijih jezika današnjice te je jezik izbora najjačih kompanija na današnjem gaming tržištu. Svojom performansama i nevjerojatnim mogućnostima koje pruža programeru, užitak je raditi u ovom programskom jeziku. The Game Creators i Microsoft su se udružili da vam ponude set biblioteka za kreiranje 2D i 3D grafike tako da ćete vrlo brzo doći do razvoja veoma zanimljivih igara.




Visual C# & XNA

Visual C# je jezik baziran na .NET frameworku, odličnom setu biblioteka razvijenih od strane Microsofta koji je dobio još bolji framework za izradu iigara, radi se o XNA (X No Acronym) koji će vam omogućiti razvoj igara i za PC ali i za XBOX 360. Definitivno vrijedi probati. Samo moram malo napomenuti da je XNA kompliciraniji za početnike ali ipak... Isplati se truda.



To je to za početak, ja sam se malo počeo baviti DarkGDKom čisto iz znatiželje, mogao bih u skoroj budućnosti možda i mali tutorial napisati.

Da biste došli do više informacija i gdje skinuti sve potrebno:

OVDJE KLIK!

Možda će nekima ovo zvučati veoma neugodno i okrutno od mene, ali ako ne znate engleski, nemojte ni pokušavati dok ne naučite... Hvala na pažnji!