Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Full Screen na 1200 FPS-a!

  1. #1
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Full Screen na 1200 FPS-a!

    Ovaj problem do sada nisam imao, i rušit' ću Winse, ali me sve jedno zanima gdje je problem i kako ga riješiti.

    Info....
    Monitor mi je 1280×1024 rezolucije. Grafa mi je tunirana od strane RivaTuner-a:
    GPU Clock 374 MHz (original: 250 MHz, overclock: 50%)
    Memory Clock 293 MHz (original: 200 MHz, overclock: 47%)
    OK, maximalno je tunirana, ali je i fino tunirana u suradnji s Omega driverima koje koristim za grafu, tako da nema b'u'g-ova zbog velikog tuniranja.
    Usput, fino sam OverClockirao i CPU, pa Everest kaže ovako:
    CPU FSB 200.86 MHz (original: 166 MHz, overclock: 21%)
    I RAM-a imam 3 GB-a.

    Problem....
    Dakle, jednostavno je, kada je nešto na fullscreen-u, neka igra (aplikacija), FPS-i skoče na 1200, a ne znam kako ih smanjiti.
    Ako mi je fullscreen rezolucije 640×480 ona je 600 FPS-a, a kada je 1280×1024, onda je 1200 FPS-a. Znači, granice FPS-a su od 600 do 1200.
    Kada nije fullscreen, već window, onda je sve OK.
    I to mi je problem u ne zahtjevnim igrama, gdje je manje 3D modela, efekata, ili ako je 2D igra (također ne zahtjevna). Tj. malo zahtjevnije igre rade OK.
    Možda sam nešto debelo zeznuo dok sam brijao na Dark Messiah i Crysis, ali ne znam vratiti na normalno. Tada mi je bilo bitno namjestiti DM na full kvalitetu bez štekanja i trzanja, pa došao i Crysis, pa ja dokusurio....
    Također, programi za modeliranje i animiranje (3D) rade sasvim OK.

    Pokušao, nije pomoglo....
    DirectX - sve verzije isprobao, sa svakom isto. Podešenja DX-a prostudirao, koristio DX Ripper, ništa, ništa, ništa. I dalje test DX-a 7, 8 i 9 na fullscreen (kocka koja se vrti) je na tisućama FPS-a.
    RivaTuner - Podešenja, reinstall, ništa ne reagira, opet sve isto, ali moram priznati otkad mi se ovo desilo, grafičku mogu još više tunirati. Prije sam je mogao tunirati do max 45%, a sada znatno preko granice od grafičke, ali se bojim.
    Omega - Jedino driveri reagiraju na poboljšanje tako da i DX-evi, kocka koja se vrti, vrti se sasvim OK. Njezin reinstall i refresh nije pomogao.
    Odclockiranje CPU-a - Sve na default, i opet sve isto.
    Infekcije - Nema ih po ovom pitanju.
    Isključivanje svih procesa - Od Windows-a sam skoro napravio safe mod, opet ništa.
    Čišćenje - Sve moguće, opet ništa.

    Mogu vratiti na normalu, ali uzalud....
    Omegu podesim na Anti-Alisang (bilo koliko), uključim Anisotropic Filter,Texture Preference i Mipmap Detail Level bacim na High Quality, i Wait for Vertical Sync na Always On, i radi normalno, ali u zahtjevnim igrama (aplikacijama) FPS znatno padne.

    +1 problem....
    Ako mi grafika skoči na 1200 FPS-a, znači da joj memorija radi savršeno brzo (ako radni takt radi tako brzo). Stvar je u tome što svaki video koji je u formatu MP(E)G 4, kada ga pokrenem, starta normalno i počinje sve više i više štekati, ali nikada ne zablokira, a zvuk ide normalno. U svim playerima isto. Također, u svim igrama koje za animaciju koriste MP(E)G 4 video.
    Ako gledam neki takav video i kada on počne štekati, pauziram na par sekundi, pustim ga opet da nastavi, onda opet ide normalno, sve dok ne počne opet štekati.
    Zamislite kako je kada gledate 10 sekundi, pa 5 sekundi pauzirate, pa 10 sekundi gledate, pa opet 5 sekundi pauzirate i tako stalno, ako želim bez da mi šteka. S time da u igrama nema pauziranja scena.
    Također nije ništa pomoglo od onoga što sam već naveo, pa ni svakakve kerefeke s Codecima.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  2. #2
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    In her arms...
    Postova
    132
    ne piše koji komp imaš ni ništ :S

    i kakvih je***** 1200fps-a :S

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283
    1. Čitaj malo preciznije.
    2. Upravo to! Kaže da je 1200 FPS-a, a možda je 0.00001200 FPS-a, jer šta god da uradim, ode mi Bogu iza nogu. Nr, pritisnem tipku za naprijed i ode mi na kraj krajeva.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

Slične teme

  1. mobitel do 1200 kn
    By TeraBajt in forum Mobilno
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 02-10-2009, 21:14
  2. Printer do 1200 kn
    By KingTomy in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 16-10-2008, 18:34
  3. Screen Saver Program
    By Hellboy in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 12-07-2008, 21:49
  4. Screen Tearing u Portalu
    By Tsumetai Ryujin in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 10-01-2008, 19:07
  5. Screen - Plavo ispod ikona - aaaaaaaaa
    By tCROmentor in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 28-03-2007, 21:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •