Evo, da se javim sa svojom prvom uspješno programiranom igrom. Radio sam u C++u, i mogu reci da su gamemakeri propast game makinga. Istina, puno teze je bilo programirati ovu jednostavnu igru, ali zabava u izradi i znanje da imaš kompletnu moć nad svim je odlično. A sad da skrenem pozornost na igru.
Nik & Nak je text-based adventure. Nik i Nak su otvorili svoju kancelariju u Luti Townu. Nik i Nak nisu samo prijatelji, nego i braća blizanci. Više informacija o njima ima u uvodu igre.
Želim ovu igru raditi u epizodama. Znam šta će sada dobar dio reći, ali ne, ne pokušavam napraviti kopiju Sam & Maxa. Epizode želim raditi zato što želim u kraćem vremenu, 2-3 tjedna, mjesec dana, imati nekakve rezultate, a ne da radim na jednom projektu godinu dana i na kraju mi se meni ne sviđa. Ovako je projekt manji, lakše ga je usavršavati, a imam nekakve rezultate s čim ću ja biti zadovoljan.
Mogućnosti igre:
- Ima fullscreen koji se može paliti i gasiti
- Ima save/load sistem
- Ima 3 zagonetke
- Igra radi, nisam otkrio niti jedan bug (što ne znači da ga nema)
Krećem od epizode 0, jer želio sam provjeriti kako sve radi, a i ovo nema dovoljno sadržaja za epizodu 1. Epizoda 0 se zove "Šta je s tim vratima?". I da, igru pravim na hrvatskom.
Nadam se da će igra dati nekih 10-20 minuta zabave. Ja ne mogu procijeniti, jer sam ja sve pisao, pa znam što će se dogoditi i kako. Eto, nemam sto vise reći nego, igra je primitivna, ali je tek na početku. E da, da netko ne bi pomislio da je ovo virus, nije, je console based, ali nije virus.
Force naredbe se mogu samo negdje koristiti. Kada imate opciju upisa force naredbe su sljedeće:
99 - Exit
112 - Glavni Meni
Evo link:
http://www.rpg-zone.info/Uploads/Nik...pizoda%200.rar