Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 91

Tema: Nik & Nak

  1. #31
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Nisam mislio koristi pravi WoW, nego izmisliti MoM To onda nije fair use?

  2. #32
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Di pada snijeg?!
    Postova
    1.557
    evo prošao, nije loše...samo si trebao neki hint dati unutar igre o onom terminalu

  3. #33
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Nisam mislio koristi pravi WoW, nego izmisliti MoM To onda nije fair use?
    Kolega ne brini, sigurno te nece tuzit zbog te igrice... kao sto je Burek rekao nije konkurencija...

  4. #34
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Biti će još jedna epizoda izvan sezone. Operation Easteregg. Najvjerovatnije će biti gotova do Uskra. Onda se tek idem zezat na račun WoWa.

  5. #35
    Senior Member Lord of The Fleas Pippen47's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Imotski
    Postova
    362
    zmajskiduše namjeravas li objaviti source od ove ep.0? zanima me kojim si nacinom radio...

  6. #36
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Namjeravam, samo trenutno se mučim jer pokušavam se prebaciti sa Dev-C++a na Visual Studio C++ Express. U biti sam radio sve sa funkcijama, jer nisam htio još u klase i objekte.

  7. #37
    Senior Member Lord of The Fleas Pippen47's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Imotski
    Postova
    362
    aha, nego, zasto pobogu sa deva na express? po meni je dev bolji

    edit: eda, puno bi ti lakse bilo pomocu klasa i objekata... ako klase dovoljno svladas i razumijes, one programiranje uvelike olaksavaju...

  8. #38
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    A skinuo sam ga, preko 56k modema, što je trajalo dugo.....(računaj, (68*1024)/60/60). I ne radi mi cin.get() u Dev-C++u, tak da sam skoro izludio s onim Sleep(2000); naredbama.

    EDIT: Ja došao da bi postao svoj problem i na kraju zaboravio. Bravo ja.
    Code:
    1>------ Build started: Project: Nik i Nak, Configuration: Debug Win32 ------
    1>Compiling...
    1>Save_load_system.cpp
    1>Compiling manifest to resources...
    1>Linking...
    1>MainMenu.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "void __cdecl LoadGame(void)" (?LoadGame@@YAXXZ) referenced in function "void __cdecl MainMenu(void)" (?MainMenu@@YAXXZ)
    1>L_Radna_soba.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "void __cdecl SaveGame(void)" (?SaveGame@@YAXXZ) referenced in function "void __cdecl Radna_soba_default(void)" (?Radna_soba_default@@YAXXZ)
    1>G:\My Documents\My Projects\Games\C++\Visual C++ Express\Epizoda 0.5 - Izvan sezone\Debug\Nik i Nak.exe : fatal error LNK1120: 2 unresolved externals
    1>Build log was saved at "file://g:\My Documents\My Projects\Games\C++\Visual C++ Express\Epizoda 0.5 - Izvan sezone\Nik i Nak\Debug\BuildLog.htm"
    1>Nik i Nak - 3 error(s), 0 warning(s)
    ========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========
    Šta sad? Čini mi se da će Visual C++ Express brzo doživjeti Uninstall.

  9. #39
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Na izmaku živaca sam.


    Ja ću doslovce razbit monitor

    EDIT: Izgleda da sad radi normalno. Nadam se najboljem. Epizoda 0.5 ima cca. 1/4 gotovu.(801 linija koda, ako nekog zanima, a počelo me zezati kada sam otkrio da imam 666 linija koda Nisam praznovjeran, ali glupa slučajnost )

  10. #40
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Evo ga, gotova epizoda 0.5! Ako nađete bugova, prijavite ih da ih mogu na strijeljanje poslati
    http://www.rpg-zone.info/Uploads/Nik%20 ... nstall.rar

  11. #41
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    kad želim spavati na stolici, kaže da je spremljen save ali se ništa ne dogodi (kao npr. poruka da sam odspavao) .. to je bug ili je normalno ?

    edit : kad pitam prodavaća "kako posao", ne mogu nastaviti igru, stalno daje "press any key to continue", ali nakon što pritisnem ponovno "press any ..."

    edit2 : ista stvar i kad pitam koliko košta .. samo radi za prvo pitanje

    edit3 : hmm .. ovo ^^ se događa jako često .. i u restoranu
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  12. #42
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Za stolicu je normalno, jer nisam ništa drugo dodao, tj. poziva se samo SaveGame(). A za prodavača nisam znao,,, Zaboravio sam pozvati Trgovina_default() nakon svakog završenog razgovora. Svejedno nije važno, ali budem ispravio.

  13. #43
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Svejedno nije važno, ali budem ispravio.
    važno je, jer svako malo moram restartati igru kad započnem neki od tih razgovora
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  14. #44
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Ček, kod kojih sve razgovora se to događa?

  15. #45
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    kod svih kod kojih sam probao (u dučanu, restoranu) ..
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #46
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Code:
    S      case 2:
    
           cout << "Trgovac: Kosta 1 Euro\n";
    
           Sleep(500);
    
           cout << "Nak: Kupujem 10!\n";
    
           Sleep(500);
    
           cout << "Nik: Jel ti znas da mi nemamo novaca?\n";
    
           Sleep(500);
    
           cout << "Nak: A da, Nak. E, mislim Nik.\n";
    
           fgetc(stdin);
    
           break;
    
    
    
           case 3:
    
           cout << "Nak: Kako posao?\n";
    
           Sleep(500);
    
           cout << "Trgovac: Pa pogledaj! Prodajem pisanice na tone... samo nitko\n";
    
           cout << "         ne kupuje...\n";
    
           fgetc(stdin);
    
           break;
    Vidiš, tu sam napravio grešku kod razgovora. Nisam pozivao funkcije nanovo nakon završenog razgovora.

  17. #47
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Nik i Nak se najvjerovatnije sele na C#! Još probavam, ali pravim osnovni kostur, tako da je 99% šansa da ću ostati na C#u. I imam jedno pitanje, kako definirati macro u C#u? Do sada sam uvijek imao default switch opcije u macrou, tako da ne moram pisati uvijek 20 linija koda, nego jednostavno DEFAULT_SWITCH_OPTIONS napišem i to je to, a C# mi neda da napravim #define DEFAULT_SWITCH_OPTIONS case 91.....

  18. #48
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Nik & Nak

    Sorry na trostrukom postu, ali javljam da sam si otvorio developer (b)log. Tamo možete vidjeti promjene koje trenutno radim na enigneu.
    http://nikinak.blog.hr/

  19. #49
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279

    Re: Nik & Nak

    = Citat = Izvorno postao DragonSoul
    Sorry na trostrukom postu, ali javljam da sam si otvorio developer (b)log. Tamo možete vidjeti promjene koje trenutno radim na enigneu.
    http://nikinak.blog.hr/
    Nisam mogao vjerovati kad sam čitao sa one stranice koje si stavio u prijašnjem postu, jer ja upravo to radim na mojem novom nastavku koji je za sada u malom prekidu nažalost zbog škole. Sad moram nešto novo izmislit tak da nebude sve na istu foru. Arggg... Meni se čini da cijelo vrijemo isto razmišljamo i to mi je drago!!! Pozdrav i sretno

  20. #50
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Nik & Nak

    Hehe, šta da ti kažem, budi sretan što tražiš nešto novo, jer ovo je ubitačno raditi. Imaš switch s minimalno 20 caseova, a svaki case mora imati barem 10-20-30 različitih formulacija upita. Iako mi to sad nije neki problem, veći mi je problem s Inventoryem trenutno.

  21. #51
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141

    Re: Nik & Nak

    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    Nisam mogao vjerovati kad sam čitao sa one stranice koje si stavio u prijašnjem postu, jer ja upravo to radim na mojem novom nastavku koji je za sada u malom prekidu nažalost zbog škole. Sad moram nešto novo izmislit tak da nebude sve na istu foru. Arggg... Meni se čini da cijelo vrijemo isto razmišljamo i to mi je drago!!! Pozdrav i sretno
    Pa sta, nije to nista novo, probaj i ti napravit tako pa da vidimo tko ce kvalitetnije i zanimljivije napravit....

  22. #52
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279

    Re: Nik & Nak

    = Citat = Izvorno postao koki007
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    Nisam mogao vjerovati kad sam čitao sa one stranice koje si stavio u prijašnjem postu, jer ja upravo to radim na mojem novom nastavku koji je za sada u malom prekidu nažalost zbog škole. Sad moram nešto novo izmislit tak da nebude sve na istu foru. Arggg... Meni se čini da cijelo vrijemo isto razmišljamo i to mi je drago!!! Pozdrav i sretno
    Pa sta, nije to nista novo, probaj i ti napravit tako pa da vidimo tko ce kvalitetnije i zanimljivije napravit....
    Ma napravit ću ja i ti, ali sam to mislio stavit kao neku novinu tak da nebude sve na istu foru... Ali evo baš sam smislio nešta novo što bi moglo biti zanimljivo i povečati gameplay za 10%, ali o tome kasnije.
    Danas me jedan frend pitao dal sam završio onu igru koju sam mu rekao da radim pa sam mu ja rekao da jesam(nisam mu htio reći prije jer se ne volim hvaliti). Tad je to čuo drugi dečko i ja sam mu ponudio da napravimo sljedeći nastavak zajedno i on je prihvatio. Sutra ćemo se više dogovoriti oko priče i svega toga. Sljedeći nastavak bi po mojem mišljenju trebao biti dosta dugačak, jer ćemo raditi obojica, tak da sljedeći nastavak očekujte za najviše 3 tjedna,jer smo sad krcati školom i ispitima.

    @DragonSoul - skinuo sam si epizodu 0.5, ali mi u trgovini ima previše bugova, pa mi izbaci iz igre. To mi se dešavalo i kod frizera. Jel to kod svih ili samo kod mene?

  23. #53
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Nik & Nak

    Da, upravu je! Šta ima veze ako imamo isti sustav komunikacije s igrom? Eno, ja sam napravio update na (b)logu.

    - Promjenjen item system
    Od sada itemi više nisu posebni objekti, zbog poteškoća uklanjanja itema iz inventorya (inventory je lista item klase). Sada je svak item bool varijabla i jedna string varijabla (za opis).

    - Dodana mogućnost izbacivanja itema u trenutnu prostoriju
    Sada je moguće deponirati item u prostoriju, tako da to otvara mogućnost novim zagonetkama.

    - Nak zaboravio kako koristiti iteme
    Promjenom inventory systema Nak je morao izgubiti sposobnost korištenja itema. Sjetiti će se on kako se to radi, ali to mi sada nije primarni cilj.

    - Još malo pa igra savea
    Napravio sam osnovni kostur DataHandler klase koja će služiti za pohranjivanje podataka. Pošto ne želim dodavati varijablu u memoriju Windowsa da bi pronašao lokaciju foldera, a u registry ne želim zadirati još dok ga bolje ne proučim, za sada će se svi fileovi spremati u "C:Nik & Nak Secret files" .

  24. #54
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Nik & Nak

    Evo, malkoc sam zapostavio Nika i Naka, ali to ima nekoliko razloga. Prvi je škola, drugi je što nemam ideje što raditi. Pošto sam ja skoro uvijek tehničko orijentirani karakter (rijetko kada sam kreativan, ali kad se dogodi onda... spavam) meni treba ljudi. Napravio sam jedan forum, nalazi se ovdje, tj. točnije ovdje. Tražim svakoga tko ima volje razmišljati i to podjeliti s nama. Sve ću otvoriti već tamo, a tamo možete postati vaše vizije igre, i predstavite se (tamo dolje u Nik i Nak, ako ne planirate sudjelovati na cijelom forumu). Eto, to je od mene, ja vas čekam.

    BTW. Ne primam sad puno ljudi, nekoliko, viditi ću još. Nije da se precijenjujem, ali najvjerovatnije ću kasnije morati kikati ljude van (nažalost, imao sam takava iskustva, gdje su ljudi samo spamali).

    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    @DragonSoul - skinuo sam si epizodu 0.5, ali mi u trgovini ima previše bugova, pa mi izbaci iz igre. To mi se dešavalo i kod frizera. Jel to kod svih ili samo kod mene?
    To je kod svakog, ali nisam ih još ispravio. Budem, najkasnije kad izađe komplenta ne-sezona.

    EDIT: Nik i Nak blog ima update.

  25. #55
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Nik & Nak

    nadahnut ovom igrom poceo sam raditi svoje... samo me zanima kako si napravio fullscreen... ako moze kod...
    i... bit ce zavrsena kad bude...

    peace
    It's time to kick some ass...

  26. #56
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Nik & Nak

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    nadahnut ovom igrom poceo sam raditi svoje... samo me zanima kako si napravio fullscreen... ako moze kod...
    i... bit ce zavrsena kad bude...

    peace
    u kojem jeziku radiš ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #57
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Nik & Nak

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    nadahnut ovom igrom poceo sam raditi svoje... samo me zanima kako si napravio fullscreen... ako moze kod...
    i... bit ce zavrsena kad bude...

    peace
    Ovisno u kojem jeziku radiš. Ja sam te epizode pravio u C++, a od sada će biti u C#u. Samo imam neki problem, neki error throw (@Luka: ono ne pomaže). Kod ti je:
    Code:
    void Fullscreen()
    {
    
    keybd_event (VK_MENU, 0x38, 0, 0);
    keybd_event (VK_RETURN, 0x1c, 0, 0);
    keybd_event (VK_RETURN, 0X1c, KEYEVENTF_KEYUP, 0);
    keybd_event (VK_MENU, 0x38, KEYEVENTF_KEYUP, 0);
    }
    I onda pozivaš samo Fullscreen() funkciju kad ti treba.

  28. #58
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Nik & Nak

    koje ne pomaže ?
    govoriš o onom clickonce-u ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  29. #59
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    283

    Re: Nik & Nak

    c++, naravno... tnx... iako necu raditi sa funkcijama vec sve redom
    a mozda i ne... ali vjerovatno da... jer mi funkcije nisu nikad ni potrebne pa ih neznam bas i koristiti...

    peace
    It's time to kick some ass...

  30. #60
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Nik & Nak

    = Citat = Izvorno postao fps_gamer
    jer mi funkcije nisu nikad ni potrebne pa ih neznam bas i koristiti...
    O da, potrebne su ti, samo ti to još ne znaš =) Slična stvar je i s klasama... dokle god misliš da ti uopšte ne trebaju, nisi ih shvatio. Prouči malo stvar i probaj ih koristiti. Možeš ti iz knjiga i tutoriala naučiti šta je to i kako radi, ali da bi ih efikasno koristio potrebno je steći neku, 'ajmo reći, intuiciju, a za to jednostavno treba malo vremena/iskustva. Poslije toga ćeš se pitati kako si do tada mogao bez toga. Biliv mi.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •