Stranica 2 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 94

Tema: Irrlicht - problem

  1. #31
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Bladeshen
    ovako,ocu napraviti prije svega 3D igru.i to je to.
    FPS Creator je za tebe, sve ostalo je previše komplicirano za nekog komu se neda učiti.
    ne bih se slozio jer imam vremena i imam zivca to za raditi samo mi neko treba objasniti KAKO KVRAGU VISE OTVORITI IRREDIT.DLL!

  2. #32
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    problem je u tome što i kad uspiješ otvoriti irredit, ako i napraviš nešto, opet ćeš morati programirati a to je nešto što moraš željeti naučiti a ne smatrati usputnim poslom

    ako stvarno to želiš, kreni od jednostavnih stvari kao što su Pong, a kasnije pređi na 3d
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #33
    ok krecem sa ping-pongom,s kojim programom da ga napravim?

  4. #34
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao Bladeshen
    ne bih se slozio jer imam vremena i imam zivca to za raditi samo mi neko treba objasniti KAKO KVRAGU VISE OTVORITI IRREDIT.DLL!
    Ovo ti nema nikakve veze sa izradom igra vec ce se ti pokrenuti tech-demo tog engina koji je samo za gledanje u njemu ne mozes radit igru.

    Ako velis da imas zivaca i vremena onda procitaj tut(ove) od C++, link sam ti stavio.. i isprobavaj pomocu Dev-C++, link je isto tamo...

    I probaj nesto jednostavno napraviti, recimo kao text based avantura ili RPG kao sto je kolega napravio:
    viewtopic.php?t=22015

    Kad/ako uspijes to napraviti vidjet ces koliko si daleko od 3d igara i koliko puno trebas ucit i vjezbat.

    Ako si spreman "prvo kopat kanale da bi dosao do direktorskog mjesta" onda ces uspjeti, a onaj tko ce ici precacom, pravu 3d igru nece ni pomirisati...

  5. #35
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    Prije nego što kreneš na programiranje igra, prvo nauči programirati.

    Preporučam jezik C#, relativno je jednostavan i prilično moćan.

    Za izradu igra potreban ti je neki grafički api, danas su najrašireniji DirectX, OpenGL i XNA. Preporučam XNA.

    Sve navedeno može se skinuti ovdje : link
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  6. #36
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    = Citat = Izvorno postao Luka
    Prije nego što kreneš na programiranje igra, prvo nauči programirati.
    Moja preporuka bi bila da prije ucenja programiranja ili usporedno lagano krene i sa laganijim alatima poput Game Makera i u njima odradi nekoliko 2D primjera tek toliko da savlada osnove crtanja spriteova, animacija, kolizija itd.

    Znam da GM i nije nesto u usporedbi s "pravim" programiranjem, ali bi mu moglo biti nesto teze uletiti u te vode bez najmanje ideje kako igre funkcioniraju i pojmova koji ce ga okruziti.

    Kao primjer mozete uzeti i osobu koja zeli napisati BSP engine (IdTech 1,2,3,4, HL 1, 2, Unreal engine, itd.) bez ikakvog znanja o BSPu, hint brushevima, portalima, T sjecistima i svime ostalim sto bi trebao znati prije takvog podhvata.
    there is no god to punish us

  7. #37
    ok,pocinjem sa svim mogucim tutorima

  8. #38
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Srsly, poslušaj DrunkyDucka i ostale. Odmakni se par (ili par više) koraka nazad i prvo dobro razmisli o svemu tome. Uputi se prvo kako stvari rade prije nego li ih pokušaš sam napraviti. To što pokušavaš "otvoriti" DLL mi govori da blago rečeno pojma nemaš o tome kako programi rade uopšte. Uputi se malo u opšte stvari o kompjuterima, Windowsima i sl. Zatim se malo uputi o igrama i načinu na koji funkcionišu. Pa tek onda možeš pokušati napraviti igru. Takođe, trebaće ti i mnogo više strpljenja nego što si ovdje pokazao. Glhf.

  9. #39
    OK 10X,evo vec se hvatam 2D pacmana.

  10. #40
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Pa,ako si mislio program pokrenuti DLL file-om,onda će ti dugo trebat do PacMana...probaj prvo samo raditi crte koje se kreću po ekranu,a onda tek malo naprednije...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  11. #41
    lol plexihack pa nisam bas tak glup,oces da ti pokazem kaj sam napravio za 2 sata od pacmana?

  12. #42
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Bladeshen
    lol plexihack pa nisam bas tak glup,oces da ti pokazem kaj sam napravio za 2 sata od pacmana?
    Da, pokaži nam, molim te.

  13. #43
    kako?

  14. #44
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Lol xD

    A u čemu si ga napravio?
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  15. #45
    game maker 7

  16. #46
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao Bladeshen
    game maker 7
    Sorry kolega ali u GM-u moze i bakica sa placa napraviti igricu... Ali ako kanis raditi jednostavne 2d igre na lagan i brz nacin, GM je prava stvar za tebe i drugim se ne trebas zamarati...

    Ako ti je cilj radis "prave" igre i to u 3d-u, baci GM u smece jer ti nimalo nece pomoc, jedino sto ti moze pomoc da radis takve igre je da naucis programirati u nekom programskom jeziku...

    Ne zelimo mi sad tebe ubiti u pojam s time kako je tesko raditi igre, samo neke stvari jednostavno trebas nauciti da bi radio igre kakve zelis.

  17. #47
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Zapravo, kako sam ranije napisao, GM i njegov scripting jezik je savrsen uvod za pocetnike. Cisto radi upoznavanja sa osnovama izrade igre, jednostavnim varijablama, itd. Pogotovo ako u njemu vlastorucno krene raditi health barove, gravitaciju koja utjece na objekte, AI, itd...

    Inace, kako ce neko napraviti vlastiti 2D engine ako nije upoznat sa spriteovima, kolizijom i ostalim vezanim pojmovima?
    there is no god to punish us

  18. #48
    dobro,ali kad prestaje game maker a pocinje c++?

  19. #49
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Zapravo, kako sam ranije napisao, GM i njegov scripting jezik je savrsen uvod za pocetnike.
    Hm, nisam znao da ima skripni jezik, ja sam probao neki GM program ali je radio samo 3klik igrice sa prakticki istom igricom samo se tematika mijenjala. Ovaj je izgleda malo napredniji, moja greska, nisam znao...

  20. #50
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao Bladeshen
    dobro,ali kad prestaje game maker a pocinje c++?
    Kad mislis da si napravio sve sto se moze sa GM-om, i smatras da te on pocinje ogranicavat...

  21. #51
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Samo šta ne vjerujem da je koristio taj skriptni jezik kad je tako brzo napravio igru,a ne vjerujem ni da će ga naučiti.

    C++ možeš početi učiti bilo kada,jedini uvjet je da imaš volje,jer za izradu igre ćeš tebat naučiti i neki API.

    A ako ti se neda učiti,onda slobodno radi u Game makeru,budi faca među prijateljima i muči se kao budala kad te igra ne bude slušala.
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  22. #52
    ma ide mi na zivce gm 7 ,stalno pacman zapinje uz zid,i neke greske.oce ko vidit mog pacmana?kak da vam ga posaljem?

  23. #53
    Senior Member Lord of The Fleas Pippen47's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Imotski
    Postova
    362
    uploadaj na rapidshare.com pa tu postaj link do dla..

  24. #54

  25. #55
    jel mi moze netko napraviti neku igricu u game makeru 7,di bi se naprimjer nekome oduzimao damage,i da se bar pokaze koliko ima healthi,pls treba mi to.

  26. #56
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    hmmm .. čudno .. nestao je moj odgovor
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #57
    = Citat = Izvorno postao Luka
    hmmm .. čudno .. nestao je moj odgovor
    lol ma ocemu to ti,jel bi znao mi to napraviti?ili naprimjer da se bar prazni svake sekunde .

  28. #58
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    bio sam odgovorio na jedan tvoj post .. sad ga nema

    nisam radio dosad u GMu
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  29. #59
    kaj kazes na ovaj moj lol pacman
    i kaj bih mu ti dodao/promijenio?
    http://rapidshare.com/files/100450661/E ... 1.gmk.html

  30. #60
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Bladeshen
    kaj kazes na ovaj moj lol pacman
    i kaj bih mu ti dodao/promijenio?
    http://rapidshare.com/files/100450661/E ... 1.gmk.html
    to sam i komentirao u obrisanom postu .. riješi onaj problem s zapinjanjem, i ograniči na kretanje po pravcu (slično kao u orig. pacmanu)
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Steam problem - problem with your local games file
    By TeraBajt in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 03-08-2009, 00:21
  2. Browsing problem & monitor problem
    By vex in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 24-07-2008, 19:20
  3. Call OF Juarez problem (jako VELIKI problem)
    By scorpion667 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 15-11-2007, 02:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •