Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 55

Tema: Natjecanja iz informatike

  1. #1
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Natjecanja iz informatike

    Primjetio sam da velik broj forumaša ide na neko natjecanje, pa sam otvorio ovu temu ...

    Ako neznate nešto rješiti ili samo želite javiti da idete na neko natjecanje .. postajte
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150

    Re: Natjecanja iz informatike

    = Citat = Izvorno postao Luka
    Primjetio sam da velik broj forumaša ide na neko natjecanje, pa sam otvorio ovu temu ...

    Ako neznate nešto rješiti ili samo želite javiti da idete na neko natjecanje .. postajte
    Možda na natjecanju imaju net pristup, pa dofurajte zadatke ehhhe
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  3. #3
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    ne znam T.T
    Postova
    544
    hehe, cisto sumnjam da ce imati net pristup, ali moglo bi se preko moba poslati stogod...

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Da, redovno učestvujem u takvim manifestacijama. Prošle godine sam bio 2. u Republici Srpskoj, 3. u Bosni i Hercegovini, i cca 200. u svijetu. Imam još jednu, ovu, godinu "fore" učestvovati, pa se nadam još boljim rezultatima. Istina, u međuvremenu sam se žestoko ulijenio... pa je sve to upitno.

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Ja idem sutra, ali ne smijem imati nikakvi elektronički uređaj kod sebe Informatika, Logo. Danas sam uzeo žestoko knjigu iz informatike(koja je starija od mene), i nakon 20 min je bacio, jer 70% tih naredbi imaju greške, a 30% je zastarjelo i nema naredbe Ali ono, dosta sam naučio ispravljajući greške autora

  6. #6
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    neznam jesi li prije bio na natjecanju, ako nisi, možeš na natjecanju birati između MSW i PC Loga
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Znam, u uputama za profesore piše da se mora prije najaviti koja je verzija. Ali ono, svejedno, bitno da ja dođem do PC Logoa, jer MSW logo se dosta razlikue od PC Logoa(nema pola naredbi kao u PC Logu, ima foreach, ima blesavu sintaksu, ima sintaksu!). Za manje od 2 i pol sata je natjecanje!

  8. #8
    "Napišite program koji će ispisati koliko palindroma ima unesena riječ."

    Ovo je bio jedan od zadataka na prvenstvu Zagreba u programiranju iz C-a, Pascal-a i Basic-a kad sam osvojio prvo mjesto. To je bilo dosta davno, kad sam bio 3. srednje, ali zadatak je svakako zanimljiv. Naizgled zvuči kratko i jednostavno, no kad ga se pokuša riješiti...
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Sna prvenstvu Zagreba u programiranju iz C-a, Pascal-a i Basic-a kad sam osvojio prvo mjesto.
    Jesi išao na IOI ikada?

  10. #10
    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Sna prvenstvu Zagreba u programiranju iz C-a, Pascal-a i Basic-a kad sam osvojio prvo mjesto.
    Jesi išao na IOI ikada?
    Ne... neznam zašto me nisu zvali, a bio sam u obje kategorije prvi (programiranje i softwareski radovi).
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Ja sam prvi put bio prošle godine, tu u Zagrebu. Ove godine je u Egiptu, pa bi se bilo jako lijepo plasirati...

  12. #12
    sretno
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  13. #13
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    evo rasporeda natjecanja danas ...

    LOGO
    09:00-11:00

    BASIC/PASCAL
    13:30-15:30

    PASCAL/C/C++
    09:00-12:00

    Osnove informatike
    13:30-14:30
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Evo me! Zadatci su bili brutalno teški. Ono, jedan sam riješio kompletan, na drugom mi fali zadnja osnovica trokuta koji spaja točke pravilnog n-terokuta (na isti kalup kao onaj koji sam ovdje pitao), u trećem se nisam mogao sjetiti formule za visinu na hipotenuzu jednakokračnog trokuta pa sam ga totalno "ukakio", a zadnji....., nemam komentar. Ono, prisluškivao sam šta pričaju oni koji su nas čuvali i kažu da sam jedini koji je riješio drugi zadatak uspješno(djelom). A ja jučer ko konj učim rad s listama i riječim, a na grafiku se nisam ni koncentrirao Kad i oni mjenjaju svoj način testiranja iz godine u godinu. Ono, imat ću cca 50%, ja zadovoljan Mislim, da mi prof nije u bolnici i da me je netko nešto učio bio bi bolji rezultat, a ovako sam sretan što nisam morao na hrvatski. Sutra je njemački, a njega neću napisati ispod 90%. Eto, toliko od mene.

  15. #15
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    upravo se vratio .. loše napisao .. 3. u županiji
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  16. #16
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Kod nas je bila komedija. Prvo smo došli u neku prostroju gdje ćemo se dogovoriti. To je pošlo u roku 5 min i nakon toga su nam rekli da idemo u sobu 5. E, svi koji smo bili u skupini 2 nikad nisu bili u domu tehnike, pa gdje je sad soba 5. Došla neka profesorica, traži ona ne nađe ni ona. 10 min traži sobu 5. Tih 10 min je ona stojala kraj sobe 5 a nije skontala. Nakon toga nije mogla okrenuti ključ, pa zovi drugog profesora, pa zovi voditelja. Ključ se okreće na drugu stranu. Onda smo se napokon smjestili. Dijele oni diskete, i sada treba provjeriti diskete. U pola u kompa ne radi floppy, a 4 ih je dobilo disketu koja ne radi. I ovi sad razmišljaju kako će oni prebaciti te napisane programe, a svi kompovi umreženi i imaju pristup netu. Mislim, ajd što nisu tražili da dolazimo bez mobitela, ali nisu spomenuli ni da ih ugasimo. Mislim trebalo nam je 30-40min dok smo se smjestili. Da je se netko htio švercat (ukoliko je to moguće kod informatike) mogao je do mile volje. Mislim, ajd što ne može jedna osoba odjednom nadgledati 16, ali mogli su barem net ugasiti. Ja sam krepavao od smijeha. I ajd počelo. Sad, neki mali za svaki problem pita kak ide, a ova mu uvijek kaže da mu ne može reći, ali mali je uporan ostao, 2h. Uvodi za zadatke su tipa "Udari me ciglom". Ja sam preskako uvode, da me ne dekoncentriraju. O općem obliku zadataka neću govoriti. Iz godine u godinu mjenjaju način postavljanja zadataka, s čime bezveze ozežavaju (primjer sa listama je bio napraviti zatvorski prozor koji će prikazati onaj prozor sa rešetkama, a lista sadržava podliste koje sadrže mjesta gdje je rešetka prerezana). Provjeriti znanje iz listi se moglo napraviti i na drugi način, jer crtanje bezveze produžuje proces rada, što je dosta nepotrebno. Sve u svemu, komedija. 2h je prošlo dok si rekao keks. E da, nisam spomenuo da je bilo jako teško naći Logo. Jer kompovi su puni Conter-Strikea, Half-Life 2, WoW, CoD2 i drugih multiplayer igri. Ja ne znam ćemu oni kompove služe, ali ako mogu slutiti po sadržaju, ja bi jako rado bio tamo često. Ne znam šta da vam više kažem. Komedija i točka. Kome god se pruži prilika ići na bilo koje natjecanje neka ide.

  17. #17
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    za sve koji su išli na natjecanje iz osnova inf. .. došli su rezultati : http://hsin.hr/zup08/rezultati.php?kate ... nformatike

    kad pogledam ostale, nisam niti tako loše napisao
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  18. #18
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Već sam se ukakio što me nema na listi. Kad će rezultati iz logoa (što volim taj smajlić)
    EDIT: Ti si 74.?

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    da .. ustvari prilično dobro ako gledaš samo moj razred .. onda sam 10. od 44 (+/-)
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  20. #20
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Ma ko da je važno koje je mjesto, bito ne sudjelovati. Koliko je bilo max bodova?

  21. #21
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    30 .. zanimljivo je da je u prvim razredima najviše bodova bilo 20
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  22. #22
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    svi rezultati su došli :

    http://hsin.hr/zup08/
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  23. #23
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412
    Nisam zadnji! E, kad pogledam na kojem sam mjestu i pomislim da me netko učio bilo bi odlično! Hehe, za 2h i 8 min je natjecanje iz Njemačkog.
    EDIT: Evo da ne spamam topic offtopicom, samo da javim da sam prvi u županiji što se tiče njemačkog! 90.6% imam, ali opet nisam sretan, jer mi je umro profesor iz matematike

  24. #24
    Čestitke svima
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  25. #25
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Natjecanja iz informatike

    HSIN je objavio tko je pozvan na državno (Primošten, 15.-20. travanja) - pogledajte na http://www.hsin.hr/dmih08
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  26. #26
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Ivanić grad/Zagreb
    Postova
    1.215

    Re: Natjecanja iz informatike

    ja sam isto bio na natjecanju u logu, pod kojom si se županijom ti natjecao?
    AMD Athlon X2 6000+ 3,0GHz/HDD Seagate 320 GB/Saphire X800/Unknown 400W/Kingmax 2GB DDR2/MB GIGABYTE GA-MA770 DS3/Miš Speedlink za 40kn/Samsung 2223NW

  27. #27
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Natjecanja iz informatike

    = Citat = Izvorno postao thonchek
    ja sam isto bio na natjecanju u logu, pod kojom si se županijom ti natjecao?
    Tko? Ja? Ja sam iz Osijeka, pa pretpostavi u kojoj sam županiji

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2006
    Lokacija
    Ryugu-jo
    Postova
    2.490

    Re: Natjecanja iz informatike

    O da... bio ja jednom na natjecanju... na skolskom sam drugi bio... ... sa 6 boda... ... ... od 60... prvi razred srednje... sramota... profesor je nama pojedincima reko samo da moramo doc tad i tad u skolu, al nije reko zasto a kamo li nas onda jos pripremao za ispit... fala profesore...

  29. #29
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    /dev /null
    Postova
    412

    Re: Natjecanja iz informatike

    = Citat = Izvorno postao Tsumetai Ryujin
    O da... bio ja jednom na natjecanju... na skolskom sam drugi bio... ... sa 6 boda... ... ... od 60... prvi razred srednje... sramota... profesor je nama pojedincima reko samo da moramo doc tad i tad u skolu, al nije reko zasto a kamo li nas onda jos pripremao za ispit... fala profesore...
    O da, i meni je to poznato. Ja sam u ta 2 tjedna imao toliko natjecanja, da sam ja samo išao u prostoriju gdje su sva natjecanja održana, bez da sam znao što zapravo pišem

  30. #30
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Natjecanja iz informatike

    *bump*

    gl svima koji idu sutra
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Odgovora: 264
    Posljednji post: 21-02-2013, 16:35
  2. Natjecanja i slično
    By Electromaster in forum PC Play Forum
    Odgovora: 43
    Posljednji post: 04-05-2011, 07:58
  3. Par pitanja iz informatike na maturi
    By Kron in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 16-06-2009, 14:13
  4. Natjecanja i slično.
    By El Mariachi in forum Call of Duty
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 01-09-2006, 00:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •