Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: fantasy

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    fantasy

    fantasy zanima me tko je počeo sve ovo tko je dao naziv fantasy odakle sve to potječe ne igre sve su to kopije mislim po elementima ali i tolkinen je kopirao on je barem ja tako mislim uzimao elemente za svoju knjigu iz narodnih priča ali onda dolazimo do pitanja gdje narodu tolike sve priče i kako to da su sve slične npr. navedimo zmaja legendarno biće i pojavljuje se u svim narodima svjeta u onom ili u ovom obliku KAKO ???? ali svi narodi su bili nepovezani tako je slično i sa elfovima jel netko može odgovoriti na moja pitanja ?
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  2. #2
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ukratko, Tolkien i Gygax su najviše zaslužni za fantasy kakav danas poznajemo i volimo. Tolkien je već početkom 20. stoljeća oblikovao fantasy, dok je Gygax, kao začetnik i tvorac D&D-a, kojeg je predstavio sedamdesetih, zaslužan za većinu današnjih fantasy knjiga i igara.

  3. #3
    Tolkien je izmislil orcove,a ostatak je uzel iz raznih mitologija(najvise nordijska)

  4. #4
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    = Citat = Izvorno postao hanzaplast
    Tolkien je izmislil orcove,a ostatak je uzel iz raznih mitologija(najvise nordijska)
    trolovi su postojali i prije oni su samo neka nova vrsa koja se nastavlja na trolove ali što je tolkinen baš izmislio mislim koju vrstu novu a da se ne nastavlja na staru niitko ne kaže da tolkinen nije odličan pisac ali što je on točno izmislio
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  5. #5
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Nije Tolkien puno toga izmislia, vecinom se posudiva bicima, cudovistima, rasama i drugim stvarima iz raznih svijetskih mitologija, on se nije previse bavia izmisljanjem novih nego svrstavanjem starih u cjelinu da bi napisa savrsenu knjigu, on je prije svega bio jezikoslovac i jako se razumio u drevne jezike, te u mitoloske jezile, zato njegove knjige obiluju sa tako puno razlicitih jezika, koji nisu samo izmisljeni kao pojam u knjigi vec su to pravi jezici koje je on razvio do te mjere da smo ih mogli sada koristiti umjesto englenskog, hrvatskog jezika, te razna isma bazirana na englenskoj mitologiji, tj. rune koje su mogle zamjeniti latinicu
    Well, as long as it's interesting.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Nov 2005
    Postova
    8.709
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Nije Tolkien puno toga izmislia, vecinom se posudiva bicima, cudovistima, rasama i drugim stvarima iz raznih svijetskih mitologija, on se nije previse bavia izmisljanjem novih nego svrstavanjem starih u cjelinu da bi napisa savrsenu knjigu, on je prije svega bio jezikoslovac i jako se razumio u drevne jezike, te u mitoloske jezile, zato njegove knjige obiluju sa tako puno razlicitih jezika, koji nisu samo izmisljeni kao pojam u knjigi vec su to pravi jezici koje je on razvio do te mjere da smo ih mogli sada koristiti umjesto englenskog, hrvatskog jezika, te razna isma bazirana na englenskoj mitologiji, tj. rune koje su mogle zamjeniti latinicu
    potpis, ma on je jedan od najvećih pisaca svih vremena

  7. #7
    Senior Member Lock'n'Load kumE's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    101
    = Citat = Izvorno postao hanzaplast
    Tolkien je izmislil orcove,a ostatak je uzel iz raznih mitologija(najvise nordijska)
    Tolkien je, koliko je meni poznato, izmislio Entove ...
    mislim da su Orci od nekuda preneseni ...
    ... ali kad smo vec kod Orkova ... u LOTR-u ima objasnjenje da su Orci nastali od Elfova ... .. u Warcraftu - Orci dolaze iz druge dimenzije!? ... wtf? .... .. anybody?

  8. #8
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    Pa nece sad svi kopirat jedni druge, bilo bi glupo, i nisu isti orci u Warcraftu i u LOTR, u Warcraftu su cak i pomalo smjesni, a u LOTR tako gadni i glupi
    Well, as long as it's interesting.

  9. #9
    Senior Member Lock'n'Load kumE's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    101
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Pa nece sad svi kopirat jedni druge, bilo bi glupo, i nisu isti orci u Warcraftu i u LOTR, u Warcraftu su cak i pomalo smjesni, a u LOTR tako gadni i glupi
    lol
    nesto mi nije najbolje sjelo ovo objasnjenje ... hmm ... .. mislis da bi bilo u redu da svako ima svoju verziju price o Orcima? ... ... vidis li kaos na kraju toga puta?

  10. #10
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    = Citat = Izvorno postao kumE
    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Pa nece sad svi kopirat jedni druge, bilo bi glupo, i nisu isti orci u Warcraftu i u LOTR, u Warcraftu su cak i pomalo smjesni, a u LOTR tako gadni i glupi
    lol
    nesto mi nije najbolje sjelo ovo objasnjenje ... hmm ... .. mislis da bi bilo u redu da svako ima svoju verziju price o Orcima? ... ... vidis li kaos na kraju toga puta?
    SPa pogledaj malo bolje odredjene rase iz LOTR-a i Warcrafta pa ces vidit da tu postoje velike razlike, ne samo na bazi izgleda, nego i opcenito kulture, razvijenosti, nacina ratovanja, itd.
    Well, as long as it's interesting.

  11. #11
    Senior Member Small step for mankind Glass's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.147
    Nemogu vjerovat ovo što čitam, jel vi ovo ozbiljno raspravljate o podrijetlu orkova

  12. #12
    Senior Member Lock'n'Load kumE's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    101
    hm, hm ... ... e sad smo na pravom putu ... upravo to je bit mog pitanja ...
    dakle ... zbog cega? iz kojeg razloga se razlikuju price o tim rasama? .... .. blizzardovcima se nije svidjala tolkienova prica o Orcima? ... nisu imali para da otkupe licencu na postanak Orkova?
    ... kako ce se u konacnici to odraziti na fanovima fantasy zanra kada budemo imali vise teorije postanka neke rase, bica, stvari, svijeta? ... hoce li to naskoditi zanru?

  13. #13
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    = Citat = Izvorno postao kumE
    hm, hm ... ... e sad smo na pravom putu ... upravo to je bit mog pitanja ...
    dakle ... zbog cega? iz kojeg razloga se razlikuju price o tim rasama? .... .. blizzardovcima se nije svidjala tolkienova prica o Orcima? ... nisu imali para da otkupe licencu na postanak Orkova?
    ... kako ce se u konacnici to odraziti na fanovima fantasy zanra kada budemo imali vise teorije postanka neke rase, bica, stvari, svijeta? ... hoce li to naskoditi zanru?
    Snece, slicnosti izmedju orcova iz LOTR-a i Warcrafta su vrlo male, zaprvo se skoro svode na samo ime i na berbenost rase, ali Blizzard nije gradia svoju pricu na LOTR-u nego su dosta toga kopirali sa razlicitih strana da se napravi prica, malo bolje proucite Warcraft i vidjet cete da nema cega nema
    Well, as long as it's interesting.

  14. #14
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    Ukratko, Tolkien i Gygax su najviše zaslužni za fantasy kakav danas poznajemo i volimo. Tolkien je već početkom 20. stoljeća oblikovao fantasy, dok je Gygax, kao začetnik i tvorac D&D-a, kojeg je predstavio sedamdesetih, zaslužan za većinu današnjih fantasy knjiga i igara.
    može.

    ja bih volio samo još spomenuti Roberta E. Howarda kao, hajmo reći, začetnika akcijsko-ratnog fantasy podžanra/stila.

  15. #15
    orkove vam je izmislil tolikien-ideju je uzel iz Etrušćanske mitologije(barem mislim),orcis-je tam značilo podzemni,zli.onda je uzel elfove(nordijska mitologija) i iskombiniral ih u "zle" elfove-orkove

    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Nije Tolkien puno toga izmislia, vecinom se posudiva bicima, cudovistima, rasama i drugim stvarima iz raznih svijetskih mitologija, on se nije previse bavia izmisljanjem novih nego svrstavanjem starih u cjelinu da bi napisa savrsenu knjigu, on je prije svega bio jezikoslovac i jako se razumio u drevne jezike, te u mitoloske jezile, zato njegove knjige obiluju sa tako puno razlicitih jezika, koji nisu samo izmisljeni kao pojam u knjigi vec su to pravi jezici koje je on razvio do te mjere da smo ih mogli sada koristiti umjesto englenskog, hrvatskog jezika, te razna isma bazirana na englenskoj mitologiji, tj. rune koje su mogle zamjeniti latinicu
    rune su iz nordijske mitologije.inace,cijeli LOTR svijet je slika europe u povijestirkovi-vikinzi(barbari,rune,divljaci,"pogani",trolovi itd.),Rohan-Francuzi,Gondor-Englezi,Elfovi-Finci(mislim da su Elfovi izmisljeni u Finskoj mitologiji-velike sume itd.)

  16. #16
    Senior Member Lock'n'Load kumE's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    101
    tko želi znati više o Orcima ... na Wikipedia webu imate iscrpna objašnjenja o toj zanimljivoj fantasy rasi/vrsti ...... čak su sortirani i po igrama

  17. #17

    orkovi

    Da se zavrshi ovo o orcovima.
    Oni su divlji,borbeni,neshto malo magije itd.
    Inace kaj ne bi bilo dosadno da je sve u fantasy igrama isto po Tolkienu.

    Inache meni su trolovi puno zanimljiviji.
    U LOTR-u su oni glomazna stvorenja,u Warcraftu su mrshavi i mogu raditi saltoe,a u Fable-u su ko neki elementi.
    Mislim da su iz nordijske mitologije,ali kaj su tamo (su tamo ko iz LOTR-a ili kaj)
    Never try run away from death.
    You will just die tired

  18. #18
    Senior Member Master Blaster Wizard's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Zemlja čudesa
    Postova
    4.918
    = Citat = Izvorno postao hanzaplast
    orkove vam je izmislil tolikien-ideju je uzel iz Etrušćanske mitologije(barem mislim),orcis-je tam značilo podzemni,zli.onda je uzel elfove(nordijska mitologija) i iskombiniral ih u "zle" elfove-orkove

    = Citat = Izvorno postao Wizard
    Nije Tolkien puno toga izmislia, vecinom se posudiva bicima, cudovistima, rasama i drugim stvarima iz raznih svijetskih mitologija, on se nije previse bavia izmisljanjem novih nego svrstavanjem starih u cjelinu da bi napisa savrsenu knjigu, on je prije svega bio jezikoslovac i jako se razumio u drevne jezike, te u mitoloske jezile, zato njegove knjige obiluju sa tako puno razlicitih jezika, koji nisu samo izmisljeni kao pojam u knjigi vec su to pravi jezici koje je on razvio do te mjere da smo ih mogli sada koristiti umjesto englenskog, hrvatskog jezika, te razna isma bazirana na englenskoj mitologiji, tj. rune koje su mogle zamjeniti latinicu
    rune su iz nordijske mitologije.inace,cijeli LOTR svijet je slika europe u povijestirkovi-vikinzi(barbari,rune,divljaci,"pogani",trolovi itd.),Rohan-Francuzi,Gondor-Englezi,Elfovi-Finci(mislim da su Elfovi izmisljeni u Finskoj mitologiji-velike sume itd.)
    Stako je
    Well, as long as it's interesting.

  19. #19
    Divovi-nordijska mitologija,slavenska mitologija(veli jože itd. )
    Vilenjaci elfovi (staronordijski. álfar)-nordijska mitologija
    Patuljci(s bradama i sjekirama)-nordijska mitologija
    Trolovi-nordijska mitologija

Slične teme

  1. Trine ( fantasy- platformer)
    By Bara in forum Gaming općenito
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 30-01-2009, 23:58
  2. fantasy
    By Hrvoje in forum Gaming općenito
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 02-05-2008, 08:36

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •