Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: molim pomoc ljudi koji se razumiju u hard diskove

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies vinja's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    pakrac
    Postova
    28

    molim pomoc ljudi koji se razumiju u hard diskove

    imam veliki problem s hard diskom wd1200bb, ukupna velicina hdd je 120GB, do neki dan je radio normalno, sve super, imao sam dvije particije jednu od 10 gb za sistem, ostatak za storage, ali kad sam nekidan isao micati system i sve pobrisati s harda i napraviti jednu particiju, posto imam jedan manji hdd od 40 gb na koji sam mislio staviti sistem htio sam da mi ovaj od 120 gb bude u komadu kao jedan veliki storage, uzeo sam program od western digital (data lifeguard diagnostic tolls) i formatirati hdd, ovaj od 40 gb je ispao dobro ali ovaj od 120 gb je ispao od 31,4 gb tj nestalo je gotovo 90 gb s hdd, pokusao sam ga ponovo foramtirati ali opet isto, probao sam ga u biosu naterat da bude 120 gb ali neide (C 14593, H 255, S 63 = 120 gb) , probao sam ga u fdisku napratviti ali neide , probao sam ga u windowsima formatirati ali neide, probao sam ga opet participirati na jednu od 10 gb i jednu od 110 gb ali neide on kaze da je napravio ali kad restartas komp on opet po istom, probao sam restartati bios ali opet isto, probao sam promjeniti kablove ali isto, probao sam sa jumperima ali opet isto, comp mi je bio overclociran ali vratio sam frekfrenciju na staro ali opet isto!
    Dali mi moze netko pomoci???? Dvala unaprijed!!!
    art by vinja

    Social life. Where do I download that?

    Cpu: amd 2500+ @3200+
    ostatak je ovdje:
    http://web.vip.hr/avinkler.vip/Report.htm

  2. #2
    dobro to je malo previse za mene da citam ajd sad polako komp ti nece primit dva harda odjemput (120 i 40 giga)???

  3. #3
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    1.144
    trebalo bi napravit low level format, možda se mbr nešto zblesiro....
    Intel Core 2 Quad Q6600
    Gigabyte GA-965P-DS4
    4Gb Corsair VS 667Mhz
    Corsair HX520W
    Xfx 8800GT Alpha Dog
    Samsung Syncmaster T220 + Syncmaster 930BF
    Creative X-Fi Xtreme Gamer
    Logitech G5 v2

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    348
    nisi ga namjestio da bude "slave disk"

    i taj od 40gb ti mora bit aktivna particija

    The world is a black&white shade of grey when all its feelings mix como témpera. My smile is my way of painting a brighter colour of it all. Don't ask me why I smile. I just genuinely feel like.

  5. #5
    Senior Member Nuke me please Harry's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Našice,Hrvatska
    Postova
    279
    Imao sam isti problem...Naime,ja imam jedan hard od 40Gb koji mi je Master i na njemu su mi Windowsi (C particija), a imam i jedan od 200Gb koji mi je Slave. Ovako...Imaš tri mogućnosti problema. Prva je da nisi dobro postavio jumpere,druga da imaš prestar Bios,a treća da ti Windowsi (ako imaš Xp) ne žele prepoznati disk u punom kapacitetu. (ovo zadnje je bio moj problem).
    Ako je riječ o ovom trećem, trebaš si staviti jedan od Service packova, najbolje odmah 2 ako ti matična bude htjela radit s njim. Meni nije htjela radit i rušio se sistem makar i sa novim Biosom tako da sam morao staviti Service pack 1. Nakon stavljanja Windowsa i formatiranja,sve radi...Nadam se da sam pomogao

  6. #6
    Junior Member Plants Vs Zombies vinja's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    pakrac
    Postova
    28
    ma rijeiso sam problem prilikom formatacije diska se nesto posemerilo sa mislim da se zove sektori ili tako nekako bilo je 66xxxxxx(x su neki brojevi koje neznam vise napamet ) a trebao je biti broj 234441648 koji je trebalo upisati da sve radi normalno, kad sam to upisao sve je proradilo normaln, to sam upisao sa programom data lifeguard tools sto se moze skinuti na western digital stranici ako jos netko bude trebao http://www.westerndigital.com!!!
    art by vinja

    Social life. Where do I download that?

    Cpu: amd 2500+ @3200+
    ostatak je ovdje:
    http://web.vip.hr/avinkler.vip/Report.htm

  7. #7

    molim pomoc!!!!!

    imam jedan hd od 40 gige i radi dobro, imam drugi od 200 gige i npr. kada nesto kopiram ili nesto radim na njemu ili kada igram igrice koje su instalirane na njemu usporava mi. sto da radim sta sta sta

Slične teme

  1. molim pomoc!
    By raki1234 in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 07-01-2010, 19:06
  2. Odgovora: 2
    Posljednji post: 02-06-2007, 18:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •