Vidi rezultate ankete: U kojoj dobi vi smatrate da je "normalno" za dijete da ima svoj mobitel?

Glasači
104. Ne možeš glasati u ovoj anketi
  • <10 godina

    11 10,58%
  • 10 - 13 godina

    31 29,81%
  • 13 - 15 godina

    41 39,42%
  • 15 - 18 godina

    18 17,31%
  • 18+ godina

    3 2,88%
Stranica 2 od 3 PrvaPrva 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 31 do 60 od 86

Tema: Djeca i mobiteli?

  1. #31
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postova
    652
    = Citat = Izvorno postao Dreadlock
    = Citat = Izvorno postao cropir
    dvanaestogodišnjaci izlaze.
    di? u ducan?
    jbg. sigurno si i ti s 12 izlazio s prijateljima...ne na napijanje nego ovako bezveze pričate,izvaljujete fore itd.

  2. #32
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Iza ugla
    Postova
    2.780
    da...blizu kuce,nisam jos isao u grad i to...

  3. #33
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    Koliko znam većina osnovnih škola rade u 2 smijene (bar 1. - 4. razred), a znate kako je po zimi mrak već nakon 17:30... A i osim toga, dijete zna često malo skrenuta sa relacije škola-kuća u obližnji park ili na obližnju livadu...

    Što će djetetu mobitel? Da se može javiti roditeljima ako ide kod frendova drito poslije škole. Da može zvati kad je u opasnosti. I da može nazvati da ga navečer netko pokupi poslije slobodnih aktivnosti. No kao što sam već i napisao (no svima vama je vjerojatno to promaklo) djetetu ne treba skupi mobitel, nego mobitel sa funkcijama poziva i poruka bez dodataka koji ne košta više od 500 kn

    A i roditelji/staratelji se osjećaju sigurnije jer znaju da uvijek mogu provjeriti gdje im je dijete. Ali da im se kupuje mobiteli skuplji od 1000 kn... Premali su oni za takve mobitele.

  4. #34
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    = Citat = Izvorno postao Dreadlock
    = Citat = Izvorno postao cropir
    dvanaestogodišnjaci izlaze.
    di? u ducan?
    ovo sta je njub rekao. sta bi trebali radit? pa izlazak u subotu popodne po kvartu/na neko jezero/igraliste il tak nes.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  5. #35
    13-15
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  6. #36
    Senior Member Respawned sorcerer NiX4's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    U borbi protiv horda zla
    Postova
    1.426
    ja sam dobio mob u 3 razredu tj 9 - 10 godina , služio mi je da nazovem starce sa treninga ili da oni mene zovu di sam itd....i to još nokia 3310 , onak za mene u tim godinama super.
    silent we fall

  7. #37
    Ja se slažem sa Iron Stormom, premda bi ja ipak dao mojoj djeci mob tek nakon 10. godine. Mislim, ne očekujem niti iskreno želim da se djeca ono, 2. i 3. razred motaju nakon nastave vani i da moram provjeravati gdje su već u tim godinama (znam da je sad sve to manje sigurno, ali ipak mislim da bi u toj dobi ja osobno bio detaljno upoznat sa njihovim životom i čime se bave tako da to mogu gledati kao dodatno osiguranje). Druga stvar koju bih volio naučiti dijete je da cijeni taj mobitel koji ima, a ne da očekuje da će odmah dobiti zamjenu ako ovoga razbije zbog svoje bezobzirnosti ili nekog sličnog glupogSrazloga koji je moglo izbjeći.

  8. #38
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    god knows where
    Postova
    832
    Dakle da počnem.
    Prvo,ja mislim da bi dijete trebalo imati NAJMANJE 13 godina za prvi mobitel(Znači,jerryju je dozvoljeno,LoL(Jerry,šalim se))
    Ja sam svoj prvi dobio sa 13,onda je to bio mobitel u trendu,sad je zastario,pa ga još uvijek koristim,prije mi je kamera na mobitelu bila bitna,sada mi je sranje,jer ne može neko malo smeče iz mobitela zamijenit pravi foto-aparat.
    @i takodjer ono,prolazim ulicom vidim klinca svojih 5-6 godina kako ima mobitel u ruci i igra se njime,ali to nije toliki apsurd,nego je veči apsurd to što su njegovi roditelji još i uz njega išli,ja sam se taj tren pitao"pa dobro,šta je ovim ljudima bilo da su klinji koji još ni nos ne zna obrisat,kupili mobitel"takve bi roditelje ja u zatvor poslao.
    A što se tiče bacanja mobitela,normalno je da klinci bacaju mobitele,kad ih nisu platili oni,nego mama i tata,jer da su oni to platili,odnosili bi se prema tome sa malo više poštovanja i pažnje.
    Koliko je policajaca potrebno da promijeni žarulju?
    "Pet",Jedan Stoji na stolu i drži žarulju,a četvorica okreču stol.

  9. #39
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    999
    = Citat = Izvorno postao NiX4
    ja sam dobio mob u 3 razredu tj 9 - 10 godina , služio mi je da nazovem starce sa treninga ili da oni mene zovu di sam itd....i to još nokia 3310 , onak za mene u tim godinama super.
    haha vjerovao ili ne i ja isto u trecem razredu i isto nokiu 3310, odlican mobitel, dali mi starci kad sam na neko zimovanje iso sa skolom mislim...


  10. #40
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Okolica Rijeke
    Postova
    950
    Ja sam dobio svoj prvi mobitel s 11 godina.
    Inace 13+ bi ja stavio

    Danas ga ni ne koristim bas, prije sam znao stuci i po 150kn na mjesec na poruke, a sad je tu msn...

  11. #41
    Senior Member Ninja hurdle Marcellius09's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Kastel Novi
    Postova
    985
    nemam pojma
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ey smanji malo taj potpis.
    Shebe format svake stranice na kojoj postas.
    Barem 17 inch ekipi

  12. #42
    dobio neki mobitel simens u trečem razredu,valjda 9 godina,čuvao ono u tri pizdhe materine i danas ih cijelo vrijeme čuvam ponekad ispadne pa sve u k,ali dobro to nakon nekih 6 mjeseci pocne padati(a onda kada dobro bubne opet 6 mjeseci da ne padne i tako dalje i dalje)
    o godinama za mobitel ovisno i klincu(pametan,glup,bahat...)ali 10-13,bilo bi fora da je neki šrotni a da ima gps on se ne javlja a ti otiđeš po njega i tras
    sign na iron storma
    i to je to

  13. #43
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    13-15 godina...

    šta će djeci mobitel od par tisuća kuna?.. dost im je mob za zvat i slat poruke... možda i mp3 i blutut da mogu slat neke gluposti frendu i tak to... takav mob se može nabavit za 300kn....

    = Citat = Izvorno postao Maloki
    = Citat = Izvorno postao Samael
    Meni je važno da mobitel može slati i primati poruke, da ja mogu zvati i biti zvan.
    Upravo to. Makar kad sam kupovo mobitel, bilo mi je važno da imam kameru i sve te pizdarije, ali to mi više ne igra nikakvu ulogu, imam ovaj mobitel već 2 i pol godine i imat ću ga dok mi se ne uništi potpuno. Kad se to desi, sam ću sakupit nešto novaca i kupit si neki ful jednostavni.
    vidiš.. i ja isto.. kad kupujem mob pazim da imam sve te stvari.. koje na kraju i ne koristim jer mob imam 3 dana i prodam...i g800 i lg pradu i te gluposti.. sve je to fora 2 dana i dosadi.... vjerujte.. imao sam ih i sve je to jedno te isto... na kraju se ionako sve svodi na pozive i poruke što imamo i na običnim mobitelima....

    i da..

    = Citat = Izvorno postao prcko
    Hmm volim biti u trendu i imat cool mobitel,eo baš imam nokiu n73 i zadovoljan sam i ne mislim ju mjenati tako skoro,a što se tice godina od 10-13 bi bilo taman!
    n73 je odavno izašao iz trenda... odavno... fancy mobiteli trenutno su n95, g800, w910, lg prada, samsung armani, nokia 7373 giambattista valli, motorola dolce & gabbana, nokia prism serija, etc...

    mobiteli izgledaju dobro ali dobro i koštaju.. al nemaju ništ posebno (probao sam sve) i mogu reć da i v525 i v360 imaju slične opcije (blutut, mp3, kameru, etc) a djeca ionako neće koristiti ni 10% opcija tog moba (nokia npr.. ima mali milion opcija za korištenje a ni neki poslovni ljudi ne koriste većinu).....

    a što je najžalosnije... djeca od 10-ak godina imaju ovakve mobitele koji koštaju 3.500+kn..... takvima bi zabranio mobitele... pa se ti hvali sa A50 Siemensom (koji još uvijek imam i taj mob će mi ostat u srcu jer mi je bio prvi mob kojeg sam nabavio)....
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  14. #44
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    evo danas sam vidio klinca od 10 godina kak hoda okolo sa W810...
    mali smrkav, vide mu se smrklje oko nosa, zmazan, nezna govorit i onda mi tu nosi okolo W810...
    doslo mi je da mu uzmem taj mobitel i hitim ga u prozor od zgrade, poserem se na njega i zapalim ...
    a fino bi mu zatim roditelje zatuko..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  15. #45
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    400
    Pa dobro trebaju djeca imat mobitele da se mogu javit starcima i te gluposti al sad da imaju od 2000kn to bas nebi dozvolio da sam im ja stari!!!
    Al najgore mi je kod djece kad nose te mobitele oko vrata,pa moja baba od 80 god. mu ga moze uzet.
    Samo ga povuce iza malo ga zadavi i to je to!!!
    Al ispod 8 god. djeci nebi davao mobitele!!!

  16. #46
    lol, moj buraz ima 7 i oće mob...
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  17. #47
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    15-18.ranije je jednostavno pretjerano.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  18. #48
    Senior Member No Mercy THUNDER_DINIX's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    OSIJEK
    Postova
    6.724
    = Citat = Izvorno postao Nemesis
    15-18.ranije je jednostavno pretjerano.
    sta je tu pretjerano?

  19. #49
    Senior Member You have been warned Maloki's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Duga Resa/Zagreb
    Postova
    15.390
    = Citat = Izvorno postao Svinjoguz
    doslo mi je da mu uzmem taj mobitel i hitim ga u prozor od zgrade, poserem se na njega i zapalim ...
    a fino bi mu zatim roditelje zatuko..
    Prijatelju, jel sve u redu s tobom?

  20. #50
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Karlovac, Banija
    Postova
    2.973
    = Citat = Izvorno postao misterante
    lol, moj buraz ima 7 i oće mob...
    moj 8! i to želi onaj sony ericsson od 4k kn sa Cyber shotom!
    DELL Inspiron 3737
    17.3" (1600x900) , i7-4500U 1.8 GHz , 8GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, AMD Radeon HD 8870M 2GB DDR3
    Logitech MX518 i Sennheiser RS 120

  21. #51
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    = Citat = Izvorno postao THUNDER_DINIX
    = Citat = Izvorno postao Nemesis
    15-18.ranije je jednostavno pretjerano.
    sta je tu pretjerano?
    pa pretjerano je da klinac od svojih 12-13 godina ima mobitel.ajde mi reci koji k služi mobitel klincu kojem bi ionako služio za pizdarije?ako si ti mlaži od 15 godina,nemoj se ljutit zbog moje izjave.to je samo moje mišljenje.
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  22. #52
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    1.082
    = Citat = Izvorno postao Nemesis
    = Citat = Izvorno postao THUNDER_DINIX
    = Citat = Izvorno postao Nemesis
    15-18.ranije je jednostavno pretjerano.
    sta je tu pretjerano?
    pa pretjerano je da klinac od svojih 12-13 godina ima mobitel.ajde mi reci koji k služi mobitel klincu kojem bi ionako služio za pizdarije?ako si ti mlaži od 15 godina,nemoj se ljutit zbog moje izjave.to je samo moje mišljenje.
    A neg za šta?

    Moje mišljenje je 12+

  23. #53
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.022
    Dobro, nećemo sad biti ljubomorni zato kaj klinac ima skuplji mob, jel. Najbolje je, budući da dosta malih klinaca, još oko 12, mogu za rođendane itd. izmusti puno novaca od rođaka, da im se i kupi skuplji mobitel, ali za "njihove" novce, onda ipak malo više paze, jer nitko ne voli potrgati nešto kaj je sam platio. Oko 13 godina je, po meni, najbolje vrijeme za kupit mobitel. Onda se kolko-tolko počinje izlaziti ili vatever, i tek onda ima neku svrhu, budući da roditelji trebaju znati gdje se dijete nalazi. U toj dobi je meni zatrebao, a mislim i većini ostalih.

  24. #54
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    ja sam dobio mobitel sa 11 godina

  25. #55
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Sarajevo/Сарајево
    Postova
    8.831
    da

  26. #56
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    da se javi svojima ako mu zatreba...kog će vraga šmrkavcu editor videa, fotošop, replikator, teleporter i slično na mobu?
    E, točno to. Pa ni moj stari ne koristi praktični ništa, a ima Sony Ericsson W850i. Zamo obavlja pozive i SMS. Ništa drugo. A da budem iskren, šta će uopće na mobu editor svega i svačega?

  27. #57
    ja sam dobio sa 10-11 go mob, nesjecan se tocno.. al mislim da treba dobit od 10-13 god da se moze javit di je, so je... al ne sad neke od 5k kuna, nego nesto prosjecno, da moze sms poslat i nazvat. U toj dobi vec treba mob ako ides na trening, u skolu, kod prijatelja, rodendan, grad, sto ja znan, al da se moze javit. ja kad oden na ttrening uvik moran poslat sms da dode mater po mene
    = Citat = Izvorno postao Stryder
    nebi ga bano... jer voli čevape

  28. #58
    = Citat = Izvorno postao str33t6l0w
    /cut
    ja isto jos imam a50 i a55 simensove samo sto su rezerve

  29. #59
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    ..::Bizovac::..
    Postova
    5.373
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Onda se kolko-tolko počinje izlaziti ili vatever, i tek onda ima neku svrhu, budući da roditelji trebaju znati gdje se dijete nalazi. U toj dobi je meni zatrebao, a mislim i većini ostalih.
    ja ću djetetu ugradit đi-pi-es (gps) u šule pa ću non stop znat gdje je..
    // E8200 2.66 @ 3ghz||Gigabyte DS3L||ASUS 8800GT 512mb + Zalman Vf700Cu||Seagate 250Gb + Samsung 250Gb||2x 2Gb DDR2 800mhz||Raptoxx 550W rev1.3||Audigy SE||MX518 \\
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    .........,,,,,,,,,
    Evo ti par točki i zareza, pa ih strateški rasporedi po rečenicama.

  30. #60
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    400
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    Sali za "njihove" novce, onda ipak malo više paze, jer nitko ne voli potrgati nešto kaj je sam platio.
    Tako moj prijatelj kad je mama kupovala mobitele onda padne u vodu pa dobije novi.Pa se ovaj strga pa dobije novi,i tako on njih baca.A ovo ljeto on iso radit pa si od tih para kupio novi mob. pa sad prica evo od ljeta mi je ispo samo 3 puta!!!
    Kaze on bome tesko radit,a radio u nekom ducanu.

Slične teme

  1. Djeca zlostavljači
    By keko in forum Alt-F4
    Odgovora: 212
    Posljednji post: 15-03-2011, 11:34
  2. Djeca s groblja
    By Vukas15 in forum Multimedia
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 07-01-2010, 11:20
  3. mobiteli
    By InfernoCRO in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 12-01-2008, 00:10
  4. Prljavstina i mobiteli
    By Outmind in forum Alt-F4
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 30-08-2006, 19:58

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •