Stranica 101 od 112 PrvaPrva ... 519199100101102103111 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 3.001 do 3.030 od 3356

Tema: Slike vaše kante

  1. #3001
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Slike vaše kante

    Z3 je superica baš, ima mjesta nutra, moš kablove solidno manageat, extra ventova ne fali, ima i neki basic fan control a nije previše para sve skupa. Meni se recimo jedino ne dopada da se forsira kod disk baya (sideways idu) da je kablovinje za diskove sa stražnje strane pa nemoš brzinski otpojit disk bez da razvaljuješ i drugu bočnu stranu, al thats just me

    Živi bili pa umrli

  2. #3002
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Slike vaše kante

    E jesi ga prostudiro...

  3. #3003
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Slike vaše kante

    A poslago sam nekoliko konfi u njih već pa da dam input neki, to je bio kraći opis

    Živi bili pa umrli

  4. #3004
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    http://i.imgur.com/3QUyoiF.jpg

    Kućište je njegovo veličanstvo Zalman Z3. Kejbl menadžment na kraju nije ispao bogzna šta, ali stvarno sam što god sam mogao nagurao iza ili u ovaj kanalić između disk kaveza i matične. A i da ga jebeš, CX400 stvarno ima čak i previše konektora, valjda za servere ili nešto. 2 grane, svaka sa 3 4-pinska molexa, ista priča i sa sata konektorima, viškovi su svi nagurani tu na dno. Ventilatori su ta 3 koja se dobiju sa kućištem u konfiguraciji 2 intakea naprijed i jedan ispuh gore. Valjda je ok kad i proc i grafička idleaju na valjda normalnih 32 do 33°C.

    Sad sam jedino još u dilemi šta da napravim s optičkim driveom. Obje prže koje sam imao prije su IDE, a ova matična ima samo SATA. Ne znam da li se isplati potražit na netu one adaptere ili je isplativije samo kupit drugu pržilicu.

  5. #3005

    Re: Slike vaše kante

    Nemoj uopce imat przilicu.

  6. #3006
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    Pa ono, nije da će mi falit, ali možda jednom zatreba, a onda nemam gdje ni ubacit CD ili DVD. Na laptopu isto nemam optički.

  7. #3007
    Super Moderator Fight fire with fire marijanovic's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Virovitica
    Postova
    10.759

    Re: Slike vaše kante

    Pa, nabavi onda neku najjeftiniju i problem riješen. Nikakvi crni adapteri.
    Moj YT kanal | Komp i periferija | Mob: OnePlus 6
    I'm running out of boxes to think outside of.

  8. #3008
    Moderator Master Blaster Čux's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    4.041

    Re: Slike vaše kante

    Kejbl missmanagment Mogo si struju komotno sa zadnje strane ploče propeljat, Z3 stvarno ima mjesta za to i bočna strana ima finu grbu tak da moš zgurat čuda odozada

    120 kn il tu negdje su prže, nađi najjeftiniji i to zemi, tak svejedno. Po meni bolje tak nego izvodit kad ti zatreba jednog dana.

    Živi bili pa umrli

  9. #3009
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    To misliš za ovu gomilu neiskorištenih kabela što stoji dolje? Jer mi se ne čini da ima smisla odiza provlačiti 24-pinski kad je i ovako naguran u stranu da ne smeta, a mora ga se uštekat tamo gdje mu je mjesto. Za 2x4 pinski za CPU jest dosta ružno, ali tamo ionako ne smeta za airflow kad je ispuh samo prema gore.

  10. #3010

    Re: Slike vaše kante

    Kablovi su sasvim OK složeni. Sve iznad toga je čista boleština. PC nije crkveni oltar.


  11. #3011
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Slike vaše kante

    @Cham: provuci sve kablove koje možeš iza. Imat ćeš ljepšu unutrašnjost i bolji protok zraka.

  12. #3012
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126

    Re: Slike vaše kante

    kad vec uzimaš optiku
    http://www.adm.hr/product_info.php?c...3471e2d275413a
    kad ti netreba stoji u ladici, kad zatreba imaš i za komp i za laptop... a nije ni puno skuplje od najobicnije optike.

  13. #3013
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    Pitat ću ovdje - u Z3 kućištu sad imam ona 3 venta koja dođu s njim, s time da sam stavio dva sprijeda i jedan gore. Čini mi se da ovi naprijed vuku normalno (ako ništa drugo, bar jedan od njih koji je direktno spojen mimo kontrolera), ali već drugi put mi se sad dogodilo da se ovaj gornji ne vrti. Već je jednom tako bilo pa sam otvorio komp, provjerio da vidim da li je sve dobro spojeno, ponovo upalio i poslije je normalno radio. Sad opet. U čemu je stvar ovdje?

    EDIT: Otvorio sam haubu i gurnuo ga prstom za lagani kickstart i sad se vrti Valjda ima neki položaj u kojem nema snage za se pokrenuti. Jel to znači da dobiva premalo struje ili nešto? Ili ću samo morat ugradit neku kurblu?
    Zadnji uredio cham3leon : 21-03-2014 u 11:30

  14. #3014

    Re: Slike vaše kante

    Sranje vent pa već crkava... ali ne treba ti ni jedan, baci to sranje iz kućišta. Samo će ti naguravati prašinu a hladiti minimalno ili ništa. Stavi jedan vent otraga da izbacuje zrak a ova dva napred skroz makni. Daleko ćeš više dobiti ako staviš neki solidni hladnjak na procesor nego da naguraš pet ventova na kućište.


  15. #3015
    Senior Member My way or the highway Hexfire's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Konjščina
    Postova
    7.552

    Re: Slike vaše kante

    Si probao uštekati taj na drugi utor na matičnoj, možda je tu problem? Slažem se da ljudi pretjeruju sa time. S obzirom kolike temperature mogu podnijeti današnje komponente, tih par stupnjeva razlike od 100 ventova u kućištu ne čini razliku.

  16. #3016
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    = Citat = Izvorno postao dugi Pregledaj post
    Sranje vent pa već crkava... ali ne treba ti ni jedan, baci to sranje iz kućišta. Samo će ti naguravati prašinu a hladiti minimalno ili ništa. Stavi jedan vent otraga da izbacuje zrak a ova dva napred skroz makni. Daleko ćeš više dobiti ako staviš neki solidni hladnjak na procesor nego da naguraš pet ventova na kućište.
    Ne guraju mi ova dva naprijed nikakvu prašinu unutra jer ima kejs sprijeda spužvu i mrežicu pa unutra ne uđe ni zrnce.

    @Hex: Nije spojen na matičnu nego na neki jadni fan kontroler od kućišta, al baš bih ga mogo i na matičnu spojit.

  17. #3017

    Re: Slike vaše kante

    Ako ima od naprijed dobru zaštitu od prašine onda isto nikakve koristi od tih ventova. Ne prolazi prašina ali ni zrak da bi bitnije utjecao na hlađenje. Uostalom pogledaj temperature sada, ugasi ventove pa provjeri ponovno. Javi razliku ako ti se da. Meni osobno komp nikada nije bio hladniji nego sada a imam samo jedan 8cm vent otraga, tek toliko da izbaci ako ima nešto toplog zraka.


  18. #3018
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Slike vaše kante

    Osobno volim staviti naprijed vent da piri po hardu. Pogotovo ako hard nije zavidan u kavezu, onda mu se temperature dignu za do 10tak stupnjeva. Ali ajde, s obzirom da je do 45-50 stupnjeva ok radna temperatura, većinom je i to nepotrebno.
    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  19. #3019
    Senior Member Giant leap for forum FaTaL_mRkvA's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    3.701

    Re: Slike vaše kante

    Ne kužim zaš nema onog izbornika gdje mogu birat tagove i to... Kak da stavim sliku?

  20. #3020
    Senior Member Respawned sorcerer 3.14colovac's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    1.237

    Re: Slike vaše kante

    Odeš na napredni način, makneš čicukva sa "Automatski izdvoji linkove u tekstu" i zatim napišeš [img] pa onda copy/paste linka na sliku i na kraju [/img] i toe to.

    P.S. Ili jednostavno staviš link na sliku.

    P.P.S. Neslušajte šta njake dugi. Čovjek je zabrijao da je u pravu. Ventilacija je dobra.

  21. #3021
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Slike vaše kante

    Teaser slika.
    [SPOILER]
    [/SPOILER]

    Držim fige da mi ostali djelovi dođu do ročkasa i onda je sve spremno.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  22. #3022
    Senior Member Small step for mankind fear's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Every part of your bones
    Postova
    2.734

    Re: Slike vaše kante

    R9 :thumbup
    booyaka



  23. #3023
    Senior Member My way or the highway Kostolomac's Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    7.152

    Re: Slike vaše kante

    RMA-o sam TX650 v2 jer mu je otišla regulacija brzine venta, tražio RM650. Danas stigao, zadovoljan sam.

    Spam spam, flame flame, that's the way of PcPlay!
    Ryzen 5 3600X # Liquid Freezer II 360 # Asus Prime X370-Pro # 16GB DDR4 # MSI RTX2070S Ventus OC # Adata SX8200 Pro 1TB
    & Samsung 860 EVO 500GB # Corsair RM650 # Lenovo Y27q-20 IPS 165Hz

  24. #3024
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    Noiiiiiccccceeeee

  25. #3025

    Re: Slike vaše kante

    Super je to napajanje. 90% iskoristivosti pri 50% upotrebe...istina košta lijepe novce. Ali barem znaš što imaš, vrhunsko napajanje.


  26. #3026
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Slike vaše kante

    Beast is out of the Cage!

    Usporedba veličine.

    Još ako uzmemo u obzir da je hladnjak jedne 5770 mali kepec naspam ovoga... nije ni čudo da imam 50 stupnjeva u idle-u. Bemti dizajn... enivej za sad zadovoljan novom grafom, nisma ništa testirao, ne stignem ali temperatura je ice cold! 28-30! Upalio sam D3 jedva se popela na 45.


    Stvari nisu išle po planu tako da kantu neću slikati. Tagan se ne isplati popravljati i moram tražiti neku drugu alternativu...

    (Ovo malo smežurano je sušena Bhut Jolokia. (Ghost Chilli.)

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  27. #3027
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: Slike vaše kante

    Meni je isto oko 28°C na idle. Čak hladnije od procesora koji ima stock hladnjak.

  28. #3028
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Slike vaše kante

    Before: Red Dwarf


    Later: Black Mamba?

    Netko mi je prije spominjao kako bi bilo bolje da je case crn iznutra pa reko da probam...
    Sad idem na full crveno-crnu šemu. Navukao sam braided sleeving preko sata kablova. Jedina mana je što braided kablovi uzimaju svoj danak pa je bočna strana napeta ko puška. Moram paziti da ne pogodim nekoga u glavu dok otvaram stranicu...

    Prokleti SSD tray opet sam se porezao na rub, trebam isturpijati to malo đubre već jednom...

    I eto... zadiovoljan sam crnom bojom, samo što se sad ne vide kablovi kako sam ih složio.To je sad onako... i plus i minus.

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  29. #3029
    Senior Member Master Blaster Mirogamemasta's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Planet: Char
    Postova
    4.138

    Re: Slike vaše kante

    Kakav je ovo nacistički forum kad mi neda da stavim više od četiri slike od jednom...


    Đumbus iza matične...

    AMD Athlon II X4, 2800 Mhz/Gigabyte 790XTA-UD4/Radeon R9 280X/2x 4 GB DDR3 -1333 Mhz/Intel SSD 240 GB, Hitachi HDD 2+3 TB/Seasonic 620W/Scyte-Mugen 2 Revision B/Windows 7


    The Arreat Summit

  30. #3030
    Senior Member My way or the highway Vedro's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Österreich
    Postova
    8.084

    Re: Slike vaše kante

    Lijepo izgleda. Svaka čast na trudu. thumbs up!

Slične teme

  1. Savjet oko kante
    By wildje in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 21
    Posljednji post: 22-05-2009, 07:08
  2. Procjena kante
    By IGoR_2803 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 06-12-2007, 22:30
  3. Nadogradnja kante za 3000 kn
    By Master_of_Soup in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 32
    Posljednji post: 01-10-2007, 16:44
  4. Procjena kante
    By Matilda Mother in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 27-07-2007, 13:27
  5. Procjena stare kante
    By THUNDER_DINIX in forum Konfiguracije
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 01-01-1970, 01:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •