Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 64

Tema: Radimo igru, tražimo developere

  1. #1
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18

    Radimo igru, tražimo developere

    Pozdrav svima, moj prvi post ovdje!!

    Razvijamo igru, taktički MORPG.
    Grafički engine je već upogonjen (irrLicht), imamo i testni level.
    Mrežna komponenta je već aktivna (i testirana ).

    Sada će trebati raditi leveleS(GtkRadiant), 3D modeleS(Blender), crtati ikone i sl.
    Dakako da će trebati i muzika, pa i tu tražimo nekoga za to područje.

    Igra će biti freeware, ali ne i OpenSource.
    Naravno da stoga neće biti niti ikakve novčane nagrade za rad na projektu

    No razlozi zbog kojih bi se netko mogao uključiti na projekt su sljedeći:
    - radite na igrici kakvu ste oduvijek željeli
    - mnogi ljudi će igrati igricu koju ste vi radili
    - vaše ime će biti navedeno na popisu developera u odgovarajućoj sekciji
    - naučti ćete puno radeći na projektu

    Igra se zove Enlightenment Online i smještena je u 18. stoljeće.

    Ukoliko ste zainteresirani, posjetite forum:
    http://enlightenment.darkbb.com/index.htm
    te predložite svoj vid sudjelovanja na projektu.

    Pridružite se timu od 4 developera!

    Pozdrav i keep up

  2. #2
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Radimo igru, ražimo developere

    = Citat = Izvorno postao WishFish
    Pozdrav svima, moj prvi post ovdje!!

    Razvijamo igru, taktički MORPG.
    Grafički engine je već upogonjen (irrLicht), imamo i testni level.
    Mrežna komponenta je već aktivna (i testirana ).

    Sada će trebati raditi leveleS(GtkRadiant), 3D modeleS(Blender), crtati ikone i sl.
    Dakako da će trebati i muzika, pa i tu tražimo nekoga za to područje.

    Igra će biti freeware, ali ne i OpenSource.
    Naravno da stoga neće biti niti ikakve novčane nagrade za rad na projektu

    No razlozi zbog kojih bi se netko mogao uključiti na projekt su sljedeći:
    - radite na igri kakvu ste oduvijek željeli
    - mnogi ljudi će igrati igru koju ste vi radili
    - vaše ime će biti navedeno na popisu developera u odgovarajućoj sekciji
    - naučti ćete puno radeći na projektu

    Igra se zove Enlightenment Online i smještena je u 18. stoljeće.

    Ukoliko ste zainteresirani, posjetite forum:
    http://igra.darkbb.com/index.htm
    te predložite svoj vid sudjelovanja na projektu.

    Pridružite se timu od 4 developera!

    Pozdrav i keep up
    lol..timu od 4 developera koji nisu ni poceli, a trebaju cjeli niz onih glavnih stvari i ljudi za njih.
    drugo svi uzimate tako velik komad kolaca i odmah idete radit neku high-tech-turbo-new age-all kind igru a nemate ni potrebna znanja ni vjestine.

    tak svatko moze rec-"radim igru trebam ljude koji ce nesto raditi a ja cu dat ideju!" lol

    bez uvrede ali cijeli ovaj forum sa tim izradama igara mi na to vuce

    onda malo pocmete nesto radit i zapnete i odmah odustanete i kazete pretesko je...

    pa onda objasnite ljudima da jednostavno nema smisla sa ljudima ovdje ista radit i nek se bolje ne javljaju nek rade sami za sebe.

    moj cilj i dalje je igra tipa starog GODS-a i mastat tu o nekim turbo nabrijanim sranjima mi nema smisla jer nisam egoist i neuvelicavam svoje sposobnosti koje su prosjecne i na tome radim, kad ih svladam idem nivo vise.

    vecina na ovom forumu je toliko ambiciozna da ni sama nezna sto zeli radit ni napravit.

    dobro je dok ne zavrsi srednja i ne dodje posao ili faks.
    onda tek shvatite ono sto niste a to je da ste veoma nigdje!

    samo mala opaska.

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    Nemoj biti takav Barathurm (iako si to sasvim dobro rekao), daj im priliku. Ono što sam vidio iz screenova nije me impresioniralo ni najmanje tako da...momci žao mi je. E da, trebate prave, vaše modele za igru, a ne one koji dolaze uz irrlicht. I nemojte prikazivati igru, slike, flimove dok nemate nešto konkretno. Imate dizajn dokument? Ne? Pišite ga.

    Koliko vam je iskustvo? Prijašnji projekti? 4 developera, kakva, šta rade, na čemu?

    Ali od sveg tog su najbitnije 3 stvari koje sam naučio iz svojih grešaka: razradjena ideja (koncept), organizacija i volja tima, iskustvo ili znanje vodje...

    Barathurm je to rekao malo u grubo, ali više-manje je istina što je rekao. Zato se primite male igre, vjerujte mi, kad je napravite, laknu će vam, a iskustvo je neprocjienivo...

    BTW...sretno

  4. #4
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283
    Pogledaj malo na njihovom forumu, djelujemi da je OK s obzirom da su samo 4 developera.
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    Hopalaa...oprostite. Ovo su veš neki konkretniji primjeri, zadnji put kad sam bio pogledao njihov forum nije bilo bogzna što. Nego kažem općenito što im treba da zainteresiraju nekog dobrog modelera npr.

    P.S. Enlightment Online needs shaders...

  6. #6
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18

    Re: Radimo igru, ražimo developere

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao WishFish
    Pozdrav svima, moj prvi post ovdje!!

    Razvijamo igru, taktički MORPG.
    Grafički engine je već upogonjen (irrLicht), imamo i testni level.
    Mrežna komponenta je već aktivna (i testirana ).

    Sada će trebati raditi leveleS(GtkRadiant), 3D modeleS(Blender), crtati ikone i sl.
    Dakako da će trebati i muzika, pa i tu tražimo nekoga za to područje.

    Igra će biti freeware, ali ne i OpenSource.
    Naravno da stoga neće biti niti ikakve novčane nagrade za rad na projektu

    No razlozi zbog kojih bi se netko mogao uključiti na projekt su sljedeći:
    - radite na igri kakvu ste oduvijek željeli
    - mnogi ljudi će igrati igru koju ste vi radili
    - vaše ime će biti navedeno na popisu developera u odgovarajućoj sekciji
    - naučti ćete puno radeći na projektu

    Igra se zove Enlightenment Online i smještena je u 18. stoljeće.

    Ukoliko ste zainteresirani, posjetite forum:
    http://igra.darkbb.com/index.htm
    te predložite svoj vid sudjelovanja na projektu.

    Pridružite se timu od 4 developera!

    Pozdrav i keep up
    lol..timu od 4 developera koji nisu ni poceli, a trebaju cjeli niz onih glavnih stvari i ljudi za njih.
    drugo svi uzimate tako velik komad kolaca i odmah idete radit neku high-tech-turbo-new age-all kind igru a nemate ni potrebna znanja ni vjestine.

    tak svatko moze rec-"radim igru trebam ljude koji ce nesto raditi a ja cu dat ideju!" lol

    bez uvrede ali cijeli ovaj forum sa tim izradama igara mi na to vuce

    onda malo pocmete nesto radit i zapnete i odmah odustanete i kazete pretesko je...

    pa onda objasnite ljudima da jednostavno nema smisla sa ljudima ovdje ista radit i nek se bolje ne javljaju nek rade sami za sebe.

    moj cilj i dalje je igra tipa starog GODS-a i mastat tu o nekim turbo nabrijanim sranjima mi nema smisla jer nisam egoist i neuvelicavam svoje sposobnosti koje su prosjecne i na tome radim, kad ih svladam idem nivo vise.

    vecina na ovom forumu je toliko ambiciozna da ni sama nezna sto zeli radit ni napravit.

    dobro je dok ne zavrsi srednja i ne dodje posao ili faks.
    onda tek shvatite ono sto niste a to je da ste veoma nigdje!

    samo mala opaska.
    Bez uvrede ali lupaš gluposti.

  7. #7
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Hopalaa...oprostite. Ovo su veš neki konkretniji primjeri, zadnji put kad sam bio pogledao njihov forum nije bilo bogzna što. Nego kažem općenito što im treba da zainteresiraju nekog dobrog modelera npr.

    P.S. Enlightment Online needs shaders...
    Znači prvo nam savjetuješ da se uhvatimo nečega jednostavnijeg a onda nam savjetuješ shadere?!?

    Plan nije da napravimo novi half life engine, niti će ikada biti.

    Plan je da igra bude "simpatična", zabavna i nadasve igriva!

    Ono što smo već napravili je:
    - probni level
    - 3 vlastita modela
    - logiranje, odabir modela, kretanje
    - osnovno sučelje igre
    - probni monster koji za sada samo "hvata" najbližeg igrača
    - 3rd person kamera

    Sljedeća verzija donjeti će:
    - snimanje igrača (kod odlogiravanja)
    - selektiranje protivnika
    - ubijanje protivnika
    - inventory
    - sistem trgovanja i lootanja

  8. #8
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Nemoj biti takav Barathurm (iako si to sasvim dobro rekao), daj im priliku. Ono što sam vidio iz screenova nije me impresioniralo ni najmanje tako da...momci žao mi je. E da, trebate prave, vaše modele za igru, a ne one koji dolaze uz irrlicht. I nemojte prikazivati igru, slike, flimove dok nemate nešto konkretno. Imate dizajn dokument? Ne? Pišite ga.

    Koliko vam je iskustvo? Prijašnji projekti? 4 developera, kakva, šta rade, na čemu?

    Ali od sveg tog su najbitnije 3 stvari koje sam naučio iz svojih grešaka: razradjena ideja (koncept), organizacija i volja tima, iskustvo ili znanje vodje...

    Barathurm je to rekao malo u grubo, ali više-manje je istina što je rekao. Zato se primite male igre, vjerujte mi, kad je napravite, laknu će vam, a iskustvo je neprocjienivo...

    BTW...sretno
    Iskustvo za mene konkretno preko 15 godina programiranja (od toga 3 profesionalno), jako puno projekata u raznim tehnologijama da ne nabrajam sada. Jedna igra izdana u Bugu, jedna u PC-CHIP-u. (ok, to su bili vrlo stari radovi )

    Koncept je dobrim dijelom razrađen, volje ima puno!

    Trebaju nam samo dodatni kadrovi da se trajanje projekta ne protegne predugo.

    I dobro, za muziku nam definitivno netko treba jer nitko od nas nije u toj branši.
    Ako ne nađemo nikoga za to područje, osloniti ćemo se na izvor besplatnih materijala na netu.

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866
    Kakva bi trebala biti glazba ?
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  10. #10
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    E to mi se već svidja. Oprosti što sam onak reagirao ali na ovom forumu se javlja toliko puno ljudi sa sličnim postovima, a da su se tek jučer uhvatili programiranja pa sam mislio da si ti još jedan takav.

    Al sam bio u krivu i to priznajem (nisam gad).

    Što se tiče muzike, mogu ti ovo reći. Tražio sam nekoga da radi muziku za naš (CroMan) projekt i javio mi se jedan, može se reći profesionalac u tome. Ovako mi je rekao cijenu. 2min soundtracka je 100$, s tim da se radi tih 2min skoro mjesec dana. Rekao mi je da ima jeftinijih ponudjača naravno al da nije sigurno kakva je kvaliteta tih soundtrackova. Naravno ima i veliki broj ljudi koji će ti muziku napraviti besplatno, a imaš ih ovdje na pcp forumu.

    A što se tiče Barathurma, mislio je vjerojatno isto kao i ja, tako da...

    Inače, sretno sa projektom i javljajte nove vijesti.

  11. #11
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    E to mi se već svidja. Oprosti što sam onak reagirao ali na ovom forumu se javlja toliko puno ljudi sa sličnim postovima, a da su se tek jučer uhvatili programiranja pa sam mislio da si ti još jedan takav.

    Al sam bio u krivu i to priznajem (nisam gad).

    Što se tiče muzike, mogu ti ovo reći. Tražio sam nekoga da radi muziku za naš (CroMan) projekt i javio mi se jedan, može se reći profesionalac u tome. Ovako mi je rekao cijenu. 2min soundtracka je 100$, s tim da se radi tih 2min skoro mjesec dana. Rekao mi je da ima jeftinijih ponudjača naravno al da nije sigurno kakva je kvaliteta tih soundtrackova. Naravno ima i veliki broj ljudi koji će ti muziku napraviti besplatno, a imaš ih ovdje na pcp forumu.

    A što se tiče Barathurma, mislio je vjerojatno isto kao i ja, tako da...

    Inače, sretno sa projektom i javljajte nove vijesti.
    Troškovi projekta bi trebali težiti nuli tako da je 50$ po minuti "malo" previše
    Nadam se da će se stvarno netko i javiti onda za muziku sa ovog foruma!

    Hvala na željama!

    P.S. CroMan je komercijalni projekt?
    Postoji li kakav link sa više informacija?

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866
    Hmm, kazem na pcpu ima ljudi koji bi nesto mogli napravit a to bi i ja mogao, samo me zanima kakva bi glazba trebala biti, nesto posebno ili ono cist sentimentalno kao u drugim igrama tog zanra*
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  13. #13
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18
    = Citat = Izvorno postao streetrace777
    Hmm, kazem na pcpu ima ljudi koji bi nesto mogli napravit a to bi i ja mogao, samo me zanima kakva bi glazba trebala biti, nesto posebno ili ono cist sentimentalno kao u drugim igrama tog zanra*
    Bilo bi idealno kada bi mogli dobiti electronic obrade klasične glazbe iz 18. stoljeća (dakle Mozarta, Beethowena itd.)

    Ako ne bude išlo, onda će sentiši biti

    Trebati će nam nekoliko glazbenih tema.

    Trebati će nam i efekti poput pucnjeva, udaraca, urlika i sl.

    Forum igre za prijave:

    http://enlightenment.darkbb.com/index.htm

  14. #14
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    CroMan nije projekt nego tim. Nažalost tim se malo raspao pa se sad obnavljamo tako da neko vrijeme neće biti ništa od screenova, videa i dema.

    Web site ti je u mom potpisu ali je u re-izradi tak da pola stvari nema.

  15. #15
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    Razlika izmedu ovog tima i vecine ostalih (svaka cast izuzecima) je sto nece razvijati igru koja bi trebala biti ljepsa od Farcry-a i tri puta bolja od Wow-a, niti ce se za igru razvijati novi ultra hi-tech DirectX11 engine i turbo mrezna komponenta koja moze podrzat 50 puta vise igraca od Wow-a, nego ce se za taj dio koristiti gotova rijesenja, testirana i provjerena od strane tisuce ljudi...

    Cilj izrade igre nije konkurirat svjetskoj game industriji nego se nesto novo naucit, prikupit nova zanimljiva iskustva, zabavit se i pokazat da se moze...

  16. #16
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    CroMan nije projekt nego tim. Nažalost tim se malo raspao pa se sad obnavljamo tako da neko vrijeme neće biti ništa od screenova, videa i dema.
    A zasto se raspao ako se smije znati?

  17. #17
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
    Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
    Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).

  18. #18
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
    Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
    Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).
    Pa šta nisi rekao,znam ja nekog dobrog modelera iz pule

    @Wishfish - Ako niste našli nikog za sajt,ja vam mogu radit tijekom proljetnih praznika jer nemam vremena ni za sebe...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  19. #19
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    koga iz pule? imaš msn njegov ili di da ga kontaktiram?

  20. #20
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    koga iz pule? imaš msn njegov ili di da ga kontaktiram?
    Lik koristi samo skype...ali nagovorio sam ga da počne koristit MSN
    Reći ću mu sutra u školi da ti se javi na MSN
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  21. #21
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Radimo igru, ražimo developere

    = Citat = Izvorno postao WishFish

    Bez uvrede ali lupaš gluposti.

    nikakve gluposti ne lupam...vidim da na igri radi jedan iskusan programer i 3d dizajner koji nema blage o pojmu a ne modelima i izradi tekstura a kamoli wrapingu koji je ocajno losh.

    neznam kako ciljate na zabavnu KIS igru sa takvim modelima koji bodu oci jer takvi likovi nisu bili ni 80-ih godina.


    ono sto je kolega rekao da radi teksture u photoshopu nek bar nadje pristojnu fotografiju krzna ili nek napravi svoj model na svom psu i nek ne razvlaci tu teksturu jer je skroz izgubila na kvaliteti i pixeli se vide na njoj.

    drugo dajte si malo vise truda bar oko modela, jer pass od 20 poligona nije nista niti se na njega moze pristojno zalijepit ista.

    neznam u kojem programu radite te likove ali blender koji je ocajno losh je bolji od ovoga.

    znam da ste rekli da ne ciljate na neku fancy igru ali dajte bar napravite nesto igrivo a ne da se sve zasniva na radu kodova.
    onaj dwarf je jedino sto valja.

    oko gradjevina isto se dajte bar potrudite dodat smisleni sadrzaj tipa, "klade" koje drze gradjevinu, texture i slicno nemojte samo poljepit, dajte im smisao...

    ako ovaku igru imate namjeru napravit i mislit da ce bit igriva..reci cu samo da svi igraci gledaju vizualno graficko predocenje i ako ono nije podnosljivo mozes ti napisati kakav god monstruozni i napredni kod projekt ce biti nezanimljiv.

    eto...ja nemam vremena za ikoga raditi jer sam i sa svojim poslom do grla zakopan trenutno i moji crtezi su na cekanju, 3d model, neki interijeri i slicno za sto zavrsavam kad uhvatim vremena...

    inace sam direktan u izrazavanju i mozes text shvatit grupo ili kako ti po volji ali samo sam vam dao predodjbu sto vam katastrofalno ide.

    napravite bar psu samo glavu od 80 poligona, tijelo od 100, noge od 80 svaka...pa zalijepi onda teksturu i bacite displacement mapu gore pas ce stvarno izgledat kao pas a ne ko kocka sa 4 noge i glavom bez ociju i slicno...

    poradite na dizajnu...za programiranje sumnjam da ce biti lose kad kazes 15 godina znaci da je tu vec puno iskustva...

    eto...sretno!

  22. #22
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
    Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
    Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).
    lol ovo nemam rjeci...onaj tko nezna sam sebi nacrtat referencu ili skicu, tko nezna animirati i nezna organsko modeliranje nije nikakav napredni 3d dizajner pogotovo ako jos nezna radit sa cesticama i slicno.
    i ovo kad sam se pokidao kad su rekli da im "ti" moras nabavljati jos reference i blueprinte,...neznaju organski modelirati i misle da ako mogu izmodelirati auto preko referenci da mogu i ljudsko tijelo tako?!

    ooooo....samo nek pokusaju pa mi daj na uvidjaj ovdje da vidim ruke(najtezi dio modeliranja), noge i prsni kosh i ledja pa da se imam cemu smijati

    covjece...kad sam kao klinac izrenderirao svoju prvu kuhinju trebao sam se odmah prozvat vrhunskim 3d dizajnerom a ne ici jos uciti kako se animira, radi sa cesticama i organsko modeliranje

    da sam bar ja tako napredan...sto si gubio vrijeme sa njima uopce?!
    znas sto trebas i to trazi a ove fejkere odjebavas po kratkom postupku - "nisi zadovoljio"

  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    3.866
    = Citat = Izvorno postao Plexihack

    Pa šta nisi rekao,znam ja nekog dobrog modelera iz pule
    Da ja neznam tog modelera ?
    Nemam nist protiv, osim, odite na pusti otok pa se tamo medusobno mnozite i kotite kolko god vas volja
    I sta onda kada se namnoze
    je,namnozit ce se. rode ce nosit male pedere i pederi ce sadit gej polja kupusa.

  24. #24
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Feb 2008
    Postova
    18

    Re: Radimo igru, ražimo developere

    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    ako ovaku igru imate namjeru napravit i mislit da ce bit igriva..reci cu samo da svi igraci gledaju vizualno graficko predocenje i ako ono nije podnosljivo mozes ti napisati kakav god monstruozni i napredni kod projekt ce biti nezanimljiv.
    Ne gledaju svi igrači samo vizualni dojam igre. Zapravo to ovisi uvelike o uzrastu i površnosti igrača.
    Ja bih osobno radije odigrao još jednom Doom (bez broja na kraju) nego igrao Return of the Cryzis a da ne spominjem npr. Enemy Territory, Seiklus, Soldat itd. - igre koje danas ne zapanjuju grafikom ali su daleko ispred novih uradaka.

    A kao drugo, optuživati entuzijastički tim koji igru radi u ono malo slobodnog vremena da im modeli, level ne izgledaju profesionalno, a k tome su tek počeli, je pomalo... glupo, bezobrazno, zar ne?

  25. #25
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Nije se raspao nego se malo očistilo. Bilo je par modelera koji su se javili za posao, a onda su rekli da znaju modelirati samo neživu prirodu, da im ja trebam nabavljati skice (drage volje ali ih je previše da im ja nabavljam skice, a koncept artist je na putu sa sveučilištem negdje), i još neznaju raditi teksture niti animirati. A nazivaju sebe naprednim modelerima. E pa neće to tako reko sam i bye bye.
    Jedan modeler je bio stvarno super ali on je tražio "plaću" pa sam mu rekao da ću ga kontaktirati možda poslije.
    Sad smo se malo regrupirali i krenuli sa FPS projektom, a Patria kod igre prodali (žalim ali raditi rpg kad nitko nezna raditi likove niti teren je nemoguće, a pritom je prekomplicirano sa tako malim timom napraviti rpg. Sretan sam što smo ipak imali neke koristi od koda).
    lol ovo nemam rjeci...onaj tko nezna sam sebi nacrtat referencu ili skicu, tko nezna animirati i nezna organsko modeliranje nije nikakav napredni 3d dizajner pogotovo ako jos nezna radit sa cesticama i slicno.
    i ovo kad sam se pokidao kad su rekli da im "ti" moras nabavljati jos reference i blueprinte,...neznaju organski modelirati i misle da ako mogu izmodelirati auto preko referenci da mogu i ljudsko tijelo tako?!

    ooooo....samo nek pokusaju pa mi daj na uvidjaj ovdje da vidim ruke(najtezi dio modeliranja), noge i prsni kosh i ledja pa da se imam cemu smijati

    covjece...kad sam kao klinac izrenderirao svoju prvu kuhinju trebao sam se odmah prozvat vrhunskim 3d dizajnerom a ne ici jos uciti kako se animira, radi sa cesticama i organsko modeliranje

    da sam bar ja tako napredan...sto si gubio vrijeme sa njima uopce?!
    znas sto trebas i to trazi a ove fejkere odjebavas po kratkom postupku - "nisi zadovoljio"
    od sada se fejkeri odjebavaju po kratkom postupku, naravno. al problem je što njih jako puno se javlja jer žele dobiti na iskustvu, a oni pravi 3d dizajneri su ipak malo zahtjevniji -> traže "plaću"

    @plexihack - kad će mi se javiti taj iz pule lik?
    @streetrace777, šta si ti iz pule?

  26. #26
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    nisam nekoliko dana na forumu i vidi što se dogodi

    kao prvo, Barathrum, ako je tvoj cilj dolaženja u ovaj podforum da ljudima govoriš da neznaju raditi igre/programe, da su preambiciozni i sl., nemoj tu niti dolaziti
    ovaj forum je zamišljen kao pomoć ljudima, a ne za to da ih se obeshrabljuje, pogotovo kad za to nema razloga

    kao drugo, cerberi, ideš previše u offtopic, rješi to što trebaš na msnu ili u nekoj drugoj temi
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  27. #27
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    A kakve ti modele želiš, dovraga? Sasvim su ok. Ionako će puno bolje izgledati iz dalje perspektive, kad je ovo RPG.

    Vidi se da ste dosta toga već napravili, sretno.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  28. #28
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936

    Re: Radimo igru, ražimo developere

    = Citat = Izvorno postao WishFish
    = Citat = Izvorno postao Barathrum
    ako ovaku igru imate namjeru napravit i mislit da ce bit igriva..reci cu samo da svi igraci gledaju vizualno graficko predocenje i ako ono nije podnosljivo mozes ti napisati kakav god monstruozni i napredni kod projekt ce biti nezanimljiv.
    Ne gledaju svi igrači samo vizualni dojam igre. Zapravo to ovisi uvelike o uzrastu i površnosti igrača.
    Ja bih osobno radije odigrao još jednom Doom (bez broja na kraju) nego igrao Return of the Cryzis a da ne spominjem npr. Enemy Territory, Seiklus, Soldat itd. - igre koje danas ne zapanjuju grafikom ali su daleko ispred novih uradaka.

    A kao drugo, optuživati entuzijastički tim koji igru radi u ono malo slobodnog vremena da im modeli, level ne izgledaju profesionalno, a k tome su tek počeli, je pomalo... glupo, bezobrazno, zar ne?
    je ali doom je imao bolje likove neg sto ste vi sada napravili.
    samo sto su to sve bili sprajtovi.

    nije bezobrazno...u pola sata da se napravit tako odlican terren - recimo unutrasnjost dvorca da bi se zacudio.

    moja predodjba tog tima, bar 3d dizajnera je da ne poznaje uopce rad u 3d programima i zato vam ocito tako puno treba oko grafike i objekata.
    a necu samo rec sta se sve da u 2 sata napravit. i recimo 2 sata svaki drugi dan dasi uzmete ili 4 sata za vikend..uglavnom..aj cim uhvatim toliko vremena demonstrirat cu ti.

  29. #29
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao Luka
    nisam nekoliko dana na forumu i vidi što se dogodi

    kao prvo, Barathrum, ako je tvoj cilj dolaženja u ovaj podforum da ljudima govoriš da neznaju raditi igre/programe, da su preambiciozni i sl., nemoj tu niti dolaziti
    ovaj forum je zamišljen kao pomoć ljudima, a ne za to da ih se obeshrabljuje, pogotovo kad za to nema razloga

    kao drugo, cerberi, ideš previše u offtopic, rješi to što trebaš na msnu ili u nekoj drugoj temi
    kao prvo nisam nikog obeshrabrio kao drugo dao sma im kritiku.
    kao trece ako ne zele kritiku i zele samo pohvale onda nek ne objavljuju radove i nek uopce se ne bave icime vezanim za umjetnost jer ako je neznaju prihvatit i ako ih kritika vrijedja mogu s samo zamislit koliko lose podnose razgovor sa strankama i koliko se brzo naljute.

    kao cetvrto napisao sam im sto je katastrofalno i necu lagat da su modeli odlicni i govorit - go, go samo naprijed kad su modeli kao sto rekoh bez uvrede katastrofa jer neznam niti jednu igru sa tako losim modelima a oni ciljaju na KIS igru i jos da bude igriva i na igrace bez ukusa.

    pa ako nalete na takvog igraca javite.

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao Sonic_Moronic
    A kakve ti modele želiš, dovraga? Sasvim su ok. Ionako će puno bolje izgledati iz dalje perspektive, kad je ovo RPG.

    Vidi se da ste dosta toga već napravili, sretno.

    ugrubo


    njihov nacin modeliranja:



    pravilan nacin modeliranja za igre:



    sad da objasnim zasto njihov nacin modeliranja nevalja....

    ne koriste smooth, premalo poligona, meshsmoothove ni nece koristiti sigurno jer ako bace koji gore taj pas ce izgubit do 50% svoje povrsine (x,y).

    sljedeci problem je animcaija, likovi ce morati imato robotske pokrete zbog premalo poligona, poligoni ce se sjec jedan u drugi i tako izazivat pucanje objekata sto je jako ruzno za vidjeti.

    nijedan od tih likova se nemoze koristiti u daljnjem projekta kao "uzorak" za animacju jer "poliranje" nebi prezivjeli.

    eto...dwarf ce najvjerojatnije se gegat sa lijeva na desno inace ce mu poligoni nogu ulazit u guzicu i sjec se jedan kroz drugi.

    toliko od toga zasto su likovi "katastrofalni" a ne solidno-dobri.

    i evo zasto je pozeljno imati vise poligona...evo ovo sam sad u 2 minute napravio na brzinu i izbio sam zglobove na prstima da se vidi kako zbog kolicine poligona jedan u drugi nece ulaziti vec se ponasa kao "krpa", žele, ..etc...sad zamislite njihovog psa od nekih 60-tak poligona koji pokusava hodati - kao bug!

    http://img532.imageshack.us/my.php?i...9992367fi1.flv

Slične teme

  1. pogodi igru
    By Reaper3412 in forum Gaming općenito
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 29-05-2010, 13:14

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •