Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 45

Tema: Kakvu igru bi htjeli napravit?

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141

    Kakvu igru bi htjeli napravit?

    Evo zanima me kakvu igru bi htjeli napravit da znate/mozete i imate vremena?

    I zasto uopce zelite radit igre? Jer vas zanima kako se rade, ili mislite da imate bolje/inovativnioje ideje od vec postojecih igara, mozda radi sebe ili nesto cetvrto?


    Ja mozda najvise zbog toga jer mislim da je igracka industrija krenula u potpuno krivi smjer i otisla u k... odkad je grafika na prvom mjestu a igrivost, prica i atmosfera na 99. Nekad su izlazile igre koje su se mogle zvati igrom, a danas u 2 god izade jedna igra i 168 klonova..

  2. #2
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    igre temljene na CAVEu su ....
    jbt da mi je igrat CAVE Quake, to je revolucionarno...a danas je fakat sve puno klonova i tu se slazem s tobom, igre postaju zamorne...
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  3. #3
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070
    Htio bih napraviti neki dobar FPS na temu Domovinskog rata - nadam se da će takva igra izaći dok sam ja za compom :)

    Iako,da ja to napravim...nema šanse,nisam u stanju napraviti minesweeper ;)

  4. #4
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  5. #5
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Neki rts sa dijelom simulacije i naprednih opcija a la civ, tema steampunk ili bliža budućnost
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  6. #6
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine.
    Zašto?
    Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.

  7. #7
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279
    Već imam mnogo ideja koje bih mogao primijeniti na nekoj igri, ali to niste vidjeli u niti u jednoj pucačiti(barem ja nisam), pa sam stoga krenuo u učenje visual studia, makar još nemam niti jednu knjigu nadam se da ću negdje nabaviti. Vjerujem da bi vam se vjerovatno svidjela ova novina koju bih uveo, ali namjerno neću reći što bi to moglo biti tak da se za kojih 2 godine ugodno iznenadite

  8. #8
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    ne znam T.T
    Postova
    544
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    Već imam mnogo ideja koje bih mogao primijeniti na nekoj igri, ali to niste vidjeli u niti u jednoj pucačiti(barem ja nisam), pa sam stoga krenuo u učenje visual studia, makar još nemam niti jednu knjigu nadam se da ću negdje nabaviti. Vjerujem da bi vam se vjerovatno svidjela ova novina koju bih uveo, ali namjerno neću reći što bi to moglo biti tak da se za kojih 2 godine ugodno iznenadite
    samo naprijed

  9. #9
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279
    Neznam u kojem je to smislu bilo, ali nadam se da nije u onome na koji ja mislim, al dobro hvala na (nadam se) podrški

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    Neznam u kojem je to smislu bilo, ali nadam se da nije u onome na koji ja mislim, al dobro hvala na (nadam se) podrški
    a da ipak podjeliš s nama ideju ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  11. #11
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    Da...

    sam i tako neces uspjet nista dobro napravit, samo losu igru iz koje ce ideju ukrast neki razvojni tim i obogatit se...

  12. #12
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    volio bih napravit nešto tipa Claw

  13. #13
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    ne znam T.T
    Postova
    544
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    Neznam u kojem je to smislu bilo, ali nadam se da nije u onome na koji ja mislim, al dobro hvala na (nadam se) podrški
    u smislu da ti zelim srecu u razvoju svoje ideje.. tu ima nesto lose?

  14. #14
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao ˘˘˘˘Angel˘˘˘˘
    u smislu da ti zelim srecu u razvoju svoje ideje.. tu ima nesto lose?
    nisi smajlica stavio...

    ... pa se moze protumacit dvojako...

  15. #15
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    ne znam T.T
    Postova
    544
    da, evo , nego ajd podjeli ideju s nama, da vidimo jel ipak imas sanse za to..

  16. #16
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine.
    Zašto?
    Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.
    Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  17. #17
    Senior Member Lock'n'Load koki007's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Medimurje!
    Postova
    141
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.
    A jel oni imaju kakvu stranicu ili forum?

    Znam da je bio nekada jedan forum ali je jednostavno nestao...

  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Kakve kontroverze?

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    Kakve kontroverze?
    Bunili su se ljudi koji su napadali i koji su branili Vukovar. Dakle, treba neko vrijeme proći jer je to još uvijek svježa rana.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  20. #20
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Sta se imaju bunit oni koji su napadali Vukovar? A i ovi drugi?

  21. #21
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Afrika
    Postova
    3.070
    Možda bi igra sa tematikom Domovinskog rata ovdje "digla" prašinu,ali u svijetu? Ne.

    Slično kao i sa Vijetnamskim ratom etc - boli mene briga tko je koga derao,i zašto,mene zanima gameplay.Slično razmišlja i ostatak svijeta,njih boli ona stvar tko je koga napadao ako igra ima odličnu igrivost - oni su taj rat već i zaboravili.Kod nas to i nije tako,vjerujem da bi ta igra digla mnogo,mnogo prašine.Ako ne kod nas,onda kod srba svakako...

  22. #22
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279
    = Citat = Izvorno postao koki007
    Da...

    sam i tako neces uspjet nista dobro napravit, samo losu igru iz koje ce ideju ukrast neki razvojni tim i obogatit se...
    Ko je rekao da ću sam raditi , jedan dečko iz mojeg razreda već zarađuje puno para kaj se tiče programiranja i sad smo se dogovorili da ćemo počet nešt iskombinirat i napravit, ali za koju godinu ili dvije kad se malo uhodamo. Treči sudionik će nam biti njegov frend(mislim da je rekao da je iz Ausrije) koji trenutno radi na novom conanu, tak ako trebate neke informacije o novom conanu samo pitajte, jer mogu saznati
    @ Angel- hvala, prijatelju, ja već mislil nekaj drugo...,al kaj moreš imam bujnu maštu. Dal si ti nekad nešto radio u smislu igara?
    @ Luka- A kaj misliš da sam glup, pa da tebi rečem kaj sam isplaniral tak za koje dvije godine propadne o onom kaj sam sanjal. Igra je zamišljena(ne da se hvalim) dosta dobro, samo ju treba znati napravit. a za to će se pobrinut onaj naš treći član koji dolazi za praznike u Hrvatsku

  23. #23
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine.
    Zašto?
    Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.
    Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.
    Koliko imaš godina ako nije tajna?

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Uostalom koga vrage uopce imaju postojat kontroverze?

    Pa nitko se ne buni za igre iz WW2 jer znaju ko je krivac za rat.

    Tako se i treba znati ko je krivac za Domovinski rat, a mi ga znamo.

  25. #25
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    @ Luka- A kaj misliš da sam glup, pa da tebi rečem kaj sam isplaniral tak za koje dvije godine propadne o onom kaj sam sanjal. Igra je zamišljena(ne da se hvalim) dosta dobro, samo ju treba znati napravit. a za to će se pobrinut onaj naš treći član koji dolazi za praznike u Hrvatsku
    da, upravo to mislim (ovo je bio sarkazam)

    stvarno misliš da je moj cilj na ovom forumu krasti nevjerojatno inovativne ideje drugih forumaša ?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  26. #26
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    999
    Ja bi napravio neku vrstu space RPG-a , smislio neku pricu , iako bi to bio manji dio igra zato sto bi se igra odvijala oko puno "malih" questova (al ono PUNO)

    Opcenito:Vi pocinjete kao wannabe kapetan svemirskog broda u gradu na nekom planetu, gledalo bi se iz prvog lica ali bi mogli prebacit u trece cist da viditi kako vas lik izgleda (mogli bi ga kreirat sa nekim stvarno mocnim carachter creatorom, mogli bi birati između 5-6 rasa, ljudi , svemiraca etc...) u toj fazi cete morati povuci prave veze da nabavite brod, jer su svemirski brodovi skupi a vi nemate ni blizu para za jednog. Kada nabavite vas prvi brod, morate nabaviti posadu, za vas prvi brod bit ce dovoljno 3-4 clana (za pronalazak clanova obratite se šefovima lokalnih birtija). Kad se nakrcate i to onda dobijete eventualno neki main quest koji nemorate rijesit. Novce zarađujete questovima , trgovanjem, pljackanjem "sivim" poslicima u svemirskim lukama ili gradovima (prodavanje droge , ucijena...). Kad nabavite dovoljno para moci cete kupovat nove brodove (kojih bi bilo stvarno pregrst) i dodatke za brodove.
    U igri bi bilo par galaksija sa puno suncevih sustava od kojih bi se mnogi "random" generirali ,a u ostalima bi bili space portovi, planeti na kojima ima gradova itd... Također bi (mozda) bila neka multiplayer galaksije cisto da stvari budu zanimljivije...

    Questovi: Znaci bilo bi nekih main questova ali igra bi se odvijala od ne main (malih) koji bi bilo mnogo razliciti, neki bi bili trade questovi, neki bi questovi ukljucivali spasavanje svemirskih brodova ili posade s istih, jos bi svasta bilo, dostava, ubijanja gusara, bitaka, trazenja rijetkih minerala, napadanja flota, krađe....ne bi svi questovi bili u svemirskom brodu, neke bi rijesavali u space portovima ili u glavnim gradovima na planetima.

    Mikromenadžment: U igri bi bilo mnogo mikromanagementa , od dodavanja puski i topova na brod , koje bi mogli kalibrirati, mijenjat razne vrste municije itd, mjenjanje motora i druge pokretačke mašinerije na brodu te podešavati potrošnju energije na njima, hlađenje (da se ne pregriju , jel ), izabiranja članova posade za neka važnija mjesta na brodu, i poboljšavanje njihovih skillova kao i svog lika (dok za obične "svemirske mornare" nebi bilo mikromenadžmenta nego bi oni često umirali i tako), također bi mogli bojati svoj brod , raditi svoje logoe i importat u igru pa staviti na svoj brod, čak bi mogli i u nekim gradovima kupiti neki lokal pa zarađivati novce preko njega.

    Grafika: Ništa pre spektakularno , al opet dovoljno dobro da se vide svi detalji.

    Eto, ako ste imali živaca ovo pročitati, dajte komentirajte , znam da je nemoguće , ali eto, mogu sanjati.



  27. #27
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    Ugl. Morrowind u svemiru...
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao ReiKo
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Igra na temu domovinskog rata bi stvarno mogla dići mnogo neželjene prašine.
    Zašto?
    Pa imamo igre iz drugog svjetskog rata, prvog, vietnamskog... nekuzim stvarno tvoj post.
    Zato što sam bio na timu koji još uvijek radi na projektu Battle for Vukovar '91. Jednostavno sam napustio projekt jer je nastalo mnoštvo kontroverzi, ali timu i dan danas ponekad pomažem.
    Koliko imaš godina ako nije tajna?
    Nije tajna... 15, dakle, ja nisam prošao kroz taj rat ali se slažem sa činjenicama da se takva igra ne bi trebala još bar desetak godina.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  29. #29
    Senior Member Nuke me please
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Blizina Pitomace
    Postova
    279
    = Citat = Izvorno postao Luka
    = Citat = Izvorno postao Filip_k
    @ Luka- A kaj misliš da sam glup, pa da tebi rečem kaj sam isplaniral tak za koje dvije godine propadne o onom kaj sam sanjal. Igra je zamišljena(ne da se hvalim) dosta dobro, samo ju treba znati napravit. a za to će se pobrinut onaj naš treći član koji dolazi za praznike u Hrvatsku
    da, upravo to mislim (ovo je bio sarkazam)

    stvarno misliš da je moj cilj na ovom forumu krasti nevjerojatno inovativne ideje drugih forumaša ?

    A zašto ne?

  30. #30
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    zato što nisu inovativne i u 99% slučajeva su neizvedive

    a sad dosta offtopica
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

Slične teme

  1. Što biste htjeli biti od životinja?
    By Maja in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 316
    Posljednji post: 19-08-2009, 12:41
  2. Koje bi serije ili filmove htjeli da se vrate na TV?
    By Gravestone_bluz in forum Multimedia
    Odgovora: 486
    Posljednji post: 14-07-2009, 01:11
  3. Kakvu konfu imate?
    By silenus in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 189
    Posljednji post: 08-12-2006, 19:02
  4. Kakvu graficku karticu imate?
    By Nemesis in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 98
    Posljednji post: 11-02-2006, 23:34

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •