Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 67

Tema: PETA(People for the Ethical Treatment of Animals)

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907

    PETA(People for the Ethical Treatment of Animals)

    Oni su meni smješni "ljudi ne smiju ubjati životinje" ljudi su na vrhu hranidbenog lanca i mi smijemo raditi što hoćemo za drugim životinjama(nemojte me krivo shvatiti ja ne odobravam zlostavljanje životinja, ali sam za eksperimentiranje novih ljekova na životinjama, za jelo, itd...) Ja osobno ih smatram teroristima koji se koriste životinjama kao opravdanje.....

    PS. osnivačica Pete koristi inzulin, a promovira da se životinjski proizvodi ne koriste... lol(teški)

    Vaši komentari na PETU i njihovu politiku

    EDIT:- evo nešto o peti

    http://vids.myspace.com/index.cfm?fusea ... d=27865922
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  2. #2
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    9.747
    licemjeri
    = Citat = Izvorno postao Praetorian the Wise
    Ma "nove" igre su sto puta bolje od "starih". Napredovale su u apsolutno svemu, oni koji govore da su stare igre bolje lažu sami sebe.

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    što PETA ne znači People for Eating of Tasty Animals?

    neznam, meni je sve to imbecilno
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  4. #4
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    U samoj premisi te čudotvorne organizacije postoji jedan paradoks kojeg ni sami valjda ne mogu prožvakati - ne može se prema životinjama postupati etično, jer su to životinje. To nisu ljudi i ne znaju što je moral ni kodeks ponašaja, čime već samo primjenjivanje etike zapravo funkcionira kao "ne-etično" ponašanje prema životinjama...

    Al, ajd, zanemarimo logičke promašaje...

    Mene užasno smeta jedan od sve češćih natpisa "We are responsible for keeping animals alive", ilitiga "Mi smo odgovorni za održavanje životinja na životu."
    Ne znam koji je debil to smislio... Mi definitivno nismo odgovorni za održavanje životinja na životu; NAŠA odgovornost je da ih ne ubijemo bez smisla, a na životu se i same mogu održati.
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    bili su u southparku onaj jedan put.


    inace, malo su mi gay oni... ono, prosvjeduju protiv testiranja, ajmo onda lansirat neš otrovno na tržište pa da ljudima rastu testisi na nosu, yay.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    FOR EVERY ANIMAL YOU DON'T EAT, I'M GOING TO EAT THREE!

    Kao prvo, PETA je idiotizam...

    Kao drugo, ako su protiv testiranja lijekova na životinjama (npr. miševi) što će reći kad im djeca obole, a lijeka nema za bolest...na kome treba raditi pokuse???

    Kao treće, kroz milijune godina ljudi su se oblačili u krzna ubijenih životinjama i hranili njihovim mesom. Čovjek treba uzimati od prirode onoliko koliko mu treba!

    Ne treba bespotrebno ubijati u namjeri da istrijebi tu vrstu životinje. Ako želiš trofej, trebaš pratiti lovački kalendar.

    No naravno, ljudi su neopisiva gamad i čine sve da prekrše zakon. Onda, životinje se ne može tretirati kao jednake ljudima, jer jednostavno...nisu jednake. Važan su dio naše prirode i našeg života, no mi smo daleko napredniji od njih (u tehnologiji itd...).

    Životinje možda imaju istanačanije reflekse i osjetila, no opet, mi imamo različita oružja i slično.

    Umjesto da PETA sere po onima koji nose životinjska krzna, bolje bi im bilo da se usredotoči na suzbijanje krivolovstva, ojačavanja biološkog balansa...

    Mene također smeta i siječa šuma. No svi mi znamo da će ljudi uništiti Zemlju kad-tad, jer su oni glavni krivci za sve nedaće u svijetu.

    Što se mene tiče, nemam ništa protiv bioškog oružja. Neka pobije svu ljudsku rasu i prebaci nas u spiritualnu dimenziju.

    Ja to ovako zamišljam...osuđeni smo na život u određenim područjima. Ljudi više nemogu uzeti karavane i putovati svijetom jer ih priječe državne granice...a i postoje određena odlagališta biološkog otpada, nuklearne zone itd...itd...ljudska rasa je sjebala cijelu Zemlju, pomirimo se s tim.



    I Am legend scenarij bez vampira ftw!!1oneoneone
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    Ne treba bespotrebno ubijati u namjeri da istrijebi tu vrstu životinje. Ako želiš trofej, trebaš pratiti lovački kalendar.
    Sam si rekao da je u redu od prirode uzimati onoliko koliko je potrebno. Kad vec radimo farme na kojima je zgurano toliko domacih zivotinja da gaze jedna po drugoj se bar mozemo odreci lova. Bas je faca osoba koja sa sigurne pozicije raznese zeca sacmaricom.

    Umjesto da PETA sere po onima koji nose životinjska krzna, bolje bi im bilo da se usredotoči na suzbijanje krivolovstva, ojačavanja biološkog balansa...
    Ovo je jedna od rijetkih stvari u kojima se slazem s petom. Zasto oderati zivotinju nazivo samoSzbog njenog krzna kad postoji umjetno krzno koje izgleda jednako lose. O onim krepanim lisicama sa staklenim ocima koje babetine znaju nositi oko vrata da ne govorim...
    Druga stvar u kojoj se slazem sa petom je testiranje kozmetikeSna zivotinjama.
    there is no god to punish us

  8. #8
    Senior Member Lord of The Fleas Utoplytanian's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    neutralan
    Postova
    389
    cek PETA se zalaze za zastitu ugrozenih vrsta i lova ili jednostavno promovira vegeterijanstvo?
    ako je ovo 1. onda se slazem ali dok opstanak zivotinjske vrste nije u opasnosti logicno je da se dopusti lovljenje te zivotinje za hranu,ili barem uzgoj
    a sto se tice lijekova i eksperimenata... koliko kod to bilo nepravedno i eticki neispravno, ne cini mi se da ima drugog nacina za isprobavanje lijekova.
    ne mogu na biljkama,a pogotovo ne na covjeku, ako nadju dobru zamjenu na cemu netko moze testirat i eksperimentirat ja se ne bi bunio

  9. #9
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    Ne treba bespotrebno ubijati u namjeri da istrijebi tu vrstu životinje. Ako želiš trofej, trebaš pratiti lovački kalendar.
    Sam si rekao da je u redu od prirode uzimati onoliko koliko je potrebno. Kad vec radimo farme na kojima je zgurano toliko domacih zivotinja da gaze jedna po drugoj se bar mozemo odreci lova. Bas je faca osoba koja sa sigurne pozicije raznese zeca sacmaricom.

    Umjesto da PETA sere po onima koji nose životinjska krzna, bolje bi im bilo da se usredotoči na suzbijanje krivolovstva, ojačavanja biološkog balansa...
    Ovo je jedna od rijetkih stvari u kojima se slazem s petom. Zasto oderati zivotinju nazivo samoSzbog njenog krzna kad postoji umjetno krzno koje izgleda jednako lose. O onim krepanim lisicama sa staklenim ocima koje babetine znaju nositi oko vrata da ne govorim...
    Druga stvar u kojoj se slazem sa petom je testiranje kozmetikeSna zivotinjama.
    ja se uopće ne slažem sa petom, mi trebamo životinje koristiti što je više moguće, da je obratno i oni bi nas koristili... a na čemu bi ti testirao kozmetiku
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    ja se uopće ne slažem sa petom, mi trebamo životinje koristiti što je više moguće, da je obratno i oni bi nas koristili...
    Da je obratno, bilo bi isto, opet bi imao stranu "za" i "protiv".

    a na čemu bi ti testirao kozmetiku
    Stvarno je bitno imati sto tisuca i jednu vrstu kreme za ruke ili sampona? Svaki dan nesto revolucionarno i najbolje do sad, a u biti samo drugaciji aditivi za boju i miris. Mislim da na tom podrucju imamo sve sto nam je potrebno barem dok ne odluce izmisliti sampon koji lijeci rak.
    there is no god to punish us

  11. #11
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    hrana i to da, lijekovi isto prolaze, ali kozmetika? WTF? ma nabijem vas, da saznam osobu koja to radi u svojoj firmi, osobno bi mu nagurao bočicu šampona kroz analni otvor

    Bux.to referrer

  12. #12
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    ja se uopće ne slažem sa petom, mi trebamo životinje koristiti što je više moguće, da je obratno i oni bi nas koristili...
    Da je obratno, bilo bi isto, opet bi imao stranu "za" i "protiv".

    [quote:a2un26xy]a na čemu bi ti testirao kozmetiku
    Stvarno je bitno imati sto tisuca i jednu vrstu kreme za ruke ili sampona? Svaki dan nesto revolucionarno i najbolje do sad, a u biti samo drugaciji aditivi za boju i miris. Mislim da na tom podrucju imamo sve sto nam je potrebno barem dok ne odluce izmisliti sampon koji lijeci rak.[/quote:a2un26xy]

    kapitalizam
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    a zas nebi napravili novu sminku? zene su ljepse, muski ih zele, razmnozavamo se i zivimo.


    oni napisu transparente i hodaju oko zgradi velikih firmi da ne testiraju to na zivotinjama. pa ajde onda da na vama testiramo, bem vas.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  14. #14
    Senior Member No Mercy Death By Sexy's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postova
    6.088
    pojedimo dabre spasimo šume

  15. #15
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao cropir
    a zas nebi napravili novu sminku? zene su ljepse, muski ih zele, razmnozavamo se i zivimo.
    Ne znam za ostale, ali ja više volim vidjeti ženu nego sloj šminke kojim je prekrivena.

  16. #16
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564
    Njihove stavove smatram preekstremnim samo zato što je čovjek otkako zna za sebe bio mesojed te mora jesti meso, no slažem se sa njihovih stavova prema testiranju stvari na životinjama i okrutnosti prema životinjama.
    Dok bi tesiranja za lijekove još mogao nekako "progutati"(ali samo ako se obavljaju humano i pod strogim nadzorom, a ne da se svaki wannabe "znanstvenik" može igrati doktora), testiranja za šminku i hranu nemogu nikako.
    Nekoj kompaniji padne napamet da bi mogli testirat najnoviji kukuruz modificiran 23. kromosomom slona ili neku novu liniju šminke i što oni naprave, uzmu 20 životinja i daju im proizvod te ako oni ako 4 sata krivljenja i grčenja krepaju proizvod nije dobar te ga moraju još prilagodit i testirati na još 20 životinja.
    Da i ne govorim o mučenju životinja u svrhe "obrazovanja", gdje životinji slome nogu da vide kako srasta ili zakolju 20 pasa kako bi se studenti mogli igrati liječnika po njihovim iznutricama.
    Zatim način na koji se prema životinjama odnosi na farmama, gdje stave njih 50 u prostoriju od 10 metara kvadratnih tako da seru jedna po drugoj, gdje ih tjeraju da jedu mrtve svoje vrsta, a o "humanim" načinima klanja neću uopće pričati.
    Ja čak idem do te mjere da u gore navednim slučajevim podupirem i način na koji ALF postiže svoje ciljeve.

  17. #17
    Senior Member Lock'n'Load Azura's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    My own Daedric Shrine
    Postova
    142
    ta društva za zaštitu životnja imaju nerealna očekivanja, sumnjam da će ih itko zaozbiljno shvatit
    evo npr. ja sam vegetarijanka, jasno mi je da to ne smanjuje broj životinja ubijenih radi mesa, ali eto, imam dosta razloga za to.... npr razmislite želi li ijedno živo biće biti ubijeno radi tuđe prehrane...
    If it always keeps getting later and later, then how come it's sometimes early?

  18. #18
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    = Citat = Izvorno postao ssalG
    Ja čak idem do te mjere da u gore navednim slučajevim podupirem i način na koji PETA i ALF postižu svoje ciljeve.
    Misliš na snimanje insceniranih filmova brutalnih klanja i mučenja životinja?
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  19. #19
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    zato sto nisi pripadnik zivotinjskog carstva ?
    tarmi rićmi

  20. #20
    Senior Member Master Blaster Kron's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.657
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    = Citat = Izvorno postao ssalG
    Ja čak idem do te mjere da u gore navednim slučajevim podupirem i način na koji PETA i ALF postižu svoje ciljeve.
    Misliš na snimanje insceniranih filmova brutalnih klanja i mučenja životinja?
    jesi siguran?
    moze to biti iscenirano, al izljevanje tankera nafte ne moze

    Bux.to referrer

  21. #21
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Mar 2007
    Postova
    1.564
    = Citat = Izvorno postao The Boz
    = Citat = Izvorno postao ssalG
    Ja čak idem do te mjere da u gore navednim slučajevim podupirem i način na koji PETA i ALF postižu svoje ciljeve.
    Misliš na snimanje insceniranih filmova brutalnih klanja i mučenja životinja?
    Ne, na dizanje stvari u zrak.

  22. #22
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    PETA je 2005. pustila film za koji su tvrdili da je snimljen skrivenom kamerom u klaonici. U filmu se ovci slome noge, te joj na živo tri mesara krenu gulit kožu, nakon čega ju udaraju, kako bi ju na kraju ubili klanjem.
    Mjesec i pol dana kasnije, saznalo se da su snimatelj i tri mesara zapravo članovi PETAe.
    Nije bio ni prvi ni zadnji put da takvo nešto naprave.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  23. #23
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jul 2006
    Lokacija
    Napokon lokacija poznata!!! Zagreb,poteškoce se sada nalaze u tocnom lociranju.Molim Pričekajte!
    Postova
    1.840
    Hipokrits
    [url=http://img37.imageshack.us/i/robergreenerrorstarwars.gif/]

    Uploaded with ImageShack.us

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Dwarf Fortress
    Postova
    8.343
    Agreed, bilo je u Penn&Teller bullshit emisiji o PETA-i i imali su ugovor o kupnji nekoliko hladnjaća za skladištenje mesa, na to su ova dvojica rekli:
    "So to save animals PETA thinks it's best to kill them" mislim FFS koji su to licemjeri ali su dijelom u pravu jer i ja mrzim nepotrebno mučenje i sakaćenje životinja i ne znam koliki sadist čovijek treba biti da uživa u tome, također ne podržavam krzna od nekih životinja, jedino ako je cijela životinja iskorištena a ne ubiti lisicu uzeti krzno i meso baciti da trune jer je to čisto idiotski
    I dreamt I was in a painting with ponies. It was... nice.

  25. #25
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postova
    524
    PETA ima pravu u određenim segmentima svojih prosvijeda. Što meni smeta kod njih jest samo jedno: Ometati napredak vlastite vrste u korist životinja. Di je razum nestao, da mi je znati?

    Da se ljekovi ne testiraju na životinjama, koliko bi danas ljekova imali i bili sigurni dok ih koristimo? Niti približno onoliko koliko imamo, to je sigurno.

    Što se tiče ljudi (babuskara) koje po ulici hodaju u onim odurnim krznima sa lisicama oko vrata, treba ih bacit u Manduševac, izvuć van pa ponovo ubacit unutra (iz gušta). Izvuć van i skinut do gola (gadan prizor, znam) obuć u Hajdukov dres i ostavit nasred Jelačićeva trga.

    Nije u redu ubijati životinje iz sporta, tu ih podržavam. Ali ako je za korist čovječanstva (lijekovi, itd) bolje životinje nego ljude.
    "Cry havoc, and let slip the dogs of war..."

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire Aerial's Avatar
    Datum registracije
    May 2006
    Lokacija
    Assuma kontrolu
    Postova
    11.692
    Ironično, baš onda kad smo jeli životinje i koristili njihovu kožu i krzno za odjeću (dakle, prije par tisuća godina), Zemlja je bila planet u savršenom balansu...
    Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    3.907
    a svi sada govore o tim životinjama kao da su one svjesne svoga postojanja, ako netko hoće ubiti životinju zbog krzna(računamo da nije ugrožena vrsta i zaštićena zakonom))neka je ubije. To je njihovo pravo jer mi živimo u "slobodnom" društvu(više-manje) to ti možeš smatrati nemoralnim, ali nemoj drugima nabijati na nos što ti misliš da je ispravno)
    Wolf guy - The author seems to be playing a game called "how many murder, rape, and torture scenes involving minors can I stick in a book before people stop reading completely"

  28. #28
    ja jednino mislim da treba zakonom zaštiti majmune to jest primate ostale ko ih šljivi mislim postajemo toliko naprednu da ih možemo još malo pa u labu napraviti i tako i tako će crknuti
    i da protiv samo ovoga sa ubijanjem životinja radi krzna jer i oni osjećaju bol,a za kozmetička testiranja isto,farmaceutsku industriju treba regulirati i kontrolirati kada je u pitanju testiranja na životnjama

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Rudeš
    Postova
    2.772
    @prirodna ljepota ekipa: pa normalno, govorim o naglasavanju ociju i eventualno kakav puder il kak se to vec zove, ne ono kad ima sloj tezak kao deadric kaciga il nes.
    "He's caled Captain Sarcastic because he's always so sarcastic!"

    Captain Obvious on Captain Sarcastic.

  30. #30
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    = Citat = Izvorno postao Aerial_51
    Ironično, baš onda kad smo jeli životinje i koristili njihovu kožu i krzno za odjeću (dakle, prije par tisuća godina), Zemlja je bila planet u savršenom balansu...
    Tada su ljudi isli u lov iz zabave? Nosili su to krzno radi prestiza?
    there is no god to punish us

Slične teme

  1. Strong Bad's Cool Game for Attractive People
    By W3DR4N in forum Gaming općenito
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 17-08-2008, 19:41
  2. People search
    By ZeroCool599 in forum Software
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 04-04-2008, 11:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •