Prikazujem rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Abnormalne cijene patetičnih programa/igara

  1. #1
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Abnormalne cijene patetičnih programa/igara

    I do sada sam viđao precijenjene programe i igre koje jednostavno nisu vrijedile para koje proizvođači traže za njih, ali ovo što sam sada vidio je vrhunska perverzija...

    Clock Screen Saver 1.61

    Screensaver koji predstavlja, ni manje, ni više, već sat, koji može izgledati ovako :



    , ovako...



    ili ovako...



    Naravno, tu su i napredni featuresi kao što je mijenjanje boje i fonta. To zadovoljstvo će vas koštati...

    $15

    Ko normalan bi dao 15 fakin' dolara za jedan screen-saver čije je tema nešto toliko neimpresivno kao što je sat?!! Tu je, naravno, i trial verzija za one kojima je skupo... Međutim onda nećete dobiti :

    * Analog, seven-segment digital, text digital clock faces
    * Glow and afterglow effects
    * Display seconds option
    * 12-hour/24-hour format
    * Display AM/PM option
    * Display date option
    * Screen saver size configuration
    * Periodically change clock position option
    * Hours, minutes, seconds and other clock elements color change option
    * Sounds playing ability
    Wow... ne vrijede li svi ti prekrasni i impresivni featuresi $15 krvavo zarađenog novca? Pa ovakav bulšit može napraviti neko ko nikada nije programirao u roku od sat vremena uz par početničkih tutoriala... Pokušavam zamisliti osobu koja bi za ovo izdvojila $15, ali mi ne ide... ako znate nekoga, javite mi kućnu adresu. Naravno, sada mi možete reći da me niko ne tjera da to kupim; naravno da ne tjera - ali to ne smanjuje moje frustracije od same spoznaje da se neko usuđuje tražiti tolike pare za takav bulšit. Dijeli li iko moje mišljenje da takve ljude (i autore i mušterije) treba sodomizovati smotkom bodljikave žice? Imate li vi kakav primjer?

    Kako li su samo dogurali do verzije 1.61, da mi je znati...

  2. #2
    Na žalost, ako ima ovakvih "proizvoda" znači da ima i tržišta za njih, što je još tužnije od ovoga.

  3. #3
    Senior Member Ninja hurdle Marcellius09's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Kastel Novi
    Postova
    985
    15 dolara nebi da 1 kunu za to
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ey smanji malo taj potpis.
    Shebe format svake stranice na kojoj postas.
    Barem 17 inch ekipi

  4. #4
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    1.949
    ma de ne bi ga ni đabe instaliro...
    You're not defined by what you have, but by what you do with what you have.

  5. #5
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    gledao sam i tužne prizore igara po 100 kn, a rade se o simulaciji pecanja...
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  6. #6
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    gledao sam i tužne prizore igara po 100 kn, a rade se o simulaciji pecanja...
    Pa što je tu čudno? Postoje igre ala. Fisherman's Bait koje razvaljuju, ali im je cijena opravdana zato jer je u njih uložen stvarni i ne-baš-jednostavan rad (modeliranje, animiranje, itd).

  7. #7
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    = Citat = Izvorno postao Arbiter of Change
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    gledao sam i tužne prizore igara po 100 kn, a rade se o simulaciji pecanja...
    Pa što je tu čudno? Postoje igre ala. Fisherman's Bait koje razvaljuju, ali im je cijena opravdana zato jer je u njih uložen stvarni i ne-baš-jednostavan rad (modeliranje, animiranje, itd).
    simulacija pecanja???

    daj čovječe, što ti je teško otići na more, obližnje jezero ili rijeku i baciti udicu?

    jest da je uložen rad, ali zašto?

    pecanje je hobi i sport, eventualno se na njega odlazi tijekom vikenda ili slično. ja baš ne vjerujem da ima ljudi koji su toliko uživljeni da moraju svaki dan pecati, pa i kad nisu vani, nego u sobi.

    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  8. #8
    Administrator My way or the highway
    Datum registracije
    Mar 2006
    Lokacija
    Uncanny Valley
    Postova
    9.450
    Jadost, ali... People are stupid.
    Najbrži pištolj Policije Okusa. Može da pogodi sve od bilo gdje. Također piše i poeziju.

  9. #9
    ma lol, za onaj crap dati 15$ dolara, radije ću na monitoru flomićem napisati koliko je sati!
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  10. #10
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    simulacija pecanja???

    daj čovječe, što ti je teško otići na more, obližnje jezero ili rijeku i baciti udicu?

    jest da je uložen rad, ali zašto?

    pecanje je hobi i sport, eventualno se na njega odlazi tijekom vikenda ili slično. ja baš ne vjerujem da ima ljudi koji su toliko uživljeni da moraju svaki dan pecati, pa i kad nisu vani, nego u sobi.

    A gledaj, netko se može pitati zašto je trud uložen u fantasy naslove tipa Witcher i TES igre ako on sav taj "glupi fantasy" vidi kao nerealan i time nezanimljiv.

    Ono što pokušavam reći je da pošteni trud treba opravdati poštenom cijenom, a ne zarađivati na glupima uz minimalan "posao" (znam da pričam idealno, ali eto).

  11. #11
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    Skoro svaka igra je složenija od ovoga. Iks-oks / križić-kružić vjerovatno nije, osim ako ne navalite koristiti 3D grafiku i shadere. Tetris već nadilazi složenost ovog screensavera. I onda pored ovoga pogledam ovaj svoj Ubuntu Linux sa svim besplatnim softwareom koji dolazi uz njega... Mislim, nemam ja ništa protiv da ljudi traže pare za svoje programe - tako i ja planiram nekada za hljeb zaraditi, ali daj bar napravi nešto što je vrijedno tih para... Jbt, pa svi moji radovi koje sam objavio u Programiranju ovdje, po slobodnoj procjeni, vrijede mnogostruko više od ovog hebenog sata.

  12. #12
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    simulacija pecanja???

    daj čovječe, što ti je teško otići na more, obližnje jezero ili rijeku i baciti udicu?

    jest da je uložen rad, ali zašto?

    pecanje je hobi i sport, eventualno se na njega odlazi tijekom vikenda ili slično. ja baš ne vjerujem da ima ljudi koji su toliko uživljeni da moraju svaki dan pecati, pa i kad nisu vani, nego u sobi.

    :thumbs1:
    I? Postoje igre tipa guitar hero, pes, fifa, razni nba-evi i to su hobiji i sportovi kojima se možeš vani rekreirati.

  13. #13
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    za to treba vježba i trening, pripremanje itd...

    jeste ikad pecali?

    ja jesam, na sve načine i ne mogu shvatiti kako netko može raditi simulaciju pecanja...pa pecati možeš s običnim štapom na koji je privezan konop i mamac...dajte molim vas...

    meni je debilana i meni je to end ov stori, ja se više neću upuštati u nikakve rasprave.

    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  14. #14
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    Pa i nogomet možeš igrati bez veze s frendovima bez ikakvih priprema tako da ne razumijem o čemu ti govoriš.

  15. #15
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Kino Pobjeda
    Postova
    2.338
    aarrghh...nemam vremena objašnjavati.

    no zapravo...ma nema veze.

    evo gledam sad na BUG-ovom cd-u neke screensavere s određenom tematikom koji su također shareware
    °°**°°♥.♥.♥ƸӜƷ A kO ne woWi RaW nIje ZdRAw ƸӜƷ♥.♥.♥°°**°°

  16. #16
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589
    Nema šanse da ja za to izdvojim ijednu lipu, kad lijepo pomoću Visual Studia mogu isprogramirati vlastiti Screen Saver (ima Screen Saver starter kit) te ga staviti na comp. Nema NIKAKVE potrebe za kupovanjem takvih screensavera, kad puno bolje programe možeš naći kao freeware na netu.

  17. #17
    jebote na šta su spali...
    = Citat = Izvorno postao Kid A
    Bar si ti svake nedelje ne fiksas mozak najgorim smecem otkako je civilizacije

  18. #18
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postova
    4.197
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    za to treba vježba i trening, pripremanje itd...

    jeste ikad pecali?

    ja jesam, na sve načine i ne mogu shvatiti kako netko može raditi simulaciju pecanja...pa pecati možeš s običnim štapom na koji je privezan konop i mamac...dajte molim vas...

    meni je debilana i meni je to end ov stori, ja se više neću upuštati u nikakve rasprave.

    hahaha

    ustvari i mozes al ces ulovit punoglavce.

    ti nikad nisi sa nekim pro likom iso pecat.

    kolicina opreme i gadgeta je nevjerovatna.
    tarmi rićmi

  19. #19
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Da se vratimo na temu, svaki program koji odradjuje nesto sto vec postoji u windowsima ali kroz pojednostavljeno sucelje. Recimo, filtriranje programa koji se pokrecu kod startupa.
    there is no god to punish us

  20. #20
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Jun 2007
    Postova
    24
    @Firespirit: Pa to važi za sve sportove ili društvene igre.I šah možeš igrati kod kuce sa babom,ali to nije poenta ovog threada,a da si pročitao prvi post to bi,nadam se, i sam zaključio.

  21. #21
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Fangtasia
    Postova
    5.583
    ne bi ja za obični screensaver (kao ovaj) dala 20 $, nema šanse...


    BITCH, IT IS 5:40!

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    ja sam vidio na nekoj stranici di se prodaju ssovi za desktop...dostupno u najpopularnijim rezolucijama
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  23. #23
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Maja
    ne bi ja za obični screensaver (kao ovaj) dala 20 $, nema šanse...
    Dakako da je precijenjen, ali je opet precijenjen u znatno manjem omjeru od onog sata. Ovaj screensaver ima osjetnu količinu grafičkog materijala i animacije - čak i izgleda ugodno. A ono je bloody rudimentarni sat. Koji košta $15. Sheesh...

  24. #24
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Skrit v morju
    Postova
    2.721
    Screensaveri su nepotrebni, osim ako netko jos radi na Hercules monitoru.
    there is no god to punish us

  25. #25
    Senior Member You have been warned
    Datum registracije
    Apr 2006
    Postova
    17.106
    = Citat = Izvorno postao FireSpirit
    za to treba vježba i trening, pripremanje itd...

    jeste ikad pecali?

    ja jesam, na sve načine i ne mogu shvatiti kako netko može raditi simulaciju pecanja...pa pecati možeš s običnim štapom na koji je privezan konop i mamac...dajte molim vas...

    meni je debilana i meni je to end ov stori, ja se više neću upuštati u nikakve rasprave.

    Jesi li se dosta israo? Gle, za pecanje itekako treba truda, strpljenja i znanja. Što ti misliš, samo baciti štap u vodu i za par sekundi očekivati ulov, ma daj!?

    Meni isto nije jasno kako netko može praviti simulaciju nogometa... Pa treba ti samo lopta, a možeš je i sam napraviti... Pa je to nekim slučajem najpopularniji sport na planeti. Ah, štaćeš.
    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

    Relaxation.mp3

  26. #26
    Senior Member My way or the highway Neven <R>'s Avatar
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    wololo
    Postova
    7.914
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Screensaveri su nepotrebni, osim ako netko jos radi na Hercules monitoru.
    Ili možeš staviti neki crni, tako se štedi struja. Pročitao sam negdje da monitor troši xy% manje energije kad je crna boja. (istina može se namjestit i da se ugasi monitor automatski)

  27. #27
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468
    = Citat = Izvorno postao Neven <R>
    = Citat = Izvorno postao DrunkyDuck
    Screensaveri su nepotrebni, osim ako netko jos radi na Hercules monitoru.
    Ili možeš staviti neki crni, tako se štedi struja. Pročitao sam negdje da monitor troši xy% manje energije kad je crna boja. (istina može se namjestit i da se ugasi monitor automatski)
    Indeed. Ja uvijek i stavljam da se monitor gasi nakon 5-10 min nekorišćenja - logično je i da će manje energije trošiti i da će se fosfor bolje sačuvati ako je monitor ugašen. Screensaveri su ionako potekli iz vremena nepostojanja ustrojenog power managementa, kada su se i monitori i kućišta gasila ručno.

  28. #28
    Senior Member No Mercy
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Fangtasia
    Postova
    5.583
    pa bolje je stavit da se ugasi monitor nego taj screensaver, pa to ti je kao da nemaš ništ, možda troši i više energije nego ovak, obični desktop

    BITCH, IT IS 5:40!

Slične teme

  1. Najbolji omjer cijene i kvalitete...
    By MoD in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 21-04-2010, 22:37
  2. Zašto se stare igre ne cijene?
    By W3DR4N in forum Oldies But Goldies
    Odgovora: 134
    Posljednji post: 16-02-2008, 00:56
  3. Pale cijene
    By dugi in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 26-07-2006, 19:42

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •