Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: C help

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load [TFD]Hunter's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Nemam blage veze.....
    Postova
    182

    C help

    prvu god radimo C jezik u skoli i mene zanima jel ima kak da mogu napravit Windows okruzenje(onak da prozor bude kao iz windowsa).....
    nismo daleko dosli.... switch-case naredba je zadnje sto smo radili....
    a htio bi neki programcic napravit.... i ak bi mogli napravit onak sticky C tutorial(kao sto ima C++)....
    znam da je C++ popularniji, al za ljude kao sto sam ja koji su vise upoznati sa C-om nego C++-om....
    fala

  2. #2
    Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

    Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti je Sizifov posao.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  3. #3
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

    Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.
    To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  4. #4
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

    Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.
    To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
    U C-u su napravljeni kompletni operacijski sustavi tako da je sve moguće, no sama kompleksnost je toliko velika da se u ovakvim slučajevima za jednog programera uopće ne isplati koristiti C.

    C++ je daleko napredniji i razvijeniji.
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  5. #5
    Senior Member Lock'n'Load [TFD]Hunter's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Nemam blage veze.....
    Postova
    182
    fala onda na ovome.... znaci ucim C tek tolko da imam 5 iz racunalstva( ) i sparam za demistificirani C++ koji kosta 250 kn..... i onda da se primim programiranja....
    fala....

    moze lock.....

  6. #6
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

    Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.
    To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
    U C-u su napravljeni kompletni operacijski sustavi tako da je sve moguće, no sama kompleksnost je toliko velika da se u ovakvim slučajevima za jednog programera uopće ne isplati koristiti C.

    C++ je daleko napredniji i razvijeniji.
    Istina, ali opet u ovoj situaciji nije ekonomično koristiti C jer mu nedostaju cijenjene OO osobine. Brz jest, ali bolje se uhvati C++a za programiranje aplikacija... Ako voliš izazov... Ožeži pa javi ako išta uspiješ.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  7. #7
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    = Citat = Izvorno postao Tracer
    Bez poznavanja rada sa pokazivačima (poljima), funkcijama i klasama općenito nemoj ulaziti u izradu prozora, jer to je ono što se treba znati (i to poprilično dobro).

    Usto, svakako ćeš morati koristiti C++ za rad s prozorima (Win32) jer se oni implementiraju pomoću C++ biblioteka poput MFC, VCL, CLX itd.. Naravno, možeš to sve pokušati i u C-u, no to ti jeSSizifov posao.
    To definitivno... Ja osobno nisam bio siguran da li je uopće moguće napraviti win32 app...
    U C-u su napravljeni kompletni operacijski sustavi tako da je sve moguće, no sama kompleksnost je toliko velika da se u ovakvim slučajevima za jednog programera uopće ne isplati koristiti C.

    C++ je daleko napredniji i razvijeniji.
    Istina, ali opet u ovoj situaciji nije ekonomično koristiti C jer mu nedostaju cijenjene OO osobine. Brz jest, ali bolje se uhvati C++a za programiranje aplikacija... Ako voliš izazov... Ožeži pa javi ako išta uspiješ.
    Upravo to sam i ja rekao
    AMD Athlon 64, 6000+ X2
    4 GB Ram 800 MHZ
    8800 GT, 1GB

    http://www.programiranje.big-forum.net

  8. #8
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Hehe, ma danas sam sav u svom svijetu...
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  9. #9
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: C help

    Pokušavam riješiti jedan zadatak u C-u, i ne znam kako ga izvesti, ako netko zna, pomoć je dobrodošla.

    Dakle, zadana funkcija bi trebala vraćati neki n-znamenkasti broj, ali tako da se u njoj upisuju pojedinačne znamenke stavljene u jedan array. Zna li tko?

    EDIT: U glavnoj funkciji se trebaju unositi znamenke, ova ih samo treba pretvoriti u broj.

  10. #10
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: C help

    = Citat = Izvorno postao cham3leon
    Pokušavam riješiti jedan zadatak u C-u, i ne znam kako ga izvesti, ako netko zna, pomoć je dobrodošla.

    Dakle, zadana funkcija bi trebala vraćati neki n-znamenkasti broj, ali tako da se u njoj upisuju pojedinačne znamenke stavljene u jedan array. Zna li tko?

    EDIT: U glavnoj funkciji se trebaju unositi znamenke, ova ih samo treba pretvoriti u broj.
    Ako sam dobro shvatio pitanje, ovako:

    int f(int* a, int n)
    {
    int br = 0;
    for (int k = 0; k < n; ++k)
    {
    br *= 10
    br += a[k];
    }
    }

    a je polje znamenaka, n je broj znamenaka
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  11. #11
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: C help

    Dakle, to je nemoguće riješiti bez pointera, ne? Array ne mogu poslati u funkciju, već samo pointer na njegovu adresu, zar ne?

    Ovo u tijelu funkcije kužim, broj množiš sa deset nakon unosa svake znamenke... To mi uopće nije palo na pamet. Tako jednostavno. Hvala.

  12. #12
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: C help

    Polje je ustvari pokazivač.

    Ako imaš neko polje, npr. int polje[10]; i negdje u kodu napišeš identifikator "polje" ustvari si rekao memorijsku adresu polja (ujedno je to i adresa prvog člana). Dakle, pokazivač i polje su u tom smislu ista stvar.

    Ako želiš, možeš zamijeniti pokazivač s poljem, stvari ostaju iste.
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  13. #13
    Senior Member You have been warned cham3leon's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postova
    18.414

    Re: C help

    Da, da, točno. To je i profesor svojevremeno rekao. Hvala na pomoći. Ako naletim na još koji kvrgavi zadatak, postat ću ovdje.

  14. #14
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Complex
    Postova
    9.283

    Re: C help

    Opet sam mislio da me netko treba. XD
    [sub:16lsqdy7]Χάος

    [center:16lsqdy7]Zvuk leptirovih krila na jednoj strani svijeta izaziva efekt divljenja, a na drugoj prouzrokuje domino efekt uništenja.[/center:16lsqdy7]

    [center:16lsqdy7][ Complex Server ][/center:16lsqdy7][/sub:16lsqdy7]

  15. #15
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Okrnjak!
    Postova
    884

    Re: C help

    = Citat = Izvorno postao C
    Opet sam mislio da me netko treba. XD
    "Programski jezici kao što su C++ i Java dizajnirani su za profesionalni razvoj sa velikim timovima iskusnih programera koji se brinu za efikasnost izvršavanja svog koda."

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •