Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Par pitanja

  1. #1

    Par pitanja

    Ovako treba mi par odgovora na ova pitanja.
    Što je to ambient occulsion a što ambient occulsion mapping?
    Što je to teselacija (koja dolazi u DX11), te što su compute shaderi (isto stize u d3d11).
    hvala svima.
    i molim vas, nemojte wikipediju linkove davat, jer mi to nije odgovor na pitanja.

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028

    Re: Par pitanja

    Što fali wikipediji? Kakav odgovor želiš?
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  3. #3

    Re: Par pitanja

    Da mi to neko jednostavno laički objasni.

  4. #4
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2009
    Postova
    29

    Re: Par pitanja

    Ambient Occlusion

    Izdanje GeForce grafičkih drivera ukljuuje novu tehnologiju NVIDIINOM Control Panelu (kontrolnoj ploči) za aratanje 3D postavkama: Ambient Occlusion.

    Ambient Occluion dodaje realizam scenama smanjenim intenzititom svijetla koje blokiraju okolni objekti. To povećava dubinu sjene dodavanjem "laganih" efekata sjenčanja prema njihovom položaju u sceni,

    Standarno osvijetljenje model izračunava boju teksture objekta bazirane na osobinama istih i osvijetljenja u pojedinom trenutku scene. Objekti u putanji bacanja sjene nemaju potpuno osvijetljenje jer ostali objekti blokiraju svijetlost (Ambient Occlusion tehnologija)

    npr.



    ^^Mislim da je razlika očita! Ili nekom nije?

    Ambient Occlusion mapping

    Simulira sjene na područjima bez osvijetljenja na postojećim mapama. Bazirana je na najobičnijim mapama i sjenčanjem u programima kao što su Maya i 3D Studio Max.

    Tutoriali:
    http://www.game-artist.net/forums/vbart ... ticleid=37S[3DSMax]
    http://www.game-artist.net/forums/vbart ... ticleid=17S[Maya]

    Teselacija [Tessellation]

    Je računalna tehnologija koja omogučava "poliranje" objekta tako da nema vidljivih prijelaza između objekata,
    Teselacija je uključena i u DirectX 10

    Nekoliko objekata sklopljenih u cjelinu sa tesselation tehnologijom.

    Compute shaderi
    Su dio tehnologije u Ambient Occlusionu koji izračunavaju gdje bi se trebala nlaziti sjena [dali postoje zapreke(objekti) u putanji svijetlosti...]

    Nadam se da sam pomogao, ako sam pogriješio molim da me ispravite!

    =edit
    Mogao sam opširnije

    Nego Tola reci dali si shvatio/la?

  5. #5

    Re: Par pitanja

    Potpuno shvatio, puno hvlaa svaka ti dala!
    Negdje sam pročitao da teselacija omogućuje da se uz manji broj poligona stvori realstičnij izgled, al to očito nije to?

  6. #6
    Junior Member Plants Vs Zombies
    Datum registracije
    Aug 2009
    Postova
    29

    Re: Par pitanja

    Tnx tebi Tola ja sam se malo isto zainteresirao za to pa sam otišao na wiki i tamo ovo našao i preveo, malo sam prilagodio jer je to bila hrpetina teksta što je vjerojatno bio tvoj problem (nisi se mogao snaći) trebalo mi je malo duže da i ja pokopčam što ide sa čim i onda sam izvukao ono najvažnije

Slične teme

  1. Par Wow pitanja
    By KingTomy in forum World Of Warcraft
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 07-03-2007, 10:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •