Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 61 do 90 od 109

Tema: ZALMAN uzvraća udarac,My review

  1. #61
    Senior Member It lives by night d0mba's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    681
    vratio grafičku na default postavke..za 5 FPS se neisplati toliko je ubijat i mučit.....a i temp su normalnije sad. Ajde sad barem znate dali se isplati klokat 3850 seriju....kratko i jasno

    NE

  2. #62
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Tak je, OC-al bum je samo ukoliko će mi koja igra raditi na pragu od 24 FPS-a! U tom slućaju i 2 FPS-a dobro dođu pošto je drito na granici ugodnog igranja!

    Pošto niti ne dobivaš puno OC-anjem, ne treba mi niti bolje hlađenje! Tak da, vjerojatno nebum ulagao u novi cooler...

    Hvala na svom infou d0mba i sorry ak sam bio pain in the but!

  3. #63
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Stavi ga tako da ga ne čuješ ili da ga skroz slabo čuješ kroz zatvoreno kućište! To ti je negdje između 40% i 60% brzine vrtnje! Na toj brzini je tih, a dovoljno jak da ukroti i najdivlje kartice!

    Preko ljeta, ako buš imao više temperature, onda možeš još malo kombinirati sa tim potenciometrom!

    PS: Jel moguće konfigurirati profile brzine vrtnje u Rivi ako cooler ima na sebi potenciometar?

    @KrisT, nabaci dojmove i rezultate!
    Cekam ut3 da mi dodje,procu sad malo witchera,a iz bench/clock voda sam davno ispo,iak mi razer tu sad mast vadi pa cemo lagano nazad ugl..
    U witcheru grafa ne prelazi 44 stupnja 1280x1024,sve full,AAx4
    u windowsima grafa stoji na 31,nazalost ili na srecu brzina coolera se kontrolira samo potenciometrom tak da meni u rivi stoji 100% vrtnje ali je manualno tocno na pola i fino jestvarno cooler dusu dao za novce koje kosta,a pogotovo kad ga dobijes na pcplay nagradnoj igri
    Won't Bow Don't Know How.

  4. #64
    Senior Member It lives by night d0mba's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    681
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tak je, OC-al bum je samo ukoliko će mi koja igra raditi na pragu od 24 FPS-a! U tom slućaju i 2 FPS-a dobro dođu pošto je drito na granici ugodnog igranja!

    Pošto niti ne dobivaš puno OC-anjem, ne treba mi niti bolje hlađenje! Tak da, vjerojatno nebum ulagao u novi cooler...

    Hvala na svom infou d0mba i sorry ak sam bio pain in the but!
    Ma nemaš frke..meni drago da sam pomogo i da ste zaključili nešto....

  5. #65
    Guest
    = Citat = Izvorno postao d0mba
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tak je, OC-al bum je samo ukoliko će mi koja igra raditi na pragu od 24 FPS-a! U tom slućaju i 2 FPS-a dobro dođu pošto je drito na granici ugodnog igranja!

    Pošto niti ne dobivaš puno OC-anjem, ne treba mi niti bolje hlađenje! Tak da, vjerojatno nebum ulagao u novi cooler...

    Hvala na svom infou d0mba i sorry ak sam bio pain in the but!
    Ma nemaš frke..meni drago da sam pomogo i da ste zaključili nešto....
    To sam već znao...

    Bez v-moda i nekih večih frekvencija u globalu se prosječno klokanje ne isplati.

  6. #66
    Senior Member It lives by night d0mba's Avatar
    Datum registracije
    Mar 2006
    Postova
    681
    Vmod ću raditi kad budem kupovao drugu grafičku i onda mi ova stoji sa strane....Vmod ću napraviti za 1 sat jer imam stvarno prijatelje koji žive od zračne lemilice i popravljanja bilo kojih matični koje vi njima date i vrhunski su u tome!

    to mi je najmanji problem ali nemam potrebe to raditi jer mi za sad ništa nešteka.

  7. #67
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    meni samo jedna stvar nije jasna..
    powercolor HD3870 sa stock brzinama od 777/2250 ima temp od 53 u windowsima, do 78 na max loadu.
    clockana na 820/2400 ima 53 u windowsima a 83 u loadu..

    ATI kaže da se ne treba uznemiravat čak ni zbog 100C jer je i TO radna temp..

    kaj se vi brinete onda?
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #68
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Da se malo zabavaljaju
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  9. #69
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Gwin, nije bitno to kaj je 100C normalna temperatura, bitno je to kaj svatko želi da su mu komponente što hladnije! Nekak se ipak bolje osjećaš kad ti je grafa u Load-u ispod 50 celzija nego iznad 80 celzija! Kaj nije tako?

  10. #70
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Na psihicoj bazi samo...

    Jer realno, ako proizvodjaci na svoje grafe daju garanciju po dvije tri godine, a na tim grafama dolaze kuleri sa kojima kartice postizeju 80+ celzija, onda je sigurno da ce ta grafa raditi pri tim temperaturama 3 godine, a ako radi tri radit ce i dulje.

    Dakle, iako lijepo izgleda da su temperature nize, cinjenica je da im i vece temperature ne skode, tj. da niti jedna nece pregorjet radi 80+ celzija

    I tak to
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  11. #71
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Jap, slažem se! Ali i dalje mi lijepše izgleda 50 od 80 Šalim se, baš malo razmišljam i mislim da nema teorije da bum stavljao novo hlađenje... čak niti preko ljeta!

  12. #72
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    To ti je to... Lijepo izgleda ako je nekome gust ili ako je kloker pa mu treba bolje hladjenje, jer ako je kartica hladnija stvarno se mogu dobit bolji taktovi.

    Osobno bi mjenjo hladnak radi tisine ako bi mi stock bio pre glasan.

    Namjeravam piknut GeminiII za proc i to bez ikakvih dodatnih ventova, nego cisto radi pasivnog hladjenja
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  13. #73
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Na svu sreću, do kojih 50% snage mi je ventilator na Sapphirici totalno nečujan! Čujem jedino napajanje nekaj sitno i to je sve!

    PS: Meni se također neopisivo sviđa ideja SilentPC-a... sve pasivno u njemu! Jedini vent na napajanju, s tim da se ubode nečujni Seasonic i stavi u ultra kvalitetno Čiftek ili sl. kućište! Čak možda i možeš staviti kojeg Xilence ventilatora 120x120 na 5V i nek pirka preko komponenti... tek toliko da se malo bolje hlade i da cirkulira zrak preko pasivnjaka!

  14. #74
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Ma mene iritira box kuler na mom 3600+
    Stvarno je glasan

    I grafu i proc bi bez problema mogao hladit pasivno.

    Imam Coolermaster Stackera i ako je ista onda je prostran + imam naprijed jedan 120mm i oraga jedan 120mm i cirkulacija je odlicna tako da dodatni ventovi na hladnjacima nebi trebali...

    MAli problemcic mi je napajanje, Cuftek 360 jer ima 2 venta od 80mm na sebi.

    Ali nisam toliki freak da mi smeta
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  15. #75
    Senior Member Giant leap for forum NITROS's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    3.346
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Tak je, OC-al bum je samo ukoliko će mi koja igra raditi na pragu od 24 FPS-a! U tom slućaju i 2 FPS-a dobro dođu pošto je drito na granici ugodnog igranja!

    Pošto niti ne dobivaš puno OC-anjem, ne treba mi niti bolje hlađenje! Tak da, vjerojatno nebum ulagao u novi cooler...

    Hvala na svom infou d0mba i sorry ak sam bio pain in the but!
    Opet netko pali s FPSima vatru)) ajme nemoj bartuc da moram i tu reagirati. Btw. sad kad mogu imati lockano na 120 FPSa ETQW puno bolje i lakse igram
    Apple Macbook Pro, late 2011 Quad i7 2.2.ghz, 16GB So-dimm DDR3 RAM / Wacom Intuos 4 / Asus PA246Q

  16. #76
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Nitros, objasni, molio bih lijepo

  17. #77
    Senior Member No Mercy MasaKrisT's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Pozega, Gosuland
    Postova
    6.367
    mislim da je on jedan od ljudi koji vide razliku 25,50,100,150 fpsa pa ti to zeli reci?ili se varam?
    Won't Bow Don't Know How.

  18. #78
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Kužiš, razlika između 22 i 26 FPS je drastična, nebo i zemlja! Ne kužim koju grešku je našao u tom postu

  19. #79
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    Ne da mi se čitati cijelu temu jer nisam zagriženik takvih stvari. Jel mi može netko potvrditi ugrađuje li gigabyte na svoje 512mb hd3850 zalmanove vf700 kulere, ili neke druge? Kolika je isplativost tog modela grafičke po toj cijeni. Ima u linku.

  20. #80
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Weky, imaš dvije verzije, sa i bez Zalmana! Bojim se da naši drže samo verzije bez Zalmana za sada (sudeći po slikama)! A običan stock cooler na Gigabyte ti je gotovo indentičan ovome na Sapphire-ici, tak da očekuj relativno loše temperature ukoliko se ne poigraš sa Rivom i konfiguraciom brzine ventilatora!

    Vjerujem da će kroz sljedećih mjesec dana i kod nas doć verzija sa VF700AlCu ventilatorom ali također vjerujem da će ta verzija biti taman toliko skuplja da ti se više isplati uzeti običnu 3850 i staviti Accelero S1 na nju!

  21. #81
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Jebiga, nemam Edit opcije

    Ovdje si ih možeš pogledati kak zgledaju na grafama:

    1) Default Cooler

    2) Zalman VF700AlCu Cooler

  22. #82
    Administrator You have been warned W3DR4N's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Moja je kuća na kraju sela, tu zorom dođem, a odem s noći, pa pijem vina crna i bijela...
    Postova
    16.340
    E ovu drugu sa zalmanom drži links za 1315 kuna, i to verziju s 512 RAMa. To oke?

  23. #83
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    = Citat = Izvorno postao W3DR4N
    E ovu drugu sa zalmanom drži links za 1315 kuna, i to verziju s 512 RAMa. To oke?
    Došlo je prije nego sam se nadao

    Jako dobra kartica i ako si čvrsto odlučio imati 3850 umjesto 3870, onda mi se čini da je BestBuy! Možda bi dobio bolje rezultate sa nekom PEAK 3850 za 1000 kuna plus Accelero S1 i 12x12 vent za 200 kuna, ali nekak sam skeptičan oko tog PEAK-a! Rijetko tko ih kupuje i ne zna se puno o njima tak da mi se čini Gigabyte kao pun pogodak!

    Imaj na umu da jako bro nestaju takve kartice, tak da ako ideš po nju, protegni korak

  24. #84
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    osobno mislim da je bolje rijesenje dati 50kn vise i piknuti PEAK 3870...

  25. #85
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Ne znam, ja se bojim tog Peak-a Imam averziju prema njemu

  26. #86
    Senior Member Small step for mankind kulamasta's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    2.241
    Koliko ima garanciju taj Peak?
    Kupujem Sonic Tower!
    Ponude na PM

  27. #87
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    = Citat = Izvorno postao kulamasta
    Koliko ima garanciju taj Peak?
    18 mj dok recimo safirke imaju 12 mjeseci..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  28. #88
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Mislim da je 18 mjeseci! Ma mora ona raditi, ali znaš kak je to kad dojde novi Brand! Čak nije niti na listi ovlaštenih distributera (proizvođača) ATI-evih kartica

  29. #89
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @Svinjoguz, Sapphire ima 24 mjeseca!

  30. #90
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Mislim da je 18 mjeseci! Ma mora ona raditi, ali znaš kak je to kad dojde novi Brand! Čak nije niti na listi ovlaštenih distributera (proizvođača) ATI-evih kartica
    upravo zato su i jeftini, treba se probiti ..tak ja na to gledam <_<, al vjerujem da bi net vec vristao da PEAK suxxa...los glas se puno brze cuje nego dobar

Slične teme

  1. Logitech g11 moj review
    By Slayer in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 27-03-2009, 17:40
  2. Vista moj review
    By d0mba in forum Software
    Odgovora: 55
    Posljednji post: 15-02-2008, 11:09
  3. Jay & Silent Bob (Clerks, Dogma, Uzvraćaju udarac i dr.)
    By Prince of Persia freak in forum Multimedia
    Odgovora: 60
    Posljednji post: 25-12-2007, 23:06
  4. Odgovora: 17
    Posljednji post: 25-06-2007, 17:55
  5. pištanje uzvraća udarac
    By POSA in forum Pomagaj brate!
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 13-01-2007, 22:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •