Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 235

Tema: Sapphire HD3850 by Bartuc

  1. #1
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648

    Sapphire HD3850 by Bartuc

    Eto, došel je taj dan, zamjenio sam Gigabyte 7900GS za Sapphire GD3850 grafičku karticu! U ovoj temi, prepričal bum vam doživljaje ovog eventa...

    Slike su u Thumbnail formatu, kliknite na njih ukoliko želite veći prikaz!

    The Beginning:

    I tako donesem ja grafu doma, stavim je na stol, raspakiram, otvorim kućište te si ograniziram prostor za rad! Najbitnija stavka kod mjenjanja grafičke kartice je ta da imate kraj sebe sav potreban alat...



    Nakon što sam sakupio sav potreban alat na jedno mjesto, krenula je demontaža stare kartice! Tu nije bilo nekih problema, nježno sam krenuo na nju i iskočila je van ko gnoj iz zrelog prišta...



    Napokon, sav sretan, uzimam novu karticu i namještam je na matičnu ploču niti svjestan agonije koja slijedi! Naime kartica nije htjela sjesti, čak niti uz pomoć mog crvenog prijatelja sa slike...



    U svom tom očaju, više nisam znao šta da radim pa sam se odlučio zvati upomoć...



    I tako ja čekam, čekam, prošlo par sati, a pomoći ni od kuda! Pa dobro rekoh, bum probal još jednom kad ono vidi vraga, naopako sam piko grafu u ploču! Kad sam je okrenul na pravu stranu, priča se naglo promjenila, sjela je u utor kao Oprah u fotelju, bez greške! Napokon, komp može pod stol na finalno spajanje kablovinja potrebnih za rad mašine! I tako ja spojim osnovne kablove na komp...



    ...kad ono Crnogorac, niš ne radi! Sva sreća, ovaj put je problem bio banalan, samo sam prodrmao kablovinje i sve je proradilo! Boot prolazi bez greške, ulazim u Windowse, snimam drivere i tu započinjem sa testiranjem grafičke kartice...

    Testiranje kartice: - benchmark

    Čim su se driveri snimili, usljedio je restart sistema i bacio sam se na ozbiljno testiranje grafe sa vrhunskim bench softwareom...



    SKao što možete vidjeti, Average FPS u ovom benčmarku nije padao ispod 60... fenomenalan rezultat!

    SSituacija se ponavlja, izvrsnih 60 FPS-a sa uključenom V-Sync opciom.

    SOvdje se priča naglo mjenja, naime u situacijama kada imamo puno AI protivnika i tehnološki izuzetno zahtjevne efekte, FPS naglo pada... čak ispod granice trzavosti!

    SOvdje vidimo još jedan benč, FPS je na visokih 40+ što je pohvalan rezultat!

    Testiranje kartice: - Bump Mapping

    Bump Mapping na ATI karticama izgleda jednostavno fenomenalno! Ne samo da pegla i uglađuje 3d obline, već ih pretvara u pravu extazu! Ove dvije slike su slikane na ATI i nVidia karticama, to je jedno te ista slika ali očigledno je kako ATI (lijevo) vjernije prikazuje lijepotu BM-a od nVidie (desno)...

    S

    Testiranje kartice: - Pixel Shading

    ATI HD3850 ima podršku Shadera v4.1, što je zapravo fenomenalno! Najveći vizualni impakt se vidi na površini vode. Kao primjer, opet navodim dvije iste slike, lijevo je prikaz slike sa ATI karticom, a desno možete vidjeti istu tu sliku prikazanu nVidia 7900GS grafičkom karticom...

    S S

    Mislim da je razlika očita, još jedan bod za ATI!

    Testiranje kartice: - žive boje

    Opće poznata činjenica je ta da ATI kartice imaju izraženiji i lijepši prikaz boja od svojih nVidia suparnika! Odlučio sam provesti jedan zahtjevan test koji prikazuje Crysis InGame boje, tek toliko da se uvijerim da li je to istina! Odabrao sam baš Crysis iz razloga što je to jedna grafički intenzivna igra prebogata šarenilom i bojama. Imao sam što za vidjeti, imat ćete i vi... Lijevo je prikaz boja sa ATI karticom, a desno sa nVidia karticom. Fenomenalno! Kinezi nisu nikada bili šareniji nego danas na mom monitoru!
    S

    Testiranje kartice: - DirectX v10.1

    HD3850 grafičke kartice dolaze sa podrškom za DirectX v10.1. Isprva sam mislio kako je to neki drekec, isto kao i DX v10, ali ubrzo sam shvatio koliko grdno sam se zajebo... U ovom testu sam također koristio Crysis kao početni benchmark, uslikao sam 3 slike, gušenje Koreanaca kao motiv... Na prvoj slici možete vidjeti Crysis u DX v9.0c grafici slikano na nVidia 7900GS kartici... Na drugoj slici možete vidjeti istu sliku ali u DX v10 grafici slikano na HD3850... dok na trečoj slici vidite istu sliku u DX v10.1 (modificirana igra), također na HD3850...
    SS

    Kao što vidite, DX v10.1 nam donosi novi level realnosti u svijetu PC igara. Čak su i fiziološke funkcije ispunjene tim novim API-em, to se vidi po tonalitetu kože Koreanca na trečoj slici! Toliko sam ga davio dok nije pobjelio i dok mu se oči nisu izravnale!

    ATI svaka ti čast!

  2. #2
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postova
    4.594

    Re: Sapphire HD3850 by Bartuc

    svaka ti dala car si
    AMD ATHLON X2 7750BE @3.2GHz ZALMAN 9500LED
    GIGABYTE MA770-DS3 REV. 2.0
    2X1GB G.SKILL PK PC8500 1066 MHz
    POWERCOLOR HD4850 PLAY
    2X500GB SAMSUNG F1
    SEASONIC S12II 430W

  3. #3
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855


    najbolja recenzija koju sam do sada pročitao o nekom komadu hardvera TOČKA

    .

  4. #4
    Guest
    lol neznam dal da plačem il da se smijem.lol..

  5. #5
    OVOJE DALEKO NAJBOLJI TEST GRAFULEJ KOJI SAM VIDIO

    svaka cast KRALJ SI

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer NiX4's Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    U borbi protiv horda zla
    Postova
    1.426


    king is back bejbi
    silent we fall

  7. #7
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    hahahah.. ne pamtim kad sam se ovako smijao
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

  8. #8
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Adje, drago mi da vam se sviđa! Budem napravio i neke ozbiljnije testove (3dČmark za početak) pa stavim rezultate! Tak da vidimo kak grafa funkcionira sa C2D pogonom

  9. #9
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postova
    570

    Predobro. Hahahaha.

    Welcome back.
    ECS P55H-AK + i3 @ 4.2GHz + 1x4GB G.Skill Ripjaws 1600MHz
    XFX GTX260 Black Edition, WD Blue 640GB
    Corsair VX550W

  10. #10
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    lol, jedna od najboljih(najsmjesnijih reviewa koje sam procito u zivotu..
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  11. #11
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    Adje, drago mi da vam se sviđa! Budem napravio i neke ozbiljnije testove (3dČmark za početak) pa stavim rezultate! Tak da vidimo kak grafa funkcionira sa C2D pogonom
    ajde molim te kad istestiraš i napišeš sve stavi to ovdje:

    viewtopic.php?t=17343


  12. #12
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @AMD, nisam mislio pisati za istač recenziju, mislio sam još samo nabaciti 3dMark 2001, 2003, 2005 i 2006... Tak da ne znam jel to materijal za onu temu

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    Bez obzira na to što misliš poisati ova recenzija nesmije pasti u zaborav i treba ju zaljepiti jednom za svagda.Ipak si uspio dokazati sva naklapanja o superiornosti ati-a nad nvidiom.Živjeli fanatici dolje nidioti .

  14. #14
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Hej hej, ja sam do danas bio nidiot

    Ajde onda bum kopirao ovo u onu temu i još na kraju stavio SS-ove pravih rezultata u 3dmarkovima!

  15. #15
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @AMD, nisam mislio pisati za istač recenziju, mislio sam još samo nabaciti 3dMark 2001, 2003, 2005 i 2006... Tak da ne znam jel to materijal za onu temu
    Kad napraviš testiranja i pravi tekst...stavi ga na onu temu+dodaj ovo slobodno.Veoma je maštovito i zašto da ne ostane...

    @bezimeni:Bartuc je inače bio teški nvidia FAN...al očito je napokon došao k sebi..kad se sjetim kako je dizao 7900 u nebesa..ajmeeee.....

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    E upravo to..stavi prave reze u čmarcima uz ovu recenziju i ukupna ocjena 10/10.

    @amd freak i nidioti ponekad progledaju,eto i ja sam bivši idiot.

  17. #17
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Bez obzira na to što misliš poisati ova recenzija nesmije pasti u zaborav i treba ju zaljepiti jednom za svagda.Ipak si uspio dokazati sva naklapanja o superiornosti ati-a nad nvidiom.Živjeli fanatici dolje nidioti .
    nidiot ti se najebe znas koga...

    bartoc, care, svaka rijec je suvisna...


  18. #18
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    Ti ne kužiš šalu...upravo si uspio zatrovati ovu besprjekorno zabavnu temu,fakat te ne kužim.

  19. #19
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Ti ne kužiš šalu...upravo si uspio zatrovati ovu besprjekorno zabavnu temu,fakat te ne kužim.
    ...ati kartice...ni ti nekuzis salu

  20. #20
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    @AMD, nisam ja fanboy niti jednog proizvoda, previše iskustva imam da bi bio fanboy Idem na ono kaj je u zadanom trenutku bolje (performanse/cijena)

    A 7900GS je u ono doba bila hebena zver

  21. #21
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Svinjski anus
    Postova
    2.707
    a di je nestalo ono "sumnjam da bum se vratil na Ati"
    Ljudi koji je film o nekom liku s maskom koje je zamrznit oko tisuću godina onda oživi i kao oni su u svemiru onda on kolje cijelu posadu broda pa prezivjeli bjeze pa ga ubiju pa maska padne u vodu ovi su misli da je meteor ali su stavili masku i

  22. #22
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postova
    1.604
    bravo care,svaka čast na recenziji, i da welcome back

  23. #23
    Guest
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @AMD, nisam ja fanboy niti jednog proizvoda, previše iskustva imam da bi bio fanboy Idem na ono kaj je u zadanom trenutku bolje (performanse/cijena)

    A 7900GS je u ono doba bila hebena zver
    ma znam...


    Ajde sickmano i bezimeni bez flejma.Nemojte da mora već prvi dan dužnosti raditi ono najgore...

    Dajte si puse i mir...ko ja i Bartuc,.deremo nekad jedan po drugom ali znamo da je to šala...malo za opustiti se vrlo dobro dođe...

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    Muškima ne dajem puse ni za novu godinu a kamoli za nekaj drugo...to kaj ti i Bartuc razmjenjujete nježnosti nije moj problem...nekako sam uspio razvati toleranciju i na one koji pružaju mušku ljubav jedan drugome pod uvjetom da ju ne pružaju prema meni .

  25. #25
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    = Citat = Izvorno postao Bartuc
    @AMD, nisam ja fanboy niti jednog proizvoda, previše iskustva imam da bi bio fanboy Idem na ono kaj je u zadanom trenutku bolje (performanse/cijena)

    A 7900GS je u ono doba bila hebena zver
    naigro sam se sa 7900 gs zvjerski skoro godinu i pol..kada sam ju prodao bilo mi i žao,onak malo.

    e jesam njub i duple postove pišem .

  26. #26
    Senior Member Fight fire with fire
    Datum registracije
    Dec 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postova
    11.945
    = Citat = Izvorno postao bezimeni
    Muškima ne dajem puse ni za novu godinu a kamoli za nekaj drugo...to kaj ti i Bartuc razmjenjujete nježnosti nije moj problem...nekako sam uspio razvati toleranciju i na one koji pružaju mušku ljubav jedan drugome pod uvjetom da ju ne pružaju prema meni .
    evo obecajem da dobis poslje AMD-a, pusu xD, onda gwin, pa bartuc, pa dalje ko naide xD

  27. #27
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Sep 2007
    Postova
    9.855
    dobro ajde jedna pusa me nebu ubila ali ako mi objasniš kaj je to xD .

  28. #28
    Senior Member Small step for mankind vex's Avatar
    Datum registracije
    Dec 2005
    Postova
    2.348
    lolchek.


    legendo.

  29. #29
    Moderator The one and only Bartuc's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postova
    24.648
    Jebemu, ne želi mi pokrenuti niti 2003 niti 2005 niti 2006 3dčmarkove! Kliknem 2x i samo stoje na onom početnom malom prozorčiću! Okinem ctrl+alt+del i piše na sva tri "not responding"!?!?

    @Bezimeni, sjećam se da sam negdje pročitao da treba neki fix za 3dmark (u tvojim postovima ako se ne varam)? Jel to zbog toga? Može link molim te!

  30. #30
    Moderator No Mercy
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Deepinaharta. Nowhere
    Postova
    6.360
    [center:tmc6d2x6]I am my own god, I do as I please....
    [/center:tmc6d2x6]

Slične teme

  1. Gdje je Bartuc?
    By W3DR4N in forum Genetski modificirani krpelji
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 18-02-2013, 21:59
  2. HD3850 ili HD4670
    By W3DR4N in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 01-02-2009, 14:12
  3. ATI HD3850 - Stock cooler vs. Zalman VF900Cu
    By Bartuc in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 17
    Posljednji post: 22-08-2008, 10:39
  4. 7900gs vs HD3850
    By IGoR_2803 in forum Hardware F.A.c.Q.
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 11-12-2007, 12:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •