Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 30 od 45

Tema: Games making

  1. #1
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Na čošku iza Konzuma.
    Postova
    102

    Games making

    Bok. Htijeo bih napraviti igre poput Call of duty-ja. Znam,znam ima puno podforuma za to, ali da nelutam u prazno otvorio sam novi topic. Htijeo bih tako igre izradit a da nemoram kupit neki skupi program, bolje rečeno da nemoram kupiti niti jedan program. Ako mi netko može pomoči onda bih mu bio zahvalan. Zasad neznam ništ o pravljenju igrica. Znam nešto u Qbasic-u, ali neznam dali to koristi. Čuo sam za c++ , ali neznam šta je to. A čuo sam i za c++ tutorial. Gdje bih to mogao skinuti?
    http://www.codhr.com Samo za COD-ere!

  2. #2
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    Ajajajaj. Ti si daleko od pravljenja bilo kakvih igara. Prvo tebaš učiti programirati par godina, googlati, ići po tutorialima i vježbati svaki dan. A onda ćeš tek biti u stanju napraviti nešto kao pong igru. Za COD ti treba veliki tim, resursi(novci), iskustvo, itd.

    Kreni polagano. Nadji neke tutoriale na google-u o c++. Pročitaj topice na ovom podforumu o c++. Nemoj da te to obeshrabri. Kreni lagano.

  3. #3
    Senior Member Lord of The Fleas Kaje jaje's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Špansko, Zagreb
    Postova
    340
    frend napravio igru kao doom u mjesec dana, a tek poceo, sada malo s njim radim, lik se zna snaci, a nema ni internet doma....
    Ja sem luzer!

  4. #4
    Senior Member Lord of The Fleas
    Datum registracije
    Aug 2007
    Postova
    494
    ajde baš da vidim tu igru kao doom napravljenu u mjesec dana. jel može link? šta je neki profesionalac. u kojem engine-u, programu radi?

  5. #5
    Senior Member Lord of The Fleas Kaje jaje's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Špansko, Zagreb
    Postova
    340
    neznam tocno u cemu radi, ali igra je cool, mozda malo vise od mjesec dana radi, zasad demo s nekoliko mapa, kad mi sprzi, svima saljem postom, vi placate,
    Ja sem luzer!

  6. #6
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    FPS Creator...to su vam rezultati,ljudi se hvale igrama koje su napravili,da tako nazovem,čarobnim generatorom igara (baltazar FTW!)
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  7. #7
    Senior Member Lord of The Fleas Kaje jaje's Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Špansko, Zagreb
    Postova
    340
    nenenenenenenenenenenene, ja sam njemu bio dao FPS creator-a, ali mu nesto nije sljakao, radi s drugim programom, napravio je sve, ima kutiju onu s slikom, igra izgleda ko originial....
    Ja sem luzer!

  8. #8
    Senior Member Respawned sorcerer
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Jebem radoznale
    Postova
    1.209
    = Citat = Izvorno postao Kaje jaje
    nenenenenenenenenenenene, ja sam njemu bio dao FPS creator-a, ali mu nesto nije sljakao, radi s drugim programom, napravio je sve, ima kutiju onu s slikom, igra izgleda ko originial....
    Znači s drugim programom...opet ponavljam generator igara (Baltazar FTW!!!111oneone)
    = Citat = Izvorno postao Fenrir
    ...Onda se pobereš doma gdje isplačeš potisnuti bijes,staviš si frišku crnu maskaru na oči i metneš na plejlistu diskografiju tokyo hotela...
    Sickmanno1:Meni se na te spike dize

  9. #9
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Isuse koje provale... dobar dio foruma za nasmijat se.

  10. #10
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Na čošku iza Konzuma.
    Postova
    102
    Nisam ni mislio u 2-3 mjeseca napraviti neku igru. Puno truda do uspjeha. Još ču se raspitivat o c++. Ali do ljeta ču si prikupit materijale i do onda ču učit, pa ču tek u ljeto s mojim stricem napravit nešt od igre. Moj san je oduvijek bio da postanem netko i nešto, npr kao: EA Games. Mislim da imam team koji pravi igrice u slobodno vrijeme. Ali kao prvo moram dosta toga naučit, vježbat pa ču tek onda moč pravit igrice. Inače hvala.
    http://www.codhr.com Samo za COD-ere!

  11. #11
    Senior Member It lives by night
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    ne znam T.T
    Postova
    544
    bas su fora ovakvi postovi...

    stvarno mislis tek tako napraviti svoju igru u c++? u tako malo vremena?
    i koristis izraz "igr1ca" koji me nekako bode u gamersko srce...
    najpametnije bi ti bilo uzeti neku knjigu za cpp, i sljakati po malo, od hello worlda do kalkulatora i dalje, razmisljati o igri s tim znanjem i u tom predodredenom vremenu je malo neozbiljno..

  12. #12
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    hahahahahah. Sorry ali morao sam. Da malo argumentiram svoje urnebesno smijanje. Kao prvo, nazivas igre igricama sto te postavlja u kategoriju ispod 13 godina... Kao drugo, letis kao boeing 737 prije nego li mu otkinuta elisa ne zablokira lijevi motor. Tvoj pravopis indicira da nisi dobar učenik te samim time sto mislis napraviti sljedeći cod te sanjas da budes gazda megatvrtke indicira da nemas pojma o kompliciranom procesu izrade igara te opcenito o funkcioniranju svijeta. U sljedecih 10 godina neces napraviti .igru poput coda tako da ti toplo preporucam da se ostavis corava posla te da se uhvatis knjige! Javljam se sa moba i ne da mi se daljne argumentirati.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  13. #13
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ako nista, uljepsaju mi dan

  14. #14
    Senior Member Ninja hurdle Marcellius09's Avatar
    Datum registracije
    Apr 2006
    Lokacija
    Kastel Novi
    Postova
    985
    1. nezna radit u c++
    2. oce napravit sam igru koju je radilo recimo 50 ak ljudi
    3. nije igrica vec IGRA
    4. idi igrat pokemone i ostavi se ovog
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ey smanji malo taj potpis.
    Shebe format svake stranice na kojoj postas.
    Barem 17 inch ekipi

  15. #15
    Senior Member Fight fire with fire RIDER32's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    u nekoj nezapisanoj baladi
    Postova
    11.126
    Pa pustite lika da sanja.
    Vi kao nikad niste o tome razmisljsli.
    I ja bih se bavio tim stvarima da nemam ovo smece od modema.
    Ako uspije, za 10g. ce se on vama smijat.
    Samo naprijed, probat cu tvoje igre.

  16. #16
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Ako uspije, za 10g. ce se on vama smijat.
    Nece. Oces se kladit?

  17. #17
    Senior Member You have been warned flander's Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Ispod hrasta,zarađujem plaću
    Postova
    15.767
    = Citat = Izvorno postao Marcellius09
    1. nezna radit u c++
    2. oce napravit sam igru koju je radilo recimo 50 ak ljudi
    3. nije igra vec IGRA
    4. idi igrat pokemone i ostavi se ovog



    Marcellius i ja delamo CoD 5, sad smo na kraju priće, sutra vam uplodamo igru, cca 7 Gb

  18. #18
    Senior Member Giant leap for forum
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Hostile universe
    Postova
    3.468

    Re: Games making

    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    QBasic bi mogao koristiti, međutim, okani se Basica i počni se baviti C++-om
    Heh, i ja sam počeo s QBasicom... i nakon nekog vremena počeo pisati kompleksne particle sisteme i softwareske 3D enigne-e... pa tek kad sam dodirnuo granice prastarog QBasica, krenuo sam dalje. S obzirom na ono što sam pročitao ovdje, Napalm, preporučio bih ti da nastaviš još neko vrijeme s QBasicom i probaš naočiti sve one temeljne koncepte programiranja (tipovi, petlje, funkcije, strukture i sl.)... ako ti to "legne", onda i imaš neku šansu za dalju karijeru u programiranju. Učenje C++a "na silu" s ciljem da što prije napraviš igru je apsurdno i samo će te dovesti do gubljenja vremena.

  19. #19
    Senior Member It lives by night Iron Storm's Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    Sacred Sky
    Postova
    589

    Re: Games making

    = Citat = Izvorno postao Burek_fr0m_SPACE
    = Citat = Izvorno postao Hellboy
    QBasic bi mogao koristiti, međutim, okani se Basica i počni se baviti C++-om
    Heh, i ja sam počeo s QBasicom... i nakon nekog vremena počeo pisati kompleksne particle sisteme i softwareske 3D enigne-e... pa tek kad sam dodirnuo granice prastarog QBasica, krenuo sam dalje. S obzirom na ono što sam pročitao ovdje, Napalm, preporučio bih ti da nastaviš još neko vrijeme s QBasicom i probaš naočiti sve one temeljne koncepte programiranja (tipovi, petlje, funkcije, strukture i sl.)... ako ti to "legne", onda i imaš neku šansu za dalju karijeru u programiranju. Učenje C++a "na silu" s ciljem da što prije napraviš igru je apsurdno i samo će te dovesti do gubljenja vremena.
    Heh, ja sam isto počeo s QBasicom, nakon nekog vremena prešao na Visual Basic, te sam sad počeo učiti C++, no nekako mi ne leži... najvjerojatnije ću ostati na dobrom VBu... Inače, dodatak na Burekovo. Nakon što naučiš osnove programiranja, ako baš želiš raditi igre, prvo počni s nečim jednostavnijim (pogađanje brojeva, križić-kružić, loto...) dok se malo ne uhodaš. Zatim prijeđi na 2D igre kao Pong (ja sam sad u toj fazi, mogu se podičiti s Jambom napisanim u VBu). Inače imaš igara na Netu za skinuti a koje su napisane u čistom QBasicu, mislim da imaš i source kodove za njih. Zatim prelazi na DirectX ili XNA (pod uvijetom da si naučio C++ ili C# ili VB, C++ za DirectX a C# ili VB za XNA) te možeš raditi složenije igre. Ali ništa od toga nemoj raditi dok ne skontaš osnove, bez osnova su ti naprednije stvari samo čisti gubitak vremena. Inače, kad sam bio na natjecanju (HONI), lik koji je sjedio pokraj mene (idemo u isti razred) tek je počeo učiti programirati (radimo Pascal ) je vidio od mene kako koristim polja te ih je on pokušao koristiti, a nema blage veze o poljima. To je čisto za usporedbu.

  20. #20
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    = Citat = Izvorno postao RIDER32
    Pa pustite lika da sanja.
    Vi kao nikad niste o tome razmisljsli.
    I ja bih se bavio tim stvarima da nemam ovo smece od modema.
    Ako uspije, za 10g. ce se on vama smijat.
    Samo naprijed, probat cu tvoje igre.
    Snovi nigdje ne vode... Ideja kombinirana sa znanjem je energija... Energiju gurnuta u pipeline koji se zove Volja&Trud može dati neke rezultate... Prije bih rekao da će se sramiti ovakve gluposti tj. bolje rečeno naivnosti, nego da će se nama smijati. Ako se bude smijao, na istom je nivou kao i sada.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  21. #21
    Senior Member Lock'n'Load
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Na čošku iza Konzuma.
    Postova
    102
    Hvala na podržci! Znam da moram ogromno puno učit. Ali nisam ni mislio za 5 godine pravit igre. Već ja i moj stric bi za 10g otvorili našu trgvinu s našim pravljeni igrama. Ali gdje je to još...
    http://www.codhr.com Samo za COD-ere!

  22. #22
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    e stara me pita da li sam normalan koliko se smijem. Reci mi, čime se tvoj stric bavi? Mislim da će mi smjehuljak pregoriti.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  23. #23
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    prokleti pcp server sorry na dabl postu
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  24. #24
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Al kako je lik vec zamislio u glavi da ce prodavat igre u ducanu sa svojim stricem...

    decko, zivot je kurva i to nepredvidiva...daj pukni oblacic iznad glave i ako zelis nesto konretno radit sta se tice programiranja net i knjigu pod ruke i samo uci, od snivanja i zujanja po ovom forumu pisuci ovakve stvari neces puno postici.

    I mislim da nebi trebao sad pocet ucit programirat nego za jedno 2-3 godine kad budes malo zreliji, sad koristi vrijeme za druge aktivnosti, ovo ti je jako dobar savjet vjeruj mi.

  25. #25
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Zabreg
    Postova
    999
    pa ajde nemoj ga bas ubijat u pojam, snovi su jedna stvar sta drugi ljudi nebi trebali oduzimat, momak, samo se ti trudi i radi i mozda ti se san ostvari


  26. #26
    Senior Member My way or the highway
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Behind the blue eyes
    Postova
    7.757
    Ne ubijamo ga u pojam, samo smo realni.

  27. #27
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao cerberi
    Ajajajaj. Ti si daleko od pravljenja bilo kakvih igara. Prvo tebaš učiti programirati par godina, googlati, ići po tutorialima i vježbati svaki dan. A onda ćeš tek biti u stanju napraviti nešto kao pong igru. Za COD ti treba veliki tim, resursi(novci), iskustvo, itd.

    Kreni polagano. Nadji neke tutoriale na google-u o c++. Pročitaj topice na ovom podforumu o c++. Nemoj da te to obeshrabri. Kreni lagano.

    lol..par godina ucenja programiranja za napraviti pong igru...
    bez uvrede ali sto ti trabunjas.
    za napraviti neku igru u flashu recimo treba mu mozda oko 3-5 mjeseci ucenja. recimo da je to platformska ili rpg igra.

    drugo za napraviti pong treba ti sveukupno 2 dana po 8 sati ucenja i onda konstantno to treba ponavljati da se ne zaboravi i prosirivati kod i ubacivati druge stvari. ali za sami pong neznam nikog tko je potrosio vise od 2 dana a kako danas imas razlicite game makere to mozes u 4 sata.

    za izradu igre koja je osnovana na 3d okolishu , svakako da ce mu trebat godinu dana dnevnog ucenja da svlada sve osnove i tehniku ali za izradu igara sa spriteovima mu ne treba vishe od 3-5 mjeseci ucenja da to ispadne neka solidna igra s atim da ce morat malo vishe potrosit i u crtanje i animiranje sprajtova ali godinu dana to nece izac, animiranje sprajtova je jako brzo ak znas modelirat i animirat u nekom 3d programu.
    inace uvjek mozes uzet tudje pa je period svega toga jos kraci.

    sprite igre su omiljene medju amaterima i ima ih odlicnih kao neki platformski shooteri iako se vecina zasniva na ninji i duke nukemu 1 i 2.

    godine ucenja za napravit pong....svasta.

    neznam za c++ ali meni je drazi flash i action script.

    vrijeme ucenja je napisano pod pretpostavku da ima tutora koji bi mu predavao 2 puta tjedno po 3-4 sata.

  28. #28
    Senior Member Master Blaster
    Datum registracije
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postova
    4.028
    pong za 2 dana ?

    ne bi išlo .. možda ako već zna programirati pa sada samo treba naučiti dovoljno od dx/opengl/xna ali ako ne zna programirati .. onda treba još puno učiti prije nego što može napraviti bilo kakav program
    The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
    ŠIRI SA MNOM LJUBAV Cherry!

  29. #29
    Senior Member Small step for mankind
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Latitude:45.286° Longitude:18.688°
    Postova
    2.150
    Prvo mora znati C++ - 2 godine iskustva negdje
    Onda Win32 API - barem par mjeseci da shvati osnove vrlo dobro
    e onda DirectX - kao i Win32 API ali malo više, prije toga ako planira 3D igre, valja malo 3D matematike ponoviti,

    PUUUUUNO POSLA.... Kad znaš sve to Pong jest gotov za 2 dana... I manje možda.
    Gdje je nestao mozak
    gdje se skriva on
    iz vagona pameti
    na tračnice ispao...

  30. #30
    Senior Member Ninja hurdle
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    936
    = Citat = Izvorno postao RayDX
    Prvo mora znati C++ - 2 godine iskustva negdje
    Onda Win32 API - barem par mjeseci da shvati osnove vrlo dobro
    e onda DirectX - kao i Win32 API ali malo više, prije toga ako planira 3D igre, valja malo 3D matematike ponoviti,

    PUUUUUNO POSLA.... Kad znaš sve to Pong jest gotov za 2 dana... I manje možda.
    VB.net naucis za 6 mjeseci (radjenje knjigovodstvenih programa, sms massengera, dijagnostickih programa i kalkulatora)

    sa znanjem izrade ovih bez problema mozes napravit igre tipa fliper, pong, asteroids..etc...

    c++ izlazi iz "mode"...htjeli to neki ili ne sve se automatizira i zato vb.net ovdje ima prednost jer ne zahtjeva pisanje "štrudli".

    svakako da je c++ težak jer sve moras manualno radit program nishta ne radi za tebe. i govoreci ovdje o nekim godinama svladavanja osnova...
    svasta..samnom na predavanje je isao jedan lik koji je racunalo imao svega godinu dana, lik je u 2 mjeseca svladao osnove c++ i visual basica i sharka. za seminarski je napravio knjigovodstveni program (manje verzije) i platformsku igru (sprajtove je uzeo sa neta).

    kad ga je prof pitao kako je naucio to sve tako brzo lik je samo rekao - knjiga i vježba.

    znaci godine ce trebat nekom tko forsira i ne razumije kodove a kodove nerazumije onaj tko preskace teoriju.

    nisam programer, znam action script za flash i za moje potrebe je to dovoljno za pravog programera siguran sma da vecina trazi automatiziran vise manje program te nije ni cudo zasto je u vb.net-u puno lakse inicijalizirati direct3d nego pisati štrudle u c++.

    evo za ove koji pocinju sto je rekao prof nekim likovima koji su zeljeli naucit programirati.

    "svejedno je s akojim programom pocnes, nepostoji ni laksi ni teski ako svladas teoriju, kasnije se sve svodi na pisanje kodova i vizualizacije a sve dodatno moze olaksati vb.net"

    covjek radi za vecinu bolnica i pravi im i izvodi programe, za neke gradjevinske firme i nekoliko kjigovodstveni...tako da ne bude da je to rekao neki blento.

Slične teme

  1. Indie Games
    By Raz in forum Gaming općenito
    Odgovora: 417
    Posljednji post: 11-09-2014, 13:26
  2. Best Free Games
    By The Boz in forum Gaming općenito
    Odgovora: 190
    Posljednji post: 05-05-2009, 11:59
  3. making music...
    By dmy in forum Software
    Odgovora: 18
    Posljednji post: 12-04-2009, 15:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •